Sugestie i pomysły (Bazar)

Dyskusja o wszystkim co dotyczy Łowcowego Bazaru

Moderator: Redaktorzy

Re: Sugestie i pomysły (Bazar)

Postprzez bialy111swi » 13 paź 2019, o 19:19

doublexrossed napisał(a):już 6 godzin czekam na klucz

Nie przesadzaj, na 8 lub więcej godzin do pracy się chodzi czy np. dzień się spędza z rodziną/znajomymi poza domem.
  • 0

bialy111swi
Łowca

Medale: 1
500 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Bluehardt » 13 paź 2019, o 19:34

doublexrossed napisał(a):Może warto żeby strona wyświetlała średni czas odpowiedzi.

Edit: I może weryfikacja wieku też by pomogła bo już 6 godzin czekam na klucz, wydaje mi się że dzieciaki myślą że każdy ma tyle czasu co oni.

Tak z ciekawości spojrzałem w Twoją historię postów i 3 ostatnie (poza tym wątkiem) też dotyczą zbyt długiego oczekiwania na klucz, ciekawy zbieg okoliczności.

Jak się koledze tak bardzo spieszy to zamiast płacić tam gdzie najtaniej może lepiej zainwestować odrobinę więcej w sklepie, który wysyła "natychmiast" i w ogóle uniknąć całego problemu?
  • 0

Bluehardt
Łowca

Reputacja: 0

Postprzez Rexedead » 19 paź 2019, o 16:17

Cześć
Nie mam dostępu, aby utworzyć nowy post, więc napiszę tutaj

Chciałem śledzić ceny na rynku, ale nie mogłem tego zrobić 24/7
W rezultacie napisałem wtyczkę do chrome, która pozwala odfiltrować zmiany cen interesujących gier.

Nazwałem to BazarMon. Możesz pobrać rozszerzenie pod linkiem: https://github.com/Rexedead/BazarMon

Po dodaniu gier możesz śledzić ich cenę w wyskakującym oknie. Istnieją również powiadomienia na ikonie wtyczki

Dodatkową funkcją jest automatyczny zrzut gier znajdujących się w twoich ofertach.

Zrzuty ekranu:
Spoiler: pokaż
Obrazek
Obrazek

Instalacja:
1. Pobierz kod źródłowy z github i rozpakuj go
2. Przejdź do rozszerzeń Chrome i włącz „Tryb programisty” w prawym rogu.
3. Kliknij „pobierz rozpakowane” i wybierz rozpakowane archiwum
4. Otwórz opcje wtyczek i dodaj gry, które chcesz śledzić

Ponieważ rozszerzenia nie ma w sklepie Chrome, po ponownym uruchomieniu przeglądarki konieczne jest zamknięcie okna informującego twórcę rozszerzenia
  • 0

Rexedead
Łowca

Postprzez pikikd » 20 paź 2019, o 11:20

Zapewne propozycja o zwiększeniu ilości wystawienia tej samej gry więcej niż 2 razy już padała, ale pozwolę sobie ją ponowić. Myślę, że optimum byłoby zmienienie tej ilości chociażby na 3 kopie z tego względu, że czasem kupujemy 4-packi danej gry, tak jak ja miałem ostatnio z Tabletop Simulator. Jedną aktywowałem u siebie, 2 już sprzedałem a 3 nie ma już możliwości pozbyć się na bazarze.
Ewentualnie np. po pół roku/roku mógłby się ten limit "resetować", ponieważ ta sama gra mogła trafić do bundla przez taki okres czasu więcej niż kilka razy.
  • 0

pikikd
Robin Hood

Medale: 2
500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 14

Postprzez FLUFF » 23 paź 2019, o 15:02

Witam

Mam kilka gierek na sprzedaż - niestety mój poziom to dopiero 29. Czy jest jakaś szansa na sprzedaż gier w droższych cenach, czy muszę farmić do aż 1000 punktów aby wystawić normalnie grę ? Jakieś pomysły ? Sugestie ? :)

Pozdrawiam
  • 0

FLUFF
Łowca

Postprzez bolesna prawda » 23 paź 2019, o 15:07

FLUFF napisał(a):Witam

Mam kilka gierek na sprzedaż - niestety mój poziom to dopiero 29. Czy jest jakaś szansa na sprzedaż gier w droższych cenach, czy muszę farmić do aż 1000 punktów aby wystawić normalnie grę ? Jakieś pomysły ? Sugestie ? :)

