Jaki powerbank do Nintendo Switch i Steam Decka? Ranking najlepszych przenośnych ładowarek

Zbliżają się wakacje, pora nieco odpocząć. Nie oznacza to jednak, że musimy przy tym rezygnować z gier. Aby cieszyć się przenośną konsolą jak najdłużej, warto sięgnąć po jak najlepszy powerbank, który pozwoli nam szybko podładować baterię Nintendo Switch czy też Steam Decka (a w przyszłości także i Asus ROG Ally) w każdym miejscu i chwili, a nie dopiero po powrocie na miejsce noclegu.

Łowcy, wybraliśmy kilka sprawdzonych urządzeń, więc jeśli chcecie dowiedzieć się, jaki powerbank wybrać, aby móc bez przeszkód raczyć się rozgrywką odpoczywając na leżaczku, zapraszamy do dalszej części wpisu.

Pojemność baterii Nintendo Switch i Steam Decka

Na początku trochę teorii. Bateria Nintendo Switch to ogniwo litowo-jonowe o pojemności 4310 mAh. Może zapewnić od 2,5 do 9 godzin gry w zależności od posiadanego modelu konsoli, intensywności obciążenia i ustawień jasności ekranu. Bardziej rozbudowane produkcje wykończą akumulatorek w mgnieniu oka. NS posiada wejście USB typu C, wtyczka naszego powerbanka musi mu odpowiadać. Aby zapewnić najbardziej efektywne ładowanie Nintendo Switch, warto zaopatrzyć się w jak najlepszy powerbank o wyjściu USB-C gwarantującym natężenie prądu co najmniej 2 Amperów.

W przypadku Steam Deck mamy natomiast do czynienia z ogniwem o pojemności 5313 mAh, pozwalającym cieszyć się grą przez 2 do 8 godzin. Ogrywając bardziej wymagające produkcje, należy liczyć się z tym, że czas działania urządzenia niebezpiecznie zbliży się ku tej mniejszej z wartości. Podobnie jak wygląda to z japońską konsolą, niezbędna będzie przenośna ładowarka, która zaoferuje na wyjściu prąd o natężeniu przynajmniej 2 Amperów.

Jak widać, przyda nam się więc jak najlepszy powerbank, gdyż bez niego szybko zostaniemy pozbawieni możliwości czerpania radości z grania. Nie każdy sprzęt będzie jednak odpowiedni, przyjrzyjmy się więc nieco bliżej temu, w co powinno być wyposażone kupowane przez nas urządzenie.

Czym charakteryzuje się najlepszy powerbank?

Jaki powerbank wybrać do Nintendo Switch i Steam Decka? Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Na pierwszy plan wysuwa się pojemność: im większa, tym więcej razy będziemy mogli zasilać urządzenia. Ważne jest, aby przeanalizować tę kwestię w odniesieniu do swoich potrzeb, aby mieć pewność, że powerbank nie zaskoczy nas nieprzyjemnie w połowie dnia. 20 000 mAh powinno być optymalnym wyborem jeśli nie chcecie wydawać majątku, a jednocześnie zależy Wam na tym, by móc zasilić Nintendo Switch czy Steam Deck 2-3 razy. Wydajność i szybkość przekazywania energii również odgrywa istotną rolę. Dobry sprzęt powinien (acz nie jest to niezbędne) wspierać technologie szybkiego ładowania, takie jak Power Delivery (PD) lub Quick Charge (QC). Jak już wcześniej wspominaliśmy, obowiązkowa jest obecność portu USB-C dającego natężenie co najmniej 2 Amperów.

Niektóre powerbanki mają dodatkowe funkcje, w tym wbudowane kable USB, bezprzewodowe ładowanie, możliwość podłączenia wielu urządzeń jednocześnie itp., co może być szczególnie przydatne, gdy oprócz konsoli, chcielibyście także w tej samej chwili podpiąć choćby telefon. Bank energii powinien być wyposażony w zabezpieczenia przed przepięciami, przegrzewaniem, zwarciem i innymi potencjalnymi zagrożeniami, koniecznie trzeba upewnić się, że spełnia wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa.

Wybieracie się na nieco dalsze wojaże i zastanawiacie się, jaki powerbank do samolotu wybrać, tak by obsługa nie robiła problemów? Bez obaw. Większość linii lotniczych umożliwia przewożenie przenośnych baterii o pojemności do 40000 mAH (160 Wh), a więc wszystkie wymienione poniżej sprzęty będą się nadawać.

Polecane powerbanki do Nintendo Switch, Steam Decka i smartfonów

Przenośna ładowarka przydaje się nie tylko do konsoli. Za jej pomocą zasilimy także telefon, czy słuchawki, co niekiedy może uratować życie. Poniżej czeka na Was kilka propozycji.

ADATA P20000QCD 20000mAh

Kompaktowy i lekki, wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 20 000 mAh, powerbank dostępny jest w trzech kolorach – czarnym, białym i niebieskim. Dzięki wsparciu technologii szybkiego ładowania Qualcomm QC 3.0 oraz USB PD 3.0 nasz sprzęt podładujemy sprawnie i bezproblemowo, choć trzeba liczyć się z tym, że 18 W na wyjściu nie pozwoli nam jednocześnie korzystać ze Switcha/Steam Decka i w tym samym czasie zasilać go dodatkową energią. No, ale czasem trzeba też wskoczyć na chwilę do wody.

