Promocje na gry Steam

Nagrody Steam 2021 r. Zagłosuj na najlepsze gry PC 2021 r.

Wzorem poprzednich lat, przy okazji Zimowej Wyprzedaży, Valve zaprasza graczy do udziału w plebiscycie Steam Awards 2021. Każdy zarejestrowany na platformie użytkownik ma możliwość zagłosowania na tytuły, rywalizujące o nagrody w 10 różnych kategoriach. W zabawie udział biorą produkcje wydane na Steam w ostatnich 12 miesiącach. Głosy oddawać można na dedykowanej temu podstronie sklepu lub z poziomu klienta. Typowanie potrwa do 3 stycznia, do 18:00, a wyniki opublikowane zostaną godzinę później. W ramach nagrody, gracze otrzymają kartę kolekcjonerską zimowej wyprzedaży za każdy oddany głos.

W rozwinięciu wpisu znajdziecie wszystkie kategorie wraz z listą nominowanych tytułów, z których możecie wybierać najlepsze gry PC 2021 r. na platformie Valve.

Steam Awards 2021 – Gra roku

Wytypowane do nagrody Gry Roku 2021 tytuły mogą dziwić, warto jednak pamiętać, że wyboru dokonali sami gracze. Przy okazji jesiennej wyprzedaży, użytkownicy Steama otrzymali możliwość nominowania swoich ulubionych produkcji do każdej z 10 plebiscytowych kategorii. Gry, które zgarnęły najwięcej głosów, trafiły do finałów i to właśnie spośród nich możemy teraz wybierać te, naszym zdaniem, najlepsze. Przyjrzyjmy się nieco bliżej pięciu tytułom walczącym o najcenniejsze trofeum.

Valheim

Stworzony przez niewielkie Iron Gate Studio Valheim to sieciowy survival z krwi i kości. Akcja gry toczy się w świecie inspirowanym mitologią nordycką. Gracze wcielają się w brodatych skandynawskich wojowników, którzy trafiają do niebezpiecznej krainy i muszą przetrwać w niej odpowiednio długo, by dostąpić zaszczytu trafienia do Valhalli.

New World

MMORPG Amazonu wzbudza mieszane emocje, ale jak widać, grono jego fanów jest ogromne. W innym wypadku tytuł nie pokonałby wielu innych wysoko ocenianych produkcji w walce o finały głosowania na Nagrody Steam. Duży wpływ na wybór miał z pewnością intrygujący i ciekawy świat. Kraina Aeternum wzorowana była na XVII-wiecznych koloniach w Ameryce. Całość urozmaicono szczyptą magii i… tak powstał hit, który w szczytowym momencie zgromadził ponad 900 tys. osób jednocześnie przed ekranami.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 co prawda został wydany rok wcześniej, ale ze względu na grudniową premierę nie załapał się na poprzedni plebiscyt, dlatego też możemy nań głosować właśnie teraz. Najnowszej produkcji CD Projekt RED nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Czy CP 2077 zdobędzie nagrodę gry roku Steam Awards 2021 r.? Zobaczymy!

Resident Evil: Village

Resident Evil 8: Village zdobyło w tym roku wiele nagród, w tym tytuł Gry Roku 2021 na gali Golden Joystick Awards. Na The Game Awards 2021 survival horror Capcomu musiał ustąpić świetnej grze kooperacyjnej It Takes Two. Teraz jednak pojawiła się kolejna szansa. Docenione przez użytkowników platformy Valve RE8: Village kontynuuje wątek Ethana i jego żony, rozpoczęty w Resident Evil 7, ponownie stosując, wzmacniający immersję, widok z oczu bohatera.

Forza Horizon 5

Na miejsce akcji piątej odsłony Forza Horizon wybrano Meksyk. Niektórzy uśmiechnęli się na myśl, że w końcu mamy ruch prawostronny, inni jęknęli z zawodu, że nie dostali wyczekiwanej Japonii. O nowej lokacji nie można jednak powiedzieć złego słowa. Góry, pustynie, morze, dżungla, do tego gdzieniegdzie znaleźć można ukryte pomiędzy drzewami zabytki i piramidy. Gdyby tylko w porze zimowej było nieco więcej śniegu… 😉


Pozostałe kategorie Steam Awards 2021

  • Gra VR Roku: Blair Witch VR, Cooking Simulator VR, I Expect You To Die 2, Medal of Honor: Above and Beyond, Sniper Elite VR
  • Owoc miłości: Apex Legends, Dota 2, No Man’s Sky, Rust, Terraria
  • Razem raźniej: Back 4 Blood, Crab Game, Halo Infinite, It Takes Two Valheim
  • Znakomity styl wizualny: Bright Memory: Infinite, Forza Horizon 5, Little Nightmares II, Psychonauts 2, Subnautica: Below Zero
  • Najbardziej innowacyjna rozgrywka: Deathloop, Loop Hero, Inscryption, Moncage, Twelve Minutes
  • Najlepsza gra, w której jesteś do bani: Age of Empires IV, Battlefield 2042, Naraka: Bladepoint, Nioh 2, World War Z: Aftermath
  • Najlepsza ścieżka dźwiękowa: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Guilty Gear -Strive-, Marvel’s Guardians of the Galaxy, NieR Replicant, Persona 5 Strikers,
  • Gra ze znakomitą fabułą: Cyberpunk 2077, Days Gone, Life is Strange: True Colors, Mass Effect: Legendary Edition, Resident Evil Village
  • Usiądź i zrelaksuj się: Dorfromantik, Farming Simulator 22, Potion Craft: Alchemist Simulator, Townscaper, Unpacking,

Pochwalcie się, jak wyglądają Wasze typy na najlepsze gry PC 2021 r.? Zgadzacie się ze wstępnym wyborem społeczności czy też uważacie, że tytuł Gry Roku powinien trafić do innej produkcji?

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.