Polecamy

Najlepsze gry kooperacyjne do zagrania na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch... w długie, zimowe wieczory (akt.)

Łowco, zamiast po raz n-ty spędzić wieczór na szukaniu nowego serialu na Netflixie, rozsiądź się wygodnie na kanapie i zagraj z drugą połówką w gry kooperacyjne 😉

Postanowiliśmy Ci to ułatwić i przygotowaliśmy zestawienie 20 najciekawszych produkcji pozwalających na wspólną zabawę przy jednym ekranie. Oczywiście nasza topka obejmująca najlepsze gry co-op na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch jest dość mocno subiektywna, niemniej jednak mamy nadzieję, że wielu z Was przypadnie do gustu 🙂

Aktualizacja

Zaktualizowaliśmy treść art. oraz ceny gier co-opowych.

Portal 2

Produkcja Valve ma już ponad 9 lat, ale nadal zapewnia sporo dobrej rozgrywki, szczególnie dla miłośników gier logicznych. W Portal 2 nie brak również trybu kooperacji, dzięki któremu dwójka graczy może mierzyć się z wymagającymi zagadkami.

Najlepsze aktualnie ceny Portal 2 na PC według Lowcygier.pl

Nex Machina

Nex Machina to efektowny twin-stick shooter, który zachęca do powtarzania poziomów i wykręcania coraz lepszych wyników. To zaś możemy robić nie tylko solo, ale też u boku drugiego gracza.

Najlepsze oferty na Nex Machina według Lowcygier.pl

Promocje na PC:

Promocje na PS4 oraz PS5:

A Way Out

A Way Out jest wyjątkowym tytułem, ponieważ w przeciwieństwie do pozostałych gier kooperacyjnych, jakie zagościły na naszej liście, nie oferuje żadnej możliwości zabawy dla jednego gracza. Cała produkcja została stworzona wyłącznie z myślą o co-opowym graniu. Świetna zabawa gwarantowana!

Najlepsze aktualnie ceny A Way Out według Lowcygier.pl

Oferty na PC:

Oferty na PlayStation 4 oraz PlayStation 5:

Oferty na Xbox One oraz Xbox Series X:

Darksiders Genesis

Spin-off serii Darksiders nie tylko oferuje inną rozgrywkę niż pozostałe części, ale również po raz pierwszy w historii cyklu pozwala na zabawę dla dwóch graczy – jeden wciela się w Waśń, drugi zaś w Wojnę. Recenzje Darksiders Genesis wskazują, że eksperyment się udał 🙂

Najlepsze oferty na Darksiders Genesis według Lowcygier.pl

Promocje na PC:

Promocje na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Promocje na XOne / XSX:

Promocje na Nintendo Switch:

Lovers in a Dangerous Spacetime

Lovers in a Dangerous Spacetime to barwna i miła dla oka „strzelanka”, w którą jednocześnie może grać czterech graczy. Proste sterowanie sprawia, że próg wejścia jest tu wyjątkowo niski, na szczęście poziom trudności stopniowo rośnie, przez co współpraca okazuje się kluczem do sukcesu. Produkcja Asteroid Base zawiera wszystko co gry kooperacyjne powinny oferować 🙂

Najlepsze aktualnie ceny Lovers in a Dangerous Spacetime według Lowcygier.pl

Oferty na PC:

Oferty na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na Xbox One / Xbox Series X|S:

Oferty na Nintendo Switch:

Shovel Knight: Treasure Trove

Jedna z najlepszych platformówek w stylu retro również posiada tryb co-op. Rozgrywka jest tutaj co prawda dość wymagająca, ale sterowanie postacią jest bardzo proste do opanowania, dzięki czemu praktycznie każdy może spróbować swoich siła z Shovel Knight: Treasure Trove.

