Najlepsze gry o polowaniu. Top gier myśliwskich na PC i konsole

O ile łowiectwo budzi skrajne emocje, tak gry o polowaniu to zupełnie inna para kaloszy. Wirtualne łowy są całkowicie bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i „myśliwych” (no, chyba że ktoś wciągnie się na tyle, że zapomni o jedzeniu i piciu), a przy tym wcale nie są mniej emocjonujące. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to zbyt popularny podgatunek, dlatego też tym razem w artykule znalazło się nieco mniej pozycji. Niemniej, na liście pojawiło się kilka perełek, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu graczowi!

Łowcy, przed Wami krótkie zestawienie, w którym znajdziecie najciekawsze symulatory łowieckie dostępne aktualnie na rynku 🙂 Miłej lektury!

Aktualizacja wpisu

Artykuł został rozbudowany o nowe pozycje, zaktualizowaliśmy także ceny gier.

Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn

Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn to odświeżona wersja wydanej w 1998 roku gry o polowaniu na dinozaury. Akcja toczy się w odległej przyszłości, gdy ludzkość odkrywa nową planetę zamieszkałą przez ogromne gady, podobne do tych żyjących na ziemi przed milionami lat. Jedna z firm rozpoczyna organizację safari, w ramach którego klienci mają okazję zapolować na prehistoryczne bestie. Twórcy oddali w ręce szeroki zakres uzbrojenia. W arsenale znaleźć można zarówno mocne i głośne pukawki, jak i ciche kusze i łuki. Przemierzające odmienne środowiska gady można nie tylko zabijać, ale i łapać do kolekcji. Należy przy tym stale pamiętać, że dinozaury to nie miłe i niegroźne zwierzątka, więc każdy z nich stanowi śmiertelne zagrożenie. To kto ma ochotę upolować tyranozaura? 😉

Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Cena Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn na PC:

Promocje na grę na PlayStation:

Oferty na Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn na Xbox:

Cena gry na Nintendo Switch:

Uwaga!

Na konsolach gra występuje pod nazwą Carnivores: Dinosaur Hunt. Jest to jednak ta sama pozycja co opisywany Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn.

Hunting Simulator 2

Druga odsłona zapoczątkowanego w 2017 roku cyklu gier myśliwskich pozwala graczom przemierzać leśne ostępy w Europie, a także pustynie i równiny Stanów Zjednoczonych. W Hunting Simulator 2 na upolowanie czeka ponad 30 różnych zwierząt. Ich zachowanie zostało przeniesione do wirtualnych światów w miarę realistyczny sposób, dlatego też niektóre gatunki łatwiej będzie spotkać o zmroku, inne zaś wyjdą na żer w godzinach porannych. Na szczęście gracz nie będzie osamotniony. W tropieniu bowiem wspomoże go pies myśliwski oraz mnóstwo przydatnych gadżetów.

Hunting Simulator 2 dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Promocje na Hunting Simulator 2 na PC:

Oerty na grę na PlayStation:

Cena Hunting Simulator 2 na Xbox:

Promocje na grę na Nintendo Switch:

Hunting Unlimited 2010

Nie da się ukryć, że Hunting Unlimited 2010 wygląda dość archaicznie. Ba, produkcja ta nie prezentowała się zbyt dobrze już w dniu swojej premiery. Dlaczego więc o niej piszemy? Pomimo pewnych braków jest to kawał dobrej gry myśliwskiej. Twórcy zaoferowali graczom cztery tryby, w tym wyzwania, grę swobodną i edytor misji. Upolować można ponad 20 różnych gatunków zwierząt zamieszkujących niemieckie i afrykańskie lasy, a także pustynne tereny Afryki.

Hunting Unlimited 2010 trafiło wyłącznie na PC.

Cena Hunting Unlimited 2010 na PC:

Red Dead Redemption 2

Obecność Red Dead Redemption 2 w takim zestawieniu może dziwić, ale… łowiectwo to niezwykle ważny aspekt tej produkcji. W dodatku jest tak bardzo dopracowany, że w wielu niuansach bije na głowę inne gry o polowaniu. W dziele studia Rockstar zaimplementowano sporo przedstawicieli fauny. Niektóre gatunki są płochliwe i uciekają na widok gracza, inne natomiast atakują, gdy tylko wyczują zagrożenie. Ofiary tropić można dzięki specjalnej umiejętności zwanej Sokolim Okiem, można też posługiwać się bardziej przyziemnymi metodami, obserwując tropy, odchody i pozostałości po pożartych przez drapieżników zwierzętach.

W Red Dead Redemption 2 zagramy na PC, PlayStation oraz Xbox.

