Gry o kosmosie takie jak Mass Effect

Kosmos w grach, czyli produkcje, po które warto sięgnąć przed premierą Mass Effect: Legendary Edition

Łowcy, do premiery Mass Effect: Legendary Edition pozostał już tylko tydzień. Jeśli wierzyć zapowiedziom, kosmos w grach jeszcze nigdy nie był tak piękny 😉 Zanim jednak ponownie wskoczycie w buty komandora Sheparda, warto sięgnąć po gry o kosmosie, które pozwolą Wam lepiej wczuć się w klimat, jaki zaprezentuje nam nadchodzący remaster kultowych tytułów od Bioware. Na turystyczne loty międzyplanetarne na razie nie mamy co liczyć, więc pozostaje nam zwiedzanie Wszechświata z tej perspektywy 😉

Łowcy, koniec tego gadania, pora przejść do konkretów. W artykule czekają już na Was polecane produkcje, których akcja toczy się w przestrzeni międzyplanetarnej. Wybrane gry o kosmosie reprezentują wiele różnych gatunków, dlatego też z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie 🙂

Dyson Sphere Program

Dostępny obecnie w fazie wczesnego dostępu Dyson Sphere Program należy do gatunku strategii ekonomicznych. Po części można porównać ten tytuł do niezwykle popularnego Factorio. Tu również należy zarządzać bazą, rozbudowując ją i dbając o odpowiednie dostawy surowców. W miarę automatyzacji łańcuchów produkcyjnych gracz będzie miał coraz więcej czasu na eksplorację kolejnych planet. Świat gry jest generowany proceduralnie, co oznacza, że wraz z każdą nową rozgrywką układ wszechświata i kreacja planet ulega zmianie. Taki kosmos w grach długo się nie znudzi 😉

Dyson Sphere Program dostępny jest wyłącznie na PC

Promocje na Dyson Sphere Program na PC:


Elite Dangerous

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous pozwala przeżyć przygodę w stylu „od zera do bohatera”. Każdy z graczy tej sieciowej gry o kosmosie otrzymuje na start mały statek i trafia na ogromną mapę realistycznie odwzorowanej Drogi Mlecznej. Ścieżka kariery jest otwarta. Można zostać kupcem, łowcą nagród, przemytnikiem… Nic nie stoi na przeszkodzie, by też wszystkie te aktywności połączyć. 19 maja na PC zadebiutuje dodatek o podtytule Odyssey. Rozbudowane rozszerzenie umożliwia pieszą eksplorację i walkę na powierzchniach planet. To pierwszy raz w historii tego tytułu, gdy graczom przyjdzie opuścić kokpit statku kosmicznego. Pozostałe platformy otrzymają dostęp do DLC w późniejszym okresie.

Elite Dangerous zostało wydane na PC, PlayStation oraz Xbox.

Oferty na Elite Dangerous na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na Elite Dangerous na Xbox One / Xbox Series X|S:

Promocje na Elite Dangerous: Odyssey na PC:


Empyrion – Galactic Survival

Po 5 latach w fazie wczesnego dostępu na Steam, pełna wersja Empyrion: Galactic Survival ujrzała światło dzienne w sierpniu 2020 roku. Akcja kosmicznego sandboxa osadzona została w XXIV wieku, gdy trapiona konfliktami, przeludniona Ziemia przestała być dobrym miejscem do życia. Wysłana na poszukiwanie nowych planet ekspedycja kończy się jednak tragicznie. Gracz, jako jedyny ocalały z katastrofy, zostaje zmuszony do walki o przetrwanie. Mimo że produkcja nie należy do najmłodszych, wciąż dostaje regularne aktualizacje. Twórcy mówią, że ich dzieło to gra o kosmosie, w którą zawsze sami chcieli zagrać, dlatego też nie szczędzą czasu i środków na jej rozwój.

Empyrion – Galactic Survival dostępny jest wyłącznie na PC

Promocje na Empyrion – Galactic Survival na PC:


Everspace 2

Druga część Everspace, w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, nie jest grą roguelike, a kosmicznym symulatorem z elementami RPG. W trakcie zabawy gracze zasiadają za sterami małego statku i ruszają na podbój przestrzeni kosmicznej. Eksploracja nie jest jednakże bezpiecznym zadaniem. Im dalej od cywilizowanej części wszechświata, tym większa szansa na trafienie na piratów, wrogie nacje czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. W miarę wykonywania kolejnych zadań gracz zyskuje dostęp do coraz to nowszych okrętów bojowych i uzbrojenia.

Everspace 2 dostępne jest w fazie wczesnego dostępu na PC. W przyszłości gra trafi też na konsole PlayStation i Xbox.

Oferty na Everspace 2 na PC:


Homeworld

Kultowa strategia czasu rzeczywistego mocno wyprzedzała swoją epokę. Twórcy zdecydowali się bowiem przedstawić kosmos w grach w pełnym trójwymiarze. Choć spora część osób miała na początku problemy z przyzwyczajeniem się do nietypowego sterowania, szybko okazało się, że jest to genialne wręcz rozwiązanie. Pochwały należą się też samemu Homeworldowi, który swoją monumentalnością i świetną fabułą przypominał raczej dobry film science-fiction, aniżeli grę. Podobnie zresztą było w przypadku Homeworlda 2. Gdy wydawało się już, że seria popadła w zapomnienie… Gearbox Sotftware zaskoczył fanów świetnym remasterem. Co najlepsze, to nie wszystko! Aktualnie trwają pracę nad trzecią częścią. Wstępna data premiery została ustalona na 2022 rok.

