Tanie gry na Nintendo Switch
Nintendo Switch

Spośród wszystkich komentarzy jakie ukazały się pod wpisem otwierającym cykl dot. tanich gier z Nintendo eShop najbardziej przykuła moją uwagę prośba/wyzwanie?: „Zróbcie top gier na Switcha w cenie do 10 zł.”. Podjąłem rękawicę i w głównej mierze temu zagadnieniu poświęciłem treść artykułu – spośród 7 polecanych tytułów 4 z nich możecie zakupić w kwocie poniżej 10 zł. 3 gry z zestawienia to produkcje polskich deweloperów 🙂

Promocja na grę Pikuniku na Nintendo Switch

W Pikuniku zagrywam się, z przerwami, od ponad dwóch miesięcy – dzieło studia Sectordub zakupiłem podczas którejś z zeszłorocznych eshopowych promocji i… o rety, uwielbiam ten tytuł! 🙂 Mimo, że u podstaw Pikuniku leżą typowe założenia dwuwymiarowej gry platformowej z elementami gry logicznej to jednak absurdalny humor oraz urokliwa stylistyka sprawiają, że jest to produkcja niepowtarzalny. Na korzyść gry przemawia również fakt, że posiada lokalny tryb kooperacyjny!

Gra Pikuniku została przeceniona w Nintendo eShop z 52 zł na 3,97 zł! Z promocji możecie skorzystać do 19 kwietnia.

Promocja na grę Serial Cleaner w Nintendo eShop

Pamiętacie podróż Vincenta Vega, Julesa Winnfielda oraz Marvina, która zakończyła się niefortunnym wystrzałem? W Serial Cleaner wcielamy się w kogoś w rodzaju Winstona Wolfa, z tą różnicą że Quentin Tarantino nie poratuje Was ręcznikami 😉 „Seryjny Czyściciel” czerpie sporo inspiracji z kina pulpowego, tylko że tym razem nie odbieramy życia NPCom, a pomagamy uporać się z bałaganem jaki pozostał na miejscu zbrodni. Produkcja polskiego studia iFun4all to dynamiczna gra akcji z izometrycznym rzutem kamery, oferująca graczowi sporo swobody w rozwiązywaniu stawianych przez grę wyzwań.

Grę Serial Cleaner możecie zakupić w cenie 6 zł! Promocja obowiązuje do 7 kwietnia, zaś pełna cena gry w Nintendo eShop wynosi 60 zł.

Promocja na grę Hard West na Nintendo Switch

Myślę, że większość Łowców kojarzy Hard West głównie z wersją pecetową – gra zadebiutowała na komputerach osobistych w 2015 r. W ramach przypomnienia: dzieło CreativeForge Games to strategia turowa, o mechanice zbliżonej do serii XCOM, oraz o dość intrygującym settingu – Dziki Zachód, poszukiwacze złota, rewolwerowcy, zjawiska paranormalne… 😉 Tym co wyróżnia grę na tle innych turówek w rzucie izometrycznym, oprócz uniwersum są m.in. brak pasków zdrowia, unikalne perki oraz możliwości taktyczne. Port Hard West na konsolę Nintendo Switch wypadła zaskakująco dobrze.

Do 8 kwietnia za grę Hard West na Nintendo Switch zapłacicie jedynie 7,99 zł – cena poza promocją 79,99 zł.

Promocja na grę Phantom Doctrine w Nintendo eShop

Przyznaję bez bicia, mimo że zakupiłem Phantom Doctrine pod koniec ubiegłego roku, nie miałem jeszcze okazji zagrać :/ Dlaczego więc ten tytuł pojawił się w artykule? Po pierwsze: grę poleciło mi dwóch moim przyjaciół, po drugie: zimna wojna jest moim konikiem, po trzecie: produkcja CreativeForge Games to izometryczna strategia turowa, po czwartek: Hard West ;), a po piąte: na chwilę obecną możecie zakupić Phantom Doctrine w Nintendo eShop w cenie poniżej 10 zł! Z całą pewnością nie jest to gra wysokobudżetowa, nie jest to również gra wybitna, niemniej jednak ze względu na charakter rozgrywki oraz klimat, uważam że wiele jej można wybaczyć.

