Mniej znane gry trzeciego kwartalu
PCMR
  Polecamy

Premiery gier trzeciego kwartału 2020 r. - gry na PC, o których mogliście nie słyszeć

Trzeci kwartał 2020 r. już za nami. W ostatnich miesiącach dostaliśmy kilka świetnych gier (chociażby Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, Microsoft Flight Simulator czy też Crusader Kings III), ale nie są to jedyne godne uwagi tytuły, które pojawiły się w okresie letnim. Duża część ciekawych produkcji przeszła jednak niezauważona, czy to ze względu na zbyt mały budżet na reklamę, czy też z powodu niefortunnej daty premiery, w pobliżu innego, głośnego, tytułu. A szkoda…

Łowcy, zanim odpalicie na swoich komputerach zbliżająca się wielkimi krokami, długo wyczekiwaną przez fanów, grę CD Projekt Red – Cyberpunk 2077, zerknijcie na zestawienie, w którym znajdziecie 10 interesujących gier z ostatnich trzech miesięcy, których premiery mogliście przegapić 😉 A nuż któraś przypadnie Wam do gustu!

Electro Ride: The Neon Racing

Stworzona przez Polaków gra wyścigowa Electro Ride: The Neon Racing przenosi gracza do alternatywnej rzeczywistości, w której świat został podbity przez Związek Radziecki. Na ulicach królują pojazdy przypominające rzeczywiste stare samochody, które jeszcze kilkanaście lat temu dominowały na ulicach państw bloku wschodniego. Produkcja oferuje zręcznościowy model jazdy, oryginalną oprawę graficzną, pełną jaskrawych, neonowych kolorów oraz soundtrack złożony z utworów utrzymanych w synthwave’owym stylu.

 • Premiera Electro Ride: The Neon Racing odbyła się 10 lipca 2020 r.
 • Platformy: PC

Story of Seasons: Friends of Mineral Town

Wszyscy fani gier takich jak Animal Crossing: New Horizons czy też Stardew Valley powinni zwrócić uwagę w stronę Story of Seasons: Friends of Mineral Town. Mimo że nie jest to zupełnie nowa gra, a jedynie remake wydanego w 2003 roku na Game Boy Advance tytułu, mechanika rozgrywki nie zestarzała się ani trochę. Gameplay opiera się głównie na kupowaniu nasion, uprawie ziemi, sprzedawaniu plonów i opieką nad zwierzętami. Oprócz tego postać gracza może wchodzić w relacje z odwiedzającymi farmę NPC.

 • Premiera Story of Seasons: Friends of Mineral Town odbyła się 10 lipca 2020 r.
 • Platformy: PC, Nintendo Switch

Rock of Ages 3: Make & Break

Rock of Ages 3: Make & Break to trzecia już cześć pełnej humoru gry strategicznej i zręcznościówki od studia ACE Team. Opis ten jednak w żadnym stopniu nie przybliża tej oryginalnej gry. Gameplay podzielony jest na dwa etapy. Pierwszym z nich jest stworzenie obrony, której zadaniem będzie opóźnienie kuli przeciwnika, drugim natomiast własnoręczne sterowanie ogromnym głazem (w miarę postępu odblokowywane są inne typy skał, różniące się pomiędzy sobą mocą i sposobem sterowania), tak by uniknąć przeszkód stawianych przez rywala i uderzyć z pełną mocą w bramę jego twierdzy. Wszystko to zostało okraszone licznymi gagami i absurdalnym humorem. Graczom przyjdzie stanąć w szranki np. z potworem Spaghetti 😉

 • Rock of Ages 3: Make & Break trafiło do graczy 21 lipca 2020 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Othercide

Utrzymana w oryginalnym stylu graficznym taktyczna gra RPG Othercide przenosi gracza do świata opanowanego przez potężne siły zła. Główne bohaterki, zwane Córkami, muszą stawić czoło najeźdźcom z obcego wymiaru. Walki toczone są w trybie turowym. By zwyciężyć, należy umiejętnie korzystać z unikalnych zdolności protagonistek. Każda z nich reprezentuje bowiem inną, niepowtarzalną, klasę postaci. W grze zaimplementowano mechanikę permanentnej śmierci, co oznacza, iż w żaden sposób nie można wskrzesić poległej w boju Córki, a całe zdobyte przez nią doświadczenie jest bezpowrotnie tracone.