Najlepsze oferty na Shovel Knight: Treasure Trove według Lowcygier.pl

Promocje na PC:

Promocje na PlayStation 4 oraz PlayStation 5:

Promocje na Xbox One oraz Xbox Series X|S:

Promocje na NS:

Enter the Gungeon

To kolejna gra, którą można podsumować zdaniem „easy to learn, hard to master”. Enter the Gungeon zapewnia wiele godzin świetnej zabawy przede wszystkim dzięki losowości, licznym wyzwaniom, a także wysokiemu, ale przy tym również wyważonemu poziomowi trudności.

Najlepsze aktualnie ceny Enter the Gungeon według Lowcygier.pl

Oferty na PC:

Oferty na PS4 oraz PS5:

Oferty na XOne oraz XSX:

Oferty na Nintendo Switch:

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

Dzieło Team Ninja można przejść w pojedynkę, ale w kooperacji wypada ono znacznie lepiej. Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order jest efektowną i dynamiczną grą akcji, która pozwala na wcielenie się w mniej i bardziej popularnych bohaterów znanych z kart komiksów Marvela.

Najlepsze oferty na Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order na Nintendo Switch według Lowcygier.pl

Mario Kart 8: Deluxe

Kolorowe wyścigi z bohaterami znanymi z gier Nintendo to jedna z tych produkcji, które przypadną do gustu niemal każdemu. Duża w tym zasługa prostego sterowania, kolorowej oprawy oraz wciągającej rywalizacji. Uważajcie jednak – Mario Kart 8: Deluxe potrafi wystawić przyjaźnie na próbę!

Najlepsze aktualnie ceny Mario Kart 8: Deluxe na Nintendo Switch według Lowcygier.pl

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Jeśli nie macie konsoli Nintendo, a interesuje Was rozgrywka podobna do tej z Mario Kart 8: Deluxe, to ciekawą alternatywą może być Crash Team Racing Nitro-Fueled, dostępnej na wszystkich urządzeniach obecnej generacji.

Najlepsze oferty na Crash Team Racing Nitro-Fueled według Lowcygier.pl

Promocje na PlayStation 4 i PlayStation 5:

Promocje na. Xbox One i konsole Xbox Series:

Promocje na Nintendo Switch:

Snipperclips: Cut it out, together!

Ciekawa gra logiczna, w której gracze muszą ze sobą współpracować w celu radzenia sobie z kolejnymi poziomami. Snipperclips: Cut it out, together!, dzięki prostym zasadom, jest tytułem, który może przypaść do gustu osobom nie przepadającym za grami wideo 🙂

Najlepsze ceny Snipperclips: Cut it out, Together! na Nintendo Switch według Lowcygier.pl

New Super Mario Bros. U Deluxe

Super Mario Bros. U Deluxe to znana z konsoli Nintendo Wii U platformówka, która jakiś czasz temu trafiła również na Switcha – w wersji rozszerzonej o nową zawartość 🙂 Mario i przyjaciele gwarantują wielu godzin zabawy zarówno dla osób, które grają samotnie, jak i tych preferujących gry kooperacyjne.

Najlepsze oferty na Super Mario Bros U. Deluxe na Nintendo Switch według Lowcygier.pl

Yoshi’s Crafted World

Trybu kooperacji nie brak też w innej barwnej platformówce, czyli tegorocznym Yoshi’s Crafted World. Całą grę można przejść u boku drugiego gracza.

Najlepsze ceny Yoshi’s Crafted World na Nintendo Switch według Lowcygier.pl

  • Muve.pl – 169,90 zł + darmowa dostawa do kiosków Ruchu

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Jeszcze jedna propozycja dla miłośników platformówek i posiadaczy Nintendo Switch. Ten tytuł jest jednak zdecydowanie bardziej wymagający i cechuje się wysokim poziomem trudności. Donkey Kong Country: Tropical Freeze to idealna gra dla osób, które są cierpliwe i nie zrażają się przy niepowodzeniach.

