Najlepsze gry wyścigowe Xbox One

Gry wyścigowe na Xbox One i PlayStation 4 - top 10 gier samochodowych

Zmieniamy klimaty! Ostatnio pisaliśmy o platformówkach na PC, teraz czas na gry wyścigowe na Xbox One i PlayStation 4. Wymienione w tekście tytuły można oczywiście ograć też i na konsolach nowej generacji, dzięki wstecznej kompatybilności. Niektóre z nich, chociażby Forza Horizon 4, zostały nawet specjalnie zoptymalizowane, by zapewnić graczom jak najlepsze doznania. Wydane na PlayStation i Xbox gry wyścigowe można bez większych problemów przechodzić, korzystając z pada. Osoby żądne większych wrażeń powinny sięgnąć po kierownice do gier, które pozwolą lepiej wczuć się w klimat rozgrywki.

Łowcy, przed Wami kolejna topka, tym razem obejmująca wydane na konsole PlayStation oraz Xbox gry wyścigowe. Miłej zabawy 😉

Assetto Corsa Competizione

Assetto Corsa Competizione to pełnoprawny symulator wyścigowy przeznaczony dla prawdziwych wyjadaczy. Deweloperzy postarali się o to, by jak najdokładniej przedstawić fizykę jazdy. Na prowadzenie pojazdu wpływ mają więc wpływ czynniki pogodowe, aerodynamika maszyny, ustawienia podzespołów czy też model opon. Wszystkie wskaźniki opracowano na podstawie danych zebranych z prawdziwych samochodów. Na graczy czeka kilkadziesiąt licencjonowanych aut takich marek jak np. Ferrari, Lamborghini i Mercedes, a także istniejące w rzeczywistości tory.

Assetto Corsa Competizione dostępne jest na PC, PlayStation i Xbox.

Promocje na Assetto Corsa Competizione na PlayStation 4:

Cena Assetto Corsa Competizione na Xbox One:

Crash Team Racing Nitro-Fueled

Gry wyścigowe na Xbox One i PlayStation 4 nie zawsze muszą być realistyczne i poważne 😉 Crash Team Racing Nitro-Fueled oferuje nieco bardziej humorystyczne spojrzenie na samochodówki. Nie oznacza to jednak wcale, że gra jest łatwa. Zwariowane wyścigi rozgrywają się na mocno zróżnicowanych trasach, a duży wpływ na rozgrywkę mają rozrzucone na mapie power-upy. W pudełkach znaleźć można m.in. bronie, pozwalajace chwilowo wykluczyć z rywalizacji przeciwników. Ci oczywiście nie pozostają bierni i odwdzięczają się tym samym.

W Crash Team Racing Nitro-Fueled zagramy na PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Oferty na Crash Team Racing Nitro-Fueled na PlayStation 4:

Promocje na Crash Team Racing Nitro-Fueled na Xbox One:

DiRT Rally 2.0

Osoby, które lubią wymagające gry wyścigowe na Xbox One i PlayStation 4 powinny zwrócić swoją uwagę na DiRT Rally 2.0. Co prawda nie jest to tytuł wyróżniający się do bólu realistycznym modelem jazdy, ale po odpowiedniej konfiguracji może sprawić przyjemność nawet starym wyjadaczom. Początkujący także powinni bez problemu się w nim odnaleźć, wybierając mniejszy poziom trudności. Gra oferuje kilkadziesiąt zróżnicowanych tras, po których śmigać można, siedząc za wirtualną kierownicą ponad 50 znanych, licencjonowanych samochodów.

DiRT Rally 2.0 dostępne jest na PC, PlayStation i Xbox.

Promocje na DiRT Rally 2.0 na PlayStation 4:

Cena DiRT Rally 2.0 na Xbox One:

Gran Turismo Sport

Seria Gran Turismo od lat tworzona jest tylko i wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation. Nie inaczej było z Gran Turismo Sport, będącym poboczną częścią głównego cyklu. Początkowo gra wzbudzała sporo kontrowersji, gdyż fani spodziewali się czegoś zupełnie innego niż dostali. W przeciwieństwie do flagowych części tej serii GT Sport nastawione jest głównie na zabawę w sieci. Dopiero po pewnym czasie Polyphony Digital dodali do gry nieco bardziej rozbudowaną kampanię. Twórcy oddali graczom ponad 300 różnych samochodów, którymi można ścigać się na kilkudziesięciu trasach.

W Gran Turismo Sport zagramy wyłącznie na konsoli PlayStation.

Promocje na Gran Turismo Sport na PlayStation 4:

F1 2020

Królowa sportów motorowych również dostała solidne gry wyścigowe na Xbox One i PlayStation 4. Seria F1, której ostatnią wydaną odsłoną jest F1 2020 (premiera F1 2021 zaplanowana została na lipiec tego roku) może pochwalić się świetnie oddanym realizmem modelu jazdy. W tej sprawie zresztą kontaktowano się z prawdziwymi kierowcami, których sugestie posłużyły do wprowadzania poprawek. Na szczęście nie zapomniano o mniej zaprawionych w grach miłośnikach wyścigów, którzy dostali dedykowany sobie tryb „casual mode”. Oprócz samej zabawy na torze F1 2020 oferuje także tryb menedżerski, pozwalający poprowadzić zespół, będąc odpowiedzialnym za całość przygotowań do sezonu, kontrakty z mediami i sponsorami oraz finanse.

