Gry za darmo

Jeśli zakup komputera lub konsoli mocno nadszarpnął Wasz domowy budżet, warto postawić na darmowe gry. W sieci dostępnych jest mnóstwo produkcji, na które nie trzeba wydać ani grosza, by móc świetnie się bawić. W wielu przypadkach nie trzeba nawet korzystać z mikropłatności, by móc na równi rywalizować z innymi osobami. Jakie gry za darmo na PC i konsole warto sprawdzić?

Czytaj więcej »

Wypróbuj F1 22 za darmo na Steam - darmowy weekend z trzema grami PC

Na platformie Valve rozpoczął się darmowy weekend z trzema grami PC. W ramach wydarzenia możecie zagrać w SUPERHOT, Need for Speed Heat i F1 22 za darmo. Podane tytuły możecie testować do 3 października, do godziny 19:00. Cały progres osiągnięty w trakcie darmowego weekendu na Steam zostanie przeniesiony to pełnej wersji gry po jej zakupie.

Czytaj więcej

Xbox Free Play Days (29.09) - zagraj w WRC 10 za darmo przez weekend

W ramach kolejnej odsłony oferty Xbox Free Play Days abonenci XBL Gold i Xbox Game Pass Ultimate mogą zagrać w WRC 10 FIA World Rally Championship za darmo. Tytuł zostanie udostępniony bezpłatnie przez weekend w wersjach na konsolę Xbox One i Xbox Series X|S.

Czytaj więcej

Kolejne 2 gry PC za darmo w Epic Games Store od 6 października

Już za tydzień Epic Games Store rozda kolejne dwie gry PC. W ramach oferty będziecie mogli odebrać Slain: Back from Hell i Rising Hell za darmo. Oba tytuły zostaną udostępnione bezpłatnie 6 października.

Czytaj więcej

Runbow i The Drone Racing League Simulator na PC za darmo już dostępne w Epic Games Store

W ramach rozdawnictwa w Epic Games Store możecie już odebrać nowe, darmowe gry PC. Od godziny 17:00 możecie przypisać do swoich kont Runbow i The Drone Racing League Simulator za darmo. Oferta będzie dostępna przez najbliższe siedem dni.

Czytaj więcej

Weird West The Bounty Hunter Journey za darmo na Steamie. Twórcy udostępnili kilkunastogodzinną wersję próbną

WolfEye Studios udostępniło Weird West The Bounty Hunter Journey za darmo na Steamie. Darmowe wydanie zawiera cały pierwszy rozdział Weird West, trwający nawet do kilkunastu godzin! Pełna wersja gry składa się łącznie z pięciu rozdziałów.

Czytaj więcej

Odbierz dodatek do Need for Speed Heat za darmo! Bezpłatne Klucze do mapy na PC i konsolach

Wszyscy posiadacze podstawowej wersji gry mogą odebrać dodatek do Need for Speed Heat za darmo. Pakiet Klucze do mapy został udostępniony bezpłatnie na platformach Steam i Origin oraz w PlayStation Store i Xbox Store. DLC możecie przypisać do swojego konta do 4 października. Bez promocji, zestaw na Steam dostępny jest za 25 zł.

Czytaj więcej

Wypróbuj Hearts of Iron IV na Steam za darmo - 3 dni darmowej gry

Na platformie Steam możecie wypróbować Hearts of Iron IV za darmo. Tytuł będzie dostępny bezpłatnie do 29 września. Cały progres jaki osiągnijcie w trakcie darmowego okresu zostanie przeniesiony to pełnej wersji tytułu.

Czytaj więcej

Odbierz dodatek High Voltage Pack do gry World of Tanks za darmo na Steam

Bezpośrednio na platformie Valve możecie odebrać dodatek High Voltage Pack do gry World of Tanks za darmo. Pakiet będzie dostępny wyłącznie do 9 października. Po tej dacie nie będzie można go już przypisać do swojego konta Steam.

Czytaj więcej

Zagraj w Midnight Ghost Hunt za darmo na Steam - darmowy weekend z 3 grami PC

Bezpośrednio na platformie Steam rozpoczął się darmowy weekend z trzema grami PC. W ramach ofert możecie przetestować PAYDAY 2, SpiderHeck i Midnight Ghost Hunt za darmo. Tytuły będą dostępne bezpłatnie do 16 września, do godziny 19:00. Cały progres poczyniony w trakcie darmowego weekendu zostanie przeniesiony to pełnej wersji danego tytułu.

Czytaj więcej

Odbierz dwa dodatki do gry World of Warships za darmo na Steam

Na platformie Steam udostępniono bezpłatnie dwa dodatki do darmowej gry World of Warships. W ramach oferty do swojego konta możecie przypisać pakiety Amerykańska wolność oraz Droga wojownika za darmo.