 • Othercide zadebiutowało 28 lipca 2020 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

UnderMine

Undermine to wysoko oceniana (93% pozytywnych opinii na Steam) gra RPG akcji z elementami roguelike. Gracze wcielają się w postać górnika przemierzającego kopalnię. W trakcie podróży walczy on z rozmaitymi stworami i ratuje znajdujących się w kłopotach bohaterów niezależnych. W przypadku niepowodzenia, miejsce protagonisty zajmuje kolejny górnik. Nie zaczyna on jednak całkowicie od zera, a z całym wyposażeniem, które udało się zdobyć poprzednikowi. Generowane proceduralnie, pełne ukrytych przedmiotów i sekretów, lokacje gwarantują wiele godzin pierwszorzędnej zabawy.

 • UnderMine trafiło do graczy 6 sierpnia 2020 r.
 • Platformy: PC, Xbox One, Nintendo Switch (luty 2021)

Metamorphosis

Stworzona przez Polaków z Ovid Works gra przygodowa, z elementami platformówki i gry logicznej, Metamorphosis oparta jest na motywach opowiadania Przemiana autorstwa Franza Kafki. Głównym bohaterem jest człowiek, który z niewiadomych przyczyn zmienił się w owada. Zadaniem gracza jest znalezienie sposobu na to, by powrócić do ludzkiego ciała. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim konstrukcja poziomów, które, choć liniowe, sprawiają wrażenie dobrze przemyślanych i świetnie wykorzystują nietypowe gabaryty i zdolności protagonisty.

 • Metamorphosis zadebiutowało 12 sierpnia 2020 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

As Far As The Eye

Turowa gra strategiczna As Far As The Eye opowiada historię plemienia Patrzaków, które, chcąc uniknąć śmierci, muszą jak najszybciej dostać się do centrum świata – Oka. Droga nie jest jednak ani łatwa, ani bezpieczna. W trakcie podróży istoty napotykają różnego rodzaju atmosferyczne i terenowe przeszkody. Patrzaki muszą także przez cały czas zaspokajać swoje potrzeby i gromadzić niezbędne im do przeżycia zasoby. Co najciekawsze, gracz nie przejmuje bezpośrednio kontroli nad postaciami, a wciela się w rolę wiatru, który opiekuje się sympatycznymi istotkami.

 • Premiera As Far As The Eye odbyła się 10 września 2020 r.
 • Platformy: PC

Dog Duty

Dog Duty należy do przedstawicieli gatunku taktycznych gier akcji toczących się w czasie rzeczywistym. Gracz obejmuje kontrolę nad oddziałem najemników, którzy stają do walki z przytłaczającymi siłami wroga, wysyłanymi przez złego Octopusa. W trakcie rozgrywki bohaterowie mierzyć się będą nie tylko z szeregowymi żołnierzami, ale i potężnymi bossami. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór żołnierzy do misji i wykorzystanie ich unikalnych umiejętności i broni specjalnych. W przeciwieństwie do większości gier tego typu Dog Duty oferuje otwarty świat, pełen przejętych przez wroga, ufortyfikowanych, baz, pomiędzy którymi można przemieszczać się przy pomocy pojazdów.

 • Dog Duty trafiło do graczy 17 września 2020 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Unrailed!

Gracze poszukujący produkcji tworzonych z myślą o trybie kooperacji powinni zainteresować się Unrailed! Ten niepozorny tytuł łączy w sobie elementy gry zręcznościowej, roguelike i strategii. Członkowie ekipy, w których wcielają się grający, muszą zadbać o to, by pociąg bezpiecznie dojechał do celu. Ciuchcia jest jednak w ciągłym ruchu, dlatego należy na bieżąco kłaść przed nią tory i usuwać pojawiające się znienacka niebezpieczeństwa, w tym, nie zawsze pozytywnie nastawionych do kolejarzy, mieszkańców przemierzanych krain.

 • Premiera Unrailed odbyła się 23 września 2020 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One (2021)

Going Under

Pełny absurdalnego humoru RPG akcji w stylu dungeon crawler, Going Under, pozwala graczom wcielić się w… stażystkę, która na polecenie swojego pracodawcy przemierza siedziby upadłych firm, w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Fabułą wyróżnia się oryginalnością, ale sam gameplay jest już mocno zbliżony do innych produkcji z tego gatunku. Nie jest to jednak minus, bo rozgrywka jest niezwykle satysfakcjonująca. Do walki wykorzystywać można znalezione w biurze przedmioty, takie jak np. monitory czy laptopy.

 • Going Under zadebiutowało 24 września 2020 r.
 • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Łowcy, któryś z zaprezentowanych tytułów był Wam już znany? Zamierzacie sięgnąć po jakąś z powyższych produkcji? Jakie gry wydane w trzecim kwartale polecilibyście innym?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.