X

«

»

Graj i zarabiaj na Playfire – poradnik

6fdd4634d00c2582[1]

Prezentujemy zwycięską pracę konkursową przygotowaną przez użytkownika szala1981. Mamy nadzieję, że poradnik ten pomoże Wam rozpocząć przygodę z nową inicjatywą Greenmangaming, a Wasze konta Steam wypełnią się darmowymi grami!

Playfire – co to jest?

Jest to serwis monitorujący posiadane przez nas gry, czas jaki przy nich spędzamy i zdobywane w nich osiągnięcia. Dodatkowo zawiera elementy społecznościowe – możemy dodawać znajomych i obserwować ich poczynania w grach oraz porównywać je naszymi dokonaniami.

Playfire istnieje w Internecie stosunkowo długo. Pierwsza wersja strony została udostępniona już w 2008 roku, ale pewnie nie pisalibyśmy o tym serwisie, gdyby nie został on przejęty w lipcu 2012 roku przez duży, angielski sklep sprzedający gry – GreenManGaming.

GreenManGaming chcąc wypromować swój nowy serwis wprowadził nagrody przyznawane za zdobywanie osiągnięć (achievementów)w grach. Nagrodami są kredyty, które następnie możemy wydać w ich sklepie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, by zacząć zarabiać na graniu w Playfire.

 

 

Playfire – jak zacząć?

Pierwszą rzeczą którą musimy zrobić, aby zacząć nasze zarabianie z Playfire jest założenie konta w sklepie GreenManGaming.

gmg_1

W tym celu wchodzimy na stronę www.greenmangaming.com, a następnie klikamy znajdujący się na samej górze link „Log In/Register”.

Uwaga! Jeżeli nie masz jeszcze konta na greenmangaming zarejestruj się używając powyższego linka. Jeżeli w przyszłości zdecydujesz się zakupić cokolwiek o wartości 2 dolarów, otrzymasz  kolejne 2 dolary w postaci kredytów do zużycia na dowolną grę w sklepie!

gmg_2

W formularzu rejestracyjnym wpisujemy swoją nazwę użytkownika, podajemy datę urodzenia oraz adres mailowy i hasło. Po zatwierdzeniu warunków regulaminu pozostaje nam kliknąć przycisk „Sign Up”. Teraz już tylko pozostała nam jedna rzecz do zrobienia aby móc korzystać ze sklepu – kliknięcie linka weryfikującego nasz adres mailowy w otrzymanej od Greenmangaming wiadomości.

 playfire_1

Następnie zakładamy konto na stronie www.playfire.com . Klikamy znajdujący się w prawej, górnej części strony link „Sign Up!”, który przenosi nas do formularza rejestracyjnego.

playfire_2

Podobnie jak poprzednio uzupełniamy odpowiednie pola, zatwierdzamy regulamin oraz zaznaczamy zgodę na otrzymywanie newslettera (dlaczego dowiemy się za chwilę) i wciskamy przycisk Finish.

Ważna uwaga! Konto na Playfire musi zostać założone na taki sam adres mailowy jak konto w sklepie GreenManGaming, abyśmy mogli uzyskać dostęp do środków zdobytych w Playfire.

 

Playfire – jak zarabiać?

Teraz przechodzimy do części, która najbardziej interesuje wszystkich Łowców, czyli do pozyskiwania środków na zakupy gier. Środki uzyskane za wykonane zadania na stronie Playfire są przekazywane do sklepu GreenManGaming, gdzie możemy je wykorzystać do obniżenia ceny kupowanej przez nas gry nawet do zera (Uwaga! W Playfire zebrane przez nas środki naliczane są w angielskich funtach i podczas transferu do GreenManGaming przeliczane są na dolary).

W serwisie Playfire przyznawane nagrody dzielą się na dwie grupy: nagrody profilowe oraz nagrody za granie.

W chwili obecnej można zdobyć trzy nagrody profilowe – za zdobycie każdej z nich otrzymamy pół funta, czyli w sumie już na początku naszej przygody z tym serwisem możemy uzyskać półtora funta.