Czytaj więcej

Xbox Free Play Days (22.09) - wypróbuj Hunting Simulator 2 za darmo przez weekend

W tym tygodniu, w ramach oferty Xbox Free Play Days, posiadacze abonamentu XBL Gold lub Xbox Game Pass Ultimate mogą wypróbować dwie nowe gry bez dodatkowych kosztów. W ten weekend zagracie w Dead Island Definitive Edition oraz Hunting Simulator 2 za darmo.

Czytaj więcej

Nowe darmówki w Epic Game Store od 29 września

Już w przyszyły czwartek odbierzecie bezpłatnie kolejne tytuły na PC. W ramach rozdawnictwa w Epic Games Store do swoich kont będziecie mogli przypisać Runbow i The Drone Racing League Simulator za darmo. Obie produkcje będą dostępne od 29 września.

Czytaj więcej

Odbierz ARK: Survival Evolved i Gloomhaven za darmo w Epic Games Store!

W Epic Games Store pojawiły się już nowe, darmowe gry PC. Tradycyjnie, od godziny 17:00 do swoich kont możecie przypisać ARK: Survival Evolved i Gloomhaven za darmo. Oba tytuły będą dostępne bezpłatnie przez tydzień, do 29 września.

Czytaj więcej

Otwarta beta Call of Duty Modern Warfare 2 na PlayStation już dzisiaj. Jak wziąć udział w testach na PC i Xbox?

Już dzisiaj startuje otwarta beta Call of Duty Modern Warfare 2 na PS4 i PS5. Wszyscy posiadacze konsol Sony będą mogli od godziny 19:00 ogrywać tryb multiplayer najnowszej odsłony CoDa. Gracze na PC i konsolach Xbox również mogą wskoczyć na serwery, jednak tylko po zakupie pre-ordera Call of Duty Modern Warfare 2.

Czytaj więcej

Dodatki do Deathloop i Assassin's Creed Odyssey za darmo dla abonentów Xbox Game Pass Ultimate

W najbliższym czasie posiadacze subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate będą mogli odebrać dodatki do Deathloop i Assassin’s Creed Odyssey za darmo. Pakiety DLC przypiszecie do swojego konta z poziomu zakładki „Korzyści”. Przypominamy, że podstawowe wersje gier są już dostępne dla wszystkich abonentów XGPU!

Czytaj więcej
 • Deathloop: Hunting Pack DLC – za darmo dla abonentów XGPU (od 21 września)
 • Assassin’s Creed Odyssey: Kronos Pack DLCza darmo dla abonentów XGPU (od 6 października)

Odbierz dodatek Sand & Secrets do gry Rebel Inc: Escalation za darmo na Steam

Dziś na platformie Steam swoją premierę miało pierwsze rozszerzenie do gry Rebel Inc: Escalation. Twórcy postanowili uczcić to wydarzenie i udostępnić wspomniane DLC bezpłatnie. Przez najbliższy miesiąc możecie przypisać do swoich kont dodatek Sand & Secrets do gry Rebel Inc: Escalation za darmo.

Czytaj więcej

Portal RTX na PC za darmo dla posiadaczy oryginału! Hit od Valve w nowym wydaniu

Na konferencji GeForce Beyond firma oprócz zapowiedzi swoich najnowszy kart z serii RTX 4000 zapowiedziała też odświeżoną wersję hitu od Valve. Premiera Portal RTX zaplanowana została na listopad 2022 roku. Tytuł zadebiutuje na rynku w formie DLC. Co jednak najważniejsze, aktualni posiadacze podstawowej wersji gry otrzymają Portal RTX na PC za darmo!

Czytaj więcej
 • Portal RTX – za darmo dla posiadaczy gry Portal (listopad 2022)
 • Steam: Portal – 35,99 zł

Dodatek do Need for Speed Payback na Steam za darmo! Odkryj bezpłatnie wszystkie sekrety na mapie gry (akt.)

Na platformach Steam i Origin możecie odebrać dodatek do Need for Speed Payback za darmo. Pakiet Fortune Valley Map Shortcuts będzie dostępny bezpłatnie do 23 września, do godziny 19:00. Do odebrania DLC wymagane jest posiadanie podstawowej wersji gry. Bez promocji zestaw na Steam dostępny jest za 20 zł.

Czytaj więcej

Wersja demonstracyjna Wo Long: Fallen Dynasty dostępna na PS5 i Xbox Series do 19 września

Użytkownicy konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S mogą pobierać na swoje dysku wersję demonstracyjną Wo Long: Fallen Dynasty. Czasowo limitowane demo będzie dostępne tylko do poniedziałku, 19 września.

Czytaj więcej

Zagraj w Sid Meier's Civilization VI: Platinum Edition za darmo na Steam - bezpłatny weekend z grą

Twórcy ze studia Firaxis Games postanowili udostępnić na platformie Valve grę Sid Meier’s Civilization VI : Platinum Edition za darmo. Tytuł będzie dostępny na Steam przez 4 dni. W tym czasie możecie wypróbować zawartość podstawki, dwóch dużych dodatków oraz 6 mniejszych DLC. Wszystkie postępy będziecie mogli przenieść do pełnej wersji produkcji.

