Gry rolnicze i symulatory farmy

Najciekawsze gry rolnicze na PC i konsole, które pozwolą Wam zostać farmerami

Gry rolnicze, dzięki swojej mechanice, zajęły specyficzną niszę celującą w graczy, którzy w wirtualnej rozrywce poszukują odpoczynku i relaksu. Symulatory farmy są wręcz stworzone dla takich osób. Prosty, powtarzalny gameplay, nieskomplikowane i łatwe w zrozumieniu mechaniki. Idealny sposób na zakończenie ciężkiego dnia. Wiele gier z tego gatunku oferuje też tryb co-op, dzięki czemu można zajmować się gospodarstwem wraz ze znajomymi. No i, co najważniejsze, wirtualne pole można orać niezależnie od tego, jaka pora roku akurat jest za oknem. Jeśli więc ktoś tęskni za pracą na roli…

Łowcy, przed Wami kolejna topka! Tym razem na tapet trafiły gry rolnicze. Jeśli szukacie dobrego symulatora farmy, ten tekst jest dla Was. Miłej zabawy!

Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons to niekwestionowany lider jeśli chodzi o gry rolnicze na Nintendo Switch. Produkcja oferuje jednak dużo więcej niż tylko sadzenie i zbieranie roślinek czy manipulowanie cenami rzepy ^_^ Animal Crossing szybko podbił serca graczy na całym świecie uroczą grafiką i przystępnym gameplayem, kierowanym do osób w każdym wieku. Jednym z głównych wyróżników gry jest powiązanie wewnętrznego zegara z czasem rzeczywistym. Wygląd otoczenia zmienia się więc adekwatnie do tego co widzimy za oknem (no dobra, spore uproszczenie), a takie np. grzyby rosnąć będą jedynie na jesień. W Animal Crossing znajdziemy zarówno lokalny, jak i sieciowy tryb co-op.

Animal Crossing: New Horizons dostępne jest wyłącznie na Nintendo Switch.

Oferty na Animal Crossing: New Horizons na Nintendo Switch:

Farming Simulator 19

Prawdziwy klasyk wśród klasyków. Dla wielu seria Farming Simulator to najlepsze co spotkało ten gatunek gier. Końcem roku mamy otrzymać nową odsłonę, ale wydane przed trzema laty Farming Simulator 19 wciąż cieszy się sporą popularnością. Każdego dnia tysiące graczy wyjeżdżają na pola, by siać, kosić i zbierać swoje plony, a następnie je sprzedawać i inwestować w lepsze maszyny. Choć nie brzmi to specjalnie porywająco, dla wielu jest to świetny sposób na relaks. Gra już na start zawierała sporo zawartości, do tego doszły oficjalne DLC i dziesiątki tysięcy stworzonych przez graczy modów. Jest się czym bawić 😉

W Farming Simulator 19 zagramy na PC, PlayStation oraz Xbox.

Promocje na Farming Simulator 19 na PC:

Cena gry na PlayStation:

Oferty na Farming Simulator 19 na Xbox:

  • Microsoft Store –124,99 zł (wersja podstawowa)
  • Morele – 135,90 zł (darmowa dostawa; edycja Premium)
  • Gamefinity – 129 zł (dostawa od 9 zł; edycja Premium)
  • Empik – 139,90 zł (darmowa dostawa; edycja Premium)

W przypadku pudełkowych wersji konsolowych edycja Premium jest raptem kilka złotych droższa od standardowej, zapewniając znacznie więcej zawartości, dlatego też zdecydowaliśmy się do nich linkować.

Farm Manager 2021

Druga z gier w portfolio łódzkiego studia Cleversan pozwala poprowadzić własne gospodarstwo rolne, skupiając się bardziej na ekonomicznych aspektach tego biznesu. Oznacza to, że w przeciwieństwie do tego, co prezentują sobą inne gry rolnicze, gracz nie będzie mógł zaorać pola samodzielnie, lecz jedynie zlecić wykonanie tego zadania swoim pracownikom. Zabawę rozpoczyna się z małą działką, którą wraz z upływem czasu rozwija się w wielkie rolnicze przedsiębiorstwo. W grze znalazło się sporo gatunków roślin i zwierząt hodowlanych, a także mnóstwo przydatnych na roli maszyn.

Farm Manager 2021 dostępne jest wyłącznie na PC.

Cena Farm Manager 2021 na PC:

Farmer’s Dynasty

Osoby poszukujące bardziej rozbudowane gry rolnicze powinny rzucić okiem na Farmer’s Dynasty. Opracowany przez studio Toplitz Productions symulator farmy pozwala przejąć kontrolę nad bohaterem, który odziedzicza gospodarstwo po zmarłym dziadku (tak, „fabuła” dokładnie taka sama, jak w większości innych gier z tego gatunku, ale no, na szczęście, nie ona jest tu najważniejsza). Oprócz hodowli zwierząt i uprawy roli bohater będzie musiał własnoręcznie remontować budynki i reperować zepsute pojazdy. Jednym z ważniejszych celów jest też założenie rodziny i spłodzenie potomka, by kontynuować tytułową dynastię.