Pozdrawiam

Kupuj gry po 50 gr, szybko uzbierasz tysiąca jak chcesz się bawić :dziadek:
  • 0

bolesna prawda
Wiedźmin

Reputacja: 44

Postprzez FLUFF » 23 paź 2019, o 15:10

bolesna prawda napisał(a):
FLUFF napisał(a):Witam

Pozdrawiam

Kupuj gry po 50 gr, szybko uzbierasz tysiąca jak chcesz się bawić :dziadek:

Wydam wtedy majątek - gra nie warta świeczki - musiałbym dysponować co najmniej budżetem 485,50zł
Strasznie restrykcyjne są te limity. A jak było kiedyś ? Wiele osób ma sporo rankingu.
  • 0

FLUFF
Łowca

Postprzez Seyonne » 23 paź 2019, o 15:16

To są handlarze głównie. Kupują tu taniej i sprzedają gdzieś drożej ;)
  • 0

Seyonne
Robin Hood

Reputacja: 3

Postprzez Quoyque » 23 paź 2019, o 15:21

Ja mam na odwrót :D Kupuję gdzieś drożej, sprzedaję tu tanie - Łobin Chód! @Redakcja da się sprawdzić, czy ktoś ma więcej pkt reputacji z transakcji sprzedaży, a nie kupna :D?
  • 0

Quoyque
Predator

Medale: 4
500 (1) 1000 (1) 2000 (1)
3000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez MerlinPL » 23 paź 2019, o 17:30

Quoyque napisał(a):@Redakcja da się sprawdzić, czy ktoś ma więcej pkt reputacji z transakcji sprzedaży, a nie kupna :D?

Masz przy każdej osobie ilość: kupił/sprzedał.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w tym momencie. Nie może on służyć przeciwko niemu ani teraz, ani w żadnym innym momencie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.
MerlinPL
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: -26

Postprzez Quoyque » 23 paź 2019, o 17:55

Rozumiem, że polecasz mi każdego sprawdzać? Nie, dzięki :D
  • 0

Quoyque
Predator

3000 (1)
Reputacja: 5

Postprzez Sokon » 24 paź 2019, o 12:07

No bedzies asi 1 v sprzedazy :) Myszlalem ze mpstorm, ale ten ma 2389 :)
  • 0

:arrow: :arrow: :arrow: Profil na Bazaru
•••>Czech rep<••• Pepik, pisze zle po Polski :)
Sokon
Robin Hood

Medale: 10
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 14

Postprzez CeBeS486 » 24 paź 2019, o 14:16

Sokon napisał(a):Hej, Bazar niejest "profi shop" :) 6 godzin jest ok. Ja zwykle wysilam do par minut, ale tez sie moze stac ze niejestem online.

Potwierdzam. No nie przesadzajmy... nikt nie siedzi na okrągło przed kompem na bazarze. Czas do 48 h jest według mnie jak najbardziej OK. Natomiast gorzej jest z nieaktywnymi kontami. Bazar jest zaśmiecony userami nieaktywnymi przez długie miesiące z wiszącymi ofertami. Ostatnio przebijałem się przez chaszcze ofert gry gdzie po kolei pod rząd każdy nieaktywny po kilka miesięcy. Przydałaby się jakaś czystka. Info na maila o konieczności zalogowania się na bazar w przeciwnym wypadku deactiv wystawionych ofert z automatu. Albo na przykład konieczność zalogowania się na bazar co 7 dni przed automatyczną deaktywacją ofert, z wykluczeniem użytkowników którzy oznaczyli by sobie na bazarze knefel że są na urlopie (z zakresem możliwym do ustawienia na przykład do 2 miesięcy). Wtedy deactiv auto zawieszony na ten okres.
  • 0

CeBeS486
Łowca

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 1

Postprzez Hardkor » 24 paź 2019, o 14:40

Dobry pomysł i dodał bym do tego aktywność na forum. Albo jakieś dodatkowe limity (typu że staż na forum i ilość postów zwiększa kwoty na bazarze za jakie możesz wystawić) to dodatkowo by pisanie postu na forum podbijało bazar. Osobiście wchodzę na niego mega rzadko, tylko jak coś kupuje, ale na forum jest 3x dziennie + mam info na email o rzeczach z bazaru (że ktoś kupil/napisał etc)
  • 0

Hardkor
Hitman

500 (1) 1000 (1)
Reputacja: 10

Postprzez Kafar » 24 paź 2019, o 19:45

Da się coś zrobić jak jorknąłem się po fakcie że gościa od 20 dni nie było online (od 11 na sztimie) a już mu przelałem kasę ? Gra mi potrzebna na jutro -_-

