Premiery gier w 2021
  Polecamy

Premiery gier w 2021 r. Na jakie gry PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch warto zwrócić uwagę. [część 2.]

Wracamy do Was z drugą częścią artykułu przedstawiającego najciekawsze premiery gier w 2021 r. W pierwszym wpisie podrzuciliśmy kilka bardzo mocnych tytułów, dzisiaj natomiast skupimy się przede wszystkim na nieco mniejszych produkcjach, w tym kilku całkowicie nowych uniwersach. Oczywiście pojawią się także znane marki, oraz powroty do kultowych światów, choć tym razem będziemy je oglądać z zupełnie innej perspektywy. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wszystkie wymienione pozycje rzeczywiście zadebiutują w przeciągu najbliższych 12 miesięcy 😉

Nie ma co przedłużać, pora zapoznać się z kolejnym zestawieniem 10 interesujących premier gier w 2021 roku. Miłej lektury 😉

Back 4 Blood, skąd my to znamy…

Back 4 Blood równie dobrze mogłoby nazywać się Left 4 Dead 3 i zapewne nikt nie miałby nic przeciwko temu (no może oprócz Gabena 😉 ). Turtle Rock Studios (co warto zaznaczyć – twórcy L4D i L4D2) nawet nie kryją swoich zamiarów, o czym najlepiej świadczy sama nazwa gry. Czy to zła wiadomość? W żadnym wypadku. Fani od lat czekają na ruch Valve i choć ostatni patch do drugiej części gry o zombie rozbudził nadzieje, tak raczej nie ma co liczyć na pełnoprawną kontynuację. Back 4 Blood, podobnie jak tytuły, którymi się inspiruje, będzie grą FPS, przykładającą dużą wagę do trybów kooperacyjnych. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by przemierzać opanowane przez żywe trupy miasto z kompanami sterowanymi przez SI, tak dopiero współpraca z innymi graczami ujawni pełen potencjał tej produkcji.

 • Premiera Back 4 Blood odbędzie się 22 czerwca 2021 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Świat bez Batmana – Gotham Knights

Jak wyglądałby świat, gdyby Batman zginął? Tę nieciekawą wizję ujrzeć można w Gotham Knights, nowej grze studia Warner Bros Games Montreal. Po otrzymaniu przez podwładnych Mrocznego Rycerza wiadomości przygotowanej na wypadek jego śmierci, czwórka młodych bohaterów staje przed zadaniem pilnowania porządku na ulicach miasta. Muszą stawić czoła Trybunałowi Sów, tajemniczej organizacji, która od wielu lat wpływa z ukrycia na Gotham. Sama gra to RPG akcji z otwartym światem. Do dyspozycji gracza oddano cztery grywalne postacie, w tym Robina i Batgirl, różniące się pomiędzy sobą stylem walki i umiejętnościami.

 • Premiera Gotham Knights została zaplanowana na 2021 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Odkryj świat magii w Hogwarts Legacy

Długo trzeba było czekać na nową pozycję w świecie Harry’ego Pottera. Pomijając gry mobilne, ostatnim tytułem, w którym można było zapoznać się nieco bliżej z uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling było… LEGO Harry Potter. Studio Avalanche, zamiast sięgać po wysłużone już przygody młodego czarownika, zdecydowało się zrobić „krok wstecz” i przedstawić wydarzenia na wiele lat przed tymi znanymi z książek i filmów. Hogwarts Legacy opowiadać będzie o perypetiach początkującego adepta magii, którego gracz prowadził będzie od początków jego nauki w szkole. Produkcja oferować ma spory otwarty świat, a także liczne elementy znane z gier RPG, jak np. rozwijanie postaci i decyzje mające wpływ na fabułę.

 • Premiera Hogwarts Legacy odbędzie się 22 czerwca 2021 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Humankind – Cywilizacja powinna zaczać się bać?

