Top 10 gier, ktore mogles przegapic

Top 10 gier pierwszego kwartału 2021, które mogły umknąć uwadze graczy

Pierwszy kwartał nie rozpieszczał graczy. Mocne gry 2021, które zostały wydane w przeciągu trzech pierwszych miesięcy roku, można policzyć na palcach jednej ręki. Miało być lepiej, ale sporo dobrze prezentujących się produkcji zostało przeniesionych na późniejszy okres, niektóre do teraz nie otrzymały jeszcze nowej daty premiery. Na szczęście, nie samymi hitami AAA człowiek żyje. Oprócz gier, które w ostatnich tygodniach rozgrzewały społeczność graczy, pojawiło się też sporo mniejszych, ale równie ciekawych tytułów.

Łowcy, jeśli chcecie rzucić okiem na gry 2021, w które warto zagrać, a które mogły ukryć się w cieniu lepiej rozreklamowanych produkcji, rzućcie okiem na nasze top 10 najlepszych gier pierwszego kwartału, które mogły umknąć Waszej uwadze.

Gry 2021 – top 10, które mogło umknąć Waszej uwadze

Curse of the Dead Gods

Curse of the Dead Gods to hack’n’slash z elementami roguelike, z akcją ukazaną w rzucie izometrycznym. Produkcja zabiera gracza do mrocznego świata fantasy i pozwala wcielić w poszukiwacza skarbów. Przemierzając wąskie labirynty, protagonista musi zmierzyć się z wieloma potworami i pułapkami, a także z losowymi klątwami. Te jednak nie tylko osłabiają bohatera, ale też aktywują pewne bonusy, jak np. zwiększone wypadanie złota czy też wybuchanie przeciwników, po ich zabiciu. Do walki wykorzystuje się zarówno broń białą, jak i pistolety, łuki i kusze. Curse of the Gods wyróżnia się dość wyważonym poziomem trudności, dzięki czemu świetnie sprawdzi się wśród osób poznających dopiero specyfikę gatunku.

W Curse of the Dead Gods zagramy na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Premiera miała miejsce 23 lutego 2021 r.

Cena Curse of the Dead Gods:

Cyber Shadow

Nie wszystkie gry 2021 muszą wyróżniać się wyśmienitą, fotorealistyczną grafiką. Czasem wystarczy dobry pixel-art, który, w połączeniu z miodnym gameplayem, przykuje do ekranów na długie godziny. Cyber Shadow to świetna pozycja dla wszystkich, którzy z nostalgią wspominają gry z epoki 8 bitów. Dynamiczna platformówka pozwoli graczom wcielić się w postać wojownika ninja, pragnącego odkryć kto, lub co, stoi za inwazją robotów na metropolię Mekacity. Na jego drodze pojawi się jednak wielu przeciwników, w tym potężnych bossów, których pokonanie nie będzie wcale kaszką z mleczkiem.

Cyber Shadow zadebiutował 26 stycznia 2021 r. na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Tani Cyber Shadow:

Everhood

Everhood to nietypowa gra przygodowa, łącząca w sobie elementy z wielu różnych gatunków. Można tu znaleźć m.in. trochę z klasycznego japońskiego RPG, trochę z gry muzycznej pokroju Guitar Hero. Do tego dochodzą też mocno zręcznościowe fragmenty. Wszystko to zostało solidnie zmieszane i oprawione w grafikę rodem z czasów 16-bitowych sprzętów. Oprócz eksploracji, na graczy czeka mnóstwo zagadek logicznych oraz walk z przeciwnikami. Na zachętę można też dodać, że produkcja cieszy się bardzo dobrymi opiniami, mając aż 96% pozytywnych recenzji na Steam.

W Everhood zagramy na PC i Nintendo Switch. Premiera miała miejsce 23 lutego 2021 r.

Cena Everhood:

  • [Nintendo Switch] Nintendo eShop – 60 zł (Polska) | 55,66 zł (Rosja)

Genesis Noir

Pełna klimatu, stylowa produkcja Genesis Noir z pewnością trafi do niejednego rankingu zawierającego ciekawe gry 2021. Wszystko za sprawą specyficznej, monochromatycznej grafice i intrygującej, aczkolwiek absurdalnej, fabuły. Główny wątek opowiada o mężczyźnie usiłującym uratować przed śmiercią swoją ukochaną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale… akcja toczy się przed i po Wielkim Wybuchu, a sama historia i przedstawiane na ekranie obrazy pełne są metafor. Nawet z pozoru bezsensowna zagadka, po głębszym zastanowieniu, może dostarczyć niezbędnych do popchnięcia fabuły informacji.

Genenis Noir zadebiutował 26 marca 2021 r. na PC, Xbox i Nintendo Switch.

Tani Genesis Noir:

Natsuki Chronicles

Horyzontalna strzelanka Natsuki Chronicles przedstawia przygody wybitnej pilotki Natsuki, opowiadając zarówno o przygodach z początków jej kariery, jak i o bieżących wydarzeniach. Sama gra mocno nawiązuje do klasyków gatunku, proponując przy tym wysoki poziom trudności. Omijanie wystrzeliwanych przez wrogów w ilościach hurtowych pocisków nie jest bowiem łatwym zadaniem. Do dyspozycji graczy oddano mnóstwo rodzajów broni. W grze pojawił się także prosty system rozwoju statku.

