Kobiety w grach
Control

Gdy w 1996 roku na ekranach pojawiła się piękna, wysportowana, a zarazem piekielnie inteligentna pani archeolog Lara Croft, wydawało się, że wreszcie kobiety w grach wideo doczekają się należytej uwagi. O dziwo, tak się jednak nie stało. Przez długi czas gracze wcielać mogli się głównie w męskich protagonistów, podczas gdy dziewczęta odgrywały zazwyczaj drugoplanowe role. Od pewnego czasu można jednak dostrzec pewną zmianę tendencji. Twórcy coraz częściej sięgają po wyraziste kobiece postaci, pozwalając im grać główne skrzypce w swoich produkcjach. I to właśnie o tego typu bohaterkach gier będzie dzisiejszy wpis.

Łowczynie, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, chcemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, wytrwałości i jak najwięcej wolnego czasu, by móc poświęcić go naszej ulubionej rozrywce 🙂 Tymczasem zarówno Was, jak i wszystkich Łowców, zapraszamy do nowego artykułu w całości poświęconego kobietom w grach.

Kassandra i Eivor z serii Assassin’s Creed

Dwie najnowsze części serii Assassin’s Creed pozwalają graczom wcielić się w kobiece postaci. Główną, kanoniczną, kobiecą bohaterką gry Assassin’s Creed Odyssey jest Kassandra, spartańska wojowniczka, będąca wnuczką króla Leonidasa. Niefortunny splot wydarzeń sprawił, że piękna, acz bezwzględna najemniczka rozpoczyna swoją podróż po antycznej Grecji. Drugą damską bohaterką z tej serii jest Eivor, występująca w Assassin’s Creed Valhalla. Wychowana w mroźnej Norwegii protagonistka, jest silną i waleczną kobietą, wzbudzającą zachwyt wśród współbratymców i przerażenie w oczach wrogów. W razie potrzeby gotowa jest oddać życie za swoich ludzi.

Najlepsze promocje na najnowsze gry z serii Assassin’s Creed według Lowcygier.pl

Oferty na gry Assassin’s Creed na PC:

Promocje na gry na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na gry Assassin’s Creed na Xbox One / Xbox Series X|S:

Wiedźma Bayonetta z serii Bayonetta

Bayonetta to idealne zaprzeczenie wszystkiego, co mówi się o wiedźmach. Mimo tego, że bohaterka nie należy do najmłodszych, nie można odmówić jej naturalnego uroku i seksapilu. No, choć w sumie wszędzie powtarzają, że na urodę najlepszy jest sen, a Bayonetta śniła w końcu przez co najmniej pół wieku. No nic, trzeba spróbować. Wróćmy jednak do tematu gier… Wiedźma budzi się bez wspomnień ze swojej przeszłości i od razu musi stawić czoła atakującym ją przeciwnikom. By przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, korzysta nie tylko z broni palnej, ale i nadprzyrodzonych umiejętności, pozwalających jej zmienić formę w zwierzęcą, bądź przyzwać demona.

Najlepsze oferty na Bayonetta według Lowcygier.pl

Oferty na Bayonetta na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na Bayonetta na Xbox One / Xbox Series X|S:

Promocje na gry z serii Bayonetta na Nintendo Switch:

Dyrektor Jesse Faden z gry Control

Jesse Faden to główna bohaterka najnowszej gry Remedy Entertainment – Control. Chcąc w końcu uporać się ze zmorami ze swojej przeszłości, odwiedza budynek tajnej agencji zwanej Federalnym Biurem Kontroli. W tym samym czasie miejsce pada ofiarą ataku dziwnych mocy, a dyrektor placówki umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Nowym kierownikiem zostaje… Jesse, na której barki zrzucone zostaje uporanie się z zagrożeniem. Choć sytuacja jest mocno przytłaczająca, udaje jej się zachować zimną krew i przy wsparciu pozostałych przy życiu pracowników, rozpoczyna walkę o odzyskanie kontroli nad budynkiem. W miarę czynienia postępów pojawia się jednak coraz więcej zagadek, których rozwikłanie nie będzie wcale takie proste.

