Najlepsze gry o łowieniu ryb. Top gier wędkarskich na PC i konsole 2023 r.

Wędkarstwo to jedna z ulubionych form relaksu dla wielu osób. Wydawać by się mogło, że gry o łowieniu ryb nie są w stanie zastąpić rzeczywistego wyjazdu nad jezioro, brak w końcu tej całej otoczki, która czyni ten sposób spędzania wolnego czasu wyjątkowym, ale tysiące graczy myśli inaczej. Wbrew pozorom gry wędkarskie cieszą się ogromną popularnością. Mnóstwo osób spędza długie godziny przed ekranem, trzymając wirtualnego kija w wirtualnej ręce. Cyfrowe wędkarstwo ma się naprawdę bardzo dobrze. Dużo lepiej niż opisywane ostatnio gry o polowaniu. Tu przynajmniej nie było żadnych problemów z wybraniem 12 niezłych tytułów.

Łowcy, przed Wami najciekawsze gry wędkarskie, które pomogą Wam się zrelaksować (lub doprowadzą do szału, gdy połów nie będzie szedł po myśli 😉 ).

Aktualizacja wpisu

Rozbudowaliśmy listę o nowe pozycje; ceny gier zostały zaktualizowane.

Atom Fishing II

Atom Fishing II to bardzo nietypowa produkcja. Raz, że jest to pełną gębą MMO (z niewielką, acz wierną bazą użytkowników) wzbogacone elementami survivalu i RPG, a dwa… jej akcja rozgrywa się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Rozgrywka skupia się nie tylko na łowieniu ryb, ale też dalszym jej przetwarzaniu. Pływające istoty dostarczają materiałów, które można sprzedawać lub przerabiać na lepszy sprzęt. Wszystkie wędki, kołowrotki i akcesoria trzeba sobie własnoręcznie wytworzyć. Na plus także oryginalny klimat oraz możliwość złowienia rybiego mutanta 😉 Niestety, tytuł nie jest wolny od bugów.

Atom Fishing 2 dostępne jest tylko na pecetach.

Cena Atom Fishing na PC:

Call of the Wild: The Angler

Symulator wędkarstwa z otwartym światem przygotowany został przez studio Expansive Games, autorów cenionego theHunter: Call of the Wild. Twórcom nie udało się powtórzyć sukcesu swojej gry myśliwskiej i Call of the Wild: The Angler trafiło na rynek z wieloma problemami i niedociągnięciami. Deweloperzy zakasali jednak rękawy i wzięli się za poprawki, dzięki czemu tytuł ten jest już w dużo lepszym stanie niż na premierę, o czym może świadczyć poprawiający się ciągle stosunek pozytywnych do negatywnych recenzji. Osoby znudzone wędkowaniem mogą natomiast wybrać się na zwiedzanie pięknego, acz nieco pustego, świata.

Cena gry na PC:

Fishing: Barents Sea

Fishing: Barents Sea to wydany na komputerach osobistych symulator łodzi rybackiej. Rozgrywka rozpoczyna się bardzo skromnie. W ręce gracza wpada stary, odziedziczony po dziadku, rybacki kuter. W miarę upływu czasu, gdy pojawiają się pieniądze, można pozwolić sobie na zakup coraz lepszego sprzętu oraz łodzi. Twórcy zadbali o realizm. Akweny wodne zostały stworzone na podstawie rzeczywistych danych, a sterowanie trawlerem niewiele odbiega od tego, jak wygląda w rzeczywistości. Oprócz własnoręcznego połowu gracz musi pilnować także własnej firmy, zatrudniać załogę i kupować wyposażenie.

