Polecamy

Najlepsze gry kooperacyjne do zagrania na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Switchu... w długie, zimowe wieczory (˵ ͡° ͜ʖ ͡°˵)

fŁowco, zamiast po raz n-ty spędzić wieczór na szukaniu nowego serialu na Netflixie (premiera Wiedźmina odbędzie się dopiero 20 grudnia 😟), rozsiądź się wygodnie na kanapie i zagraj z drugą połówką w gry kooperacyjne 😉

Postanowiliśmy to Wam ułatwić i przygotowaliśmy zestawienie 20 najciekawszych produkcji pozwalających na wspólną zabawę przy jednym ekranie. Oczywiście nasza topka jest dość mocno subiektywna, niemniej jednak mamy nadzieję, że wielu z Was przypadnie do gustu 🙂

Portal 2

Produkcja Valve ma już ponad 8 lat, ale nadal zapewnia sporo dobrej rozgrywki, szczególnie dla miłośników gier logicznych. W Portal 2 nie brak również trybu kooperacji, dzięki któremu dwójka graczy może mierzyć się z wymagającymi zagadkami.

Najlepsze oferty na Portal 2 według Lowcygier.pl

PC:

Nex Machina

Nex Machina to efektowny twin-stick shooter, który zachęca do powtarzania poziomów i wykręcania coraz lepszych wyników. To zaś możemy robić nie tylko solo, ale też u boku drugiego gracza.

Najlepsze oferty na Nex Machina według Lowcygier.pl

PC:

PlayStation 4:

A Way Out

A Way Out jest wyjątkowym tytułem, ponieważ w przeciwieństwie do pozostałych gier kooperacyjnych, jakie zagościły na naszej liście, nie oferuje żadnej możliwości zabawy dla jednego gracza. Cała produkcja została stworzona wyłącznie z myślą o co-opowym graniu. Świetna zabawa gwarantowana!

Najlepsze oferty na A Way Out według Lowcygier.pl

PC:

PlayStation 4:

Xbox One:

Darksiders Genesis

Spin-off serii Darksiders nie tylko oferuje inną rozgrywkę niż pozostałe części, ale również po raz pierwszy w historii cyklu pozwala na zabawę dla dwóch graczy – jeden wciela się w Waśń, drugi zaś w Wojnę. Recenzje Darksiders Genesis wskazują, że eksperyment się udał 🙂

Najlepsze oferty na Darksiders Genesis według Lowcygier.pl

PC:

Lovers in a Dangerous Spacetime

Lovers in a Dangerous Spacetime to barwna i miła dla oka „strzelanka”, w którą jednocześnie może grać czterech graczy. Proste sterowanie sprawia, że próg wejścia jest tu wyjątkowo niski, na szczęście poziom trudności stopniowo rośnie, przez co współpraca okazuje się kluczem do sukcesu. Produkcja Asteroid Base zawiera wszystko co gry kooperacyjne powinny oferować 🙂

Najlepsze oferty na Lovers in a Dangerous Spacetime według Lowcygier.pl

PC:

PlayStation 4:

Xbox One:

Nintendo Switch:

Shovel Knight: Treasure Trove

Jedna z najlepszych platformówek w stylu retro również posiada tryb co-op. Rozgrywka jest tutaj co prawda dość wymagająca, ale sterowanie postacią jest bardzo proste do opanowania, dzięki czemu praktycznie każdy może spróbować swoich siła z Shovel Knight: Treasure Trove.

Najlepsze oferty na Shovel Knight: Treasure Trove według Lowcygier.pl

PC:

PlayStation 4:

Xbox One:

Nintendo Switch:

Enter the Gungeon

To kolejna gra, którą można podsumować zdaniem „easy to learn, hard to master”. Enter the Gungeon zapewnia wiele godzin świetnej zabawy przede wszystkim dzięki losowości, licznym wyzwaniom, a także wysokiemu, ale przy tym również wyważonemu poziomowi trudności.

Najlepsze oferty na Enter the Gungeon według Lowcygier.pl

PC:

PlayStation 4:

Xbox One:

Nintendo Switch:

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

Dzieło Team Ninja można przejść w pojedynkę, ale w kooperacji wypada ono znacznie lepiej. Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order jest efektowną i dynamiczną grą akcji, która pozwala na wcielenie się w mniej i bardziej popularnych bohaterów znanych z kart komiksów Marvela.

Najlepsze oferty na Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order według Lowcygier.pl

Nintendo Switch:

Mario Kart 8: Deluxe

Kolorowe wyścigi z bohaterami znanymi z gier Nintendo to jedna z tych produkcji, które przypadną do gustu niemal każdemu. Duża w tym zasługa prostego sterowania, kolorowej oprawy oraz wciągającej rywalizacji. Uważajcie jednak – Mario Kart 8: Deluxe potrafi wystawić przyjaźnie na próbę!

Najlepsze oferty na Mario Kart 8: Deluxe według Lowcygier.pl

Nintendo Switch:

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Jeśli nie macie konsoli Nintendo, a interesuje Was rozgrywka podobna do tej z Mario Kart 8: Deluxe, to ciekawą alternatywą może być Crash Team Racing Nitro-Fueled, dostępnej na wszystkich urządzeniach obecnej generacji.

Najlepsze oferty na Crash Team Racing Nitro-Fueled według Lowcygier.pl

PlayStation 4:

Xbox One:

Nintendo Switch:

Snipperclips: Cut it out, together!

