PlayStation Now

Sony ogłosiło dziś, że w okresie najbliższych miesięcy do usługi PlayStation Now dołączy 5 gier z serii Final Fantasy. Zaczynając od 7 września, w ramach abonamentu PS Now, będzie można zagrać w takie produkcje jak:

  • Final Fantasy VII – w usłudze od 7 września
  • Final Fantasy VIII Remastered – w usłudze od 5 października
  • Final Fantasy IX – w usłudze od 2 listopada
  • Final Fantasy X/X-2 HD Remaster – w usłudze od 7 grudnia
  • Final Fantasy XII The Zodiac Age – w usłudze od 4 stycznia 2022 roku

Listę wszystkich gier dostępnych w PlayStation Now znajdziecie na stronie Sony PlayStation.

Aby skorzystać z usługi PS Now musicie posiadać konto PSN w regionie innym niż polski (np. USA lub UK). W rozwinięciu wpisu znajdziecie instrukcję opisującą jak aktywować PS Now w Polsce.

Źródło: PlayStation Blog

Final Fantasy_PS Now

Jak aktywować PlayStation Now w Polsce?

Krok 0. Załóż brytyjskie lub amerykańskie konto PlayStation Network. Jeśli nie posiadacie konta w PS Store w obcym regionie, poradnik opisujący cały proces znajdziecie w tym miejscu.

Uwaga! Do streamowania gier z konsoli PS3 rekomendujemy konto UK, z uwagi na mniejsze opóźnienie strumieniowania. Dodatkowo gry będą w języku polskim, w USA rzadko kiedy produkcje otrzymują polskie tłumaczenia.

Krok 1. Kup wybrany abonament PlayStation Now w Eneba:

Krok 2. Aktywuj zakupioną subskrypcję na swoim nowym koncie PlayStation Network – w przeglądarce kliknij w avatar konta, a następnie wybierz Wykorzystaj kod.

Krok 3. Po przypisaniu abonamentu możecie korzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez PlayStation Now. W ustawieniach konta na konsoli należy aktywować swój sprzęt jako podstawowy, dzięki czemu w gry z PS4 i PS2 pobrane na dysk zagracie na swoim głównym, polskim koncie.

Produkcje z PlayStation 3 dostępne w ramach PS Now nie mogą zostać pobrane na dysk konsoli, te tytuły ogracie tylko poprzez streaming na koncie UK/USA.


Gry PlayStation 4 na PC, czyli czym jest PlayStation Now

PlayStation Now to usługa Sony, które działa podobnie do Xbox Game Pass. Opłacając subskrypcję uzyskujecie dostęp do biblioteki setek gier, która jest rozbudowywana z każdym kolejnym miesiącem.

Na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 5 wszystkie tytuły z PS2 i PS4 dostępne w ramach PS Now można pobrać na dysk i korzystać z nich jak ze zwykłych cyfrowych produkcji z PS Store. Sprawa wygląda inaczej w przypadku gier z PS3, które wymagają stabilnego łącza internetowego, bowiem skorzystać z nich można wyłącznie poprzez streaming.

PlayStation Now docenicie nawet jeśli nie posiadacie konsoli. Cała biblioteka PlayStation Now dostępna jest na PC poprzez strumieniowanie. Aby użyć PS Now na komputerach osobistych należy opłacić abonament zgodnie z instrukcją zamieszczoną powyżej, po czym pobrać aplikację PS Now na PC, podłączyć do komputera kontroler DualShock 4 i cieszyć się ogrywaniem produkcji na wyłączność PS4.

Sklepy: Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.