Najlepsze gry Steam 2017

Gry Steam 2017 r. Top 10 najlepiej ocenianych gier PC

Rok 2017 przyniósł nam sporo interesujących tytułów. Jeśli chodzi o gry Steam, prawdziwym fenomenem okazało się PlayerUnkown’s Battlegrounds, rozpoczynając szał na gatunek Battle Royale. Na rynku pojawiła się także siódma główna część serii Resident Evil, a Ubisoft zaproponował graczom zupełnie odmienne podejście do serii Assassin’s Creed wprowadzając do Origins elementy RPG. W tym też roku zadebutowały nietuzinkowe produkcje, takie jak NieR: Automata, Hellblade: Senua’s Sacrifice oraz Prey. My jednak nie o tym. Dziś przedstawimy Wam ranking top Steam gry 2016. Niektóre produkcje z pewnością Was zaskoczą 😉

Łowcy, przed Wami zestawienie obejmujące popularne gry na Steam z 2017 roku, które zostały wyróżnione przez graczy świetnymi ocenami.

10. West of Loathing

Ogrywając West of Loathing nie sposób się nie roześmiać. Pełna humoru produkcja studia Asymmetric zawiera mnóstwo gagów, zarówno w warstwie fabularnej, jak i samej mechanice rozgrywki. Twórcy nie ukrywają, że wzorowali się na slapstickowych komediach, dzięki czemu postacie w grze są mocno przerysowane, a do tego przeżywają wiele zakrawających na groteskę przygód. Gracz wciela się w początkującego kowboja, który ma dość nudy i chce zdobyć sławę oraz bogactwo. W tym celu rusza w podróż, przemierzając po drodze liczne miasteczka, pustynie, a także wypełnione skarbami (i chroniącymi je potworami) podziemia.

West of Loathing cieszy się 97% pozytywnych recenzji ze wszystkich 5959 głosów.

9. Gorogoa

Gorogoa to nietypowa i oryginalna gra logiczna, będąca debiutancką produkcją studia Buried Signal. Głównym bohaterem jest chłopiec, który zbiera rozmaite przedmioty, odwołujące się do wierzeń i religii z całego świata. Sam gameplay jest bardzo prosty, a zarazem atrakcyjny. Zadaniem gracza jest odpowiednie dopasowanie kafelków przedstawiających animowane sceny. Odpowiednio ułożone obrazki zaprezentują pewien motyw, dzięki któremu będzie można popchnąć fabułę do przodu. Uroku tej produkcji dodaje oryginalna stylistyka, przywodząca na myśl odręczne, pokolorowane szkice.

Gorogoa posiada na Steam 8609 komentarzy, z czego aż 97% jest pozytywnych.

8. Finding Paradise

Utrzymane w klimatach 16-bitowego japońskiego RPG Finding Paradise należy do gatunku gier przygodowych. W rolach głównych występują dwaj lekarze, którzy dzięki technologiom przyszłości podróżują do wnętrza umysły umierającego człowieka, by poznać jego ostatnie życzenie przed śmiercią. Rozgrywka skupia się przede wszystkim na eksploracji świata, rozmowach z postaciami i zbieraniu wspomnień konającego mężczyzny. Przed sięgnięciem po Finding Paradise warto zapoznać się z poprzednimi produkcjami studia FreeBird Games. Znajomość To the Moon i A Bird Story nie jest konieczna, ale pozwala lepiej zrozumieć fabułę opisywanego tytułu.

Finding Paradise cieszy się 97% pozytywnych recenzji ze wszystkich 10141 głosów.

7. Ravenfield

Battlefield? Call of Duty? A po co i na co to komu, skoro jest Ravenfield 🙂 Znajdująca się jeszcze w fazie wczesnego dostępu drużynowa strzelanka wyróżnia się nadzwyczaj miodnym gameplayem i charakterystyczną oprawą graficzną. Za produkcję odpowiedzialna jest jedna osoba, a mimo to już od kilku lat tytuł dostaje regularne aktualizacje. Gracz może wcielić się w postać żołnierza i brać udział w wielkich bitwach. Walczyć można zarówno na piechotę, jak i przy pomocy pojazdów bojowych, w tym także i helikopterów. Warto zaznaczyć, że nie jest to gra multiplayer. Pozostali wojacy na polu bitwy sterowani są przez AI.

Ravenfield posiada na Steam 38002 komentarzy, z czego aż 96% jest pozytywnych.

6. Cuphead

Piekielnie wymagająca, irytująca, a zarazem niezwykle satysfakcjonująca. Takimi słowami najłatwiej opisać Cuphead, klasyczną platfomówkę, inspirowaną kreskówkami z lat 30. XX wieku. Głównymi bohaterami tej ciekawej produkcji są uzależnieni od hazardu bracia, którzy przegrywają w kości swoje dusze. Diabeł daje im jednak ostatnią szansę na ratunek i tak Mugman i Cuphead rozpoczynają podróż celem spłacenia zaciągniętego długu. Główną atrakcją są walki z bossami. Pojedynki składają się z kilku etapów i wymagają niezwykłej wręcz precyzji i refleksu. Wydanana w 2017 gra Steam posiada także opcję zabawy w kooperacji, ale… ukończenie gry jest wtedy jeszcze trudniejsze 😉

Cuphead cieszy się 96% pozytywnych recenzji ze wszystkich 68423 głosów.

5. Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition

Divinity: Original Sin 2 to klasyczny RPG osadzony w realiach fantasy. Na graczy czeka tu widok w rzucie izometrycznych, turowa walka i sporo lokacji do przemierzenia. Akcja osadzona została tysiąc lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Tym razem głównymi bohaterami zostali adepci zakazanej magii. Dostępna na Steam gra posiada rozbudowany kreator postaci, a sam proces tworzenia protagonisty jest niezwykle istotny. Wątek fabularny zmienia się bowiem w zależności od tego, jaką postacią kieruje gracz. Każda z grywalnych ras dysponuje własnymi umiejętnościami i jest inaczej odbierana przez mieszkańców Rivellonu.

Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition posiada na Steam 110648 komentarzy, z czego aż 96% jest pozytywnych.

4. A Hat in Time

Klasyczne platformówki co jakiś czas powracają w zupełnie nowych odsłonach. Jedną z najlepszych produkcji, mocno nawiązujących do legendarnych tytułów pokroju Banjo-Kazooie jest A Hat in Time. Trójwymiarowa gra platformowa opowiada o przygodach dziewczynki zwanej Hat Kid. Bohaterka staje przed zadaniem złożenia do kupy czasu, który eksplodował (ciężko to wytłumaczyć…). Do obrony przed złoczyńcami służy jej parasol. Przedmiot ten nie jest tylko bronią. Można wykorzystywać go także jako spadochron czy kijek ułatwiający poruszanie się pomiędzy platformami. Ważną rolę odgrywa także tytułowy kapelusz, zapewniający specjalne umiejętności.

A Hat in Time cieszy się 98% pozytywnych recenzji ze wszystkich 30260 głosów.

3. Doki Doki Literature Club

Doki Doki Literature Club pozwala wcielić się w nastolatka — nowego członka klubu literackiego. Visual Novel pretenduje do bycia kolejną pełną humoru komedią romantyczną, w miarę odkrywania nowych wątków klimat produkcji całkowicie się zmienia. Wyszukując najlepsze darmowe gry na Steam, nie sposób przejść obok tego tytułu obojętnie. Uwaga! Produkcja tylko dla osób o mocnych nerwach. Niedawno na rynku pojawiła się płatna wersja Doki Doki Literature Club Plus!, zawierająca w sobie kilka usprawnień i dodatkowych historii.

Doki Doki Literature Club posiada na Steam 165356 komentarzy, z czego aż 96% jest pozytywnych.

2. Slime Rancher

Slime Rancher to stworzony przez niezależne studio Monomi Park sandboks, którego główną bohaterką jest młoda farmerka zamieszkująca jedną z planet w przestrzeni kosmicznej. Dziewczyna zamierza dorobić się na hodowli slimów, czyli kolorowych, żyjących istotek o konsystencji żelki. Nie wszystkie szlamy, bo tak przetłumaczyć można nazwę żyjątek, są jednak miłe i przyjazne. Niektóre potrafią sprawić mnóstwo problemów. Zdarza się, że zachowują się agresywnie i nie chcą dać się złapać bez walki. Hodowla też nie należy do prostych zadań. Każdy gatunek ma swoje własne potrzeby, jedne są mięsożercami, inne zaś jedzą tylko rośliny.

Slime Rancher cieszy się 98% pozytywnych recenzji ze wszystkich 30260 głosów.

1. Hollow Knight

Hollow Knight to dwuwymiarowa platformówka z gatunku metroidvania, sfinansowana ze zbiórki na Kickstarterze i stworzona przez studio Team Cherry. Tytuł przenosi gracza do fantastycznej miasta, pod którym rozciągają się ogromne podziemne labirynty. Wszyscy, którzy zdecydowali się je odwiedzić, ginęli bez wieści. Nie bacząc na to, główny bohater decyduje się stawić czoła wyzwaniu i zdobyć sławę oraz bogactwa. Rozgrywka opiera się na eksploracji przepastnych lokacji, walce z napotkanymi wrogami i rozwiązywaniu zagadek. Zasmakowaliście już tej gry na Steam? Teraz pozostaje tylko czekać na Hollow Knight: Silksong, ale twórcy nie spieszą się z ujawnieniem daty premiery 🙂

Hollow Knight posiada na Steam 149769 komentarzy, z czego aż 97% jest pozytywnych.

Top lista Steam gry 2017 – kryteria wyboru

Steam gry, które pojawiły się w rankingu, wybierane były na podstawie ilości recenzji pozytywnych oraz łącznej ilości wszystkich opinii na podstawie danych ze strony Steam250.


Łowcy, jakie są Wasze ulubione tytuły wydane w 2017 roku? Jak wyglądałaby Wasza lista top Steam gry 2017?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.