Ekskluzywne gry Nintendo Switch

Nie tylko Mario i Pokemony - najciekawsze ekskluzywne gry Nintendo Switch, w których nie spotkacie ani Pikachu, ani wąsatego hydraulika

Gdyby spytać graczy o ekskluzywne gry na Nintendo Switch, większość bez chwili wahania zaczęłaby wymieniać wszystkie hity z Mario i Pokemonami w rolach głównych. Nic dziwnego. Zarówno, obchodzący w zeszłym roku 35. urodziny, wąsaty hydraulik, jak i świętujące właśnie swoje 25-lecie sympatyczne stworki, cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Niemniej jednak… nie samym Marianem żyją Pstryczki 😉 Mocnych tytułów jest dużo, dużo więcej.

Choć świetne ekskluzywne gry na Nintendo Switch można by wymieniać godzinami, zdecydowaliśmy się wybrać 10 szczególnie wartych uwagi produkcji. I to właśnie je znajdziecie w dalszej części tego artykułu 😉

Gry na Nintendo Switch – jakie wybrać?

Animal Crossing: New Horizons

Tak ogromnego sukcesu Animal Crossing: New Horizons nie spodziewali się chyba nawet sami twórcy tej gry na Nintendo Switch. Z pozoru kolejny standardowy symulator farmy okazał się niezwykle wciągającym doświadczeniem, przykuwającym do ekranu na długie godziny. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż czas w grze płynie równolegle do tego prawdziwego, a niektóre czynności można wykonać jedynie w danym okresie. Dobrym przykładem jest tu choćby memiczny handel rzepą, którą można nabyć wyłącznie w niedzielę, tylko po ty, by sprzedać z zyskiem w pozostałe dni tygodnia. Nie ma chyba osoby, która nie próbowała podreperować w ten sposób swojego budżetu 😉

Promocje na Animal Crossing: New Horizons:

Astral Chain

Astral Chain jest przygodową grą akcji opowiadającą o starciu ludzkości z najeżdżającymi ziemię potworami, zwanymi Chimerą. Konwencjonalne metody okazały się niewystarczające, dlatego też zdecydowano się zwrócić potwory przeciwko sobie, wyposażając policyjne jednostki w urządzenia zdolne kontrolować umysł bestii. Główną atrakcją tej gry na Nintendo Switch są oczywiście dynamiczne, emocjonujące pojedynki z hordami wrogów, ale równie dobrze wypadają te bardziej spokojne momenty. Pomiędzy głównymi misjami można chwilę odsapnąć, zbadać każdy zakątek, zająć się misjami pobocznymi i typową policyjną robotą. Przeprowadzanie śledztw, polegające na odpowiednim łączeniu faktów, przepytywaniu świadków i szukaniu poszlak, także daje mnóstwo satysfakcji.

Cena Astral Chain:

Fire Emblem: Three Houses

Seria taktycznych gier fabularnych Fire Emblem liczy sobie już ponad 30 lat. W tym czasie światło dzienne ujrzało kilkanaście produkcji, w tym zarówno tytuły z podstawowego cyklu, jak i mniej lub bardziej nawiązujące do niego spin-offy. Jeśli chodzi o gry Nintendo Switch, nie jest już tak słodko, gdyż na tę konsolę dostępna jest tylko jedna pozycja z głównej serii – Fire Emblem: Three Houses. Jedna, ale za to naprawdę dobra! Twórcy zgrabnie skorzystali z rozwiązań znanych z poprzednich odsłon, mocno je przy tym rozwijając. Trzon rozgrywki pozostał jednak taki sam. Jest to więc klasyczna strategiczna gra RPG z turowym systemem walki.

Promocje na Fire Emblem: Three Houses:

Luigi’s Mansion 3

Tak, tak, miało nie być wąsatego hydraulika, wiemy. Nigdzie jednak nie było wspomniane, że nie może tu pojawić się jego brat 😉 A to właśnie on jest głównym bohaterem Luigi’s Mansion 3. Zabawa opiera się przede wszystkim na rozwiązywaniu łamigłówek i walce z duchami przy użyciu wymyślnych metod (z odkurzaczem Poltergust G-00 na czele). Mimo że na pierwszy rzut oka Luigi’s Mansion 3 przypominać może horror, w rzeczywistości jest to niezwykle sympatyczna, pełna humoru produkcja, która nadaje się nawet dla najmłodszych graczy. Sporo radości będą mieli także fani gier kooperacyjnych. Druga osoba może dołączyć do rozgrywki w dowolnej chwili, przejmując kontrolę nad maziowym klonem protagonisty – Gooigim.

Promocje na Luigi’s Mansion:

Monster Hunter Rise

Świeżutkie ekskluzywne gry Nintendo Switch to coś, co prawdziwe tygryski lubią najbardziej. Zwłaszcza jeśli mowa o tak mocnej marce, jaką jest Monster Hunter. Najnowsza gra z serii, czyli Monster Hunter Rise, zadebiutowała 26 marca, ale zarówno pierwsze recenzje, jak i opinie graczy bawiących się w rozbudowanej wersji demo wskazują na to, że jest to naprawdę dobra produkcja. Oczywiście nie ma co nastawiać się na rozbudowaną fabułę i ambitne dialogi. Zabawa opiera się na eksploracji i walce z ogromnymi bestiami. Pojedynki, ze względu na szeroki asortyment broni, mnóstwo dodatkowych przedmiotów i Palamuty ( <3 ), z pewnością szybko się nie znudzą.

