W oczekiwaniu na Sniper Elite 5... najlepsze gry snajperskie na PC oraz konsole, w które warto zagrać

Premiera Sniper Elite 5 zbliża się wielkimi krokami. Mimo że do 26 maja pozostało sporo czasu, warto już teraz wybrać się na trening, dzięki któremu poprawimy swoją celność. Wypad na strzelnicę to jednak dość droga zabawa, mogąca znacznie nadszarpnąć domowy budżet, dlatego też proponujemy nieco tańszą opcję (która do tego nie wymaga wyjścia z domu 😉 ), czyli gry snajperskie!

Łowcy, w rozwinięciu wpisu znajdziecie informacje na temat nadchodzącej produkcji studia Rebellion, dowiecie się jak zakupić Sniper Elite 5 tanio, a także przejrzycie wybrane przez nas najlepsze gry ze snajperami. Miłego 😉

Sniper Elite 5 – fabuła, premiera, edycje, cena

Seria Sniper Elite w pełni poświęcona jest działaniom snajpera na polu bitwy. Mimo że produkcje z tego cyklu ciężko nazwać prawdziwym symulatorem żołnierza, tak oddanie celnego strzału nie jest tu takie proste, jak w przypadku standardowego FPSa. Nie wspominając już o ukończeniu misji w taki sposób, by przeciwnik nie dowiedział się o naszej obecności.

Pierwsza gra z serii, z akcją osadzoną w Berlinie, w ostatnich dniach II wojny światowej, zadebiutowała w 2005 roku. Tytuł nie zdobył sporej popularności, ale cieszył się na tyle dużą estymą wśród graczy, że zdecydowano się kontynuować cykl. Druga odsłona trafiła na rynek dopiero po 7 latach, oferując dokładnie te same realia co poprzedniczka, wprowadzając przy tym nowego bohatera – amerykańskiego agenta Karla Fairburne’a, który to stał się od tego czasu głównym protagonistą, walcząc później w Afryce oraz Włoszech. W międzyczasie wydawano też serię poboczną Nazi Zombie, skupiająca się na trybie coop i strzelaniu do zombie.

Karl nie może liczyć na szybką emeryturę. Już 26 maja przyjdzie mu wyruszyć w podróż do malowniczej Bretanii (rejon Francji). Zadaniem bohatera będzie osłabienie potężnej linii niemieckich fortyfikacji, zwanej Wałem Atlantyckim. W międzyczasie trafia też na trop tajnego nazistowskiego planu o kryptonimie Operacja Kraken.

Kampania fabularna przeznaczona jest dla jednego gracza, ale można ją także przejść w trybie kooperacji. Po raz pierwszy w serii pojawi się także tryb inwazji, na kształt tego znanego z Dark Souls. W dowolnej chwili będzie można wskoczyć do rozgrywki innego gracza i rozpocząć na niego polowanie, wcielając się w postać niemieckiego snajpera. Oczywiście, ktoś będzie mógł zrobić to samo z nami.

Edycje Sniper Elite 5 dostępne na polskim rynku

Sniper Elite 5 zadebiutuje 26 maja na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X |S. Gra trafi na rynek w czterech, różniących się zawartością, wydaniach.

Edycja standardowa zawiera:

 • Podstawową wersję gry
 • Misję bonusową Target Fuhrer: Wolf Mountain

Wydanie Deluxe oferuje:

 • Podstawową wersję gry
 • Season Pass
 • Misję bonusową Target Fuhrer: Wolf Mountain
 • Pistolet z tłumikiem P.1938

Studio Rebellion zaproponowało graczom także dwa limitowane wydania przeznaczone dla osób grających na PC. Można je dostać wyłącznie na oficjalnej stronie producenta.

Edycja Cadet zawiera klucz do wersji Deluxe Sniper Elite 5 na Steam, bonusy przedpremierowe, koszulkę oraz naklejkę i kosztuje 99.99 dolarów.

Pakiet Marksman oferuje klucz do wersji Deluxe Sniper Elite 5 na Steam, bonusy przedpremierowe, kurtkę, kubek oraz naklejkę. Zestaw wyceniono na 129.99 dolarów.

Preordery Sniper Elite 5

Cena Sniper Elite 5 na PC:

Oferty na grę na Xbox:

Edycja zwykła:

Edycja Deluxe:

Cena Sniper Elite 5 na PlayStation:

Edycja zwykła:

 • (PS4 & PS5) PlayStation Store – 259 zł
 • (PS4) 3Kropki – 229 zł (dostawa od 7,90 zł)
 • (PS4) Avans – 239 zł (darmowa dostawa)
 • (PS5) Ultima – 229,90 zł (dostawa od 10,99 zł)
 • (PS5) Avans – 249 zł (darmowa dostawa)

Edycja deluxe:

 • (PS4 & PS5) PlayStation Store – 389 zł
 • (PS4) Hanzo – 349 zł (dostawa od 6,99 zł)
 • (PS4) 3Kropki – 349 zł (dostawa od 7,90 zł)
 • (PS5) Hanzo – 369 zł (dostawa od 6,99 zł)
 • (PS5) 3Kropki – 369 zł (dostawa od 7,90 zł)

Najlepsze gry snajperskie na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch

ARMA 3

ARMA 3 jest dla fanów militariów tytułem równie kultowym co GTA Online. Co łączy obie te produkcje? Ogrom możliwości i spora popularność po wielu latach od premiery. Skupmy się jednak na tym pierwszym tytule.