W Natsuki Chronicles zagramy na PC, Xbox i PlayStation. Premiera gry miała miejsce 18 lutego 2021 r.

Tanie Natsuki Chronicles:

Ocean’s Heart

Choć Ocean’s Heart może sprawiać pozory kolejnej gry z RPG Makera, stworzonej na zaliczenie studiów, to w rzeczywistości jest to świetna, dopracowana produkcja. W niektórych recenzjach pojawiają się nawet głosy, mówiące o tym, że ten retro RPG niewiele ustępuje starszym odsłonom Zeldy. Gra opowiada o przygodach młodej dziewczyny Tilii, która wyrusza na poszukiwanie zaginionego ojca. Jak łatwo się domyślić, na jej drodze pojawi się wiele niebezpieczeństw. Opisywana produkcja nie trafi raczej do top 10 gier wydanych w tym roku, ale jeśli ktoś nie ma w co grać i szuka solidnego tytułu w przystępnej cenie – dlaczego nie? 😉

Ocean’s Heart zadebiutował 26 marca 2021 r. wyłącznie na PC.

Cena Ocean’s Horn:

Pacer

Skojarzenia z serią WipEout nieprzypadkowe. Pacer jest bowiem duchowym spadkobiercą tej kultowej serii. Szybkie futurystyczne bolidy, różnorodne trasy i dynamiczna rozgrywka. Emocji dodaje fakt, iż pojazdy są uzbrojone, dlatego też o zwycięstwie zagwarantuje nie tylko znajomość toru i niuansów sterowania, ale też stosowanie nieczystych zagrywek. Pacer oferuje co prawda kampanię dla jednego gracza, ale prawdziwa zabawa pojawia się przede wszystkim po odpaleniu trybu multiplayer, w którym może ścigać się do dziesięciu graczy jednocześnie.

Gra Pacer zadebiutowała 9 marca 2021 roku na Xboksie, dlatego też wliczamy ją do kategorii gry 2021. Wcześniej dostępna była na PC oraz PlayStation.

Tani Pacer:

Scott Pilgrim vs. The World: The Game – Complete Edition

„Scott Pilgrim powraca” – grzmiały nagłówki na stronach internetowych poświęconych grom. Entuzjazm wygasł jednak dość szybko, a o nowym wydaniu produkcji z 2010 roku właściwie całkowicie zapomniano. Ciężko przy tym jednoznacznie ocenić, dlaczego tak się stało, gdyż sam tytuł otrzymał bardzo dobre oceny od recenzentów. Scott Pilgrim vs. The World: The Game – Complete Edition to chodzona bijatyka, wzorowana na klasycznych produkcjach, w które lata temu można było grać na automatach. Gameplay nie jest zbytnio złożony i opiera się na parciu w stronę prawej części ekranu, z przerwami przeznaczonymi na okładanie nadbiegających zewsząd przeciwników.

W Scott Pilgrim vs. The World: The Game – Complete Edition zagramy na PC, Xbox, PlayStation i Nintendo Switch. Premiera gry miała miejsce 14 stycznia 2021 r.

Cena Scott Pilgrim vs. The World: The Game – Complete Edition:

The Pedestrian

The Pedestrian to połączenie platformówki z grą logiczną. Gracze kontrolują małego ludzika, który może przemieszczać się po znakach i tablicach. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie fakt, iż trasę do przejścia trzeba sobie wcześniej samemu ułożyć, umiejętnie przestawiając i łącząc obiekty, po których wędruje bohater. Gra wyróżnia się nie tylko ciekawym pomysłem na gameplay, ale też samym wykonaniem. Ludzik wędruje po prostych, dwuwymiarowych planszach, podczas gdy w tle umieszczono bogate w detale lokacje.

Gra The Pedestrian zadebiutowała 29 stycznia 2021 roku na PlayStation, dlatego też wliczamy ją do kategorii gry 2021. Wcześniej dostępna była na PC.

Tani The Pedestrian:

Ys IX: Monstrum Nox

Najnowsza odsłona jednej z najstarszych serii gier jRPG również nie zyskała większego rozgłosu. I to nawet pomimo bardzo przychylnych ocen zarówno od recenzentów, jak i graczy. Ys IX: Monstrum Nox przenosi graczy do magicznej krainy, a dokładniej, do więziennej metropolii Baldeux i pozwala im wcielić się w Adola, bohatera, który grał pierwsze skrzypce także w poprzednich częściach serii. Rozgrywka skupia się przede wszystkim na eksploracji i wykonywaniu zadań oraz walce z dziesiątkami przeciwników. Pojedynki toczone są w czasie rzeczywistym i mają mocno zręcznościowy charakter.

Ys IX: Monstrum Nox miało premierę 2 lutego 2021 r. i dostępne jest wyłącznie na konsolach PlayStation. W sierpniu gra trafić ma również na PC i Nintendo Switch.

Cena Ys IX: Monstrum Nox:


Łowcy, znacie jakieś perełki, które nie przebiły się do mainstreamu, a zasługują na nieco więcej uwagi? Jakie gry 2021, wydane w pierwszym kwartale warto sprawdzić? Myślicie, że któraś z wymienionych w artykule pozycji trafi do Waszego top 10 najlepszych gier 2021?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.