Polecane gry na Walentynki 2023. Gry dla par na PC, PS5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch

Jak co roku, w lutym, szperamy w sieci, by móc podrzucić Wam kolejne gry na Walentynki, które świetnie zastąpią kolejną komedię romantyczną z Netflixa czy innego VOD. Zarówno w komentarzach, jak i na tematycznych grupach na Facebooku co rusz pojawiają się pytania o polecane gry dla par, dlatego też uznaliśmy, że najwyższa pora znów wyjść naprzeciw oczekiwaniom i podrzucić listę produkcji, w które będziecie mogli zagrać z dziewczyną/chłopakiem, bądź też znajomymi 😉

W artykule znajdziecie, w naszym mniemaniu, najlepsze gry na 2 osoby na PC oraz konsole, których nie wymieniliśmy w poprzednich wpisach lub też te, które trafiły na rynek w ostatnich miesiącach.

Aktualizacja wpisu

Święto zakochanych już dziś! Jeśli dalej nie macie planów na wieczór… podrzucamy Wam rozwiązanie. Nie ma nic lepszego niż gry kooperacyjne dla dwojga!

It Takes Two

No jak to? Gra opowiadająca historię parki, która chce się rozejść polecanym tytułem na walentynki? Coś tu chyba jest nie halo… A jednak 😉 Wbrew pozorom ta kolorowa, pełna humoru produkcja potrafi skłonić do refleksji. Abstrahując jednak od samej fabuły, It Takes Two jest idealnym przykładem jak powinno tworzyć się gry coop. Na ekranie cały czas dużo się dzieje, a bohaterowie stawiani są przed coraz to nowymi wyzwaniami. Nie ma czasu na nudę! Deweloperzy ze studia Hazelight wprowadzają do swoich tytułów ciekawy system gry na podzielonym ekranie, dzięki któremu współpraca to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność.

W It Takes Two zagrać można na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Cena It Takes Two na PC:

Promocje na It Takes Two na PlayStation:

Cena It Takes Two na Xbox:

Oferty na grę na Nintendo Switch:

It Takes Two dostępne jest w abonamencie EA Play oraz Xbox Game Pass na PC i konsolach.

KeyWe

Jak to mówią „człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi”. To właśnie w te sympatyczne ptaszki wcielają się gracze po odpaleniu KeyWe. Żeby było śmieszniej, Debra oraz Jeff, pracują na poczcie (a ponoć to fucha zarezerwowana dla gołębi…) Zadaniem nielotów jest odpowiednie sortowanie przesyłek, tak by wszystkie z nich dotarły do właściwych adresatów na czas. W miarę postępów odblokowywane są kosmetyczne dodatki, które pozwalają kiwi zostać najbardziej stylowymi pracownikami firmy.

KeyWe dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Promocje na KeyWe na PC:

Cena KeyWe na PlayStation:

Promocje na grę na Xbox:

Oferty na KeyWe na Nintendo Switch:

Kitaria Fables

Ciekawe połączenie gry RPG akcji oraz symulatora farmy. Podobnie jak w innych produkcjach tego typu, rozgrywka podzielona jest na dwie mocno odrębne fazy. Mowa o eksploracji oraz dbaniu o farmę, która służy bohaterom także jako baza wypadowa. Gameplay nie jest więc zbyt odkrywczy, co nie oznacza jednak, że Kitaria Fables nie oferuje dobrej zabawy. Zarówno walka jak i dbanie o ogródek są naprawdę przyjemne. Tym bardziej że całą kampanię można przejść we dwoje, a jak wiadomo, wtedy wszystko jest dużo przyjemniejsze 😉

W Kitaria Fables zagrać można na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Cena Kitaria Fables na PC:

Promocje na Kitaria Fables na konsolach:

Mario Party Superstars

Najnowsza odsłona serii odświeża minigierki z poprzednich części cyklu, wprowadzając przy okazji trochę nowych rozwiązań. Produkcja oferuje aż 100 różnorodnych wyzwań, skupiających się na rywalizacji lub współpracy dwóch albo więcej osób. Każda z partyjek zajmie nie więcej niż kilkanaście minut, co z pewnością docenią ci bardziej zabiegani. Po kilku tygodniach problemów z dostępnością Mario Party Superstars wróciło na sklepowe półki. Zakup tej gry na Walentynki 2023 nie będzie już takim problemem. Przynajmniej w najbliższym czasie.

Mario Party Superstars dostępne jest wyłącznie na Nintendo Switch.

Cena Mario Party Superstars na Nintendo Switch:

Morkredd

Stylowa gra logiczna opowiadająca przygodę dwóch cienistych postaci toczących świetlistą kulę przez pogrążone w mroku lokacje. Ciemność jest zabójcza i jakikolwiek kontakt z nią kończy się śmiercią bohaterów, dlatego też podczas rozwiązywania przygotowanych przez twórców zagadek trzeba wykazać się nie tylko pomysłowością, ale i refleksem, bo tocząca się kula potrafi szybko zmienić sytuację panującą na planszy.