Stworzona przez czeskie studio Bohemia Interactive Arma III to obecnie najbardziej rozbudowany i wypakowany zawartością symulator współczesnego żołnierza. Można bawić się samodzielnie, w kooperacji lub w sieci, stając do walki u boku innych graczy z całego świata. Początkowo tytuł skupiał się na fikcyjnym konflikcie toczonym na wyspie ulokowanej na Morzu Śródziemnym. Liczne dodatki i mody stworzone przez graczy sprawiły, że obecnie można wcielić się w żołnierza niemalże każdej liczącej się armii na świecie i siąść za sterami większości używanych w boju pojazdów. Jako, ze w każdej armii potrzebni są snajperzy… Warto jednak wziąć pod uwagę, że każdy strzał wymaga sporego przygotowania, a przypadkowe ujawnienie swojej pozycji jest śmiertelnie niebezpieczne. Jeśli jednak macie ochotę poczuć się niczym prawdziwy snajper, wybierając cele na podstawie informacji oddziałów zwiadowczych i współpracującego z Wami spottera… lepszego tytułu nie znajdziecie.

Cena Arma 3 na PC:

Call of Duty: Modern Warfare

Gry z serii Call of Duty ciężko nie są może w pełni snajperskimi tytułami, ale niemalże w każdej odsłonie pojawia się niezapomniana misja, w której broń dalekiego zasięgu odgrywa główną rolę. W Modern Warfare z 2019 roku jest to etap zwany Highway of Death, w której gracz musi obronić się przed szturmującymi siłami rosyjskimi.

Nie sposób zapomnieć też o „All Ghillied Up”. Misja ta po raz pierwszy pojawiła się w CoD: Modern Warfare z 2007 roku robiąc ogromne wrażenie na graczach. Klimatyczny poziom rozgrywa się w Prypeci, a gracz przejmuje kontrolę nad kapitanem Price, który wraz ze swoim przełożonym MacMillanem muszą przedostać się niezauważeni na pozycję w hotelu i zdjąć przywódcę terrorystów – Imrana Zakhaeva.

Cena Call of Duty: Modern Warfare (2019) na PC:

Promocje na Call of Duty: Modern Warfare na PlayStation:

Cena gry na Xbox:


Cena Call of Duty: Modern Warfare Remastered na PC:

Promocje na Call of Duty: Modern Warfare Remastered na konsole:

Counter Strike: Global Offensive

W tak zacnym gronie nie mogło zabraknąć legendarnego już CS: GO. Z AWP i autokampy strzelał przynajmniej raz chyba każdy gracz, który miał okazję zapoznać się z Counter Strike: Global Offensive czy jego poprzednika – CS 1.6. Kultowa produkcja Valve skupia się przede wszystkim na sieciowych potyczkach 5vs5. Wiecie, plantowanie bomb, rush B i tego typu tematy 😉 Naprzeciw siebie stają oddziały terrorystów i antyterrorystów. Ci pierwsi muszą wysadzić jeden z dwóch celów na mapie lub wyeliminować obrońców. Defensorzy natomiast nie mogą dopuścić do wybuchu, zabezpieczając kluczowe miejsca, rozbrajając ładunek po jego podłożeniu, bądź zabijając wszystkich atakujących.

Uwaga! Premierowy trailer traktujcie wyłącznie jako ciekawostkę historyczną, bo gra od tego czasu drastycznie się zmieniła.

Cena Counter Strike: Global Offensive na PC:

Hitman Trylogia

Dość kontrowersyjny wybór, niemniej jednak warto pamiętać o tym, że Hitman to jeden wielki sandbox, pozwalający na rozgrywanie misji w dowolny, wybrany przez gracza sposób. Niemalże na każdą misję można zabrać ze sobą snajperkę, by za jej pomocą eliminować kluczowe cele. I choć balistyka pocisku jest tu mocno uproszczona, kołysanie lunety zapewnia odpowiedni poziom wyzwania.

Co więcej, w każdej z trzech najnowszych części przygód łysego zabójcy zawarto pakiet wyzwań Sniper Assassin, gdzie przy pomocy snajperki gracz ma za zadanie wyeliminować wszystkie cele, bez zostania wykrytym.

Promocje na HITMAN 3 na PC:

Oferty na grę na PlayStation:

Cena HITMAN 3 na Xbox:

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Pierwszy Operation Flashpoint, który nie został stworzony przez czeskie Bohemia Interactive (które kontynuowało serię już pod nazwą ARMA). Widać, że Codemasters nie do końca poradziło sobie z oczekiwaniami fanów, proponując im grę dużo szybszą, o której nie można powiedzieć, że jest to „prawdziwy symulator pola walki”. Wciąż jednak jest to realistyczny FPS, pełen przemyślanych rozwiązań, których próżno szukać u innych przedstawicieli gatunku. Z tego względu walki często toczone są tu na bardzo duży dystans, a do tego bardzo przydają się celowniki optyczne i karabiny wyborowe.

