Xbox Game Pass styczeń 2023 r. Lista gier zmierzających do usługi w nadchodzącym miesiącu

Microsoft zamierza rozpocząć rok z przytupem! Wstępna lista gier Xbox Game Pass na styczeń 2023 r. prezentuje się naprawdę imponująco. Z dotychczas zapowiedzianych tytułów ucieszą się w szczególności fani jRPG i miłośnicy gier strategicznych na konsolach, ale i o osoby preferujące gameplay z większą dawką akcji nie będą miały na co narzekać. Tak więc przyjrzyjmy się bliżej temu, co już wiemy.

Aktualizacja

Do listy gier debiutujących w styczniu w Game Passie dołączyło Inkulinati.

Gry Xbox Game Pass styczeń 2023 r.

Styczeń w Xbox Game Pass wygląda imponująco. W pierwszym miesiącu 2023 roku możemy liczyć na następujące pozycje:

  1. Persona 3 Portable (PC, Xbox) – 19 stycznia 2023
  2. Persona 4 Golden (PC, Xbox)  – 19 stycznia 2023
  3. Monster Hunter Rise (PC, Xbox) – 20 stycznia 2023
  4. Age of Empires 2: Definitive Edition (Xbox) – 31 stycznia 2023
  5. Inkulinati (PC, Xbox) – 31 stycznia 2023
  6. Roboquest (Xbox) – styczeń 2023

Oczywiście, nie są to wszystkie pozycj, które pojawią się w abonamencie Microsoftu w nadchodzących tygodniach. Możemy być pewni, że lista gier Xbox Game Pass styczeń 2023 będzie znacznie bardziej obszerna!


Jakie gry pojawią się w Game Pass w styczniu 2023 roku?

I choć czujemy, że ciężko znaleźć graczy, którzy nie znają wymienionych powyżej pozycji choćby ze słyszenia, przyjrzymy się nieco bliżej grom, które zasilą obszerną bibliotekę Xbox Game Pass w nadchodzących tygodniach.

Persona 3 Portable i Persona 4 Golden w Xbox Game Pass- raj dla fanów jRPG

Wszystko zaczęło się w 1987 roku, kiedy to na konsolach Famicom pojawił się Digital Devil Story: Megami Tensei. Na kontynuację trzeba było chwilę poczekać, ale już w 1990 roku w ręce graczy wpadło Megami Tensei II, a dwa lata później na rynek trafiła pierwsza gra z dopiskiem Shin w tytule. Czemu o tym wspominamy? Persona jest bowiem niczym innym jak spin-offem wspomnianego cyklu.

Począwszy od 1996 roku, kiedy to otrzymaliśmy pierwszą odsłonę serii pt. Revelations: Persona, Atlus przygotował łącznie 9 tytułów, z których większość trafiła wyłącznie na konsole Sony. W ostatnich latach trend ten zaczął się powoli odwracać i firma spojrzała przychylnym okiem także i na inne platformy. Od kilku miesięcy możemy grać już w Persona 5 Royal, a w styczniu na Xboksach (a przy okazji w Game Passie) zawitają Persona 3 Portable i Persona 4 Golden.

Monster Hunter Rise w Xbox Game Pass – zacieśnienie współpracy z Capcom?

Najnowsza odsłona popularnego cyklu RPG akcji, w której wcielamy się w łowcę potworów, dostępna jest na razie wyłącznie na Nintendo Switch i PC. Już niedługo sytuacja ulegnie jednak zmianie. Monster Hunter Rise w styczniu trafi też na konsole PlayStation oraz Xbox. W końcu będziemy mogli tłuc monstrualne bestie tam, gdzie nam wygodnie! Żeby było jeszcze milej, Monster Hunter Rise zostało zapowiedziane jako jeden z tytułów zmierzających do Game Passa.

I choć gry japońskiego producenta pojawiały się już w Game Passie (chociażby Monster Hunter World, Resident Evil VII czy też Devil May Cry 5), dotychczas żaden tytuł nie wskoczył tam w dniu swojej premiery. MH Rise w Xbox Game Pass tymczasem wskoczy do oferty dokładnie w dniu debiutu na konsolach Microsoftu. Zapewne nie ma co doszukiwać się tu podtekstów, jednak nie powiedzielibyśmy złego słowa, gdyby sytuacja powtarzała się częściej.

Konsolowe debiuty – Age of Empires II: DE i Roboquest

Kultowa seria gier strategicznych w końcu pojawi się na konsolach. W 2023 roku możemy liczyć na to, że zagramy w AOE IV oraz Age of Empires II: Definitive Edition. Na najnowszą odsłonę cyklu jeszcze sobie poczekamy, natomiast AOE II ma już wyznaczoną dokładną datę premiery – ostatni dzień stycznia. Wiele wody musiało upłynąć, zanim ceniony RTS, reprezentant jednej ze sztandarowych marek Microsoftu, w końcu zawitał na konsolach. Premiera pierwszej wersji AOE II odbyła się bowiem w 1999 roku, kiedy to Xbox dopiero znajdował się na deskach kreślarskich inżynierów (a może nawet nie). Na szczęście doczekaliśmy się 🙂

Od kilku miesięcy pecetowi gracze zagrywają się także w roguelike Roboquest. Gra dostępna jest na razie w fazie Early Access, ale wraz z pełną premierą, która planowana jest na styczeń 2023, tytuł ten trafi także na Xboksy, zasilając przy tym listę gier Xbox Game Pass. Na razie jednak nie znamy dokładnego terminu, w którym miałoby to nastąpić.


Gdzie kupić najtaniej abonament Xbox Game Pass?

Styczeń będzie mocny, czyż nie? Przypominamy, że z oferty Tani Xbox Game Pass Ultimate! 5 miesięcy za 60,98 zł, 8 miesięcy za 102,20 zł, 14 miesięcy za 191,49 zł, 26 miesięcy za 378,98 zł skorzystać mogą nowi i wybrani powracający subskrybenci XGP. Jeśli macie aktywny abonament bądź szukacie innych sposobów na jego zakup, znajdziecie je na TaniGamePass.pl

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.
Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.

Łowcy, na który tytuł najbardziej ostrzycie sobie ząbki? Myślicie, że styczeń w XGP czymś jeszcze nas zaskoczy, czy starczy tych znanych tytułów i możemy liczyć już tylko na indyczki? 😉

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.