Najlepsze promocje na Control według Lowcygier.pl

Oferty na Control na PC:

Podstawowa wersja Control dostępna jest w tym miesiącu w Humble Choice.

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na Control na Xbox One / Xbox Series X|S:

Promocje na grę na Nintendo Switch:

Control w Game Pass

Control dostępne jest w abonamencie Xbox Game Pass na PC i konsole. Subskrypcję XGPU możecie zakupić taniej korzystając z oferty – Promocja na Xbox Game Pass Ultimate dla nowych i aktualnych sub. – 280 dni za jedyne 160,32 zł!.

Kait Diaz z Gears 5

Fabuła piątej części kultowej serii gier akcji TPP – Gears of War, kontynuuje wątki poruszone w czwartej odsłonie, dlatego też przed zabraniem się za „piątkę”, warto wcześniej sięgnąć po jej poprzedniczkę. Kait Diaz, główna bohaterka Gears 5, wyrusza w podróż, celem odkrycia przyczyny trapiących ją koszmarów. W trakcie eksploracji dziewczyna, wraz ze swoimi towarzyszami, musi też stawić czoła wrogo nastawionym istotom, zwanym Szarańczą. W trakcie swoich przygód Kait daje się poznać zarówno ze swojej emocjonalnej i czułej, jak i twardej strony, co świetnie kontrastuje z porywczym charakterem pozostałych członków oddziału.

Najlepsze oferty na Gears 5 według Lowcygier.pl

Oferty na Gears 5 na PC:

Promocje na grę na Xbox One / Xbox Series X|S:

Gears 5 w Game Pass

Gears 5 dostępne jest w abonamencie Xbox Game Pass na PC i konsole. Subskrypcję XGPU możecie zakupić taniej korzystając z oferty – Promocja na Xbox Game Pass Ultimate dla nowych i aktualnych sub. – 280 dni za jedyne 160,32 zł!.

Aloy z Horizon Zero Dawn

Opanowany przez mechaniczne zwierzęta, postapokaliptyczny świat przedstawiony w Horizon Zero Dawn nie jest przyjemnym do życia miejscem. W tak niesprzyjających warunkach przyszło dorastać Aloy, uroczej rudowłosej wojowniczce z plemienia Nora. Jakby tego było mało, dziewczyna została odrzucona przez swoich współplemieńców i wychowała się wśród wyrzutków. W pewnym momencie Aloy decyduje się wyruszyć w podróż, by poznać przyczyny pojawienia się na planecie metalowych bestii, a także odkryć tożsamość swoich prawdziwych rodziców. Jak łatwo się jednak domyślić, nie wszyscy będą zadowoleni z jej poczynań.

Najlepsze promocje na Horizon Zero Dawn według Lowcygier.pl

Oferty na Horizon Zero Dawn na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Alyx Vance z Half Life: Alyx

Jak kobiety w grach wideo to na pewno Alyx Vance, bez niej cała seria Half Life nie miałaby racji bytu. To właśnie ta młoda, energiczna i radosna dziewczyna wręcza Gordonowi Freemanowi Gravity Gun, który był jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Half Life 2. W postać Alyx można wcielić się w najnowszej produkcji Valve – Half Life: Alyx. Akcja gry toczy się pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu, a fabuła opowiada o walce Alyx i jej ojca z Kombinatem i najeżdżającymi Ziemię kosmitami. Sporym utrudnieniem dla graczy jest niestety to, że z tytułem tym zapoznać mogą się jedynie posiadacze gogli VR.

Najlepsze oferty na Half Life: Alyx według Lowcygier.pl

Oferty na Half Life: Alyx na PC:

Android 2B z NieR: Automata

2B to urocza, białowłosa dziewczyna, z przepaską na oczach, która dobrze wie jak posługiwać się bronią. Do tego ta krótka sukienka i czarne pończochy… Takie kobiety w grach wideo zawsze przyciągają, jednak wszystkich, którzy zdążyli już popaść w zachwyt nad tajemniczą wojowniczką, musimy rozczarować. 2B tak naprawdę nie jest człowiekiem, a jedynie niezwykle realistycznym, humanoidalnym androidem. Nie zmienia to jednak faktu, iż od tej intrygującej postaci ciężko oderwać wzrok. Sama gra NieR: Automata także jest niczego sobie. Wciągająca fabuła, szybki, wymagający, ale i dający masę satysfakcji gameplay. W to po prostu trzeba zagrać 😉