Ciekawa gra logiczna, w której gracze muszą ze sobą współpracować w celu radzenia sobie z kolejnymi poziomami. Snipperclips: Cut it out, together!, dzięki prostym zasadom, jest tytułem, który może przypaść do gustu osobom nie przepadającym za grami wideo 🙂

Najlepsze oferty na Snipperclips: Cut it out, Together! według Lowcygier.pl

Nintendo Switch:

New Super Mario Bros. U Deluxe

Super Mario Bros. U Deluxe to znana z konsoli Nintendo Wii U platformówka, która jakiś czasz temu trafiła również na Switcha – w wersji rozszerzonej o nową zawartość 🙂 Mario i przyjaciele gwarantują wielu godzin zabawy zarówno dla osób, które grają samotnie, jak i tych preferujących gry kooperacyjne.

Najlepsze oferty na Super Mario Bros U. Deluxe według Lowcygier.pl

Nintendo Switch:

Yoshi’s Crafted World

Trybu kooperacji nie brak też w innej barwnej platformówce, czyli tegorocznym Yoshi’s Crafted World. Całą grę można przejść u boku drugiego gracza.

Najlepsze oferty na Yoshi’s Crafted World według Lowcygier.pl

Nintendo Switch:

  • Muve.pl – 169,90 zł + darmowa dostawa do kiosków Ruchu

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Jeszcze jedna propozycja dla miłośników platformówek i posiadaczy Nintendo Switch. Ten tytuł jest jednak zdecydowanie bardziej wymagający i cechuje się wysokim poziomem trudności. Donkey Kong Country: Tropical Freeze to idealna gra dla osób, które są cierpliwe i nie zrażają się przy niepowodzeniach.

Najlepsze oferty na Donkey Kong Country: Tropical Freeze według Lowcygier.pl

Nintendo Switch:

Super Smash Bros. Ultimate

Bijatyka z bohaterami znanymi z gier Nintendo, ale nie tylko! Jest to niezwykle przystępna produkcja, której podstawy można opanować w zaledwie kilka minut, ale dojście do perfekcji zajmie znacznie więcej czasu. Super Smash Bros. Ultimate świetnie sprawdzi się zarówno solo, w dwie osoby, jak i w trakcie spotkań w większym gronie.

Najlepsze oferty na Super Smash Bros. Ultimate według Lowcygier.pl

Nintendo Switch:

Trine 4: The Nightmare Prince

Najnowsza odsłona popularnej serii, która łączy elementy zręcznościowe z logicznymi. W Trine 4: The Nightmare Prince powraca trójka grywalnych bohaterów o różnych zdolnościach, których odpowiednie wykorzystanie i łączenie jest niezbędne do osiągania postępów.

Najlepsze oferty na Trine 4: The Nightmare Prince według Lowcygier.pl

PC:

PlayStation 4:

Xbox One:

Nintendo Switch:

Borderlands 3 (konsole)

Lokalną kooperację znajdziecie także w konsolowej wersji Borderlands 3 i jest to jeden z najlepszych sposobów, by doświadczyć tej produkcji. Czterech grywalnych bohaterów i wiele zadań sprawiają, że trudno jest się tutaj nudzić.

Najlepsze oferty na Borderlands 3 według Lowcygier.pl

PlayStation 4:

  • Ultima.pl – 149,90 zł + dostawa od 9,99 zł

Xbox One:

  • Ultima.pl 159,90 zł + dostawa od 9,99 zł

Diablo 3: Eternal Collection (konsole)

Konsolowe wydania Diablo 3: Eternal Collection oferują możliwość zabawy przy jednym ekranie. W ten sposób można ukończyć zarówno całą kampanię, jak i spędzać wolny czas w Trybie Przygodowym, rozwijając postacie i zdobywając coraz lepsze wyposażenie.

Najlepsze oferty na Diablo 3: Eternal Collection według Lowcygier.pl

PlayStation 4:

Xbox One:

Nintendo Switch:

Divinity: Original Sin II

Divinity: Original Sin II jest grą nieco bardziej wymagającą od pozostałych tytułów na liście, ale to RPG w klasycznym stylu jest naprawdę udaną produkcją, której zdecydowanie warto dać szansę.

Najlepsze oferty na Divinity: Original Sin II według Lowcygier.pl

PC:

PlayStation 4:

Xbox One:

  • Gamesaver.pl – 104,90 zł + dostawa od 6,90 zł
  • Allegro.pl – 108 zł + darmowa dostawa dla abonentów Allegro Smart

Nintendo Switch:

Overcooked 2

Kontynuacja gry z 2016 roku ponownie pozwala graczom na wcielenie się w kucharzy i przygotowywanie potraw w trudnych, często bardzo zaskakujących warunkach. Szaleńcze tempo i mnóstwo humoru sprawiają, że Overcooked 2 świetnie sprawdzi się podczas zabawy w lokalnym trybie co-op.

Najlepsze oferty na Overcooked 2 według Lowcygier.pl

PC:

PlayStation 4:

Xbox One:

Nintendo Switch:

FIFA 20

Żarcik… (͠≖ ͜ʖ͠≖)


Łowcy, co sądzicie o naszej liście? W jakie gry kooperacyjne grywacie z przyjaciółmi, ukochaną/ukochanym? 😉 Czy publikowanie tego typu art. na Lowcygier.pl ma według Was sens, czy też jest zbędne? Prosimy, dajcie znać w komentarzach.

Have fun!

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.