Humankind szykowane jest jako konkurencja dla Sid Meier’s Civilization. Gracz może tu stworzyć własną cywilizację, miksując najważniejsze cechy historycznych kultur, którą następnie musi przeprowadzić od czasów starożytnych, aż po współczesność. Rozgrywka toczona jest w systemie turowym, a zadaniem władcy jest wyniesienie swojego państwa na piedestał. Pozycję na arenie światowej buduje się poprzez dominację gospodarczą, dyplomację, rozwój technologiczny, oraz przy użyciu siły. Twórcy z Amplitube Studios przygotowali rozbudowany, biorący pod uwagę wiele różnych aspektów, system walki. Wpływ na losy bitwy ma m.in. ukształtowanie terenu, pogoda czy też rozmieszczenie budynków.

 • Premiera Humankind została zaplanowana na 22 kwietnia 2021 r.
 • Platformy: PC

It Takes Two – nowy tytuł w programie EA Originals

Twórcy A Way Out zdecydowali się tym razem postawić na nieco lżejsze klimaty. It Takes Two to kooperacyjna platformówka, w której zadaniem dwójki graczy będzie przejęcie kontroli nad parą bohaterów i przeprowadzenie ich przez kolorowe, acz pełne niebezpieczeństw lokacje. W trakcie podróży przez nieznane, Cody i May będą musieli rozwiązywać zagadki, pokonywać licznie występujących wrogów i brać udział w wielu minigierkach, które będą wymagały idealnej współpracy pomiędzy graczami. W grze nie zabraknie charakterystycznego podziału ekranu, pozwalającego obserwować jednocześnie wydarzenia z perspektywy obojga postaci. Produkcja to może być jednym z największych pozytywnych zaskoczeń spośród wszystkich premier gier w 2021 r.

 • Premiera It Takes Two odbędzie się 26 marca 2021 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Resident Evil Village, strach się bać…

Akcja ósmej odsłony głównej serii Resident Evil rozpocznie się bezpośrednio po wydarzeniach znanych z RE7: Biohazard. Prowizoryczny spokój Ethana i Mii zostaje szybko zaburzony przez jednego z protagonistów poprzednich części – Chrisa Redfielda. Tym razem jego cel jest jednak zupełnie inny, przez co życie dwójki bohaterów ponownie zamienia się w koszmar. Ethan Winters trafia ostatecznie do mrocznej wioski, położonej w trudno dostępnej, górskiej części Rumunii, gdzie po raz kolejny będzie musiał stawić czoła zagrożeniom i swoim koszmarom. Zgodnie z zapowiedziami twórców, Resident Evil Village ma być najbardziej przerażającą częścią ze wszystkich. Na razie jednak RE V boryka się z pewnymi problemami. Niedawno do sieci wyciekł dev build gry, zdradzający całą fabułę i wszystkie niespodzianki czekające na gracza. Nie wiadomo jeszcze, jak do całej sytuacji odniesie się Capcom. Na razie uważajcie na spoilery!

 • Premiera Resident Evil Village została zaplanowana na 2021 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series

Stronghold Warlords – Twierdza powraca!

Choć wydawać by się mogło, że seria Stronghold (w Polsce znana lepiej jako Twierdza) najlepsze czasy ma już za sobą, FireFly Studios nie ustaje w próbach przywrócenia jej świetności. W 2021 odbędzie się premiera Stronghold Warlords – nowej części tego legendarnego już cyklu gier RTS, która tym razem przeniesie graczy na Daleki Wschód. Wśród nacji, nad którymi przejąć będzie można kontrolę, znaleźć będzie można m.in. Chiny, Japonię, Mongołów, a także pomniejsze plemiona zamieszkujące wschodnie tereny Azji. Podstawy rozgrywki pozostaną niezmienione, sporą zmianą będą natomiast tytułowi Władcy, którym będzie można oddać w panowanie przejęte tereny. Wspomogą oni również gracza w walce, prowadząc do boju swoje oddziały.