Pierwszą nasza nagrodę – zapisanie się do newslettera , zdobyliśmy przy okazji zakładania konta (o ile nie odznaczyliśmy odpowiedniego pola podczas rejestracji).

Kolejne pół funta zarobimy za połączenie Playfire z naszym kontem Steam, co pozwoli nam również zaimportować informację o posiadanych przez nas grach, zdobytych osiągnięciach oraz na bieżąco śledzić nasze postępy w grach.

playfire_4

Na głównej stronie Playfire wciskamy zielony przycisk „Sign in through STEAM”, który przeniesie nas do strony logowania platformy Steam.

 steam_1

Wpisujemy nasze dane, klikamy przycisk „Sign In” i mamy zarobione kolejne pół funta.

Trzecim zadaniem profilowym jest zainstalowanie systemowego klienta platformy Playfire na naszym komputerze.

 playfire_5

W tym celu klikamy znajdujący się na żółtym pasku link „Playfire Vulcan Client”, ściągamy i instalujemy program. W przypadku braku paska aplikację możemy znaleźć na podstronie na którą dostaniemy się klikająć link „Client” znajdujący się w górnym menu.

Po uruchomieniu programu logujemy się używając tych samych danych co na stronie i jesteśmy bogatsi o kolejne pół funta.

Kolejnym rodzajem nagród przyznawanych przez serwis Playfire są nagrody związane z grami.

playfire_6

Codziennie na blogu Playfire (http://blog.playfire.com) pojawia się tytuł gry lub kilku gier premiowanych. System przyznawania nagród wygląda następująco:

– 0,10 funta otrzymujemy za pierwsze uruchomienie gry

– 0,10 funta otrzymujemy za zdobycie łatwego osiągniecia (achievementa) w grze

– 0,25 funta otrzymujemy za zdobycie średniego osiągniecia (achievementa) w grze

– 0,50 funta otrzymujemy za zdobycie trudnego osiągniecia (achievementa) w grze

Na wykonanie zadań mamy od jednego do kilku dni – informację do kiedy przyznawane są nagrody podawana jest wraz z ogłoszeniem promocyjnego tytułu. Nie ma wymogu aby gra za którą dostajemy nagrody była zakupiona w sklepie GreenManGaming.

Ważna informacja! Nagrody zaliczane są tylko za zadania, które wykonamy dopiero po ogłoszeniu promocji na dany tytuł. Zatem nie dostaniemy nagrody za zaliczone już wcześnie osiągnięcia.

 

Playfire – jak wydawać?

Gdy już uzbieramy trochę kredytów na Playfire nie pozostaje nam nic innego jak je spożytkować – czekamy tylko jak zostaną przetransferowane na konto sklepu Greenmangaming. Proces ten trwa do 24 godzin i gdy zostanie zakończony w polu „Balance” środki z pola „Earned this week” przechodzą do „Current Balance”

playfire_8

Klikamy niebieski przycisk „Visit Green Man Gaming”, który przenosi nas bezpośrednio do sklepu.

gmg_3

Po wybraniu interesującego tytułu wciskamy zielony przycisk „Buy now”, następnie przycisk „Checkout” jeżeli chcemy zakończyć zakupy albo link „Continue Shopping” gdy chcemy zakupić kolejne gry.

gmg_4

Przechodzimy na stronę naszego zamówienia – gdy wszystko się zgadza zatwierdzamy rezerwację poprzez kliknięcie zielonego przycisku „Checkout”

gmg_5

Na następnej stronie procesu składania zamówienia możemy wykorzystać nasze ciężko zarobione w Playfire pieniądze. W tym celu wpisuje w pole „Use GMG Credit” kwotę jaką chcemy wykorzystać z zebranych przez nas wcześniej kredytów. Po jej wpisaniu od razu zostaje ona odjęta od wartości zamówienia.

Dodatkowo koszt zakupu gier możemy obniżyć poprzez zastosowanie kodów rabatowych, które wpisujemy w pole znajdujące się obok przycisku „Add voucher”. Aktualne kody rabatowe znajdziesz oczywiście na naszej stronie w newsach ze sklepu Greenmangamming.