Cena Red Dead Redemption 2 na PC:

Oerty na grę na PlayStation:

Cena Red Dead Redemption 2 na Xbox:

Skinwalker Hunt

Skinwalker Hunt stanowi ciekawe połączenie gry o polowaniu z… horrorem. Tak gwoli ścisłości to nie do końca wiadomo, kto tu na kogo poluje. Znajdująca się obecnie w fazie wczesnego dostępu produkcja twórcy odpowiedzialnego za świetnie przyjętą grę Witch Hunt nie opowiada bowiem jedynie o myślistwie. Amerykańskie lasy zamieszkałe są też przez legendarną bestię zwaną Skinwalkerem, chcącą za wszelką cenę pozbyć się panoszącego się po jej terenie łowcy. Osoby pożądające typowej gry myśliwskiej zapewne odbiją się od tej produkcji, ale jeśli ktoś szuka czegoś bardziej niezwykłego… warto dać szansę, tym bardziej w takiej cenie.

Skinwalker Hunt trafiło tylko na PC.

Promocje na Skinwalker Hunt na PC:

theHunter Classic

theHunter to pierwsza gra stworzona przez szwedzkie studio Expansive Worlds. Produkcja oferuje rozległy świat wypełniony różnymi gatunkami zwierząt, od niewielkich ptaków i ssaków zaczynając, na niedźwiedziach kończąc. Tytuł kładzie spory nacisk na zabawę w sieci, dzięki czemu można na szeroką skalę konkurować lub współpracować z innymi myśliwymi. Co prawda baza graczy nie jest zbyt duża, ale tytuł posiada swoich wiernych fanów, dzięki czemu serwery nie świecą pustkami. Największy plus theHunter Classic? Gra jest darmowa i ciągle wspierana przez twórców pomimo tego, że od premiery minęło już sporo czasu! Jest jednak pewien haczyk. Bezpłatna wersja wymaga sporo grindu, by wszystko odblokować. Można też oczywiście zapłacić 😉

W theHunter Classic zagrać można wyłącznie na PC.

Cena theHunter Classic na PC:

theHunter: Call of the Wild

theHunter: Call of the Wild jest kontynuacją opisywanego wcześniej theHunter. W porównaniu z poprzedniczką, najnowszy symulator polowania studia Expansive Worlds jest płatny i skupiony na zabawie jednoosobowej. Oczywiście twórcy zadbali też o tryb dla wielu graczy. Szwedzcy deweloperzy przygotowali ogromny, liczący sobie blisko 130 km kwadratowych, świat zamieszkały przez wiele gatunków zwierząt. Przedstawiciele fauny nie są jedynie oskryptowanymi marionetkami. Zadbano bowiem o to, by zachowywały się jak ich prawdziwe. Całość dopełniają przepiękne widoki. Oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie, często zamiast polować, podziwia się widoki.

W theHunter: Call of the Wild zagramy na PC, PlayStation oraz Xbox.

Promocje na theHunter: Call of the Wild na PC:

Cena gry na PlayStation:

Oferty na theHunter: Call of the Wild na Xbox:

Way of the Hunter

Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że Way of the Hunter – debiutancki projekt studia Nine Rocks Games, pozwala wcielić się w myśliwego. Symulator polowania wydany przez THQ Nordic stawia nas w roli świeżo upieczonego właściciela domku położonego gdzieś w głuszy w USA lub Europie (do wyboru są dwie rozległe mapy). Sama rozgrywka nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne tytuły z tego gatunku. Większość czasu spędzamy na tropieniu zwierzyny i zajmowaniu odpowiedniej pozycji, tak by nie spłoszyć ofiary. Gdy już uda się podejść do stada na odległość pozwalającą oddać strzał, przychodzi pora na zwieńczenie wysiłków, wymierzenie i wciśnięcie spustu. Twórcy zadbali o rozbudowaną balistykę i kill cam, pozwalający podziwiać dokładne efekty naszych działań. Nie brakło także skromnego wątku fabularnego oraz nakreslenia tematów etyki polowania.

W Way of the Hunter zagrać można na PC, PlayStation 5 i Xbox Series.

Cena Way of the Hunter na PC:

Promocje na grę na PlayStation 5:

Ofery na Way of the Hunter na Xbox:


Dlaczego tym razem wymieniliśmy nieco mniej pozycji? Bo za wiele ich nie ma. Sporo ciekawych produkcji zostało wycofanych ze sprzedaży. Tyczy się to np. niezłej serii Deer Hunter i Cabela. Inne gry o polowaniu, które mogłyby pojawić się w tym zestawieniu pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość i dopracowanie. Świetnym przykładem jest tu, chociażby Open Country. Produkcja ta operuje na naprawdę fajnych założeniach i ma podstawy do bycia dobrą grą, ale jest tak okropnie zabugowana i niedopracowana, że sięganie po nią teraz to dość kiepski pomysł 🙂

Łowcy, sięgacie czasem po gry o polowaniu? Cieszycie się spokojną, relaksującą rozgrywką, czy też uważacie gry myśliwskie za zbyt nudne?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.