W Morkredd zagramy na PC oraz konsolach Xbox.

Cena Morkredd na PC:

Promocje na Morkredd na Xbox:

Moonglow Bay

Moonglow Bay oferuje nieco inne podejście do rozgrywki, więc jest całkiem atrakcyjną odskocznią od typowych symulatorów farmy. Zazwyczaj wędkarstwo w grach jest tylko dodatkiem, tu natomiast uczyniono z niego meritum programu. Zabawa skupia się więc przede wszystkim na łowieniu ryb, oporządzaniu ich oraz sprzedaży. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć można na rozbudowę sklepu, łodzi lub rozwój swoich umiejętności. W miarę postępów zatoka zaczyna odkrywać swoje tajemnice.

Moonglow Bay dostępne jest na PC oraz Xbox.

Promocje na Moonglow Bay na PC:

Cena Moonglow Bay na Xbox:

Moonglow Bay dostępne jest w abonamencie Xbox Game Pass na PC i konsolach.

Nobody Saves the World

Nobody Saves the World to świetna propozycja dla osób, dla których gry coop to nie pierwszyzna. Tytuł nie jest co prawda bardzo skomplikowany, ale wymaga pewnego zgrania i znajomości stosowanych w grach mechanik. Wszystko ze względu na znak rozpoznawczy produkcji, jakim jest możliwość zmiany formy postaci w niemalże dowolnym momencie. Gra co rusz rzuca nas do obszarów, w których przyjdzie nam zmierzyć się z różnorodnymi wrogami. By móc bez większych strat posunąć się dalej należy dostosować się do panującej na mapie sytuacji, wykorzystując m.in. słabe strony przeciwników.

W Nobody Saves the World zagramy na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Promocje na Nobody Saves the World na PC:

Cena Nobody Saves the World na konsolach:

Overcooked! All You Can Eat

Overcooked! oraz Overcooked! 2 bardzo często pojawiają się na listach prezentujących gry kooperacyjne. Nic dziwnego. Szalone kulinarne zmagania są naprawdę przyjemne. Overcooked! All You Can Eat nie jest niestety nową odsłoną serii, a zbiorczym wydaniem obu pozycji w odświeżonej wersji, wraz z wszystkimi dodatkami. Znaleźć tu można łącznie ponad 200 różnych poziomów i ponad 100 kucharzy. Nie brakło też drobnych nowości. Twórcy zadbali o 7 kuchni oraz 3 bohaterów, którzy nie pojawili się w oryginale. No to jak, gotowi na podbój cebulowego królestwa? 😉

W Overcooked! All You Can Eat zagramy na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Promocje na Overcooked! All You Can Eat na PC:

Cena Overcooked! All You Can Eat na PlayStation:

Promocje na Overcooked! All You Can Eat na Xbox:

Oferty na grę na Nintendo Switch:

Riverbond

Riverbond od studia o wdzięcznej nazwie Cococucumber to RPG w konwencji hack’n’slasha. Gracze mogę wcielić się w śmiałków przemierzających niebezpieczne krainy w poszukiwaniu skarbów. Choć baśniowe regiony można przemierzać samodzielnie, to dopiero wraz w kimś zabawa nabiera rumieńców. Rozgrywka nie należy do skomplikowanych, dzięki czemu próg wejścia jest bardzo niski, co pozwala bawić się nawet z osobą, która dotychczas nie miała zbyt wiele wspólnego z grami video.

Riverbond dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Promocje na Riverbond na PC:

Cena Riverbond na konsolach:

Rubber Bandits

Rubber Bandits to pokręcona zręcznościówka, przypominająca nieco Gang Beast. Tym razem gumowe postacie mają za zadanie obrabować bank, starając się jednocześnie „podłożyć nogę” wspólnikom, by samemu wynieść z akcji jak największy łup. Z pozostałymi bandytami walczyć można zarówno przy pomocy broni palnej, jak i wszystkich przedmiotów, które aktualnie znajdują się pod ręką. Może i nie jest to idealny przykład romantycznej gry na walentynki 2023, ale czy ktoś powiedział, że w tym dniu wszędzie musi być miło i czule? 😉

W Rubber Bandits zagramy na PC, PlayStation oraz Xbox.

Promocje na Rubber Bandits na PC:

Cena Rubber Bandits na konsolach:

Rubber Bandits dostępne jest w abonamencie Xbox Game Pass na PC i konsolach.

Sackboy: A Big Adventure

Sackboy: A Big Adventure – gra ekskluzywna PlayStation (choć plotki sugerują, że nie pozostanie nią już długo) również oferuje graczom możliwość zabawy w trybie współpracy. Kolorowa platformówka 3D nie należy do zbytnio wymagających i jak na dobrego przedstawiciela gatunku przystało, oferuje sporo skakania po platformach i kolekcjonowania porozrzucanych po mapie znajdziek. Osoby szukające gry dla par na PlayStation 5 powinny zwrócić uwagę właśnie na ten tytuł, ze względu na fakt, iż wykorzystuje on część możliwości DualSense, co dodaje zabawie jeszcze więcej uroku.

