Gry PlayStation 5 i Xbox Series X w 120 fps

Zagraj w 120 FPS na PlayStation 5 i Xbox Series X! Lista gier, które wykorzystają potencjał HDMI 2.1

Uruchomienie gier w wysokiej rozdzielczości przy 120 klatkach na sekundę dotychczas było możliwe wyłącznie na PC. Konsole pozwalały na rozgrywkę maksymalnie przy 60 fps, a i to zazwyczaj było dopuszczalne jedynie przy obniżonej jakości grafiki. Wszystko to zmieni się już niebawem, wraz z premierą konsol nowej generacji, których moc umożliwi bezproblemowe generowanie wysokiej jakości płynnego obrazu. Poznaliśmy już pierwsze tytuły, które zapewnią ucztę naszym oczom 😉

Łowcy, jeśli jesteście ciekawi, jakie gry pozwolą bawić się w 120 fps na PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S, zapraszamy do artykułu 😉 Wspomnieliśmy również o kilku dobrych TV z HDMI 2.1, które będą świetnie współpracować z nowymi konsolami.

Gry PlayStation 5 i Xbox Series, które pozwolą na zabawę w 120 FPS

Call of Duty: Black Ops Cold War

Najnowsza część słynnej serii gier FPS Call of Duty przeniesie graczy w okres zimnej wojny. W trakcie rozgrywki główny bohater będzie musiał skonfrontować się z tajemniczym agentem KGB. Call of Duty: Black Ops Cold War stawia na różnorodną rozgrywkę i tak, raz przyjdzie brać udział w emocjonujących strzelaninach na wielką skalę, a raz skradać się za plecami wroga, z myślą o tym, że wykrycie skończy się katastrofą.

Call of Duty: Black Ops Cold War umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 4K i 120 fps na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. W grze pojawi się również obsługa ray tracingu.

 • Premiera gry odbędzie się 13 listopada 2020 r.
 • Call of Duty: Black Ops Cold War w 120 fps dostępne będzie na PlayStation 5 i Xbox Series X

Devil May Cry 5 Special Edition

Odświeżona i odnowiona edycja przygód Nero, Dantego i V zadebiutuje na nowych konsolach w dniu ich premiery. Gracze po raz kolejny będą mogli zmierzyć się z demonami i innymi potworami atakującymi Ziemię. Devil May Cry 5 Special Edition to dynamiczny, wymagający slasher, który sprawi, że niejedna osoba wyleje siódme poty, klnąc przy tym na czym świat stoi.

Potwierdzono, że gra działać będzie w 120 klatkach na sekundę na konsoli PlayStation 5 oraz Xbox Series X. „Zieloni” na premierę nie otrzymają jednak ray tracingu, który dostępny będzie wyłącznie na PS5.

 • Premiera Devil May Cry 5 Special Edition została ustalona na 10 listopada 2020 r.
 • Gra pozwoli na komfortową grę w 120 fps na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Dirt 5

Najnowsza odsłona gry wyścigowej Dirt 5, podobnie jak poprzedniczki, została opracowana przez studio Codemasters. Gracze po raz kolejny dostaną możliwość wejścia w skórę kierowcy rajdowego i ścigania się po fikcyjnych trasach umieszczonych w różnorodnych lokacjach na całym świecie. Wśród nowych funkcji wyróżnić można m.in. dynamiczne warunki pogodowe, które zmienią przebieg niejednego etapu.

Dirt 5 zaoferuje dwa tryby oprawy graficznej. Pierwszym z nich będzie rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę, a w przypadku drugiej opcji – 1080p i 120 fps.

 • Premiera Dirt 5 na konsole nowej generacji odbędzie się 10 listopada 2020 r.
 • Dirt 5 zaoferuję grę w 120 fps na PlayStation 5 i Xbox Series X

ExoMecha

ExoMecha zostanie udostępniona w wersji free 2 play na konsolach Xbox Series oraz PC. Futurystyczny FPS zaoferuje trzy tryby rozgrywki. Pierwszym z nich mają być ogromne bitwy z pojazdami, na kształt tych znanych chociażby z serii Battlefield, drugim pojedynki małych drużyn, wymagające ścisłej współpracy pomiędzy graczami. Oczywiście nie zabraknie też trybu Battle Royale, ale w tym przypadku ma być to „odmienne i unikalne doświadczenie”.

