Promocje na gry planszowe i gry karciane

Jeśli gry planszowe oraz gry karciane to dla ciebie coś więcej niż tylko Eurobusiness (Monopoly), Scrabble, gra Chińczyk oraz Pasjans (Solitaire), dobrze trafiłeś. Gry bez prądu to świetny sposób na spędzanie czasu z rodziną oraz znajomymi. Ze względu na mnogość planszówek i karcianek dostępnych na polskim rynku, każdy miłośnik gier towarzyskich znajdzie na Lowcygier.pl, kilka, a nawet kilkadziesiąt pozycji, które zapewnią mu setki godzin dobrej zabawy, obojętnie czy poszukuje gry planszowe dla dzieci, czy też gry bez prądu skierowane do dorosłych graczy.

Czytaj więcej »

W internetowym sklepie Morele.net możecie zakupić grę planszową Massive Darkness 2: Hellscape w wyjątkowo niskiej cenie. Produkcja dostępna jest w promocji za 253 zł. Średnia ocena gry planszowej według społeczności BoardGameGeek wynosi 8.1 na 10. Więcej informacji o planszówce znaleźć można pod tym adresem. Cena Massive Darkness 2: Hellscape w innych sklepach, według Ceneo, wynosi 327,49 zł!

Czytaj więcej

W polskim oddziale Amazon pojawiła się oferta na 7 Cudów Świata: Pojedynek. Uznana planszówka jest dostępna za 73,99 zł. Dodatek 7 Cudów Świata: Pojedynek – Panteon kosztuje 41,81 zł.

Czytaj więcej

W serwisie Allegro pojawiła się oferta na Wielki Mur. Planszówka strategiczna inspirowana historią chińskiego Wielkiego Muru jest dostępna w cenie 210 zł. Edycja w języku polskim zawiera meeple, czyli uproszczone figurki.

Czytaj więcej

W ofercie sklepu Empik.com pojawiła się promocja na Abyss. Uznaną ekonomiczną grę planszową kupicie już za 84,99 zł. Karciana wersja Konspiracja: Uniwersum Abyss jest dostępna w cenie 19,99 zł.

Czytaj więcej

W ofercie polskich sklepów internetowych pojawiło się Small World of Warcraft w niższej cenie. Polską edycję gry planszowej osadzonej w uniwersum stworzonym przez Blizzard możecie kupić za 115,99 zł.

Czytaj więcej

W ofercie serwisu Allegro pojawiła się promocja na Wsiąść do Pociągu: Europa. Planszówkę, w którą może zagrać do pięciu graczy kupicie już za 119,99 zł. Oferta jest skierowana do użytkowników Allegro Smart!.

Czytaj więcej

Użytkownicy Allegro Smart! będą mogą już kupić grę planszową Everdell w niższej cenie. Tytuł, który może pochwalić się oceną 8.1/10 w serwisie BoardGameGeek dostępny będzie za 129,99 zł.

Czytaj więcej

W polskim oddziale sklepu Amazon ponownie kupicie grę planszową Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie w niższej cenie. Tytuł osadzony w uniwersum stworzonym przez J.R.R Tolkiena dostępny jest za 271,56 zł.

Czytaj więcej

W sklepie Empik ponownie kupicie grę planszową Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica w niższej cenie. Tytuł, który na platformie BoardGameGeek może pochwalić się oceną 8.3/10 dostępny jest za 217,99 zł.

Czytaj więcej

W internetowym sklepie Media Expert możecie zakupić taniej grę planszową Frostpunk. Adaptacja kultowej produkcji 11 bit studios dostępna jest w promocyjnej cenie 299 zł. Średnia ocena gry planszowej Frostpunk według społeczności BoardGameGeek wynosi 8.4 na 10. Więcej informacji o planszówce znaleźć można pod tym adresem.

Czytaj więcej

Na portalu Ceneo pojawiły się oferty na Dead by Daylight w wersji planszówkowej. Survival horror do rozegrania na stole nawet w pięć osób, możecie kupić już w cenie 164,95 zł. Grę przygotowało Portal Games, które tworzy także planszowego Bloodborne w polskiej wersji językowej.

Czytaj więcej

Do polskiego oddziału Amazon wraca promocja na Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie. Kooperacyjna planszówka osadzona w uniwersum J.R.R. Tolkiena jest dostępna w cenie 280,70 zł.

Czytaj więcej

Bezpośrednio na Allegro pojawiła się ciekawa promocja na Palec Boży. Polska edycja tej zręcznościowej gry planszowej dostępna jest już za 89,99 zł. Produkcja może się pochwalić oceną na poziomie 7.4/10 w serwisie BoardGameGeek. Według Ceneo, cena gry planszowej Palec Boży (z wysyłką) zaczyna się w innych sklepach od 112,79 zł.

