Premiera Final Fantasy VII Rebirth jest bliżej, niż myślicie! Podsumowanie PlayStation State of Play

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiejsze PlayStation State of Play skupiło się przede wszystkim na aktualizacjach dotyczących znanych nam już gier. Nie mogło tu zabraknąć debiutującego w przyszłym miesiącu Marvel’s Spider-Man 2, ujrzeliśmy także długi materiał z Final Fantasy VII Rebirth. Premiera wyczekiwanej gry Square Enix została zaplanowana już na początek 2024 r. Całość dopełniły indyczki oraz tytuły dedykowane PS VR2. W rozwinięciu wpisu czeka na Was krótkie podsumowanie wydarzenia.

Zapis transmisji PlayStation State of Play

Łowcy, jak zawsze podrzucamy Wam pełny zapis transmisji. Gdybyście mieli zbyt dużo wolnego czasu, możecie rzucić okiem, jeśli jednak nie dysponujecie luźnymi 30 minutami, zapraszamy do kolejnego akapitu.

Najciekawsze gry PlayStation 5 i PS4 zaprezentowane w trakcie State of Play

Konferencja przyniosła nam szereg nowych materiałów z zapowiedzianych już gier. Przyjrzeliśmy się kilku indorom, ujrzeliśmy parę tytułów stworzonych z myślą o PS VR2, rzuciliśmy okiem na wybrane pozycje od partnerów third-party. Najważniejsze informacje czekają na Was poniżej.

Resident Evil 4 Separate Ways

PierwotneResident Evil 4 doczekało się dodatkowej opowieści z Adą Wong. Krótka minikampania nie pojawiła się jednak w zaproponowanym nam przez Capcom Remake. Już niebawem się to zmieni. 21 września w nasze ręce trafi właśnie rozszerzenie Separate Ways, rozbudowane względem oryginalnego DLC o dodatkową zawartość. Przy okazji, RE4 Remake otrzyma zimą wsparcie dla PS VR2.

Ghostrunner II

Za nieco ponad miesiąc odbędzie się premiera Ghostrunner II. Kontynuacja niezwykle ciepło przyjętej gry akcji polskiego studia One More Level otrzymała dziś wersję demo, którą możecie sprawdzić za darmo. Twórcy są widocznie bardzo pewni swojego produktu. Oby tylko wypchany ciekawymi tytułami październik nie okazał się zbyt trudnym miesiącem na debiut. Wersję demonstracyjną Ghostrunner II znajdziecie w PlayStation Store.

Helldivers II

Kontynuacja wydanej w 2015 roku gry akcji trafi na rynek 8 lutego! Deweloperzy z Arrowhead Game Studios w dwójeczce zaoferują graczom zupełnie inny widok – tym razem będziemy mieli do czynienia z TPP. Poza tą drobną, acz istotną zmianą to wciąż ta sama dobra, nastawiona na kooperację strzelanina, w której zmierzymy się z hordami obcych.

Marvel’s Spider-Man 2

Premiera Marvel’s Spider-Man 2 już za nieco ponad miesiąc (przegląd pre-orderów). Zmierzająca wyłącznie na konsolę PlayStation 5 produkcja to jeden z najważniejszych tegorocznych tytułów Sony. Jeśli łakniecie nowych informacji na temat gry z Peterem Parkerem i Milesem Moralesem, którzy łączą siły, by zmierzyć się z Venomem, rzućcie okiem na materiał poniżej. Twórcy przybliżyli nam nieco nowe systemy i sam Nowy Jork.

Tales of Arise – Beyond the Dawn

Pamiętacie jeszcze o jRPG Tales of Arise? Jeśli graliście, ale nie do końca wiecie, o co tam chodziło, lepiej sobie przypomnijcie. 9 listopada odbędzie się bowiem premiera dodatku Beyon the Dawn. Raczej nikt nie spodziewał się rozszerzenia 2 lata po premierze podstawki. A jednak! Informacji na temat nowego scenariusza jest na razie tyle, co kot napłakał, wiadomo jedynie, że opowiadana historia będzie kontynuowała wątek z podstawowej wersji gry.

Final Fantasy VII Rebirth

Wisienką na torcie okazała się zapowiedź Final Fantasy VII Rebirth. Data premiery gry została w końcu ujawniona! Długo oczekiwana, odrębna historia z powracającej serii Final Fantasy VII trafi w ręce graczy 29 lutego 2024 r. Nie będziemy tu nic więcej pisać, żeby nie robić spoilerów osobom, które nie sięgnęły jeszcze po FF VII Remake Intergrade, ale radzimy pooglądać trailer. Jest świetny! PS. Twórcy zapewniają, że nie trzeba znać historii z pierwszej części, aby móc w pełni cieszyć się fabułą Rebirth.

W PlayStation Store możecie już złożyć pre-order na FFVII Rebirth.

Pozostałe informacje i zapowiedzi

Wiele osób z pewnością ucieszy fakt, iż Roblox trafi na konsole PlayStation już 10 października. Miłośnicy ozdabiania swoich konsol docenią natomiast trzy nowe panele i barwy kontrolerów. Preordery wystartują 4 października. Akcesoria w kolorach Volcanic Red i Cobalt Blue trafią na rynek 3 listopada, na Sterling Silver poczekamy do 26 stycznia przyszłego roku. I… to by było na tyle istotnych newsów, rzućcie okiem na pozostałe zaprezentowane w trakcie wydarzenia produkcje.

Nie da się ukryć, że ujawnienie daty premiery Final Fantasy VII Rebirth było bardzo mocnym punktem konferencji. A reszta? No właśnie, jak oceniacie PlayStation State of Play?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.