
Virtual Game Card na Nintendo Switch już dostępne. Ogromna aktualizacja systemu konsoli
Na nieco ponad miesiąc przed premierą Nintendo Switch 2, doczekaliśmy się zapewne ostatniej wielkiej aktualizacji systemu dostępnych obecnie na rynku konsol. Firmware w wersji 20.0.0 wprowadził zapowiedziane jakiś czas temu funkcjonalności, w tym Virtual Game Card, oraz GameShare. Pojawiła się też opcja przeniesienia swoich danych na NS2, przy wykorzystaniu lokalnej sieci bezprzewodowej.
Virtual Game Card pozwala dzielić się grami. Czy to kolejny krok w stronę wyeliminowania fizycznej dystrybucji?
Na temat Virtual Game Card na NS przygotowaliśmy osobny artykuł, dlatego, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej funkcji, zapraszamy Was do niego. Tytułem wstępu, zakupione gry Nintendo Switch oraz dodatki nie są prezentowane już jedynie w formie zwykłego wpisu w bibliotece, lecz jako Wirtualne Karty. Jeśli będziemy chcieli z nich skorzystać, trzeba będzie „wsunąć” je do swojej konsoli. Virtual Game Card będzie można używać na wszystkich swoich urządzeniach, a także wypożyczać osobom ze swojej Nintendo Account Family Group. Oczywiście wcześniej trzeba je „wysunąć” z konsoli, gdyż w danym momencie aktywna może być tylko jedna kopia.
Wraz z aktualizacją firmware 20.0.0 w menu pojawiła się ikona Virtual Game Card. Od teraz wszystkie gry, DLC, i cześć bezpłatnych aplikacji, wyświetlane są jako wirtualne karty. Niestety, wbrew pierwotnym oczekiwaniom graczy, nie ma możliwości ich dalszej odsprzedaży. Przy okazji ciężko nie odnieść wrażenia, że mamy tu do czynienia z próbami powolnej eliminacji fizycznej dystrybucji. Rynek już od dawna przesuwa się w stronę cyfrowych wydań, co jest zdecydowanie tańsze dla wydawców, teraz zaś dodatkowo otrzymaliśmy funkcję, wprowadzającą ułatwienia (choć dalej wszystko to obwarowane jest sporymi ograniczeniami) w dzieleniu się nimi.
W nowej aktualizacji udostępniono też funkcję GameShare. Pozwala ona dzielić się grami z innymi posiadaczami konsol Nintendo Switch w obrębie lokalnej sieci bezprzewodowej. Opcja ta musi zostać zainicjowana przez właściciela NS2, dlatego też na razie nie da się sprawdzić jej w praktyce.
Źródło: Nintendo
Łowcy, jak zapatrujecie się na wprowadzenie Virtual Game Card? Będziecie wymieniać się grami z członkami swojej grupy?