Premiera Meta Quest Pro. Kosmiczna cena za nowe gogle VR od Meta!

Poznaliśmy datę premiery Meta Quest Pro! Najnowsze gogle VR od Meta zadebiutują na rynku już 25 października. Niestety kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za urządzenie do „rzeczywistości mieszanej” nie jest atrakcyjna. Cena Meta Quest Pro wynosi 1799€, co po przewalutowaniu daje nam kosmiczne 8716 zł!

Premiera Meta Quest Pro zaplanowana została na 25 października 2022 roku.


Co wiemy o Meta Quest Pro?

Meta Quest Pro to urządzenie „Full Color Mixed Reality”. Oznacza to, że gogle skupią się na pracy z „rzeczywistością mieszaną”, skierowaną głównie do osób chcących wykorzystać sprzęt do zadań wymagających jednoczesnego kontaktu z otoczeniem. W stosunku do poprzednika Meta Quest Pro zostały wyposażone w nowe soczewki typu Pancake, które są aż 40% cieńsze. Dodatkowo, według zapowiedzi, oferują one 37% pikseli na cal oraz większy kontrast. Całość napędza procesor Snapdragon XR2+. W zestawie znajdziemy również dwa kontrolery Meta Quest Touch Pro, dedykowaną stację ładującą, paski na nadgarstki oraz magnetyczne blokery światła. Więcej informacji na temat specyfikacji technicznej Meta Quest Pro znajdziecie na stronie produktu.


Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.