Komentarze do "Gamingowa mysz MSI Clutch GM10 za 39 zł w Empiku"

  1. Użyj sprężonego powietrza: spłaszcz końcówkę rurki, ważne – myszka ma być odpięta z portu usb i w trakcie procedury w pozycji pionowej wraz z zbiornikiem powietrza , dmuchnij krótko (!) kilka razy w przerwę między scroolem a przyciskiem z oby stron scroola, czynność możesz powtórzyć kilkukrotnie obracając scrool. Na moim Logitechu przyniosło zaskakująco pozytywny rezultat.

   1. To nie pomoże. To jest jakieś uszkodzenie mechaniczne. Scroll się „gibie” na lewo i prawo. Jak go dam na maksa w lewo to scrolluje normalnie.

    1. rozkrec i sprawdz… moj mx518 mial tyle syfu w sobie… ze hoho… przy okazji kabel przelutowalem na nowy bo na wyjsciu z myszki przerwal sie. Dziala juz nie wiem ile lat a kupilem ja jeszcze uzywana…

    1. Testy, recenzje itp. NIGDY nie są obiektywne, ZAWSZE są subiektywne. A pokazać Ci się jak ja gram w fps taką myszką.

    2. Oczywiście, że są obiektywne, jeśli są dobrze zrobione. Takie parametry jak maksymalna szybkość kursora czy liniowość są mierzalne.

    3. Oczywiście, że są mierzalne, ALE to indywidualna preferencja osoby, jak prędko ten kursor ma się poruszać. Więc dalej jest to SUBIEKTYWNE. Do tego takie dpi – jeden gra 800 i niżej (np. ja) a znam takich, co 5000 jest „za malo”. To co jednemu się podoba, drugiemu nie musi, więc opinia itp. jest zawsze SUBIEKTYWNA

    4. DPI nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o przydatność myszki do gier, ale na przykład czy ta rozdzielczość jest natywna czy interpolowana już tak. To czy lubisz grać na takim czy innym DPI nie zmienia faktu, że niektóre myszki działają dobrze, inne nie. Obiektywnie.

     Każdy kto uważa, że „5000 DPI to za mało” jest niedouczonym ignorantem, bo nie ma sensorów o takiej natywnej rozdzielczości. 800 DPI daje działkę elementarną przesunięcia około 0,03 mm, co, chyba nie muszę tego mówić, powinno wystarczyć do precyzyjnego sterowania, jeśli sensor jest dobry. Obiektywnie.

     Daj graczowi FPS do wyboru myszkę, która ma 0,5 m/s i 4 m/s to zobaczysz jak w 100% przypadków wybierze myszkę z szybkością 4 m/s, bo 0,5 m/s to za mało, żeby grać w FPS-y. Obiektywnie.

     Negatywna akceleracja w myszy albo jest albo jej nie ma. Jeśli jest – myszka nie nadaje się do gry w FPS. Obiektywnie.

    1. Grałem w obie gry, bez najmniejszego problemu. Zresztą w każdą grę gram korzystając z dwóch przycisków. Inne mnie nie interesują. A jak to się mówi „złej baletnicy…”.

    2. A gamingowe kontrolery to też marketing? Wszyscy przepłacają za Dualshocka i XBOne a wystarczy przecież taki od chińskiej podróbki Famicona z bazaru?

 1. Ja sobie z Empika zamówiłem ten drugi model MSI Clutch GM 40, bo ma boczne przyciski i najlepszy sensor na rynku. Cena 85 zł, a najtaniej na Ceneo 163 zł. 🙂

 2. Wiem, że już po promocji, ale może skusze się na GM40. Ma ktoś ją ? Chodzi o dwie sprawy – żeby normalnie poruszała się po podkładce (mam taką podkładkę pamiętającą jeszcze C64) i żeby łapa się nie męczyła. Ostatnio jak znajomego posłuchałem i kupiłem myszkę za 5 dych to nie dość, że musiałem bez podkładki użytkować to po dłuższym posiedzeniu nadgarstek cierpiał. Nazwa tego kupsztala to ‚Gigabyte M6800’