Firma Valve poinformowała dziś, że premiera Steam Deck zostanie opóźniona. Handheld od twórców Steam, określany przez niektórych graczy jako Nintendo Switch Pro dla gier PC, pojawi się na rynku dwa miesiące później niż pierwotnie zakładano. Przypominamy, że cena Steam Deck zaczyna się od 1899 zł w podstawowej wersji. Wciąż możliwa jest również rezerwacja pre-orderu konsoli Steam za 18 zł z odpowiednio odległą datą realizacji zamówienia:

Źródło: Steam News

Steam Deck

Według informacji podanych w oświadczeniu wysyłka rozpocznie się w lutym 2022 roku, a każdy posiadacz rezerwacji zachowa swoje miejsce w kolejce. Wszelkie daty dotyczące dostawy będą aktualizowane regularnie. Jednocześnie Valve przeprasza za zaistniałą sytuację oraz niedotrzymanie pierwotnie ogłoszonego harmonogramu. Firma tłumaczy, że nie udało jej się zniwelować wpływu problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw materiałów i komponentów niezbędnych do produkcji. Wszelkie zmiany i nowe ogłoszenia będą publikowane na bieżąco.


Łowcy, spodziewaliście się przesunięcia premiery Steam Deck? Jak ocenianie szanse na dotrzymanie przez Valve nowego terminu? Zarezerwowaliście już swój egzemplarz konsoli Steam, czy może czekacie na pierwsze testy? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.