Zgodnie z zapowiedziami, ExoMecha oferować ma 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K.

 • Gra zadebiutuje w 2021 r.
 • W przypadku ExoMecha możemy liczyć na 120 fps na Xbox Series X

Gears 5

Ulepszona edycja piątej części kultowej serii Gears of War pojawi się na konsolach nowej generacji Microsoftu. Akcja gry TPS została umiejscowiona bezpośrednio po wydarzeniach z czwartej odsłony cyklu. W przeciwieństwie do poprzedniczek Gears 5 stawia większy nacisk na swobodną eksplorację, stąd w produkcji Xbox Game Studios pojawiły się duże otwarte lokacje.

Gears 5 pojawi się oczywiście tylko na konsolach Microsoftu, ale jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w 120 fps będzie można zagrać nawet na Xbox Series S!

 • Premiera odświeżonej wersji gry odbędzie się 10 listopada 2020 r.
 • Gears 5 umożliwi grę w 120 fps na Xbox Series X oraz Xbox Series S

Halo Infinite

Szósta odsłona jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii pierwszoosobowych strzelanek od Microsoftu ponownie pozwoli wcielić się graczom w postać Master Chiefa, który wraz ze swoimi sojusznikami musi zmierzyć się ze Strażnikami. Halo Infinite miało być jednym z tytułów startowych konsol Xbox Series, ale po nieudanej prezentacji i krytyce od graczy studio 343 Industries zdecydowało się przełożyć premierę.

Na razie potwierdzono jedynie, że niektóre tryby multiplayer pozwolą na grę w 120 klatkach na sekundę na konsoli Xbox Series X. Niestety, nie przy rozdzielczości 4K.

 • Premiera Halo Infinite została przesunięta na 2021 r.
 • Gra pozwoli na zabawę w 120 klatkach na sekundę, w wybranych trybach multiplayer na Xbox Series X

Metal: Hellsinger

Rytmiczny FPS Metal: Hellsinger przeniesie graczy wprost do piekła, gdzie będą musieli zmierzyć się z hordami demonów. W przeciwieństwie do typowych pierwszoosobowych strzelanin, w których liczy się tylko refleks i sprawne posługiwanie udostępnioną bronią, w Metal: Hellsinger najważniejsze jest wyczucie rytmu. Zabijanie przeciwników w takt metalowych utworów z soundtracku zwiększa zadawane obrażenia.

Metal: Hellsinger pozwoli uruchomić się w dwóch trybach. Można grać w rozdzielczości 4K i 60 fps lub w 1080 p i 120 klatkach na sekundę.

 • Gra zadebiutuje w 2021 r.
 • Metal: Hellsinger zaoferuje 120 fps na PlayStation 5 i Xbox Series X

Monster Boy and the Cursed Kingdom

Z grą Monster Boy and the Cursed Kingdom wiąże się ciekawa historia. Studio Game Atelier odpowiedzialne za produkcję utraciło prawa do marki Wonder Boy Monster World, dlatego też zdecydowano się obejść ograniczenia. Ostatecznie gracze otrzymali klasyczną platformówkę 2D, której akcja toczy się w tym samym świecie co oryginał. W procesie twórczym uczestniczył sam ojciec serii.

Twórcy zapowiedzieli, że gra uruchomi się w 4K i 120 fps zarówno na PlayStation 5, jak i Xbox Series X.

 • Produkcja trafi w ręce graczy w 2021 r.
 • Monster Boy and the Cursed Kingdom pozwoli na grę w 120 fps na PlayStation 5 i Xbox Series X

Ori and the Will of the Wisps

Wydana w tym roku druga część przygód Oriego również otrzyma ulepszenie na konsole nowej generacji. Ori and the Will of the Wisps to wymagająca platformówka z elementami metroidvanii. Produkcja wyróżnia się atrakcyjną, baśniową oprawą graficzną, wzruszającą fabułą i klimatyczną ścieżką dźwiękową.