 • Premiera Stronghold Warlords odbędzie się 26 stycznia 2021 r.
 • Platformy: PC

The Dark Pictures: House of Ashes dla fanów gier-filmów

The Dark Pictures: House of Ashes to zwieńczenie trylogii filmowych horrorów The Dark Pictures Anthology. Fabuła gry opowiada o amerykańskich żołnierzach, którzy w trakcie jednej z misji stabilizacyjnych na Bliskim Wschodzie uwolnili czające się w starożytnych ruinach pradawne zło. Podobnie jak poprzednie części serii, najnowsze dzieło Supermassive Games ponownie pozwoli pokierować losami kilku postaci. Żołnierze będą musieli poradzić sobie z licznymi zagadkami środowiskowymi, można też liczyć na sporo elementów zręcznościowych, polegających głównie na walce lub ucieczce przed przeważającymi siłami wroga.

 • Premiera The Dark Pictures: House of Ashes została zaplanowana na 2021 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Intrygujący polski horror – The Medium

Wielkimi krokami zbliża się także premiera The Medium, horroru tworzonego przez polskie studio Bloober Team. Główną bohaterką produkcji jest kobieta dysponująca nadnaturalnymi umiejętnościami. Potrafi ona bowiem dostrzegać świat duchów i wpływać na niego, co często niezbędne będzie do tego, by rozwiązać zagadkę i pchnąć fabułę do przodu. Akcja gry toczy się w Krakowie w latach 90., a głównym celem rozgrywki jest odkrycie przyczyn śmierci dziecka. Wszystkie tropy prowadzą do opuszczonego hotelu, który jeszcze do niedawna pozostawał w ręku komunistów. The Medium na premierę dostępne będzie w abonamencie Xbox Game Pass.

 • Premiera The Medium odbędzie się 28 stycznia 2021 r.
 • Platformy: PC, Xbox Series

Polowanie na czarownice w Witchfire

Witchfire początkowo miało zadebiutować w 2020 roku. Tak się jednak nie stało, dlatego też data premiery najnowszej gry polskiego studia The Astronauts została przeniesiona na 2021. Witchfire będzie pierwszoosobowa strzelanką, w klimatach mrocznego fantasy. Gracze wcielą się w postać księdza (?) walczącego z demonami i wiedźmami przy pomocy różnego rodzaju broni palnej. Na temat samej produkcji nie ma jeszcze zbyt wiele informacji, ale można być pewnym, że gra zachwyci widokami. Do stworzenia tekstur wykorzystano bowiem metodę fotogrametrii, polegającej na skanowaniu prawdziwych obiektów, celem jak najdokładniejszego późniejszego ich odwzorowania.

 • Premiera Witchfire została zaplanowana na 2021 r.
 • Platformy: PC

Premiery gier w 2021 – wielkie niewiadome

To nie wszystkie premiery gier 2021, na które warto zwrócić uwagę. Z pewnością macie też swoje listy, które obejmują również inne tytuły. Zdajemy sobie również sprawę, że wśród wymienionych w artykułach gier brakuje kilku ważnych pozycji. Wśród nich warto wyróżnić m.in. symulator parkourowca w świecie zombie – Dying Light 2. Techland przełożył premierę na bliżej nieokreślony czas, na razie nie ma żadnej pewności, że gra trafi do nas w 2021. Więcej informacji mamy uzyskać już w nowym roku. Podobnie wygląda sytuacja z wielokrotnie przekładanym Vampire: The Masquerade® – Bloodlines™ 2. Wśród gier, które potencjalnie mogą, ale nie muszą zadebiutować w ciągu następnych 12 miesięcy znajdują się także takie tytuły jak Forza Motorsport i God of War Ragnarok. Dokładnych informacji od deweloperów brak, dlatego też na razie możemy jedynie wróżyć z fusów 😉


Łowcy, która z wymienionych powyżej premier gier w 2021 roku najbardziej Was zainteresowała? Z jaką grą planujecie rozpocząć swoją przygodę z gamingiem w styczniu? 😉

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.