Polecane gry planszowe do 75 zł - przegląd ofert na tanie planszówki polskich sklepów

W artykułach przedstawiających polecane gry planszowe znaleźć można wiele interesujących tytułów. Świetnie wykonane, pełne kolorowych elementów pudełka przyciągają wzrok, wręcz prosząc o zakup i rozłożenie na stole. Niestety jest pewna kwestia, która może być nie do przeskoczenia dla wielu osób. Cena. Ciężko wysupłać z portfela kilkaset złotych, nie będąc pewnym, czy taka forma rozrywki trafi w gusta. Ale… jest i na to sposób.

W dalszej części wpisu czekają na Was zarówno gry planszowe do 50 zł, jak i nieco droższe pozycje. Żadne pudełko nie kosztuje jednak więcej niż 75 zł.

Aktualizacja artykułu

Lista gier oraz ceny poszczególnych pozycji zostały zaktualizowane, tak by odpowiadać założeniom postawionym w tytule wpisu.

Było sobie życie: Jak pokonać wirusa?

Było sobie życie: Jak pokonać wirusa, to inspirowana kultową francuską animacją gra edukacyjna, w przystępny sposób przybliżająca wiedzę na temat ludzkiego ciała, w szczególności tematu walki z infekcjami. Cel zabawy jest bardzo prosty. Zebrać komplet żetonów w jak najkrótszym czasie. Zanim to nastąpi, trzeba stoczyć szereg pojedynków z wirusami i bakteriami, odpowiedzieć na dziesiątki pytań dotyczących organizmu i stawić czoła wielu innym problemom. Tytuł przeznaczony jest przede wszystkim dla młodszych graczy i rodzin z dziećmi. Zagadki mogą okazać się zbyt proste dla dorosłych.

 • ilość graczy: 2-4
 • szacowany czas gry: do godziny

Było Sobie Życie kupicie na:

Celestia

W przeciwieństwie do wielu innych produkcji, Celestia nie polega na rywalizacji z innymi graczami. Wszyscy uczestnicy rozgrywki wspólnie podróżują jednym statkiem powietrznym i starają się dotrzeć do odległych miast, kryjących cenne skarby. Im dłużej trwa lot, tym większa szansa na zdobycie lepszych nagród. Jaki w tym wszystkim haczyk? Z każdą kolejną zagraną kartą, zmniejsza się prawdopodobieństwo udanego przelotu do następnej lokacji. Zwycięzcą zostanie ten, kto zdoła zgromadzić bogactwo i opuścić statek przed katastrofą. I choć wiele zależy od szczęścia, baczna obserwacja i dedukcja, pozwoli wymigać się z eskapady w odpowiednim momencie.

 • ilość graczy: 2-6
 • szacowany czas gry: ok. 30 minut

Oferty na Celestia:

Goool!

Goool! pozwala wcielić się w rolę piłkarskiego trenera, który musi poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Rozgrywka toczy się na planszy o wymiarach 6×10 pól, a naprzeciw siebie staje po 5 zawodników. Zasady zabawy są bardzo proste, można je przy tym łatwo modyfikować na wiele sposobów, dodając kolejne elementy zwiększające złożoność. Jeśli interesują Was gry planszowe dla dwojga, pozycja ta może być świetnym wyborem. Nawet jeśli kompletnie nie interesujecie się piłką nożną.

 • ilość graczy: 2
 • szacowany czas gry: 30-60 minut
Promocja na grę Goool!

Goool! kupicie na:

Hero Realms

Hero Realms możemy zaliczyć do gatunku deck builderów. Gra jest bliźniaczo podobna do utrzymanego w innym klimacie Star Realms, niemniej wprowadzone w stosunku do pierwowzoru zmiany pozwalają bawić się jednocześnie więcej niż dwóm osobom. Rozgrywka jest bardzo szybka i satysfakcjonująca, a zabawa polega na całkowitym unicestwieniu drugiego gracza. Mimo sporej dawki losowości, ta niepozorna produkcja kryje w sobie mnóstwo miejsca na różnorodne taktyki i strategie, bez których wygrana jest niemożliwa.

 • ilość graczy: 2-4
 • szacowany czas gry: 20 minut

Oferty na Hero Realms:

Kingdomino

Nie jest łatwo wybrać gry planszowe na prezent. Zwłaszcza dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z taką formą rozrywki. Na szczęście z pomocą przychodzi Kingdomino – prosta, atrakcyjna, przyjemna i wyróżniającą się sporą regrywalnością planszówka. Mimo że rządzące rozgrywką zasady można pojąć w kilka minut, mechaniki są na tyle przemyślane, że łatwo wciągnąć się w zabawę na długie godziny. Budowanie królestwa z prostokątnych kafelków jest bardzo satysfakcjonujące. Na wyróżnienie zasługuje również wykonanie poszczególnych elementów wchodzących w skład zestawu i niewygórowana cena.