Fishing: Barents Sea dostępne jest na PC, PlayStation i Xbox

Promocje na Fishing: Barents Sea na PC:

Cena gry na konsolach:

Fishing: North Atlantic

Druga odsłona serii Fishing ponownie skupia się na komercyjnym rybołówstwie. Tym razem jednak zamiast mroźnych wód Morza Norweskiego i Morza Barentsa, zaproponowano nie mniej chłodne okolice kanadyjskiej Nowej Szkocji. Podstawy rozgrywki pozostały bez zmian, twórcy zadbali jednak o dopracowanie mechanik. Na początku gracze przejmują kontrolę nad małym kutrem, z którego mogą łowić wyłącznie przy pomocy harpuna. Później natomiast przyjdzie czas na zarządzanie pracownikami i dbanie o ich morale. Stale trzeba także nadzorować pogodę. Wypłynięcie w czasie sztormu może być niebezpieczne.

Fishing: North Atlantic trafiło na PC, PlayStation oraz Xbox.

Cena Fishing: North Atlantic na PC:

Promocje na grę na konsole:

Fishing Planet

Fishing Planet to gra od wędkarzy dla wędkarzy. Nie ma chyba bardziej zaawansowanej gry o łowieniu ryb od produkcji studia Fishing Planet LLC. Tytuł oferuje możliwość zabawy na jednym z kilku realistycznie odwzorowanych łowisk zlokalizowanych na całym świecie. Twórcy zadbali także o całą masę profesjonalnego sprzętu, tysiące przynęt i wiele gatunków ryb, z których każda dysponuje zaawansowanym systemem sztucznej inteligencji. Na ich zachowanie wpływa pora dnia, temperatura wody, prądy, siła wiatru, a także szereg innych wskaźników. Dużym plusem Fishing Planet jest to, że produkcja dostępna jest za darmo z opcjonalnymi płatnymi dodatkami, w których znaleźć można dodatkowe rodzaje ryb i sprzęt.

Fishing Planet pojawiło się na PC, PlayStation oraz Xbox.

Cena Fishing Planet na PC:

Oferty na grę na konsole:

Fishing Sim World: Pro Tour

Fishing Sim World: Pro Tour pozwala bawić się zarówno w trybie kariery dla pojedynczego gracza, jak i mierzyć z wędkarzami z całego świata w rozbudowanej The Dovetail Fishing League. Na złowienie czeka 29 gatunków ryb, z których każda zachowuje się inaczej. By osiągnąć sukces, trzeba poznać zwyczaje konkretnej odmiany i wybrać odpowiednie łowisko. Do wyboru jest 10 lokacji rozmieszczonych w Stanach Zjednoczonych i Europie.

W Fishing Sim World: Pro Tour zagramy na PC, PlayStation oraz Xbox.

Oferty na grę na PC:

Cena Fishing Sim World: Pro Tour na konsolach:

Ice Lakes

Zima to okres ogórkowy dla wędkarzy? Niedoczekanie! Zawsze można przecież wywiercić dziurę w lodzie i zabrać się za łowienie ryb na mrozie. Jak na grę symulacyjną przystało Ice Lakes stara się w jak najlepszy sposób odwzorować uroki zimowego wędkowania, uwzględniając specyfikę danych lokacji, zastosowany sprzęt, a także zachowanie i przyzwyczajenia zwierząt. Na graczy czeka w sumie 17 map i ponad 30 gatunków ryb do złowienia. Produkcja pozwala na samodzielną rozgrywkę, ale dużo lepsza zabawa czeka osoby, które na łowisko zabiorą ze sobą znajomych.

Ice Lakes trafiło tylko na PC.

Professional Fishing

Professional Fishing, gra o łowieniu ryb za darmo od polskiego studia 4Fishing to coś dla osób poszukujących nieco mniej zaawansowanej rozgrywki. Tytuł proponuje bardziej arcade’owe rozwiązania, nie wymagając od gracza spędzania długich godzin na poznawaniu przyzwyczajeń każdego gatunku ryby. Fani podziwiania widoczków z pewnością ucieszą się z opcji swobodnego przemierzania lokacji. Można też pływać oraz jeździć quadem. Gra udostępniana jest w formie free-2-play, dlatego też trzeba liczyć się z opcjonalnymi mikropłatnościami i płatnymi DLC.