Homeworld Remastered Collection zostało wydane wyłącznie na PC

Promocje na Homeworld Remastered Collection na PC:


No Man’s Sky

Choć pierwsze miesiące po premierze nie były łatwe, programiści z Hello Games nie porzucili swojego dzieła. Po wielu patchach gracze otrzymali ostatecznie takie (w przybliżeniu) No Man’s Sky, jak zapowiadano w materiałach przedpremierowych. Akcję umieszczono w ogromnej, składającej się z trylionów planet, galaktyce. Początkowo głównym zadaniem gracza było dotarcie do jej centrum. Wraz z kolejnymi aktualizacjami wątek ten został mocno rozbudowany i teraz gra oferuje kilka dodatkowych linii fabularnych. Zdaniem wielu, nie ma obecnie na rynku lepszej gry o kosmosie od No Man’s Sky.

No Man’s Sky dostępne jest na PC, PlayStation i Xbox.

Oferty na grę na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na No Man’s Sky na Xbox One / Xbox Series X|S:


Prey

Mrok, pustka, wszechobecna cisza… Czy to nie z tym powinny kojarzyć się kosmiczne gry? Namiastkę takiej atmosfery oferuje stworzony przez Arkane Studios Prey. Akcja rozpoczyna się w roku 2032 na opustoszałej stacji Talos 1, która w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zajęta przez żądne krwi obce istoty. Główny bohater (lub bohaterka) musi stanąć do nierównej walki z przeciwnikiem. Zabawa opiera się głównie na wykorzystywaniu nadnaturalnych umiejętności i broni białej, gdyż w opuszczonych pomieszczeniach nie zostało zbyt wiele amunicji. Sytuacji nie ratuje fakt, iż niektórzy przeciwnicy potrafią przybrać dowolny kształt. Jak później wytłumaczyć komuś, że zostało się zaatakowanym przez krwiożercze krzesło? 😉

W Prey zagrać można na PC, PlayStation oraz Xbox.

Oferty na Prey na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na Prey na Xbox One / Xbox Series X|S:


Stellaris

Mistrzowie strategii z Paradox Interactive pokusili się swego czasu o zrobienie gry o kosmosie. Efektem ich starań okazał się świetny RTS – Stellaris. Jak na przedstawiciela podgatunku grand strategy przystało, produkcja jest niezwykle rozbudowana. Gracz musi jednocześnie kontrolować mnóstwo różnych wskaźników. Kosmiczne imperium długo bowiem nie pociągnie bez zadbania o ekonomię i dobre stosunki dyplomatyczne z innymi nacjami. Oczywiście, co jakiś czas trzeba będzie też użyć siły i wybrać się na wojnę.

Stellaris zostało wydane na PC, PlayStation oraz Xbox

Cena Stellaris na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na Stellaris na Xbox One / Xbox Series X|S:


Super Mario Galaxy

Sympatyczny wąsaty hydraulik również otrzymał swoje kosmiczne gry. Wydane początkowo na Nintendo Wii Super Mario Galaxy to jedna z najwyżej ocenianych gier w historii wirtualnej rozrywki. Niezwykle udana platformówka została niedawno wskrzeszona przez Nintendo, które pokusiło się o stworzenie remasteru. Super Mario Galaxy na Switcha dostępny jest w pakiecie Super Mario 3D All-Stars. Niestety zestaw sprzedawany był przez japońską korporację wyłącznie przez pół roku. Obecnie gry o kosmosie z Mario w roli głównej nie można kupić już w wersji cyfrowej, pozostają tylko pudełka, które wciąż zalegają na sklepowych półkach.

Remaster Super Mario Galaxy dostępny jest wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Promocje na Super Mario 3D All-Stars na Nintendo Switch:

  • Morele – 209 zł z kodem KOMUNIA 21 (darmowa wysyłka)
  • Avans – 222,99 zł (darmowa wysyłka)
  • Electro 222,99 zł (darmowa wysyłka)

The Outer Worlds

The Outer Worlds to pierwszoosobowa gra RPG science-fiction stworzona przez studio Obsidian Entertainment. Miejscem akcji jest najdalej wysunięta ziemska kolonia w układzie Arkadia. Gracz wciela się w jednego z członków załogi statku z osadnikami, który z niewyjaśnionych przyczyn zbacza z kursu, nie docierając do celu. Bohater po wielu latach hibernacji zostaje wybudzony z uśpienia. Odpowiedzialny za ten czyn naukowiec zleca mu zadanie odkrycia sposobu na uratowanie pozostałych transportowanych osób, a przy tym i całej kolonii, która na skutek złego zarządzania zagrożona jest zagładą. Produkcja oferuje sporą swobodę i można ukończyć ją na wiele sposobów. The Outer Worlds nie jest co prawda aż tak monumentalny, ale osoby poszukujące gry takie jak Mass Effect, nie powinny być rozczarowane.

The Outer Worlds dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch

Cena The Outer Worlds na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na The Outer Worlds na Xbox One / Xbox Series X|S:

Promocje na grę na Nintendo Switch:


Łowcy, jakie gry o kosmosie zaliczacie do swoich ulubionych? Często sięgacie po gry kosmiczne czy raczej wolicie te nieco bardziej przyziemne produkcje? 😉 Zamierzacie dać szansę remasterowi Mass Effect?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.