Auto-wiadomość to jednak częściowe zło bo tak to bym nigdy nie dostał odpowiedzi z mailem do przelewu PP :/
  • 0

Kafar
Łowca

Postprzez Martibsir » 24 paź 2019, o 20:06

Kafar napisał(a):Da się coś zrobić jak jorknąłem się po fakcie że gościa od 20 dni nie było online (od 11 na sztimie) a już mu przelałem kasę ? Gra mi potrzebna na jutro -_-

Auto-wiadomość to jednak częściowe zło bo tak to bym nigdy nie dostał odpowiedzi z mailem do przelewu PP :/

Możesz próbować się przez Steam skontaktować z tym gościem. Btw. polecam "Bazar PLUS" - skrypt, który między innymi pokazuje na czerwono jeżeli sprzedawca nie logował się od dłuższego czasu. Skrypt jest dostępny tutaj, na forum.
  • 0

Martibsir
Łowca

Postprzez raven_raven » 3 lis 2019, o 16:52

FLUFF napisał(a):Wydam wtedy majątek - gra nie warta świeczki - musiałbym dysponować co najmniej budżetem 485,50zł
Strasznie restrykcyjne są te limity. A jak było kiedyś ? Wiele osób ma sporo rankingu.

No niestety, handlarze co wyłapują co lepsze oferty i zaraz repostują je gdzieś indziej z wyższą ceną repa sobie nabijają szybko, a "normalnym" zostaje żmudne nabijanie repa do naprawdę wysokich wartości, by coś sprzedać za więcej niż parę groszy.

Zrobilibyście chociaż auto-pozytyw po miesiącu albo coś, bo handlarz kupi, ja mu wyślę klucz i już w nosie ma wystawienie pozytywa. Dla niego przy 5000+ punktach jeden w ten czy w drugą nie robi różnicy, dla mnie przy repie wysokości 15 to ma spore znaczenie. A jakbym mu negatywa dał to odwetowiec by pewnie z prędkością światła wleciał.
  • 0

raven_raven
Łowca

Postprzez nikopl » 3 lis 2019, o 17:33

raven_raven napisał(a):
FLUFF napisał(a):Wydam wtedy majątek - gra nie warta świeczki - musiałbym dysponować co najmniej budżetem 485,50zł

No niestety, handlarze co wyłapują co lepsze oferty i zaraz repostują je gdzieś indziej z wyższą ceną repa sobie nabijają szybko, a "normalnym" zostaje żmudne nabijanie repa do naprawdę wysokich wartości, by coś sprzedać za więcej niż parę groszy.

Zrobilibyście chociaż auto-pozytyw po miesiącu albo coś, bo handlarz kupi, ja mu wyślę klucz i już w nosie ma wystawienie pozytywa. Dla niego przy 5000+ punktach jeden w ten czy w drugą nie robi różnicy, dla mnie przy repie wysokości 15 to ma spore znaczenie. A jakbym mu negatywa dał to odwetowiec by pewnie z prędkością światła wleciał.

upominasz sie o rep? mogli zapomniec
  • 0

nikopl
Predator

3000 (1)
Reputacja: 19

Postprzez raven_raven » 3 lis 2019, o 19:42

nikopl napisał(a):upominasz sie o rep? mogli zapomniec

Tak, upominałem się. Użytkownik od czasu wysłania wiadomości był już online (handlarze raczej offline długo nie bywają) i zero reakcji.
  • 0

raven_raven
Łowca

Postprzez pelikulas » 3 lis 2019, o 20:22

raven_raven napisał(a):
nikopl napisał(a):upominasz sie o rep? mogli zapomniec

Tak, upominałem się. Użytkownik od czasu wysłania wiadomości był już online (handlarze raczej offline długo nie bywają) i zero reakcji.

Mi wiszą repy na ktore czekam przeszlo rok...
  • 0

ASUS Z270F Strix, ASUS GTX1080 STRIX OC 8GB, Corsair Vengeance LPX CL15 2x16GB @3000MHz, i7 7700k @4,5GHz, 2x6TB WD Black 6002FZWX, 1x6TB WD Black 6003FZBX, 3TB Seagate ST3000DM001, Nagrywarka Blu-Ray LG BH16NS40, Crucial MX200 500GB
pelikulas
Wiedźmin

Medale: 10
3000 (1) 4000 (1) 5000 (1)
6000 (1) 7000 (1) 8000 (1)
Reputacja: 12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Bazarze