Posiadacze mocniejszej konsoli Xbox Series X mogą liczyć na to, że zagrają w Oriego w 4K i 120 fps.

 • Odświeżona wersja Ori and the Will of the Wisps zadebiutuje 10 listopada 2020 r.
 • Przygody duszka Oriego w 120 klatkach na sekundę dostępne będą wyłącznie na Xbox Series X

Orphan of the Machine

O Orphan of the Machine wiadomo stosunkowo niewiele. W trakcie zabawy gracze wcielą się w delfina, który, wykorzystując do tego różnorodne ataki, zmierzy się z wieloma zagrożeniami.

Gra pojawi się na PC, konsolach obecnej i nadchodzącej generacji, ale rozgrywką w 4K i 120 FPS będą mogli cieszyć się wyłącznie posiadacze Xbox Series X. Brak podobnej funkcjonalności na konsoli japońskiego producenta twórcy argumentują trudnościami sprawianymi przez architekturę PlayStation 5.

 • Data premiery Orphan of the Machine pozostaje nieznana
 • Gra w 120 FPS będzie dostępna wyłącznie na Xbox Series X
https://www.youtube.com/watch?v=PXo7WkZauGk

Rainbow Six Siege

Mimo tego, że Rainbow Six Siege nie należy do najmłodszych gier, wciąż jest wspierane i rozwijane przez twórców. Sieciowy taktyczny FPS cieszy się bowiem sporą popularnością wśród graczy. Sygnowana nazwiskiem Toma Clancy’ego produkcja pozwala na toczenie pojedynków 5v5, sterując przy tym postaciami wyposażonymi w unikalne umiejętności i sprzęt.

Ubisoft zadba o to, by Rainbow Six Siege działał w 4K i 120 fps na mocniejszej konsoli Microsoftu i Sony PlayStation 5. Uaktualnienie będzie darmowe dla wszystkich graczy.

 • Gra na konsolach nowej generacji pojawi się już w dniu ich premiery tj. 10.11 (Xbox), 12.11 (PS5)
 • Rainbow Six Siege w 120 fps będzie grywalne na PlayStation 5 i Xbox Series X

Second Extinction

Kooperacyjna strzelanka od Avalanche Studios pozwoli na współpracę maksymalnie trzem graczom. Bohaterowie staną przed wyzwaniem odbicia ziemi z rąk krwiożerczych dinozaurów. Dynamiczny FPS Second Extinction pozwoli na zabawę również samotnym wilkom, jednakże gra pokaże prawdziwy pazur dopiero w sieciowym trybie co-op.

Second Extinction pozwoli siekać dinozaury w 120 fps, nie potwierdzono jednak jeszcze rozdzielczości, w której będzie można osiągnąć taką liczbę klatek na sekundę.

 • Second Extinction zadebiutuje w 2021 r.
 • Gra pozwoli na zabawę w 120 klatkach na sekundę tylko na Xbox Series X

The Falconeer

W trakcie tworzenia artykułu, do listy gier dołączyła jeszcze jedna produkcja, która uruchomi się w 120 fps. The Falconeer, będące połączeniem symulatora lotu ( 😉 ) i RPG pojawi się wyłącznie na Xboksach oraz PC. Gracz obejmuje kontrolę nad wojownikiem dosiadającym wielkiego ptaka i wraz z nim bierze udział w wielkiej wojnie, która opanowała krainę.

Gra uruchomi się w 120 fps na obu next-genowych konsolach Microsoftu. Na Xbox Series X w rozdzielczości 1800p, na Xbox Series S w 1080p.

 • The Falconeer zadebiutuje 10 listopada 2020 r.
 • Gra uruchomi się w 120 fps na Xbox Series X i Xbox Series S

Jaki telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series?

Aby móc w pełni cieszyć się możliwościami nowych konsol, konieczne będzie podłączenie ich do telewizora z portem HDMI 2.1. Tylko on będzie w stanie spełnić wymogi przepustowości dla rozdzielczości 4K przy 120 fps. Dodatkowo, TV z HDMI 2.1 oferują kilka funkcji stworzonych specjalnie z myślą o graczach, w tym VRR, wykorzystywany do uniknięcia efektu „rozrywania ekranu”, gdy gra nie wyciąga odpowiedniej liczby klatek, oraz ALLM, czyli automatyczne przełączanie TV w tryb gry, gdy zostanie doń podłączona konsola.