Professional Fishing dostępne jest tylko na PC.

Cena Professional Fishing na PC:

Reel Fishing: Road Trip Adventure

Kolejna nietypowa produkcja, łącząca w sobie cechy gry o łowieniu ryb z jRPG. Główny wątek fabularny Reel Fishing: Road Trip Adventure skupia się na przedstawieniu historii trzech przyjaciół, którzy wyruszają w daleką podróż celem złowienia wielkiej, legendarnej ryby. Gameplay to już typowa gra wędkarska, przerywa co jakiś czas wstawkami rodem z visual novel. Sama rozgrywka należy do bardziej zręcznościowych, tytuł nie ma zbyt wiele wspólnego z symulatorami, ale na odstresowanie po ciężkim dniu nadaje się idealnie.

Reel Fishing: Road Trip Adventure dostępne jest na PC, PlayStation oraz Nintendo Switch.

Promocje na grę na PC:

Cena gry na konsolach:

Russian Fishing 4

Pod tym dość intrygującym tytułem kryje się symulator wędkarstwa wzbogacony o elementy sandboksa. W przeciwieństwie do tego, co oferują inne gry o łowieniu ryb, Russian Fishing 4 zawiera w sobie elementy RPG, dzięki którym można rozwijać bohatera o nowe umiejętności. Tytuł znajduje się obecnie w fazie early access, ale już teraz zawiera sporo treści. Do dyspozycji graczy oddano 11 łowisk rozmieszczonych na terenie całej Rosji oraz 80 gatunków ryb. Twórcy zadbali także o sporą różnorodność. Ryby łowić można zarówno z brzegu, jak i z łodzi różnymi metodami wędkarstwa.

Russian Fishing 4 dostępne jest wyłącznie na PC.

Oferty na Russian Fishing 4 na PC:

Sega Bass Fishing

W Sega Bass Fishing próżno szukać realizmu. Z założenia jest to bardzo prosty symulator łowienia ryb, który koncentruje się wyłącznie na kilku aspektach tego sportu. Nie ma tu więc konieczności przygotowywania przynęt czy nauki rybich zachowań. Liczy się tylko dobra zabawa. Samo łowienie wymaga sporo zręczności, należy bowiem wykonywać odpowiednie ruchy wędką i dbać o napięcie żyłki, tak by zdobycz nie zerwała się i uciekła. Osoby szukające realistycznych wyzwań nie powinny sięgać po ten tytuł, pozostali zapewne będą się przy nim dobrze bawić.

Sega Bass Fishing pojawiło się na PC, Nintendo Wii oraz PlayStation 3.

Cena Sega Bass Fishing na PC:

Ultimate Fishing Simulator

Ultimate Fishing Simulator to całkiem realistyczny symulator wędkarstwa. Na graczy czeka 7 zlokalizowanych na całym świecie łowisk. Miejscówki zostały ulokowane w różnorodnych rejonach, dzięki czemu czasem łowić można z brzegu, przesiadując w ciepłej Panamie, innym razem zaś walcząc z pogodą i zamarzającym przeręblem na Syberii. Każde miejsce oferuje unikalne doznania i różne gatunki ryb, do których należy zabierać się, będąc wyposażonym w innym sprzęt. Jakby komuś było mało, gra posiada wbudowany edytor map, dzięki któremu można stworzyć wymarzone łowisko. Jeszcze w tym roku na rynku pojawić ma się druga część Ultimate Fishing Simulator. Gra zadebiutować ma w fazie wczesnego dostępu.

Ultimate Fishing Simulator dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Cena Ultimate Fishing Simulator na PC:

Promocje na grę na konsolach:


Łowcy, lubicie gry o łowieniu ryb? W życiu też jesteście zapalonymi wędkarzami, czy też trzymacie się z dala od tego sposobu na spędzanie wolnego czasu?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.