Indie World

Podsumowanie Indie World Showcase - Spelunky 1+2 i Among Us na Nintendo Switch

Dziś wieczorem odbyło się Indie World Showcase, wydarzenie, w którego trakcie Nintendo przedstawiało zmierzające na Nintendo Switch gry mniejszych producentów. Ostatnia prezentacja z tego cyklu przyniosła nam m.in. zapowiedzi takich produkcji, jak Hades, Torchlight 3 i Subnautica.

Grudniowy stream obfitował w nieco mniejszą ilość atrakcji, ale i tak właściciele Pstryczka mogą mieć powody do radości. Wydarzenie rozpoczęło się od zapowiedzi Spelunky 1+2, czyli pakietu składającego się z dwóch wysoko ocenianych platformówek z elementami roguelike. Mocne uderzenie nastąpiło także na sam koniec. Among Us na Nintendo Switch! Co więcej, premiera tej wciągającej produkcji ma miejsce już dzisiaj!

Łowcy, przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie najciekawszych gier Nintendo Switch, które można było zobaczyć w trakcie Indie World Showcase. Zapraszamy do lektury 😉

Grupa dla fanów konsol Nintendo Switch

Wszystkich sympatyków konsol Nintendo Switch zapraszamy do specjalnie utworzonej grupy tematycznej na Facebooku – Łowcy Gier Nintendo Switch.

W tym miejscu znajdziecie newsy, ciekawostki oraz dyskusje poświęcone konsolom Nintendo Switch, grom i akcesoriom.

Zapis streamu Indie World Showcase


Najciekawsze gry Nintendo Switch zaprezentowane na Indie World Showcase

Spelunky 1+2

Fani wymagających platformówek z pewnością zacierają rączki. Spelunky i Spelunky 2 już w przyszłym roku trafią na Nintendo Switch. Zarówno jedna, jak i druga produkcja umożliwia wcielenie się w grotołaza, którego zadaniem jest przemierzanie pełnych niebezpieczeństw i pułapek podziemi, celem zdobycia jak największej ilości skarbów. Zwiedzane przez protagonistę lokacje tworzone są w sposób losowy, dlatego też rozgrywka za każdym razem wygląda nieco inaczej.

Among Us

Among Us to zdecydowanie jedna z gier, która zrobiła najwięcej zamieszania w tym roku. Choć tytuł ten został wydany w 2018 roku, dopiero kilka miesięcy temu zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą prostej, acz niezwykle wciągającej rozgrywki i… streamerów, którzy wypromowali grę, transmitując ją swoim widzom. Among Us na Nintendo Switch możecie zakupić za nieco ponad 17 zł. Premiera już się odbyła, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze dziś wskoczyć na serwery.

Super Meat Boy Forever

Kontynuacja świetnej platformówki Super Meat Boy trafi na Nintendo Switch jeszcze w tym roku, a dokładnie 23 grudnia. Gracze mogą więc już powoli szykować się na nowe wyzwania. Warto przy tym zaznaczyć, że Super Meat Boy Forever, mimo ładnej, kreskówkowej oprawy, jest bardzo krwisty i brutalny, dlatego też sięgać po niego powinni nieco starsi odbiorcy.

Calico

Dzisiaj odbyła się także premiera Calico, gry polegającej na… budowaniu kawiarni dla kotów. To właśnie te sympatyczne zwierzęta będą głównymi gośćmi prowadzonego przez gracza lokalu. Oprócz wyposażania i zarządzania budynkiem, w trakcie zabawy przyjdzie nam także oswajać dzikie zwierzęta i rozbudowywać menu, co zostało zrealizowane przy pomocy prostych, acz wciągających minigierek.

Cyber Shadow

Utrzymana w retro stylistyce platformówka Cyber Shadow z pewnością spodoba się miłośnikom starszych, 8-bitowych produkcji. Gra pozwoli wcielić się w walecznego ninję, którego zadaniem jest odkrycie powodów inwazji robotów na metropolię Mekacity. Nie będzie to jednak proste, gdyż droga, którą musi przemierzyć, pełna jest potężnych wrogów.

Pozostałe gry Nintendo Switch zapowiedziane w trakcie Indie World Showcase

  • Alba – premiera wiosną 2021 r.
  • Fisti-Fluffs – premiera na początku 2021 r.
  • Gnosia – premiera na początku 2021 r.
  • Grindstone – premiera już dziś
  • Happy Games – premiera wiosną 2021 r.
  • Tunche – premiera wiosną 2021 r.
  • Very-Very Valet – premiera na początku 2021 r.

Łowcy, oglądaliście Indie World Showcase? Która gra spodobała Wam się najbardziej? Zamierzacie zagrać w Among Us na Nintendo Switch? A może już to robicie? 😉

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.