Polecane telewizory z HDMI 2.1

LG OLED BX/CX

LG OLED BX i LG OLED CX to następcy cenionych przez graczy TV z HDMI 2.1 z linii B9 i C9. Wszystkie modele posiadają to, co trzeba, by móc wykorzystać pełnię możliwości PlayStation 5 i Xbox Series X, gwarantując rozrywkę w 120 fps i rozdzielczości 4K. Nie braknie także dodatkowych funkcjonalności, w tym opisywanych VRR i ALLM.

Promocje na LG OLED BX:

 • Media Expert: LG OLED 55BX3LB – 5203,84 zł (darmowa wysyłka, w celu uzyskania podanej ceny do koszyka należy dodać ten (lub inny objęty promocją o wartości powyżej 150 zł) produkt i wybrać promocję „Nawet 6800 zł rabatu”)
 • Media Expert: LG OLED65BX3LB – 7885 zł (darmowa wysyłka)

Cena LG OLED CX:

 • Neonet: LG OLED55CX3 5638,90 zł (darmowa wysyłka, w celu uzyskania podanej ceny do koszyka należy dodać ten (lub inny) produkt i wybrać kod rabatowy 800RABAT)
 • Media Expert: LG OLED65CX3LA7378,99 zł (darmowa wysyłka, w celu uzyskania podanej ceny do koszyka należy dodać ten (lub inny) produkt i wybrać promocję „Nawet 6800 zł rabatu”)

Samsung QLED Q70T/Q80T

Samsung QLED Q70T to tani telewizor z HDMI 2.1 do PlayStation 5 i Xbox Series. Zarówno model Q70T, jak i Q80T świetnie sprawdzą się u graczy, którzy potrzebują dobrego sprzętu, który jednocześnie nie zrujnuje ich portfela. Samsung zadbał także o dodatkowe funkcjonalności dlatego też w jego urządzeniach możemy liczyć na VRR oraz ALLM Decydując się na zakup jednego z opisywanych modeli, należy jednak być ostrożnym. Port HDMI 2.1 montowany jest w telewizorach o przekątnej 55″ i więcej. TV 49″ nie jest niestety w niego wyposażony.

Promocje na Samsung QLED Q70T:

Cena Samsung QLED Q80T:

Sony Bravia XH9096

Sony Bravia XH9096 również posiada wymagany port, oferując do tego wszystkie niezbędne dla gracza funkcjonalności, w tym VRR i ALLM. Decydując się na zakup TV z HDMI 2.1 od japońskiego producenta, należy koniecznie zwrócić uwagę na oznaczenia wersji. XH9096 jako jedyny model z segmentu XH oferuje pełne wsparcie dla HDMI 2.1, więc tylko on zapewni odpowiedni komfort rozgrywki, gdy zostanie pod niego podłączona konsola nowej generacji.

Promocje na Sony Bravia XH9096:

 • Media Expert: Sony Bravia KD-55XH9096 – 3809 zł (darmowa wysyłka, w celu uzyskania podanej ceny do koszyka należy dodać ten (lub inny) produkt i wybrać promocję „Nawet 6800 zł rabatu”)
 • Media Expert: Sony Bravia KD-65XH9096 – 5039,99 zł (darmowa wysyłka, w celu uzyskania podanej ceny do koszyka należy dodać ten (lub inny) produkt i wybrać promocję „Nawet 6800 zł rabatu”)
 • Media Expert: Sony Bravia KD-75XH9096 – 7332,99 zł (darmowa wysyłka, w celu uzyskania podanej ceny do koszyka należy dodać ten (lub inny) produkt i wybrać promocję „Nawet 6800 zł rabatu”)

Łowcy, którą konsolę wybraliście? PlayStation 5 czy też jedną z wersji Xbox Series? Jak zapatrujecie się na rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę? Wolicie cieszyć się większą płynnością czy stawiacie na wysoką jakość grafiki?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.