Czytaj więcej

W polskim oddziale Amazon, pojawiła się oferta skierowana do fanów gier bez prądu. Planszówka 7 Cudów Świata: Pojedynek jest dostępna w cenie 84,99 zł. Dodatki do niej możecie zakupić od 48,99 zł.

Czytaj więcej

W ofercie internetowego sklepu Empik pojawiła się doskonała promocja na Small World of Warcraft. Za polską edycję gry planszowej osadzonej w uniwersum Blizzarda zapłacicie jedyne 115,99 zł. Według Ceneo cena Small World of Warcraft w innych sklepach zaczyna się od 199,90 zł.

Czytaj więcej

Do oferty internetowego sklepu Empik.com powróciła promocja na Abyss. Dobrze przyjętą ekonomiczną grę planszową (ocena 7.3/10 w Board Game Geek) kupicie już za 84,99 zł. Cena karcianej wersji Konspiracja: Uniwersum Abyss zaczyna się od 19,99 zł.

Czytaj więcej

Rodzaje gier planszowych

Wedle części źródeł, wszystko zaczęło się od królewskiej gry z Ur. Ślady po niej znaleziono w grobowcach z 2600 roku p.n.e. leżących na terenie starożytnej Mezopotamii. Podobna do współczesnego tryktraka rozgrywka polegała na przesuwaniu pionków po składającej się z 20 pól planszy. Inni badacze uważają natomiast, że pierwszy był egipski Senet, którego powstanie datowane jest na okolice roku 3500 p.n.e. Niestety, po dziś dzień nie udało się ustalić jego zasad. 

Obie pozycje łączy jedno. Zarówno królewska gra z Ur, jak i Senet rozgrywane były na planszach. Nie musimy więc już chyba tłumaczyć, skąd planszówki wzięły swoją nazwę. 

Obecnie gry bez prądu cieszą się sporą popularnością. Niemalże każdy może bowiem znaleźć coś dla siebie. Produkcje o prostych zasadach i krótkim czasie pojedynczej rozgrywki? Jest takich setki! A moze interesuje Was skomplikowana i rozbudowana gra, w której partie mogą ciągnąć się całymi dniami? Nie ma problemu!

Wyróżnić można następujące rodzaje gier planszowych:

 • Ameritrashe (gry w stylu amerykańskim) – wywodząca się z USA odmiana charakteryzująca się sporym stopniem skomplikowania oraz wyrazistą fabułą. Tego typu produkcje (do których zliczamy m.in. Grę o Tron czy Battlestar Galactica) wyróżniają się również sporą losowością. 
 • Eurogry – Gry o prostych zasadach i krótkim czasie pojedynczej rozgrywki. Losowość ma niewielki wpływ na przebieg zabawy, twórcy skupiają się na tym, by o ostatecznym wyniku decydowały przede wszystkim umiejętności gracza. Pierwsze produkcje tego typu tworzone były w Niemczech w XIX wieku. Jednym z najbardziej znanych reprezentantów eurogier są Osadnicy z Catanu.
 • Hybrydy – Obecnie większość wydawanych tytułów reprezentuje właśnie tę kategorię. Hybrydy łączą w sobie charakterystyczne elementy gier w stylu amerykańskim i europejskim. Przykładem tego typu produkcji jest Scythe, będące tytułem tematycznym, pozbawionym jednak znacznego elementu losowości.
 • Gry rodzinne – Proste tytuły, przeznaczone do wspólnej zabawy wielu pokoleń. Przykładem jest tu np. Eurobusiness (Eurobiznes).
 • Beer-and-Pretzel Games – Gry imprezowe, przeznaczone dla wielu osób, wyróżniające się bardzo prostymi zasadami i krótkim czasem rozgrywki
 • Gry wojenne – wąska grupa wymagających produkcji opartych na faktach historycznych
 • Gry bitewne – niezwykle trudne i skomplikowane produkcje, które często związane są z elementami kolekcjonerskimi (figurki) i rywalizacją turniejową. Jak sama nazwa wskazuje, gry bitewne skupiają się na różnych aspektach starć militarnych, starając się jak najdokładniej oddać istotę danego konfliktu.

Czy gry karciane to także gry planszowe?