Czytaj więcej

Xbox Free Play Days (15.09) - zagraj w Diablo III: Eternal Collection za darmo przez weekend

W ramach kolejnej odsłony Xbox Free Play Days, posiadacze subskrypcji XBL Gold lub Xbox Game Pass Ultimate mają możliwość przetestować bezpłatnie dwie nowe gry. Już w ten weekend możecie zagrać w Golf With Your Friends oraz Diablo III: Eternal Collection za darmo.

Czytaj więcej

Bezpłatne gry na PC

Pecet to najlepsza platforma dla każdego oszczędnego gracza. Nie ma tygodnia, by jakaś płatna produkcja nie była rozdawana za darmo. Do tego dochodzą liczne gry free to play, które w wielu przypadkach niczym nie ustępują tytułom, na które trzeba wyłożyć ciężko zarobione złotówki. Darmówki pojawiają się zarówno na platformach takich jak Steam, jak i w sklepach cyfrowej dystrybucji.

Zdecydowanie najciekawsza jest propozycja TIm Sweeneya i jego platformy. Darmowe gry na Epic Games Store udostępniane są co czwartek. Początkowo dostawaliśmy nową produkcję co dwa tygodnie, teraz możemy cieszyć się z co najmniej jednej bezpłatnej gry tygodniowo. W okresie świątecznym zdarza się, że nowy tytuł pojawia się nawet codziennie! Wśród najciekawszych gier, które pojawiły się na Epicu wyróżnić możemy:

 • GTA V
 • Civilization VI
 • A Total War Saga: TROY
 • Pillars of Eternity – Definitive Edition
 • Control
 • Prey
 • Dead By Daylight
 • A Plague Tale: Innocence
 • theHunter: Call of the Wild
 • Darkest Dungeon

Choć Epic stara się jak może, gry na Steam za darmo cieszą się dużo większą popularnością, mimo że zazwyczaj nie są to produkcje AAA. Wśród ostatnich udostępnionych bezpłatnie tytułów znalazły się: 

 • Little Nightmares
 • Dear Esther: Landmark Edition
 • Call of Juarez: Gunslinger

Nie wolno zapominać też o polskiej platformie GOG oraz Ubisoft Connect. W ostatnich miesiącach należący do holdingu CD Projekt sklep zaproponował nam takie gry, jak Iris and the Giant, Thea 2: The Shattering oraz Iratus: Lord of the Dead. Francuzi natomiast raczyli nas swoimi hitami pokroju Rayman: Origins czy też wybranymi częściami Anno oraz Assassin’s Creed. 

PlayStation Plus oraz Xbox Live Gold a darmowe gry

Bezpłatne gry nie są jednakże tylko i wyłącznie domeną pecetowców. Również i konsolowi gracze mogą liczyć na tytuły, za które nie zapłacą ani grosza. Rozdawnictwa zdarzają się tu jednak względnie rzadko, dlatego też w tym przypadku należy podejść do tematu nieco inaczej. Fani Xboksa mają możliwość zakupu abonamentu Xbox Live Gold (bądź też Xbox Game Pass Ultimate). Usługa ta pozwala im grać w sieci oraz przechowywać zapisy w chmurze. Dodatkowym bonusem są pełne wersje gier, które udostępniane są każdego miesiąca. Ostatnio posiadacze konsol Microsoftu mogą liczyć na 2 tytuły co dwa tygodnie. Amerykańska firma nie zapomina o swoich wiernych klientach i zawsze jeden tytuł dedykowany jest wiekowemu już Xbox 360.

Nie inaczej jest w przypadku obozu niebieskich. Udostępniane w ramach PlayStation Plus gry często stoją na najwyższym poziomie, zdarza się nawet, że dany tytuł trafia tam w dniu swoim premiery. Świetnym przykładem jest tu bijący swego czasu rekordy popularności Fall Guys: Ultimate Knockdown. W ramach rozdawnictwa oferowane są zarówno darmowe gry na PlayStation 5, jak i konsolę poprzedniej generacji.

Najpopularniejsze gry free to play

Nie wszystkie gry za darmo są warte uwagi. Istnieje sporo produkcji, które tylko pozornie są bezpłatne, ale bez zakupu dodatkowych pakietów się nie obejdzie, gdyż w nich np. znajdować się będą mocniejsze bronie lub pancerze. Na szczęście istnieje mnóstwo pozycji, w których mikropłatności obejmują jedynie kosmetykę lub elementy niewpływające na rozgrywkę.

A oto najciekawsze gry free to play, które od lat cieszą się sporym poważaniem wśród graczy i nie wymagają inwestowania pieniędzy do tego, by mieć takie same szanse na zwycięstwo, jak osoby kupujące skórki i booster. 

 • League of Legends
 • Call of Duty: Warzone
 • Fortnite
 • Path of Exile
 • Warframe
 • World of Tanks
 • Lost Ark
 • Genshin Impact
 • Apex Legends
 • Destiny 2