Premeira Asus ROG Ally

Cena ASUS ROG Ally wyciekła? Handheld może nie być wcale taki drogi (akt.)

Cena ASUS ROG Ally to temat, który nie schodzi z ust graczy, zwłaszcza po tym, gdy dowiedzieliśmy się, że urządzenie zadebiutuje w dwóch wersjach, a mocniejsza z nich ma zaoferować aż 8,6 teraflopa mocy GPU. Udostępniona przed dwoma dniami informacja wzbudziła wiele zachwytów, ale i obaw wśród społeczności graczy, a najwięcej pytań dotyczyło właśnie kosztów takiej przyjemności. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że cena ASUS ROG Ally nie musi być wcale aż tak duża.

Kompendium wiedzy na temat Asus ROG Ally

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat urządzenia, przygotowaliśmy dla Was specjalny wpis, w którym zebraliśmy wszystkie dostępne już informacje, w tym to, jaka będzie potencjalna cena Asus ROG Ally w Polsce.

Redaktorzy The Verge opublikowali dziś artykuł, na temat tego ile będzie kosztował ASUS ROG Ally w wersji z APU AMD Ryzen Z1 Extreme. Z danych przedstawionych przez wiarygodnego informatora, a także z dzisiejszego wycieku ze sklepu Best Buy, wynika, że handheld zostanie wyceniony na 699,99 USD (licząc bezpośrednio po dzisiejszym kursie walut – 2910 zł), czyli jedynie o 51 dolarów więcej niż najmocniejszy model Steam Decka, oferując przy tym dużo bardziej wydajne podzespoły. Podążając przelicznikiem zastosowanym przez Valve, oznaczałoby to, że przenośny PC tajwańskiej korporacji mógłby kosztować w Polsce ok. 3400 zł.

Warto zaznaczyć, że przez cały czas mówimy o handheldzie w konfiguracji z AMD Ryzen Z1 Extreme. Cena ASUS ROG Ally wyposażonego w słabsze APU (lecz wciąż potężniejsze od tego, które znajduje się w SD) będzie zapewne znacznie niższa. Więcej na temat możliwości obu wersji urządzenia przeczytacie w naszym poprzednim wpisie na temat wydajności konsoli ASUS.

Źródło: The Verge


Aktualizacja #1

Na portalu The Verge pojawił się kolejny wpis dotyczący ASUS ROG Ally. Tym razem redaktorzy opublikowali wyciek dotyczący ceny urządzenia w nieco słabszej konfiguracji z APU AMD Ryzen Z1 oraz dyskiem SSD o pojemności 256GB. Zgodnie z zaprezentowanymi informacjami, wersja ta ma kosztować $599.99, co daje nam niecałe 2500 zł. Różnica między wersją Extreme (512GB) wynosi więc nieco ponad 400 zł. Podane ceny nie uwzględniają oczywiście podatku, więc o ostatecznej kwocie jaką przyjdzie nam zapłacić za pogromcę Steam Decka przekonamy się w okolicach premiery ASUS ROG Ally.

Źródło: The Verge


Jeśli doniesienia o cenie Asus ROG Ally okażą się prawdziwe, może się okazać, że Valve będzie miało nie lada orzech do zgryzienia. Co myślicie o powyższej informacji? Czy bylibyście zainteresowani zakupem tajwańskiego handhelda za mniej niż 3500 zł?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.