Gry strategiczne, których premiery warto śledzić w 2020 r.

Internetowi mędrcy twierdzą, że gry strategiczne najlepsze czasy mają już za sobą. Jako Łowcy Gier nie zgadzamy się z tą tezą i zachęcamy Was do lektury artykułu prezentującego najciekawsze pecetowe strategie, których premierę zaplanowano na rok 2020. Tekst powstał dzięki pomocy naszej Społeczności, za co serdecznie dziękujemy! Jeśli chcecie mieć realny wpływ na naszą publicystykę – zapraszamy do Growej grupy wsparcia. 🙂

Warcraft III: Reforged

Warcraft III: Reforged to odnowiona wersja kultowego RTS firmy Blizzard. Remaster zaoferuje graczom poprawioną szatę graficzną oraz wiele usprawnień gameplayu. Odświeżone wydanie zawiera podstawową wersję gry wraz z dodatkiem The Frozen Throne. Premiera już 29 stycznia 2020!

The Settlers

Ósma część popularnej serii strategicznych gier ekonomicznych pod tytułem The Settlers pozwoli graczom przejąć kontrolę nad garstką osadników zmuszonych do opuszczenia swojej ojczyzny. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Iron Harvest

Jak potoczyłaby się I Wojna Światowa, gdyby na polach bitew walczyły ze sobą mechy? W tej oryginalnej strategii gracze mogą przekonać się o tym sami, przejmując dowodzenie nad zabójczymi machinami. Iron Harvest to pełnokrwista gra z gatunku real-time strategy, której premiera zaplanowana jest na 1 września 2020.

Port Royale 4

W Port Royale 4 gracze wcielą się w gubernatora niewielkiej osady na Karaibach, którego celem będzie utworzenie sprawnie funkcjonującego imperium. Data premiery tej świetnie zapowiadającej się strategii ekonomicznej została zaplanowana na trzeci kwartał 2020 r.

Nebuchadnezzar

Nabuchadnezzar to strategia ekonomiczna nawiązująca do wydanej wiele lat temu gry Zeus: Pan Olimpu. Klasyczny gameplay oparty o rozbudowę osady i dbanie o mieszkańców, z pewnością przypadnie do gustu weteranom gatunku. W rolę przywódcy perskiego miasta będziemy można wcielić się w drugiej połowie 2020 r.

Twierdza: Władcy

W nowej odsłonie popularnego cyklu Stronghold akcja przeniesie się na Daleki Wschód. Według zapowiedzi twórców, gra będzie łączyć najlepsze rozwiązania, znane z poprzednich części, z zupełnie nowymi możliwościami. Dokładna data premiery Twierdza: Władcy nie jest jeszcze znana.

Age of Empires IV

Czwarta część słynnego cyklu gier RTS przybliży fanom realia średniowiecznego świata. Gracze po raz kolejny staną na czele jednej z nacji, by przeprowadzić ją przez kolejne etapy rozwoju. Dokładna data premiery Age of Empires IV nadal owiana jest tajemnicą.

Pre-ordery Age of Empires IV nie zostały jeszcze ogłoszone.

Desperados III

Desperados III to gra z gatunku real-time strategy, w której gracze odegrają rolę przywódcy gangu rewolwerowców wykonujących karkołomne misje na Dzikim Zachodzie. Data premiery nie została ujawniona.

Humankind

Humankind to strategia turowa, wzorowana na popularnej serii Sid Meier’s Civilization. Gracze obejmą kontrolę nad stworzoną przez siebie cywilizacją i będą musieli przeprowadzić ją przez kolejne etapy rozwoju od czasów starożytnych aż po współczesność.

Praetorians: HD Remaster i Commandos 2: HD Remaster

Zarówno Praetorians, jak i Commandos należą do grona najlepszych gier strategicznych w historii. W rolę dowódcy rzymskich legionistów i/lub komandosów z okresu drugiej wojny światowej gracze ponownie wcielą się już 24 stycznia 2020 (czyli dzisiaj :)). Odnowione wersje obu klasycznych tytułów to nie tylko ładniejsza grafika, ale też poprawiony interfejs i sterowanie.

W 2020 roku możemy spodziewać się jeszcze kilku innych ciekawych gier strategicznych. Mowa tu m.in. o remasterze pierwszej części Command & Conquer, a także spin-offu serii Total War pod tytułem Total War: Troy.

Bonus: Najlepsze gry strategiczne 2019 r.

Strategia, na którą czekacie, wychodzi dopiero za kilka miesięcy? Spokojnie… Sięgnijcie w międzyczasie po jedną z najlepszych, według redaktorów Lowcygier.pl, gier strategicznych minionego roku. Nie będziecie rozczarowani 🙂

Total War: Three Kingdoms

Total War: Three Kingdoms to znakomita pozycja łącząca w sobie elementy RTS i strategii turowej. Akcja gry toczy się w średniowiecznych Chinach, rozdartych wewnętrznymi konfliktami. Gracze wcielają się w jednego z kilkunastu dowódców, starając się ponownie zjednoczyć krainę.

Planet Zoo

W Planet Zoo obejmujemy stanowisko dyrektora ogrodu zoologicznego. Naszym zadaniem jest prowadzenie obiektu w taki sposób, by spełnić wymagania zarówno gości, jak i zamieszkujących go zwierząt. Mimo że rozgrywka z pozoru wydaje się prosta, dobre opanowanie wszystkich mechanik jest nie lada wyzwaniem.

Anno 1800

Anno 1800 to kolejna część niezwykle popularnych gier z gatunku strategii ekonomicznych. W najnowszej odsłonie gracze stają na czele małej osady z czasów rewolucji przemysłowej, starając się przekształcić ją w sprawnie funkcjonującą metropolię.

Wymienione powyżej gry to pozycje must-have… w naszej subiektywnej opinii 🙂 Poza wspomnianymi strategiami warto również zainteresować się Tropico 6, Transport Fever 2, Phoenix Point oraz Crossroads Inn.


Na jakie strategie turowe, ekonomiczne lub czasu rzeczywistego w roku 2020 czekacie najbardziej? Jakie jest Wasze nastawienie do tycoonów? W grach strategicznych preferujecie kampanie singlowe czy potyczki w multiplayerze? Łowcy, czekamy na Wasze komentarze 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.