Cena Operation Flashpoint: Dragon Rising na PC:

Sniper Ghost Warrior 3

Sniper Ghost Warrior 3 na premierę borykał się z wieloma problemami. Rozbudowana gra z otwartym światem przerosła nieco CI Games. Twórcy nie poddali się jednak i doprowadzili swoje dzieło do satysfakcjonującego poziomu. Akcja osadzona została w górzystym regionie Gruzji, destabilizowanym przez sponsorowanych przez Moskwę separatystów. Gracz ma okazję wcielić się w postać amerykańskiego snajpera piechoty morskiej, który musi nie tylko wesprzeć lokalny ruch oporu, ale też znaleźć zaginionego brata.

Cena Sniper Ghost Warrior 3 na PC:

Oferty na grę na konsolach:

Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Po nie do końca udanej premierze SGW3, City Interactive zdecydowało się zmniejszyć skalę swoich produkcji. I tak oto dwa lata później w ręce fanów trafiła pierwsza odsłona Sniper Ghost Warrior Contracts. Duże rozległe mapy zostały zastąpione mniejszymi, półotwartymi lokacjami, wątek fabularny został znacznie uproszczony, zmieniło się tez podejście do rozgrywki. Kluczowe okazały się tytułowe kontrakty, czyli zadania polegające na zabiciu konkretnych osób lub znalezienia wyznaczonych przedmiotów. Oczywiście sandboksowa kreacja świata daje sporo swobody w kwestii kolejności i sposobu realizacji celów. Produkcja przypadła do gustu fanom, niedawno otrzymaliśmy jej kontynuację. Druga część Kontraktów stworzona została zgodnie z zasadą „lepiej, więcej, dalej”, nie zabraknie więc okazji do oddawania strzałów na duży dystans.

Cena Sniper Ghost Warrior Contracts na PC:

Promocje na grę na PlayStation:

Oferty na grę na Xbox:

Cena Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na PC:

Cena Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na PlayStation:

Oferty na grę na Xbox:

Sniper Elite 4

Jak to tak podchodzić do nowego Snajpera bez znajomości poprzedniczek? Pierwsza, wydana w 2005 roku odsłona trąci już niestety myszką i sięganie po nią dla wielu może skończyć się boleśnie. Swoją przygodę z serią warto więc zacząć dopiero od drugiej części oznaczonej V2 (lub jej remasteru). „Trójka” i „czwórka” to już w pełni nowoczesne produkcje, które nie będą na każdym kroku zaskakiwać archaizmami. SE 3 pozwala zapolować na nazistów w północnej Afryce, w Sniper Elite 4 natomiast postrzelamy we Włoszech.

Cena Sniper Elite 3 na PC:

Oferty na Sniper Elite 3 na konsole:


Cena Sniper Elite 4 na PC:

Promocje na grę na PlayStation:

Oferty na grę na Xbox:

Cena Sniper Elite 4 na Nintendo Switch:

Squad

Realistyczny (choć nieco mniej niż ARMA) sieciowy symulator pola walki, kładący nacisk na współpracę w drużynie. Na potrzeby rozgrywki stworzono ogromne mapy, na których może znajdować się jednocześnie nawet 100 graczy. Gameplay jest powolny, walki toczone są na sporym dystansie, nierzadko strzela się do pikseli znajdujących się w odległości pół kilometra od prowadzonego przez gracza żołnierza. Bez dobrej lunety ani rusz.

Cena Squad na PC:

Zombie Army 4: Dead War / Trilogy

Studio Rebellion odpowiada nie tylko za cykl Sniper Elite, ale też jego spin-off – Zombie Army. Produkcje te podchodzą do klimatów militarnych nieco luźniej, oferując możliwość postrzelania do nazistowskich zombie. Sam trzon rozgrywki jest jednak podobny do tego, co oferuje główna seria. W dalszym ciągu kluczowe jest celne strzelanie ze snajperki. Wszystkie misje ukończyć można w pojedynkę, ale produkcje sporo zyskują, gdy przechodzi się je w trybie kooperacji.

Cena Zombie Army Trilogy na PC:

Cena Zombie Army Trilogy na PlayStation:

Promocje na Zombie Army Trilogy na Xbox

Oferty na grę na Nintendo Switch


Cena Zombie Army 4: Dead War na PC:

Cena gry na PlayStation:

Oferty na grę na Xbox:

Cena Zombie Army 4 Dead War na Nintendo Switch:

Uwaga! Wersja na NS nie została jeszcze wydana. Premiera odbędzie się 26 kwietnia.


Łowcy, lubicie eliminować wrogie jednostki z dystansu, czy też gry snajperskie nie są Waszym konikiem i zamiast tego wolicie FPSy, które pozwalają Wam siedzieć w okopie na pierwszej linii?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.