Najlepsze promocje na NieR: Automata według Lowcygier.pl

Oferty na NieR: Automata na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na NieR: Automata na Xbox One / Xbox Series X|S:

NieR: Automata w Game Pass

Gears 5 dostępne jest w abonamencie Xbox Game Pass na konsole. Subskrypcję XGPU możecie zakupić taniej korzystając z oferty – Promocja na Xbox Game Pass Ultimate dla nowych i aktualnych sub. – 280 dni za jedyne 160,32 zł!.

Jill Valentine z Resident Evil 3

Zombie opanowało miasto? Najlepiej będzie zadzwonić po Jill Valentine. Amerykańska Specjalna Agentka Operacyjna należąca do grupy walczącej z bioterroryzmem nie raz, nie dwa pokazała się z najlepszej strony w sytuacji kryzysowej. Opanowana i pewna siebie kobieca bohaterka gry potrafi znaleźć wyjście z każdych tarapatów. Jill gra pierwsze skrzypce w Resident Evil 3. Gdy Racoon City, miasto, w którym aktualnie przebywa, pada ofiarą ataku korporacji Umbrella, dziewczyna postanawia uciec, ratując przy tym wszystkich pozostałych przy życiu ludzi. Wszystko komplikuje jednak śledzący każdy jej krok Nemesis.

Najlepsze oferty na Resident Evil 3 według Lowcygier.pl

Oferty na Resident Evil 3 na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na Resident Evil 3 na Xbox One / Xbox Series X|S:

Archeolog Lara Croft z serii Tomb Raider

Panny Croft nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Wymieniając kobiety w grach wideo, ona po prostu musi tu być! Lara, niezwykle inteligentna archeolog i poszukiwaczka przygód, po raz pierwszy pojawiła się w grze Tomb Raider w 1996 roku. Gra studia Core Design została bardzo ciepło przyjęta i stała się motorem napędowym dla komiksów, książek i filmów. Na szczęście nie zapomniano o pierwowzorze i kolejne lata przynosiły nam nowe przygody jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych bohaterek w świecie gier. Najnowsza trylogia, rozpoczęta w 2013 roku od tytułu nazwanego po prostu Tomb Raider, jest rebootem serii i opowiada o początkach kariery Lary Croft. Produkcje te stanowią ciekawe połączenie gier akcji ze zręcznościówkami, a dodatkowym smaczkiem są łamigłówki napotykane w trakcie eksploracji dawno opuszczonych grobowców.

Najlepsze promocje na Shadow ot the Tomb Raider według Lowcygier.pl

Oferty na Shadow of the Tomb Raider na PC:

Promocje na grę na PlayStation 4 / PlayStation 5:

Oferty na Shadow of the Tomb Raider na Xbox One / Xbox Series X|S:

Ellie z The Last of Us Part II

Ellie to delikatna i wrażliwa osóbka, której, na swoje nieszczęście, przyszło żyć w zniszczonym, pełnym niebezpieczeństw, świecie. Po traumatycznych przeżyciach z pierwszej części dziewczyna osiedla się na farmie, próbując cieszyć się ciszą i spokojem. Sielanka nie trwa jednak długo. Z powodu pewnego brutalnego wydarzenia życie Ellie ponownie wywraca się do góry nogami, a 19-letnia bohaterka gry wideo wraca na trakt, wierząc, że na końcu znajdzie ukojenie. Świetnie zrealizowana transformacja protagonistki jest jednym z najważniejszych elementów fabularnych całej gry. Choć The Last of Us Part 2 swego czasu spore kontrowersje, nie można jej odmówić świetnego klimatu i wielu, dodających realizmu, smaczków. Teraz gdy emocje już opadły, warto na spokojnie zapoznać się z tą produkcją.

Polecane oferty na The Last of Us II na PlayStation:


Łowcy, jaka jest Wasza ulubiona kobieta w grach wideo? Mając w grze do wyboru postać kobiecą i męską, jaką częściej decydujecie się grać?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.