Sackboy: A Big Adventure dostępne jest na PC oraz PlayStation.

Cena gry na PC:

Promocje na Sackboy: A Big Adventure na PlayStation:

Super Mario Party

Choć na Pstryczkach króluje teraz Mario Party Superstars, warto zwrócić uwagę też i na Super Mario Party. To kolejny (choć jest to poprzednik wspomnianej Super Gwiazd) tytuł, w którym gracze mają okazję współpracować lub rywalizować ze sobą w szeregu minigierek. Warto tu wspomnieć przy okazji o tym, że pary dysponujące dwoma Switchami będą mogły złączyć je, tworząc jeden duży ekran, co przyda się w trybie Toad’s Rec Room.

W Super Mario Party zagrać można tylko na Nintendo Switch.

Cena Super Mario Party na Nintendo Switch:

Super Monkey Ball Banana Mania

Super Monkey Ball Banana Mania to naprawdę duża produkcja. Gra oferuje bowiem ponad 300 poziomów, wśród których znaleźć można zarówno nowe etapy, jak i klasyczne plansze z poprzednich odsłon serii. Formuła rozgrywki nie uległa zmianie i w dalszym ciągu zabawa polega na sterowaniu uroczą, zamkniętą w piłce, małpką i zbieraniu porozrzucanych po mapie bananów. Każdy etap pełen jest utrudnień w postaci pułapek, czy też ruchomych platform. Oczywiście, całość można przejść w dwie (a nawet cztery) osoby, na podzielonym ekranie.

Super Monkey Ball Banana Mania dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch

Promocje na Super Monkey Ball Banana Mania na PC:

Cena Super Monkey Ball Banana Mania na PlayStation:

Oferty na grę na Xbox:

Promocje na Super Monkey Ball Banana Mania na Nintendo Switch:

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Nie ma to jak nostalgiczny powrót do przeszłości. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge to piękna podróż w czasy, gdy w naszych domach królowały Pegasusy i kupione na bazarku kartridże. Wydana w zeszłym roku prosta, chodzona bijatyka zapewnia dokładnie tyle samo radości, co produkcje z tamtego okresu. Nie obyło się przy tym bez szeregu usprawnień i urozmaiceń, które dostosowały rozgrywkę do obecnych standardów. Szczególnie zadbano o repertuar ruchów, który jest nad wyraz bogaty, dzięki czemu tytuł Tribute Games szybko się nie znudzi. Twórcy nie zdecydowali się na wprowadzenie gry na podzielonym ekranie, dlatego też czasem, w bitewnym chaosie, ciężko zorientować się, gdzie znajduje się kierowany przez nas bohater. Niemniej, czyż nie jest to dodatkowa atrakcja?

Do świata Wojowniczych Żółwi Ninja przeniesiemy się na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Promocje na Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge na PC:

Cena Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge na PlayStation:

Promocje na Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge na Xbox:

Oferty na grę na Nintendo Switch:

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge dostępne jest w abonamencie Xbox Game Pass na PC i konsolach.

Untitled Goose Game

Co dwie wredne gęsi, to nie jedna. Untitled Goose Game zaczynało jako produkcja singleplayer, ale w jednym z patchów po premierze wprowadzono opcję gry dla dwóch osób. Ptaki mogą ze sobą wzajemnie współpracować, np. przekazując sobie przedmioty, czy też przeprowadzając skryte akcje polegające na kradnięciu ludziom narzędzi. Sama gra jest dość krótka, można ją ukończyć w dwie godziny, dzięki czemu jest to idealny tytuł na wspólny, walentynkowy wieczór. Honk, honk, honk!!!

W Untitled Goose Game zagrać można na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Promocje na Untitled Goose Game na PC:

Cena Untitled Goose Game na PlayStation:

Promocje na grę na Xbox:

Cuna Untitled Goose Game na Nintendo Switch:


Co jeśli żadna z naszych propozycji dot. Walentynek 2023, Cię nie zainteresowała?

Zerknij tu, tu i jeszcze tam 😉 Łowco, to jest już nasz czwarty artykuł, w którym znajdziesz polecane gry dla par. Owszem, mogliśmy zdecydować się na ctrl+c, ctrl+v, korygując lekko opisy, ale lepszym rozwiązaniem wydawało nam się podrzucenie Ci gierek, które dotychczas nie pojawiły się w tych tematycznych zestawieniach, bądź też trafiły tam tylko raz. Po pozostałe propozycje zapraszamy, więc do podlinkowanych wyżej wpisów. Łącznie znajdziesz tam tak wiele gier coop dla par, że z pewnością nie zabraknie Ci pomysłów aż do następnego roku. A wtedy znów, cali na biało, wpadniemy z kolejnym tekstem prezentującym gry na podzielonym ekranie i nie tylko! 😉


Łowcy, jak zamierzacie spędzić Walentynki 2023? Będzie wspólne granie z partnerem/partnerką, czy raczej udajecie się w stronę romantycznej kolacji przy świecach? 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.