Gry Xbox Game Pass czerwiec 2023. Lista gier, które dołączą do subskrypcji w przyszłym miesiącu

Lista gier Xbox Game Pass na czerwiec 2023 r. jeszcze do niedawna liczyła sobie okrągłe 0 pozycji. To już jednak przeszłość. Powoli poznajemy pierwsze tytuły, które pojawią się w usłudze w przyszłym miesiącu. Na razie nie ma ich zbyt wiele, ale skoro worek z zapowiedziami już się rozwiązał, powinno być już tylko lepiej.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie gry Xbox Game Pass na czerwiec 2023 r. szykuje dla nas Microsoft, ten wpis jest dla Was.

Aktualizacja wpisu

Poznaliśmy pierwszy z dwóch czerwcowych pakietów gier, które dołączą do abonamentu.

Gry Xbox Game Pass – czerwiec 2023 r.

Gry Xbox Game Pass, które pojawią się w usłudze w czerwcu, mocno ze sobą kontrastują. Z jednej strony mamy brutalny, pełen przemocy horror, z drugiej zaś pastelową przygodówkę.

Lista gier Xbox Game Pass czerwiec 2023 r.:

  • Car Mechanic Simulator 2021 (PC, Xbox, chmura) – 1 czerwca
  • Slayers X: Terminal Aftermath: Vengance of the Slayer (PC, Xbox, chmura) – 1 czerwca
  • The Big Con (PC, Xbox, chmura) – 1 czerwca
  • Amnesia: The Bunker (PC, Xbox, chmura) – 6 czerwca
  • Hypnospace Outlaw (PC, Xbox, chmura) – 6 czerwca
  • Rune Factory 4 Special (PC, Xbox, chmura) – 8 czerwca
  • Stacking (Xbox, chmura) – 8 czerwca
  • Dordogne (PC, Xbox, chmura) – 13 czerwca

Oczywiście nie są to wszystkie tytuły, które dostaniemy w swoje łapki w najbliższym miesiącu. Aktualnie jednak brak większej ilości konkretów, nie słychać również żadnych ploteczek. Warto przy tym zaznaczyć, że 11 czerwca odbędzie się Microsoft & Bethesda Games Showcase, które może przynieść nam kilka mocnych zapowiedzi, dlatego też oszczędność w informowaniu przez MS czy deweloperów wcale nie dziwi.

Jakie gry pojawią się w PC i Xbox Game Pass w czerwcu?

Pora rzucić okiem na wybrane, zapowiedziane dotychczas, gry Xbox Game Pass na czerwiec 2023 r.

Slayers X: Terminal Aftermath: Vengance of the Slayer

Trzeba przyznać, że tytuł, który trafi do nas idealnie na dzień dziecka, wygląda nad wyraz… oryginalnie. Slayers X: Terminal Aftermath: Vengance of the Slayer to dość specyficzny boomer shooter, będący spin-offem Hypnospace Outlaw. Opis udostępniony przez twórców jest mocno enigmatyczny, dlatego też nie podejmujemy się jego streszczenia. Jeśli styl audiowizualny niniejszej produkcji przypadnie Wam do gustu, proponujemy ją po prostu samodzielnie wypróbować 😉

Amnesia: The Bunker

To nie pierwszy raz, gdy Amnesia: The Bunker pojawia się w zestawieniu z tej serii. Ostatnio pisaliśmy o niej miesiąc temu, jednak od tego czasu survival horror studia Frictional Games doczekał się dwóch (2!) przesunięć terminu debiutu. Najpierw opóźniono go o tydzień, później o kolejne dwa, w efekcie czego gra wyleciała z majowego okienka wydawniczego. Nowa data premiery Amnesia: The Bunker ustalona została na 6 czerwca 2023 r. Ciężko jednak obiecać, że na tym się skończy, gdyż opóźnienie zostało spowodowane problemami ze stabilnością, a twórcy na razie nie zlokalizowali ich źródła.

Sam tytuł natomiast to czwarta już odsłona pierwszoosobowych gier horrorów z serii Amnesia. Tym razem akcja rozgrywa się w bunkrze z okresu pierwszej wojny światowej, w którym zagnieździły się rozmaite potwory, w tym ogromna bestia, która będzie prześladować nas, niczym Obcy z Alien: Isolation. W przeciwieństwie do poprzednich części cyklu tym razem jednak będziemy mieli możliwość obrony przed monstrami przy pomocy rewolweru, a nawet granatów.

Dordogne

Dordogne z pewnością wyróżnia się na tle innych przygodówek. Całość została bowiem utrzymana w nietypowej stylistyce, która przypomina nieco ręczne malowidła pastelami. W trakcie zabawy wcielamy się w Mimi, która po śmierci babci odwiedza jej dom, co wzbudza ogromną falę wspomnień. Zabawę możemy podzielić na dwa etapy. W formie retrospekcji, jako mała dziewczynka, przypominamy sobie wszystkie mniej lub bardziej pozytywne chwile. Podjęte w tej fazie decyzje mają wpływ na teraźniejszość, kiedy to już jako dorosła kobieta zwiedzamy opuszczoną hacjendę, odkrywając pochowane weń sekrety.


Gdzie kupić najtaniej abonament Xbox Game Pass?

Podobają Wam się gry Xbox Game Pass na czerwiec 2023 r.? Jeśli tak, przypominamy, że z oferty Tani Xbox Game Pass Ultimate! 5 miesięcy za 59,43 zł, 8 miesięcy za 99,55 zł, 14 miesięcy za 177,61 zł, 26 miesięcy za 389,11 zł skorzystać mogą nowi i wybrani powracający subskrybenci XGP.

Więcej promek, a także oferty dla aktywnych abonentów znajdziecie na TaniGamePass.pl

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.
Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.

Jak sądzicie? Pozostałe czerwcowe gry Xbox Game Pass zachwycą nas jakością? Microsoft podrzuci nam coś ciekawego przy okazji konferencji?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.