Najlepsze oferty na Donkey Kong Country: Tropical Freeze na Nintendo Switch według Lowcygier.pl

Super Smash Bros. Ultimate

Bijatyka z bohaterami znanymi z gier Nintendo, ale nie tylko! Jest to niezwykle przystępna produkcja, której podstawy można opanować w zaledwie kilka minut, ale dojście do perfekcji zajmie znacznie więcej czasu. Super Smash Bros. Ultimate świetnie sprawdzi się zarówno solo, w dwie osoby, jak i w trakcie spotkań w większym gronie.

Najlepsze ceny Super Smash Bros. Ultimate na Nintendo Switch według Lowcygier.pl

Trine 4: The Nightmare Prince

Najnowsza odsłona popularnej serii, która łączy elementy zręcznościowe z logicznymi. W Trine 4: The Nightmare Prince powraca trójka grywalnych bohaterów o różnych zdolnościach, których odpowiednie wykorzystanie i łączenie jest niezbędne do osiągania postępów.

Najlepsze oferty na Trine 4: The Nightmare Prince według Lowcygier.pl

Promocje na PC:

Promocje na PS4 oraz PS5:

Promocje na Xbox One oraz konsole Xbox Series:

Promocje na NS:

Borderlands 3 (konsole)

Lokalną kooperację znajdziecie także w konsolowej wersji Borderlands 3 i jest to jeden z najlepszych sposobów, by doświadczyć tej produkcji. Czterech grywalnych bohaterów i wiele zadań sprawiają, że trudno jest się tutaj nudzić.

Najlepsze ceny Borderlands 3 według Lowcygier.pl

Oferty na PlayStation 4 i PlayStation 5:

  • Ultima.pl – 149,90 zł + dostawa od 9,99 zł

Oferty na XOne i XSX:

  • Ultima.pl 159,90 zł + dostawa od 9,99 zł

Diablo 3: Eternal Collection (konsole)

Konsolowe wydania Diablo 3: Eternal Collection oferują możliwość zabawy przy jednym ekranie. W ten sposób można ukończyć zarówno całą kampanię, jak i spędzać wolny czas w Trybie Przygodowym, rozwijając postacie i zdobywając coraz lepsze wyposażenie.

Najlepsze oferty na Diablo 3: Eternal Collection według Lowcygier.pl

Promocje na PlayStation 4 i PlayStation 5:

Promocje na Xbox One i Xbox Series X|S:

Promocje na Nintendo Switch:

Divinity: Original Sin II

Divinity: Original Sin II jest grą nieco bardziej wymagającą od pozostałych tytułów na liście, ale to RPG w klasycznym stylu jest naprawdę udaną produkcją, której zdecydowanie warto dać szansę.

Najlepsze ceny Divinity: Original Sin II według Lowcygier.pl

Oferty na PC:

Oferty na PS4 / PS5:

Oferty Xbox One / Xbox Series X|S:

  • Gamesaver.pl – 104,90 zł + dostawa od 6,90 zł
  • Allegro.pl – 108 zł + darmowa dostawa dla abonentów Allegro Smart

Oferty na Nintendo Switch:

Overcooked 2

Kontynuacja gry z 2016 roku ponownie pozwala graczom na wcielenie się w kucharzy i przygotowywanie potraw w trudnych, często bardzo zaskakujących warunkach. Szaleńcze tempo i mnóstwo humoru sprawiają, że Overcooked 2 świetnie sprawdzi się podczas zabawy w lokalnym trybie co-op.

Najlepsze oferty na Overcooked 2 według Lowcygier.pl

Promocje na PC:

Promocje na PlayStation 4 i PlayStation 5:

Promocje na Xbox One i konsole Xbox Series:

Promocje na NS:

FIFA 21

Żarcik… (͠≖ ͜ʖ͠≖)


Łowcy, co sądzicie o naszej liście? W jakie gry kooperacyjne grywacie z przyjaciółmi, ukochaną/ukochanym? 😉 Czy publikowanie tego typu art. na Lowcygier.pl ma według Was sens, czy też jest zbędne? Prosimy, dajcie znać w komentarzach.

Have fun!

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.