F1 2020 dostępne jest na PC, PlayStation i Xbox

Oferty na F1 2020 na PlayStation 4:

Promocje na F1 2020 na Xbox One:

Forza Horizon 4

Wiele osób mówi, że nie ma lepszej dostępnej na konsolach Xbox gry. Forza Horizon 4 dała się poznać przede wszystkim jako gwarantująca sporo swobody produkcja. Można, co prawda, było brać udział w zawodach, ale też nikt jakoś usilnie do tego nie zmuszał. Samo jeżdżenie po malowniczych terenach Wielkiej Brytanii zapewnia wystarczająco dużo emocji. Obecnie w grze dostępnych jest ponad 700 samochodów, masę rzeczy do odkrycia i właściwie nieskończona ilość wyzwań i wyścigów. Jedna z ostatnich aktualizacji dodała bowiem tryb Super 7, pozwalający tworzyć graczom niemalże dowolne trasy i udostępniać je innym kierowcom.

W Forza Horizon 4 zagramy na PC i Xbox

Cena Forza Horizon 4 na Xbox One:

Forza Motorsport 7

W przeciwieństwie do Forzy Horizon, Forza Motorsport 7 w pełni skupia się na rywalizacji na torze. Stworzony przez twórców model jazdy umieścić można pomiędzy zręcznościówką a symulacją. Prowadzenie pojazdu nie jest skomplikowanym wyzwaniem, ale każda, nawet najdrobniejsza zmiana, ustawień samochodu sprawia, że prowadzi się go inaczej. Turn 10 Studios oddało do dyspozycji gracza ponad 100 torów, po których śmigać można, zasiadając za sterami 700 różnych samochodów. Jeśli chodzi o gry wyścigowe na Xbox One, seria Forza nie ma sobie równych 😉

Forza Motorsport 7 dostępne jest na PC oraz Xbox

Oferty na Forza Motorsport 7 na Xbox One:

MotoGP 20

Pora na małą zmianę klimatu, wbrew tytułowi artykułu 😉 MotoGP 20, w przeciwieństwie do innych opisywanych gier wyścigowych pozwala ścigać się nie samochodami, a motocyklami. Produkcja ta jest jednak na tyle dobra, że zasługuje na miejsce na liście zbierającej najciekawsze wyścigi na Xbox One i PlayStation 4. Dzięki licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata studio Milestone mogło zaoferować graczom oficjalne trasy i motocykle. W porównaniu z poprzednimi częściami cyklu poprzeczka poziomu trudności została nieco podniesiona, a wszystko za sprawą całkowitego przebudowania fizyki gry, co uczyniło model jazdy bardziej realistycznym.

MotoGP 20 dostępne jest na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch

Oferty na MotoGP 20 na PlayStation 4:

Promocje na MotoGP 20 na Xbox One:

Project Cars 2

Project Cars 2 to produkcja stworzona z myślą o graczach lubujących się w realistycznym, symulacyjnym modelu jazdy. Sama gra została częściowo sfinansowana za pomocą akcji crowdfundingowej, na taką, a nie inną kreację miały więc wpływ zdania fanów marki. Poziom trudności można jednak dostosować pod swoje umiejętności, włączając lub wyłączając przy tym ułatwienia, dzięki czemu do zabawy mogą zasiąść też początkujący. Warto zaznaczyć, że Project Cars 2 nie jest najnowszą częścią serii. W 2020 roku na rynku pojawił się także Project Cars 3, ale ten nie spotkał się z ciepłym przyjęciem graczy, którym nie spodobała się zmiana modelu jazdy oraz nastawiony na grind, męczący tryb kariery.

W Project Cars 2 zagramy na PC, PlayStation i Xbox

Promocje na Project Cars 2 na PlayStation 4:

Cena Project Cars 2 na Xbox One:

WipEout: Omega Collection

Może już starczy z tym realizmem, co? Futurystyczne wyścigi WipEout: Omega Collection to składanka trzech odświeżonych starszych tytułów z serii WipEout. Tytuł ten pozwala graczom zasiąść za sterami antygrawitacyjnych bolidów poruszających się z ogromną prędkością po mocno pokręconych torach. Dodatkową atrakcją są rozrzucone po mapach pola przyspieszające, dzięki którym w mgnieniu oka można obrócić tabelę do góry nogami. Na trasach znaleźć można także i różnego rodzaju bronie, za pomocą których można ustrzelić przeciwnika. Należy jednak być uważnym, bo wróg nie pozostaje dłużny.

WipEout: Omega Collection dostępne jest na konsolach PlayStation

Promocje na WipEout: Omega Collection na PlayStation 4:


Łowcy, jakie gry wyścigowe na Xbox One i PlayStation 4 polecilibyście innym? W bezpośrednim pojedynku tytułów ekskluzywnych wybieracie dostępne na Xbox gry marki Forza czy dedykowane konsolom PlayStation Gran Turismo?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.