Xbox Game Pass Friends and Family

Xbox Game Pass Friends & Family już dostępne na pierwszych rynkach. Poznaliśmy cenę rodzinnej subskrypcji

Od kilku tygodni pojawiają się przesłanki o wdrożeniu przez Microsoft rodzinnego wariantu XGP Ultimate. Od dzisiaj Xbox Game Pass Friends & Family jest już dostępne na pierwszych rynkach. Abonament będzie można podzielić między 5 kont Microsoft. W rozwinięciu wpisu znajdziecie więcej szczegółów nowej usługi.

Jakie korzyści daje Xbox Game Pass Friends & Family?

Xbox Game Pass Friends & Family oferuje wszystkie korzyści XGP Ultimate dla pięciu niezależnych od siebie kont. Wykupując pakiet Friends & Family możecie zaprosić do 4 członków rodziny lub znajomych, którzy otrzymają wszystkie benefity oferty Ultimate (m.in. dostęp do gier z Game Passa i EA Play). Dołączyć można jedynie graczy z danego kraju.

Miesięczny abonament w irlandzkim regionie MS Store kosztuje €21.99 (103,69 zł), co daje ok. 20.74 zł na jedną osobę w wirtualnej rodzinie. Cena Xbox Game Pass Friends & Family w Polsce może się różnić, usługa jeszcze nie wystartowała na naszym rynku.

Warto podkreślić, że pełną kontrolę nad subskrypcją Friends & Family ma jedynie osoba, która ją wykupiła. To ten gracz zarządza zaproszeniami dla znajomych i ich ewentualnym usuwaniem z rodziny. W ciągu roku jedynie 8 kont może zaakceptować dołączenie do danej rodziny. Dodatkowo tylko główny założyciel Xbox Game Pass Friends & Family może korzystać z XGP Ultimate na wszystkich kontach podpiętych do swojej konsoli. Pozostała czwórka graczy skorzysta z benefitów tylko i wyłącznie na swoim koncie.

Przelicznik i konwersja Xbox Game Pass Friends & Family

Gigant z Redmond udostępnił także oficjalny przelicznik Xbox Game Pass Friends & Family po aktywacji dowolnego innego abonamentu. Jeśli posiadacie aktywny abonament XGP to będziecie mogli dokonać jego konwersji na Friends & Family według poniższego przelicznika:

  • 30 dni Xbox Game Pass Ultimate = 18 dni Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 dni Xbox Game Pass = 12 dni Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 dni PC Game Pass = 12 dni Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 dni Xbox Live Gold =12 dni Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 dni EA Play = 6 dni Xbox Game Pass Friends & Family

Więcej informacji znajdziecie na irlandzkim Microsoft Store.


Gdzie kupić tanio Xbox Game Pass Ultimate?

Łowcy, jeśli nie chcecie dzielić abonamentu między czterech innych znajomych, wychodzimy z pomocną dłonią i podpowiadamy gdzie kupić tanio Xbox Game Pass Ultimate dla pojedynczego gracza.

Nowi i niektórzy powracający subskrybenci cały czas mogą skorzystać z promocji na Xbox Game Pass Ultimate za jedyne 4 złote. Oprócz tego dostępne są oferty na dłuższy okres abonamentu:

Zapraszamy na stronę TaniGamePass.pl, na której znajdziecie jeszcze więcej sposobów na zakup XGP Ultimate taniej.

Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.