Call of Duty w Xbox Game Pass – jakie tytuły Activision Blizzard chcielibyśmy ograć w ramach w abonamentu

Gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass to temat, który, zaraz obok samego przejęcia firmy przez Microsoft, rozgrzewa w ostatnich dniach serca graczy. Tworzone oraz wydawane przez amerykański holding produkcje cieszą się bowiem ogromną popularnością wśród fanów cyfrowej rozrywki na całym świecie.

Niniejszy artykuł podzielony został na dwie części. W pierwszej z nich podzielimy się z Wami tym, jakie gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass najbardziej by nas ucieszyły. Kolejny akapit poświęcony został natomiast na małą listę życzeń oraz przegląd porzuconych marek, których wskrzeszenie byłoby świetną informacją dla wielu graczy.

Gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass – na co czekamy najbardziej?

Diablo II: Resurrected w Xbox Game Pass (Diablo III też!)

Diablo II: Resurrected to bardzo udane odświeżenie klasyka. Jeśli ktoś nie miał dotychczas do czynienia z wydanym w 2000 roku oryginałem, z pewnością będzie się tu dobrze bawił. Osoby, które trzymają grę głęboko w serduszku także nie powinny narzekać na jakość remastera. Równie atrakcyjną opcją byłoby Diablo III w PC Game Pass. Najlepiej w wersji ze wszystkimi dodatkami!

Nie zapominamy też o szansie na Diablo IV w Xbox Game Pass na premierę. Tytuł powinien pojawić się na rynku dopiero w 2023 roku, a więc zapewne już po sfinalizowaniu przejęcia. Może w dalszej części roku dowiemy się coś więcej na temat premiery tej wielce wyczekiwanej produkcji.

Crash Bandicoot w Xbox Game Pass

Któż by nie czekał na Crash Bandicoot 4: It’s About Time w Xbox Game Pass? Zarówno najnowsza odsłona, jak i kultowa już trylogia (a w szczególności jej pierwsza część) rzucają graczom spore wyzwanie. Ukończenie tych gier bez zirytowania się, a często i klęcia na czym świat stoi jest możliwe tylko dla wybrańców. Nie da się jednak ukryć, że satysfakcja płynąca z ukończenia kilkunastokrotnie powtarzanego poziomu jest czymś nie do opisania.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 w Xbox Game Pass

Zdaniem wielu, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 to najlepszy remaster wydany w ostatnich latach. Studio Vicarious Visions nie zawiodło pokładanych weń oczekiwań. Po ogromnym sukcesie wydawało się, że odświeżenie THPS 3 i 4 to tylko kwestia czasu… niestety, wydawało się. Pracownicy VV zostali włączeni do ekipy Blizzarda, w celu wsparcia zespołu w pracy nad Diablo II.

Tak jak czekamy teraz na Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, tak samo mocno czekamy na kontynuację. Być może, po sfinalizowaniu przejęcia, pracownicy Vicarious Visions z powrotem będą mogli robić to, co wychodzi im ostatnimi czasy najlepiej, czyli genialne remastery.

Seria Call of Duty w Xbox Game Pass

Call of Duty to obecnie najbardziej dochodowa seria wydawana przez Activison. Rokrocznie nowe tytuły trafiają na listy bestsellerów, rozchodząc się w milionach egzemplarzy. Barierą dla wielu osób pozostaje jednak koszt gry. Nie każdy gustuje w trybie multiplayer, a wydatek rzędu kilkuset złotych za parę godzin kampanii fabularnej często jest nie do przeskoczenia. Call of Duty w Xbox Game Pass mogłoby być idealnym rozwiązaniem problemu.

Overwatch i Overwatch 2 w Xbox Game Pass

Hero Shooter Overwatch wydaje się obecnie nieco porzucony przez swoich twórców, którzy, zgodnie z oficjalnymi komunikatami, pracują nad jego kontynuacją. W tej kwestii też jednak nie za wiele wiadomo. Co by jednak nie mówić, gra dalej posiada ogromny playerbase, znaleźć mecz nie jest trudno. Co więcej, w momencie premiery następcy nie ma co obawiać się o to, że wszyscy gracze uciekną. Multiplayer będzie wspólny dla obu tytułów. Posiadacze dwójki dostaną jedynie rozbudowany singleplayer. Overwatch w Xbox Game Pass z pewnością byłby krokiem w dobrą stronę. Im więcej graczy na serwerach, tym lepiej.


Gry Activision Blizzard, które chcielibyśmy zobaczyć w przyszłości

Przyjrzyjmy się też możliwościom stojącymi przed ponad 30 ekipami, z których już niebawem składać się będzie Xbox Game Studios. Aktualnie gry Xbox tworzone są przez 23 zespoły. Po sfinalizowaniu transakcji dołączą m.in.: Treyarch, Toys for Bob, Infinity Ward, Raven Software, Sledgehammer Games, Blizzard Entertainment. Beenox oraz kilka ekip pracujących obecnie jako wsparcie ww. twórców.

Gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass, Xbox Game Studios
Źródło: Twitter Klobrille

Banjo-Kazooie, Spyro i Crash – platformowa potęga

Banjo-Kazooie jako marka znajduje się obecnie w rękach Microsoftu. Spyro oraz Crash Bandicoot dołączą wraz z Activision Blizzard. Robi się ciekawie? Kluczowy jest tu jednak zupełnie inny fakt. Wśród zakupionych studiów znalazło się Toys for Bob. Utalentowani deweloperzy służą obecnie jako wsparcie przy opracowywaniu treści do CoD: Warzone, jednak to platformówki są ich oczkiem w głowie. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Spyro Reignited Trilogy, a także najnowsze Crash Bandicoot 4: It’s About Time to znakomite gry, które koniecznie potrzebują kontynuacji. Warto byłoby też odkopać w końcu sympatycznego misia i jego ptasią przyjaciółkę…

Crash Bandicoot Xbox Game Pass

Nie wolno zapominać przy tym o Timie Schaferze oraz jego studiu Double Fine. Choć nie należą oni bezpośrednio do Microsoftu, widać, że pomiędzy firmami jest pewna chemia. Jeśli w produkcję nowych tytułów włączy się twórca Psychonauts 2… Barwny świat smoczka Spyro to idealny plac zabaw dla kreatywnych deweloperów.

Skylanders

Wydawana wyłącznie na konsolach (za wyjątkiem Skylanders: Spyro’s Adventure) seria została całkowicie zaorana, a na horyzoncie nie widać żadnych pozytywnych newsów. Jest to o tyle dziwna decyzja, że… to właśnie ta marka przynosiła swego czasu największe dochody wydawcy, większe nawet niż samo Call of Duty.

Figurki Skylanders

No dobrze, ale o co w tym wszystkim chodziło? Skylanders łączyło w sobie cyfrowe gry z fizycznymi figurkami NFC (nie mylić ze znajdującym się obecnie na czarnej liście graczy NFT). Po umieszczeniu zakupionej statuetki na tzw. Portalu Mocy urządzenie odczytywało tag postaci i pozwalało wcielić się w nią w grze.

Co poszło nie tak? Nie do końca wiadomo. Pewnikiem jest jednak to, że z powrotu serii Skylanders ucieszyłoby się sporo osób.

World of Warcraft na Xbox Series

Czy to wymaga większego tłumaczenia? 😉 WoW co prawda czasy świetności ma już za sobą, ale raczej nikt by nie narzekal, gdyby to legendarne MMORPG pojawiło się na konsolach. A może jakaś kontynuacja? Z crossplayem pomiędzy Xbox i PC? World of Warcraft w Xbox Game Pass?

Opcją przemawiającą za portem WoW na Xbox jest także niewielka konkurencja na konsolowym polu MMORPG. Tak właściwie to z większych graczy tylko Final Fantasy XIV oraz The Elder Scrolls Online panoszą się aktualnie na Xboksach i PlayStation, dlatego też do zagospodarowania wciąż jest spore grono graczy. Jak wiadomo, przy okazji dodatku Shadowlands wprowadzono wsparcie dla kontrolerów, więc… może 😉

World of Warcraft Xbox Game Pass

Prototype

Stojące za Prototype Studio Radical Entertainment zostało oficjalnie zamknięte, ale zdaje się, że Activision nie zapomniało do końca o tej serii gier akcji. Niemniej nikt nie kwapi się do tego, by wydać konkretny komunikat. Wskrzeszenie tej marki byłoby jak najbardziej pożądane. Może Arkane odnalazłoby się w tych klimatach?

Microsoft + Activision Blizzard – ogromne pole do popisu

Wymienione powyżej opcje to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Activision Blizzard jest też w posiadaniu praw do brutalnego FPS Soldier of Fortune. Microsoft nie posiada w swoim portfolio gier rytmiczno-muzycznych dlatego też Guitar Hero mogłoby okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza ze sporo osób wyczekuj tejże produkcji. Również i MOBA na bazie Heroes of the Storm (bo dla samego HoTSa jest już chyba za późno na ratunek) wydaje się ciekawą opcją. Gry Activision mogłyby też konkurować z Grand Theft Auto. True Crime nie było przecież takie złe. No i wisienka na torcie w postaci Singularity. Trochę miłości powinny otrzymać też Starcraft oraz Warcraft. Ta druga seria definitywnie potrzebuje zrehabilitować się po nieudanym Reforged.

Ciekawą opcją może być także wskrzeszenie Hexen oraz Heretic. Oryginalni twórcy obu serii z Raven Software pracują teraz przy Call of Duty, ale może jakaś współpraca z iD Software, które (prawdopodobnie) dysponuje obecnie prawami do obu marek? Nie powiedzielibyśmy na to złego słowa. Tak samo jak na (uwaga, odjechaliśmy) Crash Team Racing Horizon, bajkową ścigankę w otwartym świecie 😉


Sekcja komentarzy jest Wasza! Na jakie gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass nie powiedzielibyście złego słowa? Jakie stare marki chcielibyście zobaczyć ponownie? Macie pomysły na ciekawe połączenia, które mogłyby rozpieszczać nas Xbox Game Studios?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.