Podsumowanie sierpniowego State of Play (06.08) - Hitman III na PlayStation VR, gameplay z Godfall

Kolejna prezentacja z cyklu State of Play dobiegła końca. Tym razem Sony z dużym wyprzedzeniem dało do zrozumienia, by nie spodziewać się dużych ogłoszeń związanych z PlayStation 5. Zamiast tego skupiono się przede wszystkim na tytułach na PS4 i PS VR, a gry na nową generację stanowiły tu jedynie małą część trwającej około 40 minut całości.

Nie oznacza to jednak, że było nudno, bo w trakcie pokazu pojawiło się kilka ciekawych materiałów i niespodzianek! Poznaliśmy m.in. nowe informacje na temat Crash Bandicoot 4: It’s About Time, dowiedzieliśmy się, że Hitman III będzie w pełni grywalny w wirtualnej rzeczywistości, a także mieliśmy możliwość zapoznania się z długimi fragmentami rozgrywki z Godfall.

Grupa dla fanów konsol Sony PlayStation

Wszystkich sympatyków konsol Sony PlayStation zapraszamy do specjalnie utworzonej grupy tematycznej na Facebooku – Łowcy Gier PlayStation.

W tym miejscu znajdziecie newsy, ciekawostki oraz dyskusje poświęcone konsolom Sony PlayStation, grom i akcesoriom.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Crash Bandicoot 4: It’s About Time będzie bezpośrednim sequelem Warped. Podstawy rozgrywki nie ulegną większym zmianom i w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z trójwymiarową platformówką, ale nie zabraknie tu wielu nowych mechanik oraz… kosmetycznych skórek. Uspokajamy jednak – wszystko zdobędziemy podczas zabawy i nie będziemy musieli sięgać do portfela po środki na mikrotransakcje. 🙂

Hitman III

Nowe przygody Agenta 47 zaoferują wsparcie dla zestawu PS VR. Co ciekawe, z wirtualnej rzeczywistości nie skorzystamy jedynie w kilku wybranych misjach – w ten sposób będziemy mogli przejść całą grę Hitman III od początku do końca.

Braid: Anniversary Edition

Popularna niegdyś platformówka logiczna z mechaniką manipulowania czasem doczeka się gruntownego odświeżenia. Braid: Anniversary Edition to jednak nie tylko lepsza oprawa i animacje, ale też komentarze deweloperów, dzięki którym będzie można poznać kulisy powstawania tej produkcji. Dokładnej daty premiery nie ujawniono, ale wiemy, że debiut planowany jest kiedyś w 2021 roku.

The Pathless

Otwarty świat, stylowa oprawa, dynamiczny system poruszania się i wyposażona w łuk bohaterka. Te słowa doskonale opisują The Pathless, trzecioosobową grę akcji, która stawia nacisk na poszukiwanie sekretów i swobodną eksplorację bez korzystania z mapy. Zainteresowani? W takim razie mamy dobre wieści – tytuł ten ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Spelunky 2

Jedno jest pewne – Spelunky 2 nie będzie łatwiejsze od poprzedniczki. W komentarzu towarzyszącym zwiastunowi jasno dano do zrozumienia, że w dalszym ciągu będziemy mieli z produkcją stawiającą graczom sporo wyzwań. Tym razem jednak będziemy mogli radzić sobie z nimi u boku przyjaciół, bo pojawi się tutaj tryb sieciowej kooperacji.

Genshin Impact

Barwne RPG akcji od studia miHoYo również doczekało się zupełnie nowego zwiastuna. Materiał przedstawia otwarty świat, a także spektakularne starcia z przeciwnikami. Na uwagę zasługuję też duża liczba grywalnych bohaterów, których w Genshin Impact ma być… ponad dwudziestu.

Aeon Must Die

Przepiękne Aeon Must Die przyciąga wzrok już od pierwszych sekund. Twórcy postawili na naprawdę wyjątkową warstwę wizualną, którą świetnie uzupełnia równie klimatyczna muzyka. Jeśli zaś chodzi o rozgrywkę to mamy otrzymać tutaj miks systemu walki beat-em-up z odrobiną taktyki oraz elementów RPG w postaci rozwoju postaci.

Anno Mutationem

Mało Wam gier w cyberpunkowych klimatach? No to łapcie jeszcze Anno Mutationem z efektowną, pikselartową i pełną neonów oprawą łączącą 2D i 3D oraz (zgodnie z oficjalnym opisem) „bogatą, mroczną i przedziwną” fabułę.

Bugsnax

Wiemy, że na to właśnie czekaliście. Nowy gameplay z Bugsnax pokazuje, że większość czasu w grze spędzimy na łapaniu tytułowych stworzeń przy pomocy różnych wymyślnych wynalazków i pułapek. Jesteśmy przekonani, że będzie to naprawdę… wyjątkowe doświadczenie. 🙂

Vader Immortal: A Star Wars VR Series

Udana gra w wirtualnej rzeczywistości (wersja na Oculus Rift ma średnią ocen 76/100 w serwisie Opencritic) zostanie przeniesiona na PS VR. W Vader Immortal: A Star Wars VR Series znajdziemy pojedynki na miecze świetlne, moc, szereg wyzwań i oczywiście historię, w której centrum znajdzie się tytułowy czarny charakter. Dla fanów Gwiezdnych Wojen prawdopodobnie będzie to pozycja obowiązkowa.

Control

Alan Wake powróci, choć (przynajmniej na razie) nie w sequelu gry z 2010 roku. Zamiast tego zobaczymy go w AWE – nadchodzącym dodatku do Control. Na podstawie klimatycznego, a przy tym i bardzo tajemniczego zwiastuna trudno powiedzieć coś więcej, ale wszyscy zainteresowani będą mogli sami sprawdzić to DLC już 27 sierpnia.

Auto Chess

Auto Chess, kojarzone przede wszystkim z urządzeniami mobilnymi, jeszcze w tym roku, a konkretnie 31 października, pojawi się na PlayStation 4.

The Pedestrian

Jeszcze jeden tytuł, którego grafika zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. The Pedestrian połączy cechy dwuwymiarowej platformówki z logicznymi zagadkami, a gracze będą musieli odpowiednio planować drogę głównego bohatera poprzez łączenie ze sobą fragmentów poziomów.

Hood: Outlaws & Legends

Sumo Digital, autorzy m.in. Little Big Planet 3, pracują nad nowym dziełem. W Hood: Outlaws & Legends weźmiemy udział w sieciowych starciach PvPvE i będziemy próbowali kraść skarby w mrocznym i pełnym przemocy średniowiecznym świecie. Debiut zaplanowano na rok 2021, a na razie możemy zapoznać się z klimatycznym zwiastunem.

Temtem

Temtem to MMO, które wyraźnie inspirowane jest serią Pokemon. Miłośnicy kolekcjonowania przeróżnych stworków i wystawiania ich do walki mogą już powoli zacierać ręce – premiera na PS5 ma odbyć się w 2021 roku.

Godfall

Na koniec zostawiono długi materiał o Godfall. Wideo przedstawia nadchodzący „looter slasher”, czyli nowy gatunek mający stawiać nacisk zarówno na zdobywanie coraz lepszego wyposażenia, jak i umiejętności grających. Twórcy zapewnili, że zabraknie tu mikrotransakcji, a gracze nie będą musieli czekać na dodatkową zawartość, bo wszystko obecne będzie tu od premiery. Pokazano też 5 klas broni, które w znaczący sposób będą wpływać na gameplay.


Łowcy, jak podobało Wam się sierpniowe State of Play? Czy któraś z gier skradła Wasze serce i trafiła na listę zakupów? 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.