Polska cena ASUS ROG Ally zaskakuje. Premiera hadhelda już w czerwcu!

Niestety, sprawdziły się najgorsze prognozy dotyczące ceny Asus ROG Ally. Model z wydajniejszym procesorem Z1 Extreme, 16 GB pamięci RAM oraz dyskiem twardym o pojemności 512 GB na dzień dobry kosztował będzie 3799 zł. Data premiery Asus ROG Ally ustalona została na 13 czerwca 2023 roku, a preordery mają ruszyć już niebawem.

ASUS ROG Ally oficjalnie w Polsce!

Jeszcze wczoraj zastanawialiśmy się, czy ASUS ROG Ally zadebiutuje w naszym kraju, czy też trzeba będzie ściągać go zza granicy. Dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że urządzenie trafi także na półki polskich sklepów, a przedsprzedaż rozpocznie się już wkrótce. Aktualnie w rodzimych elektromarketach pojawiają się już powoli karty produktu, jednak na razie wciąż brak możliwości zakupu.

Osoby, które zdecydują się wyciągnąć z portfela 3799 zł (taka będzie cena ASUS ROG Ally w mocniejszej wersji z procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme oferującym 8 rdzeni, 16 wątków i do 8,6 teraflopów mocy, co pozwoli na komfortową rozgrywkę w większość nowych produkcji), otrzymają sprzęt w swoje ręce już 13 czerwca. Next-genowy przenośny PC oparty jest o system Windows 11, dzięki czemu bez problemu obsłuży gry z bibliotek Steam, Epic, Xbox Game Pass i wielu innych. Dodatkowo kupujący otrzymają także kod na 3-miesięczny dostęp do XGP Ultimate.

Premiera ASUS ROG Ally w słabszej wersji

Na początku na rynek trafi jedynie urządzenie wyposażone w APU AMD Ryzen Z1 Extreme. Drugi wariant z procesorem AMD Ryzen Z1 oferującym 6 rdzeni i 12 wątków obliczeniowych będzie dostępny później, w trzecim kwartale 2023 roku. W informacji prasowej nie podano jednak ani dokładnego terminu, ani ceny handhelda.

W zagranicznych sklepach dostępne są już preordery obu wersji konsoli. Tańszy model oferowany jest za 100 funtów/100 Euro mniej od swojego mocniejszego brata. Oznacza to, że w Polsce możemy spodziewać się ceny w okolicach 3200-3300 zł.

Źródło: ASUS News

Kompendium wiedzy na temat ASUS ROG Ally

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu Asus ROG Ally: premiera, cena, preorder, specyfikacja. Wszystko o nowym konkurencie Steam Decka, w którym znajdziecie więcej szczegółów na temat urządzenia.


Łowcy, jak podoba Wam się polska cena ASUS ROG Ally? Zamierzacie zakupić urządzenie, czy też uważacie, że jest to zbyt droga zabawa?

Sklepy: Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.