 • ilość graczy: 2-4
 • szacowany czas gry: 15 minut

Kingdomino kupicie na:

Sabotażysta

Sabotażysta znakomicie sprawdzi się w trakcie spotkań w większym gronie. W rozgrywce może brać udział nawet do 10 osób jednocześnie. Część graczy wciela się w kopaczy poszukujących skarbów, pozostali natomiast przyjmują rolę tytułowych sabotażystów, którzy za wszelką cenę starają się uniemożliwić reszcie zdobycie złota. Rozgrywka jest lekka, łatwa i przyjemna, a pojedyncza partia nie zajmuje wiele czasu. Niezaprzeczalnym atutem tejże pozycji jest również bardzo atrakcyjna cena. Inne tanie gry planszowe mogłyby brać przykład!

 • ilość graczy: 2-10
 • szacowany czas gry: 30 minut

Oferty na Sabotażysta:

Patchwork

Patchwork to metoda szycia, w której małe kawałki materiału o podobnych, geometrycznych kształtach, zszywane są ze sobą w większą całość… Zaraz, moment. Miało być o grach! No i jest, tyle że rozprawiamy akurat nad tytułem, który wywodzi się właśnie od tej oryginalnej formy sztuki. Celem rozgrywki jest „uszycie” własnej kołderki, ze zdobywanych w trakcie zabawy materiałów. Bez obaw, nie trzeba używać igły, dlatego też po tytuł ten mogą sięgnąć najmłodsi. Tym bardziej, że zasady są bardzo proste i przystępnie opisane.

 • ilość graczy: 2
 • szacowany czas gry: 30 minut

Patchwork kupicie na:

Steam Rollers: Maszyny parowe

W XIX wieku miała miejsce ogromna rewolucja przemysłowa. Czasy te nazwane zostały wiekiem pary, za sprawą powszechnie stosowanej wtedy jako źródło napędu maszyny parowej. Właśnie w ten okres przenosi graczy planszówka Steam Rollers. Wchodząc w buty amerykańskiego potentata kolejowego, należy rozbudowywać sieć połączeń, zdobywać najlepsze zamówienia i ulepszać lokomotywę. Wszystko po to wyprzedzić konkurencję i stać się największym przewoźnikiem w Nowym Świecie.

 • ilość graczy: 1-5
 • szacowany czas gry: 30-45 minut

Oferty na Steam Rollers – Maszyny Parowe:

Super Farmer Rancho

Super Farmer to jedna z najbardziej cenionych serii gier rodzinnych, dostępna na rynku już od kilkudziesięciu lat. Jedna z najnowszych odsłon cyklu, o podtytule Rancho, w wielu aspektach nawiązuje do pierwowzoru, nieco go przy tym ubarwiając i precyzując zasady, dzięki czemu rozgrywka staje się bardziej taktyczna. Każda z osób zasiadających przy sporych rozmiarów planszy wciela się w postać farmera, chcącego zostać największym hodowcą zwierząt. Kompletowanie inwentarza nie jest jednak prostym zadaniem. Zamieszkujące pobliskie lasy wilki i lisy tylko czekają na to, by uszczuplić stadko.

 • ilość graczy: 2-10
 • szacowany czas gry: 30 minut

Super Farmer Rancho kupicie na:

Wyprawa do El Dorado

Odkrycie El Dorado od setek lat jest marzeniem wielu poszukiwaczy przygód. Legendarne miasto ze złota jednak pilnie strzeże swoich sekretów i tajemnic. W grze Wyprawa do El Dorado gracze wcielają się w przywódców ekspedycji i wyruszają na poszukiwanie krainy ukrytej w gęstej dżungli Ameryki Południowej. Cel jest jeden: dostać się tam jak najszybciej i zagarnąć wszystkie bogactwa. Produkcja wyróżnia się bardzo niskim progiem wejścia oraz prostymi i logicznymi zasadami. Sama rozgrywka jest dynamiczna i nieliniowa. Każda partia wygląda inaczej. Do mety dotrzeć można na wiele różnych sposobów i tylko od grającego zależy, jaką taktykę obierze.

 • ilość graczy: 2-4
 • szacowany czas gry: 45 minut

Oferty na Wyprawa do El Dorado:


Łowcy, czy uważacie, że tanie planszówki mogą zapewnić podobną jakość zabawy co ich droższe odpowiedniki? W przypadku gier bez prądu zwracacie uwagę wyłącznie na grywalność, czy liczy się też wygląd i jakość wchodzących w skład zestawu elementów?

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.