Teoretycznie gry karciane to zupełnie inna gałąź rozrywki, ale… warto zaznaczyć, że nie chodzi tu tylko o brydża, czy pokera. Przez szereg lat karcianki przeszły sporą metamorfozę i coraz częściej traktowane są na równi z grami rozgrywającymi się na planszy. Dobrym przykładem jest tu np. Sabotażysta, w którym karty wykorzystywane są do budowy mapy. Wciąż jednak wiele osób uważa, że gry towarzyskie powinny być rozdzielone na poszczególne typy i nie należy mieszać produkcji rozgrywających się na planszy, z tymi, które wymagają talii kartoników. Pozwoli to uniknąć pomyłek i rozczarowań przy zakupie.

Czy tanie gry planszowe to tylko mrzonka?

Na rynku znaleźć można wiele rozbudowanych zestawów zawierających pięknie wykonane, zdobione plansze i mnóstwo różnorodnych elementów. Bitewniaki od Games Workshop (Warhammer Fantasy Battle oraz Warhammer 40,000), Gloomhave, Scythe… Aż chce się grać! Niestety na drodze ku świetnej rozrywce staje pewna ogromna przeszkoda – koszty! 

By nieco obniżyć wydatki, najlepiej kupować gry planszowe w promocji. Przeceny pojawiają się bardzo często i można dzięki nim sporo zaoszczędzić. Nierzadko nawet i 50%. Wystarczy jedynie trochę poczekać, a któryś ze sklepów na pewno, w końcu, spuści nieco z ceny lub zaoferuje przynajmniej darmową wysyłkę.

Jeśli promocje na planszówki nie są wystarczająco duże lub dopiero zaczynacie przygodę z grami bez prądu i nie wiecie, czy taki sposób na spędzanie wolnego czasu jest Wam przeznaczony – nic straconego. Istnieje spora pula tytułów, które nie opróżnią portfeli ze sporej części wypłaty. Tanie gry planszowe można kupić już za kilkadziesiąt złotych i choć będą one często odbiegały jakością wykonania, bądź ilością elementów od kosztujących krocie wypasionych zestawów, to wciąż zagwarantują sporo dobrej zabawy.

Polecane karcianki i gry planszowe dla dzieci

Planszówki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu dla każdego członka rodziny. Większość produkcji przeznaczonych dla graczy od 3 do 101 lat stworzona jest z myślą o wspólnej zabawie kilku pokoleń. To właśnie rolą rodziców jest wprowadzić dzieci w cudny świat gier bez prądu. I choć proste zasady oraz schematyczna, nieco monotonna, rozgrywka mogą na dłuższą metę być dla starszych nieco uciążliwe, tak najmłodsi będą bawić się wyśmienicie.

Od jakiego tytułu warto zacząć? Oto krótka lista polecanych gier:

 • Andor Junior
 • Dixit
 • Dobble
 • Karak
 • Jaś i Małgosia
 • Minecraft Builders and Biomes
 • Na straganie
 • Tajemnicze podziemia
 • UNO
 • Wirus! i Wirus! 2 – Ewolucja

Gry planszowe dla dzieci reprezentowane są przez wiele różnorodnych tytułów. Większość z nich ma charakter edukacyjny. Ich celem jest nie tylko zapewnienie młodym graczom rozrywki, ale też wsparcie rozwoju i stymulowanie przydatnych umiejętności. Nie da się bowiem ukryć, że nauka poprzez zabawę potrafi zdziałać cuda. Karcianki dla starszych dzieci kładą natomiast nacisk na umiejętność logicznego myślenia, szybkiego liczenia i łączenia faktów.

Najlepsze karcianki i gry planszowe dla dorosłych

Gry planszowe dla dorosłych podzielić można na dwie podgrupy. Pierwsza z nich obejmuje tytuły poruszające tematy damsko-męskie lub wulgarne, które nie nadają się dla młodego odbiorcy. Zazwyczaj są to gry karciane, niestroniące od sprośnych tekstów lub kontrowersyjnych zagadnień. Do drugiej grup można natomiast zaliczyć wszystkie tytuły o wyjątkowo trudnych zasadach lub wymagające szerokiej wiedzy z danego tematu.

Przykładowe planszówki (i nie tylko) dla dorosłych:

 • Alias kobiety vs mężczyźni
 • Cluedo
 • Eksplodujące kotki
 • Iknow
 • Magic: The Gathering
 • Narcos
 • Odjechane Jednorożce
 • Smallworld
 • Terraformacja Marsa
 • This War of Mine

Wszystkie te tytuły wypadają jednak blado przy prawdziwym hicie wszechczasów, jakim jest… Eurobiznes. No dobra, trochę nas poniosło, co jednak nie oznacza, że jest to niewarta uwagi produkcja. Proste zasady, niski próg wejścia oraz atrakcyjna cena sprawiają, że inne tanie gry planszowe mają ogromnego konkurenta.