Baseus PPXJ060001 Star-Lord 20000mAh

Peterze Quill… Nie, tym razem nie chodzi akurat o tego Star-Lorda. No dobrze, no to przyjrzyjmy się temu, co tu mamy. Akumulator o pojemności 20 000 mAh, 2 złącza USB-A, port USB-C 22.5 W (można ładować do 3 urządzeń jednocześnie), oraz 1 wejście microUSB, a także LEDowy wyświetlacz, który pozwala na bieżąco kontrolować stan baterii. Chińska firma zdecydowała się też zaoferować wsparcie dla takich technologii jak Quick Charge oraz Power Delivery.

Baseus Amblight 30000mAh

Baseus Amblight może i nie należy do najtańszych propozycji w tym spisie, trzeba mu jednak oddać to, że swoimi możliwościami w pełni wynagradza poniesione koszty. Przede wszystkim mamy tu potężną baterię o pojemności 30 000 mAh, którą można naładować już w kilka godzin, dzięki czemu nie ma obawy o to, że braknie nam prądu. Bank energii współpracuje z protokołami szybkiego ładowania PD 3.0 oraz QC 3.0 oferując moc do 65 W, pozwalając na zasilanie aż 5 urządzeń jednocześnie. Jeśli przy okazji korzystacie z urządzeń Apple i zastanawiacie się, jaki powerbank do iPhone kupić, wystarczy, że sięgniecie po ten model – obsługuje bowiem także standard Lightning. Poziom wbudowanego akumulatora można natomiast łatwo sprawdzić dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LED. Nie ma co, prawdziwy potwór, któremu niestraszna nawet bateria Steam Decka!

Green Cell PBGC03 PowerPlay 20 20000mAh

Możliwość szybkiego ładowania (technologia Quick Charge) do trzech urządzeń i przy okazji samego Power Banku w tej samej chwili (dzięki funkcji Pass-Through) – czego chcieć więcej? Na pokładzie Green Cell PBGC03 PowerPlay 20 znajdziemy dwa porty USB-C Power Delivery oraz dwa GC Ultra Charge. Do tego całość jest kompaktowa i lekka (341 g). Powerbank wyposażony jest także w wiele funkcji, takich jak dopasowanie napięcia wejściowego i wyjściowego, zabezpieczenie przed zwarciem i głębokim rozładowaniem. Można by rzec, że jest to wybór idealny, gdyby nie ciut wysoka cena. Czasem jednak warto zastanowić się, czy nie kupić po prostu raz, a dobrze.

HAMA Power Pack ALU15HD 15000 mAh

Jeśli boicie się, ze plastik to zbyt kruchy materiał i szukacie czegoś bardziej wytrzymałego, z pomocą przyjdzie Wam HAMA Power Pack ALU15HD. Niemiecka firma zdecydowała się zamknąć baterię o pojemności 15 000 mAh w aluminiowej obudowie, co wpływa pozytywnie także na walory estetyczne całości. Na pokładzie znajdziemy port USB-A, USB-C oraz microUSB. Jednocześnie możemy zasilać z niego 2 sprzęty. ALU15HD wyposażono w zabezpieczenia przed przeładowaniem, głębokim rozładowaniem oraz zwarciem, co zapewnia bezpieczeństwo nie tylko powerbanka, ale także podłączonych do niego urządzeń.

Reinston 20000mAh EPB027/EPB028

Wyposażony w jeden port USB typu A, jeden USB-C oraz pojedynczy microUSB powerbank firmy Reinston proponuje nam ładowanie podłączonych urządzeń prądem o natężeniu 2,1 A. To w pełni wystarcza, aby zasilić Pstryczka i SD, choć może nie dać sobie rady, jeśli zamierzamy jednocześnie grać. Niestety są też i minusy, nie znajdziemy tu wsparcia Quick Charge ani Power Delivery, a do tego całość jest dość ciężka. Niemniej w tej cenie może to być opcja warta uwagi.

Tu także znajdziecie mniej pojemną, acz lżejszą alternatywę. Modele oznaczone jako EPB025 i EPB026, to równie wydajne urządzenia, z tym że oferują jedynie 10 000 mAh. Są za to dość lekkie – 183 g

Tracer AMOS 20000mAh

Kompaktowy powerbank od firmy Tracer również oferuje baterię o pojemności 20 000 mAh. Co prawda przy jego pomocy będziemy mogli podpiąć jedynie dwa urządzenia jednocześnie, jednak dzięki wsparciu dla Quick Charge i Power Delivery nie powinno być to zbyt dużym problemem, gdyż proces przebiegał będzie szybko i sprawnie. Zastosowane ogniwa polimerowe pozwalają na jednoczesne ładowanie sprzętu z gniazdka i zasilanie przy jego pomocy telefonu czy też konsoli.

Xiaomi Redmi 18W Fast Charge Power Bank 20000mAh

Xiaomi Redmi to połączenie przyzwoitej ceny z dużą pojemnością. Litowo-polimerowe ogniwo o pojemności 20 000 mAh pozwala zasilać kilka urządzeń jednocześnie, przy pomocy dwóch portów USB-A, a także jednym USB-C i microUSB. Duży rozmiar baterii pozwoli naładować Switcha bądź Steam Decka więcej niż raz i to w przyzwoitym tempie – 18 W. Niestety ze względu na swoją pojemność jest dość ciężki. Jeśli wolicie lżejszą alternatywę, możecie zainteresować się modelem oferującym 10 000 mAh.

Uwaga! Na rynku wciąż może być dostępna stara wersja, wyposażona w dwa porty USB-A. Zanim zdecydujecie się na zakup, sprawdźcie dokładnie opis oferty!


Łowcy, gracie w podróży? Bateria Nintendo Switch wystarcza Wam na jedno posiedzenie, czy też ciężko Wam się obejść bez dodatkowego zapasu mocy?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.