Cena Monster Hunter Rise:

Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure to przykład bardzo nietypowej gry na Nintendo Switch. Unikalna produkcja zmusza gracza do wysiłku fizycznego, bo tylko ruszając się, będzie on w stanie wyzwolić krainę spod panowania złowrogich istot. Fabuła jest tu jednak tłem dla samej rozgrywki. Widoczną na ekranie postacią steruje się, biegnąc w miejscu. Do tego dochodzą liczne minigierki oraz walki, wymagające powtarzania widocznych na ekranie gestów. Ruch rejestrowany jest przy pomocy specjalnej obręczy i opaski na nogę, do których podczepia się joy-cony. Świetna opcja dla wszystkich, którzy nie potrafią zmotywować się do ćwiczeń w domu 😉 Zwykła gra na Switcha może okazać się wybawieniem niejednej osoby.

Promocje na Ring Fit Adventure:

Splatoon 2

Dostępne na Nintendo Switch gry online to gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny, a najlepszym tego przykładem jest Splatoon 2. Warto jednak mieć na uwadze, że początki mogą być dość problematyczne, gdyż precyzyjne sterowanie joy-conami nie należy do najprostszych zadań. Nie trzeba jednak od razu rzucać się na głęboką wodę. Co prawda opisywana trzecioosobowa strzelanka została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o rozgrywce wieloosobowej (w sieci lub lokalnie), ale twórcy zaoferowali graczom także kampanię singleplayer. I to właśnie ją najlepiej uruchomić, rozpoczynając swoją przygodę z tą grą na Switcha. Gdy strzelanie farbą przestanie być wyzwaniem, a stanie się przyjemnością, można będzie ruszyć dalej 🙂

Cena Splatoon 2:

Super Smash Bros. Ultimate

W tym przypadku również pozwolimy sobie na małe odstępstwo od założeń. Sam Mario jest tu tylko jednym z ponad 80 grywalnych bohaterów, a Super Smash Bros. Ultimate gwarantuje tak wiele dobrej zabawy, że grzechem byłoby tu tej gry na Switcha nie wspomnieć. Zabawa w SSBU polega na toczeniu widowiskowych pojedynków na rozbudowanych arenach. Do dyspozycji graczy oddano postacie znane z innych, wydawanych na konsole japońskiego giganta, tytułów. Wcielić można się np. w Donkey Konga, Bayonettę, Solid Snake’a, a nawet księżniczkę Peach. Każdy z bohaterów dysponuje unikalnymi umiejętnościami.

Promocje na Super Smash Bros. Ultimate:

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda to, obok Mario i Pokemonów, jedna z najmocniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek własnych Nintendo. Breath of the Wild pozwala wcielić się w postać głównego protagonisty serii – Linka, który musi odkryć, co doprowadziło do zniszczenia i upadku krainy Hyrule. Gameplay łączy w sobie elementy gry survivalowej, RPG akcji i przygodówki. Przy okazji eksploracji rozległej otwartej mapy bohater musi zmierzyć się z wieloma zagadkami, a także od czasu do czasu wyciągnąć miecz i stanąć w szranki z groźnymi bestiami. Gra stawia przede wszystkim na wolność i swobodę. Twórcy zadbali o to, by każdy problem można było rozwiązać na wiele sposobów i to właśnie odkrywanie ich jest główną atrakcją tej gry na Nintendo Switch.

Cena The Legend of Zelda: Breath of the Wild:

  • Nintendo eShop – 289,80 zł (Polska) | 272,22 zł (Rosja)
  • Gamefinity – 249,90 zł (dostawa od 9 zł)
  • Morele – 250 zł (darmowa dostawa)
  • X-kom – 250 zł (dostawa od 9,90)

Seria Xenoblade Chronicles

Na Nintendo Switch dostępne są obecnie dwie gry z serii Xenoblade Chronicles. Pierwszą z nich jest Xenoblade Chronicles: Definitive Edition, remake tytułu wydanego w 2010 roku na konsolę Nintendo Wii, drugą – Xenoblade Chronicles 2. Zabawę rozpocząć można od dowolnej z nich, bowiem opowiadane historie nie są ze sobą w żadnym stopniu powiązane. Opisywane gry na Nintendo Switch należą do gatunku jRPG i wyróżniają się świetną fabułą oraz wyrazistymi bohaterami. Na pochwałę zasługuje także dobrze zrealizowany, pełen różnorodnych mechanik, system walki. Nie ma tu jednej skutecznej taktyki, a każdy styl ma swoje plusy i minusy.

Promocje na Xenoblade Chronicles: Definitive Edition:

Cena Xenoblade Chronicles 2:


Łowcy, jesteście szczęśliwymi posiadaczami Pstryczka? Jakie ekskluzywne gry na Nintendo Switch polecilibyście osobom, które dopiero zaczynają przygodę z japońskim handheldem?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.