
O Nintendo Switch 2 wiadomo coraz więcej. Prezentacja sprzętu może odbyć się już w przyszłym tygodniu
Na premierę Nintendo Switch 2 czekają miliony graczy. Na ten moment oficjalnie o konsoli wiemy jednak jedynie tyle, że istnieje. Niemniej, japońska firma potwierdziła, że handheld zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku fiskalnym. Liczne doniesienia pozwalają sądzić, że nie będziemy musieli czekać aż do marca, gdyż zapowiedź może ukazać się już w przyszłym tygodniu, przy okazji targów CES 2025. Jeśli nie, istnieje ryzyko, że wszystkie skrzętnie ukrywane szczegóły zdążą wyciec przed czasem. Tak jak choćby zdradzający specyfikację wygląd płyty głównej, której zdjęcia pojawiły się niedawno na Reddicie.
Aktualizacja wpisu
Potencjalna specyfikacja Nintendo Switch 2 – nowe szczegóły
Specyfikacja Nintendo Switch 2 nie jest, co prawda, niczym nowym, gdyż podzespoły zastosowane w nowej konsolce wyciekły już jakiś czas temu, lecz opublikowane w serwisie Reddit zdjęcia płyty głównej pozwoliły potwierdzić i uporządkować dotychczasową wiedzę.
Fotki potwierdzają, że urządzenie zostało oparte o SoC NVIDII, a dokładnie o model Tegra 239 z 12 rdzeniami ARM Cortex-A78AE i układem graficznym Ampere z 2048 jednostkami CUDA. Zgodnie z opublikowanym pod koniec grudnia patentem konsola korzystać ma z technologii DLSS. Z treści możemy dowiedzieć się, że rozwiązanie to ma pozwolić na zmniejszenie rozmiarów gier, przy jednoczesnym zaoferowaniu przyzwoitej jakości. Zdjęcia ujawniają też obecność pamięci SK Hynix LPDDR5 48 Gbit. W oczy rzucają się też dwa porty USB. Zdaniem społeczności, mamy do czynienia z autentycznym przeciekiem, a zamontowane podzespoły na płycie ze zdjęcia pokrywają się z tym, co wiedzieliśmy już wcześniej.
Kiedy zobaczymy Nintendo Switch 2? Być może już w przyszłym tygodniu
7 stycznia rozpoczynają się targi technologiczne CES 2025. Impreza ta wykorzystywana jest przez firmy z całego świata do prezentowania swoich nadchodzących produktów, a także innowacyjnych, często szalonych, konceptów. W tym roku na pewno ujrzymy zapowiedź nowych kart graficznych od NVIDIA, z serii RTX 5000, być może swoje trzy grosze dorzuci też AMD oraz Intel. Chodzą głosy, że w Las Vegas oficjalnie usłyszymy też o HDMI 2.2. Swoje panele zaplanowały też Sony oraz Samsung. Istnieje szansa, że do listy produktów, które zostaną wystawione w USA, bądź zapowiedziane przy okazji wydarzenia, dołączy właśnie Nintendo Switch 2. Świadczyć o tym ma kilka faktów.
Parę dni temu internet obiegła informacja, jakoby prezentacja Switcha 2 miała odbyć się 8 stycznia. Termin ten został ujawniony przez chińskiego leakera. Pikanterii dodaje tu fakt, iż ta sama osoba celnie zdradziła wiele ciekawych szczegółów na temat ostatniego Nintendo Direct. Zdaniem insidera premiera sprzętu odbędzie się już w marcu.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, lecz dziś producent akcesoriów Genki ogłosił, że wystawi stanowisko na CES 2025 i chętnie porozmawia na temat Switcha 2, a także rzeczy, które tworzy z myślą o nowej konsoli. Nintendo raczej nie byłoby szczęśliwe, gdyby tak duża firma zaczęła ujawniać szczegóły przed oficjalną prezentacją sprzętu, co pozwala sądzić, że w podobnym terminie możemy liczyć na pełną zapowiedź obchodzącego w tym roku 8. urodziny Switcha.
Łowcy, czekacie na Nintendo Switch 2? Jak myślicie, kiedy zobaczymy konsolę?