W Farmer’s Dynasty zagramy na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Promocje na grę na PC:

Cena Farmer’s Dynasty na PlayStation:

Promocje na grę na Xbox:

Oferty na Farmer’s Dynasty na Nintendo Switch:

Littlewood

Choć na pierwszy rzut oka tytuł ten wygląda jak z końcówki ubiegłego wieku, niech nikogo nie zmylą pozory. Dla wielu osób Littlewood to najlepszy przykład na to, jak powinny wyglądać gry rolnicze. Produkcja oferuje mnóstwo swobody i możliwości, dlatego też gameplay nie nuży i pozwala na zabawę przez wiele godzin. Głównym zadaniem gracza jest odbudowanie wioski, która padła ofiarą ataku złowrogiego czarodzieja. W tym celu trzeba rozwinąć farmę, wybudować różnego rodzaju budynki, czasem wybrać się na niebezpieczną wyprawę po surowce… Ot, symulator życia wszechstronnego farmera o wielu niezwykłych umiejętnosciach 😉

Littlewood dostępne jest na PC i Nintendo Switch.

Promocje na Littlewood na PC:

Oferty na Littlewood na Nintendo Switch:

My Time at Portia

Tak właściwie, My Time At Portia nie jest typowym symulatorem rolnika. Niemniej jednak elementy uprawy roślin są ty na tyle istotne, że można zakwalifikować ten tytuł do podgrupy gry rolnicze. Fabuła umieszczona została w świecie fantasy, a głównym bohaterem jest młody rzemieślnik, który przybywa do tytułowej wioski i przejmuje pozostawiony przez zmarłego ojca warsztat. Jak łatwo się domyślić, zastosowano tu typową mechanikę od zera do bohatera. Na początku jest więc bardzo ciężko, z czasem jednak chatka i gospodarstwo się powiększają i pozwalają na coraz więcej. Ograniczeniem pozostaje jedynie czas 🙂

W My Time at Portia zagramy na PC, PlayStation Xbox i Nintendo Switch.

Cena My Time at Portia na PC:

Promocje na grę na PlayStation:

Cena gry na Xbox:

Oferty na My Time at Portia na Nintendo Switch:

No Place Like Home

Ten, dość nietypowy, symulator farmy przenosi gracza w przyszłość. Większość ludzi przeniosła się na Marsa, a bohater wraz z garstką innych osób pozostali na Ziemi, starając się przetrwać w zniszczonym i zagraconym świecie. By tego przeżyć niezbędne będzie oczyszczenie środowiska ze śmieci i ponowne scalenie się z naturą. Choć gra opiera się przede wszystkim na eksploracji opuszczonych lokacji, do przetrwania niezbędne będzie stworzenie i zadbanie o własne gospodarstwo.

No Place Like Home dostępne jest wyłącznie na PC.

Promocje na No Place Like Home na PC:

Ranch Simulator

Tej gry nie mogło tu zabraknąć. Choćby z powodu tytułu, który w pełnej wersji brzmi – Ranch Simulator – Realistyczna gra wieloosobowa typu sandbox o zarządzaniu ranczem; Symulator gospodarowania, Zbierania plonów, Polowania i budowania. Nie pytajcie, co autorzy mieli na myśli, nie da się jednak ukryć, że dzięki temu gra mocno zwraca na siebie uwagę 😉 Na szczęście nie tylko nazwą, ale i całkiem niezłymi ocenami. Produkcja znajduje się obecnie w fazie wczesnego dostępu, dlatego niektóre mechaniki jeszcze kuleją, ale sama rozgrywka, skupiająca się przede wszystkim na odnowieniu starego rancza i hodowli zwierząt już teraz sprawia mnóstwo satysfakcji.

W Ranch Simulator zagramy tylko na PC.

Cena Ranch Simulator na PC:

Stardew Valley

Sandboksowa gra RPG Stardew Valley pozwala wcielić się w młodego farmera, którego życiowym celem jest przekształcenie małego pola w wielkie, przynoszące zyski, gospodarstwo. Wszystko zaczyna się od odnowienia otrzymanej w spadku farmy, następnie trzeba zabrać się za sadzenie i dbanie o rośliny. W miarę upływu czasu pojawia się możliwość hodowli zwierząt i uprawy większej ilości zielska, a zarobione na sprzedaży plonów pieniądze pozwalają rozwinąć gospodarstwo. Poza pracą na gospodarstwie bohater może też wypuszczać się na dalsze wędrówki do lochów czy kopalni, celem znalezienia cennych przedmiotów.

Stardew Valley dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Promocje na Stardew Valley na PC:

Oferty na grę na PlayStation:

Promocje na grę na Xbox:

Cena Stardew Valley na Nintendo Switch:

Story of Seasons: Friends of Mineral Town

Remake jednego z najbardziej znanych jRPG z elementami rolniczego symulatora Harvest Moon: Friends of Mineral Town okazał się równie dobry, co oryginał. Gra polecana jest w szczególności młodszym odbiorcom, ze względu na prostą mechanikę rozgrywki. Całość zabawy opiera się przede wszystkim na hodowli roślin, sprzedawaniu uzyskanych plonów i zajmowaniu się zwierzętami. Całość utrzymana jest w prostej, kreskówkowej oprawie graficznej, która również powinna przypaść do gustu małym graczom.

W Story of Seasons: Friends of Mineral Town zagramy na PC i Nintendo Switch. Końcem roku gra trafi też na konsole PlayStation i Xbox.

Oferty na grę na PC:

Cena Story of Seasons: Friends of Mineral Town na Nintendo Switch:


Łowcy, lubicie gry rolnicze? Symulator farmy kojarzy Wam się ze świetną zabawą i relaksem czy też produkcje z tego gatunku są dla Was nudne?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.