W momencie publikacji artykułu cena Phantom Doctrine spadła w Nintendo eShop z 79,99 zł do 7,99 zł – promocja potrwa do 8 kwietnia.

Gra KAMIKO na Nintendo Switch

KAMIKO trafiło na listę polecanych gier m.in. ze względu na sentyment – jest to pierwsza gra jaką zakupiłem w eShopie oraz pierwszy klon klasycznej, dwuwymiarowej Zeldy, w jaki miałem przyjemność zagrać. Ok… już wcześniej obcowałem z grami wzorowanymi na The Legend of Zelda, niemniej jednak nie miałem o tym pojęcia – mam sporo braków w historii gier wideo :/ KAMIKO jest tytułem, na którego ukończenie nie potrzeba zbyt wiele czasu. Nie oferuje emocjonującej fabuły, rozbudowanej mechaniki walki, zapadającymi w pamięć pojedynków z bossami, ani nawet skomplikowanych zagadek logicznych. Gra Skipmore ma jednak w sobie to coś co sprawia, że mimo wielu braków oraz prostoty lubię do nie powracać 🙂

Niestety w chwili obecnej Kamiko dostępne jest w Nintendo eShop w pełnej cenie 20 zł :/ Największa, jak dotąd, promocja na ten tytuł miała miejsce w czerwcu oraz grudniu 2019 r. – wówczas gra kosztowała 8 zł 🙂

Promocja na grę Shantae: Half-Genie Hero w Nintendo eShop

Shantae: Half-Genie Hero to kolejna gra platformowa z serii Shantae, z która zapewne wielu Łowców miało już kontakt. Jako dzieciak uwielbiałem Księgę tysiąca i jednej nocy oraz disneyowskiego Aladyna, dlatego musiałem sięgnąć po najnowszą grę WayForward. Shantae: Half-Genie Hero nie jest zwyczajną platformówką 2D – rozgrywka stanowi baśniowy odpowiednik tego do czego przyzwyczaiły graczy Castlevanie oraz Metroidy, zaś główna bohaterka jest dżinem 🙂 Świetna oprawa graficzna, animacje Shantae oraz miodny gameplay przełożyły się na wysoki User Score w serwisie Metacritic. Nintendo Switch zostało stworzone do ogrywania tego typu gier!

Do 29 marca Shantae and the Pirate’s Curse możecie zakupić w Nintendo eShop w cenie 45,36 zł (przecena z 64,8 zł). Obniżką objęte jest również wydanie Shantae: Half- Genie Hero Ultimate Edition (zawierające podstawową wersję gry, dodatek Pirate Queen’s Quest, dodatek Friends to the end oraz kostiumy) – 68,04 zł (przecena z 97,20 zł).

Gra KUNAI na Nintendo Switch

Nie będę się rozpisywał na temat KUNAI, ponieważ o grze możecie poczytać w artykule Premiery gier pierwszego kwartału 2020 r. – gry na PC, o których mogliście nie słyszeć. Od siebie dodam tylko, że obok Pikuniku to według mnie najlepsza gra zestawienia. W Internecie napotkałem sporo „recenzji” twierdzących, że dzieło TurtleBlaze jest grą roguelike i… zupełnie się z nimi nie zgadzam – KUNAI to dwuwymiarowa platformówka / metroidvania!

KUNAI w Nintendo eShop możecie zakupić za 68 zł. Ponieważ gra miała premierę stosunkowo niedawno, nie doczekała się jeszcze promocji.


Jeśli tekst Wam się spodobał, a łudzę się, że tak jest (◉‿◉)… proszę szepnijcie o Lowcygier.pl znajomym 🙂 Miłego grania!

Publikacja nie jest wpisem sponsorowanym

O wyborze rekomendowanych gier zadecydował wyłącznie Redaktor oraz stosunek cena/jakość. Lowcygier.pl nie otrzymują żadnych gratyfikacji za zakupy w Nintendo eShop za pośrednictwem zebranych w artykule linków.

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.