Pozostaje nam jeszcze wybrać nagrodę programu lojalnościowego GMG – zwrot części wydanej kwoty (zwrot następuje w ciągu 2-3 dni roboczych, na zamieszczonym przykładzie nie ma możliwości zwrotu) bądź dodanie pewnej kwoty do naszych kredytów, które można wykorzystać przy następnym zamówieniu (w tym wypadku jest to 0,10 $).

Wciskamy zielony przycisk „Continue” aby przejść do następnej strony na której znajdują się nasze dane adresowe. Jeżeli się one zgadzają wciskamy po raz kolejny przycisk „Continue”.

gmg_6

Ostatnim etapem zamówienia jest dokonanie płatności. Sprawdzamy jeszcze raz czy w rezerwacji mamy poprawnie naliczone rabaty i przechodzimy do opłacenia zamówienia. Płatności możemy dokonać kartą płatniczą (w tym celu uzupełniamy wszystkie pola formularza danymi z naszej karty i klikamy przycisk „Make Payment”) bądź PayPalem (klikamy przycisk z logiem PayPal, który przenosi nas na stronę na której dokonujemy płatności). Gdy płatność zostanie zatwierdzony stajemy się szczęśliwymi posiadaczami wybranych gier.

Playfire – problemy

W chwili obecnej wielu użytkowników ma problemy z prawidłowym naliczaniem kredytów za wykonane zadania.

playfire support

W przypadku braku przyznania kredytów w ciągu 2-3 dni pozostaje nam tylko kontakt z pomocą serwisu – wchodzimy na stronę znajdująca się pod adresem playfire.zendesk.com/requests/new i wysyłamy zgłoszenie problemu (trzeba zarejestrować nowe konto, nie wystarczy posiadać konta na platformie Playfire).

Przykładowa treść wiadomości jaką możemy wysłać wygląda następująco:

Dear Playfire support,
Here are details of my account on your service:
GMG username: ………………….
Playfire username: …………………
Email: ……………………..
I’ve noticed that I didn’t get any rewards for some accomplished achievements (list below). I was thinking that maybe you already transferred credits to my GMG accounts but you didn’t. In attachement you can find screeshots from my Playfire accounts.
As you can see there is no reward for this achievement/s.
I created my account / I played game [tytuł gry] on [data] so I am eligible to get reward.
List of achievements without rewards:
1. Achievement #1
2. Achievement #2
I am looking forward for you answer.
Thank you in advance for great support!
Best Regards,
[your name]

playfire_7

Do wysyłanej reklamacji załączamy zrzut ekranu przedstawiający przyznane nam nagrody – strona ta wyświetla się po kliknięciu na kwotę zebranych przez nas środków na głównej stronie.

autor: szala1981
edycja i baner – Lowcygier.pl

 • sergeron

  A ja w sumie mam pytanie, bo i w tym i w innym poradniku widziałem, że po rejestracji na GMG trzeba się zarejestrować (Sign up) na Playfire. Jeżeli dobrze pamiętam, to ja od razu wszedłem przez logowanie (Sign in) i wpisałem po prostu dane (mail i hasło) z GMG i zalogowało się bez problemu.

  • Dokładnie, nie trzeba 2 razy się rejestrować.

  • Też chciałem o tym napisać, jeśli się nie mylę, to przy próbie rejestracji na Playfire wyskoczył mi komunikat, że mail jest już w bazie i po prostu logować się danymi z GMG. Tak czy siak, dobra robota, gratuluję!

  • Michał Gumienny

   Dokładnie, wystarczy podać dane do konta GMG i bez problemu logujemy się do Playfire 🙂

  • taniec_chochola

   Dokładnie – wystarczy wpisanie danych z GMG i jesteśmy automatycznie zalogowani do Playfire.

 • Jakiś czas temu się zarejestrowałem i nie dostałem nagród za steama i clienta, ktoś tak ma? (rozumiem, że to też może się zaliczać do tego co w artykule?)

  • Ja dostałem, za steam. Newslettra nie mogę znaleźć. Klienta dopiero co zainstalowałem, więc pytanie, ile się czeka na przyznanie?

   • taniec_chochola

    A sprawdziłeś w opcjach, czy w ogóle włączyłeś newslettera? 😉 Jeżeli nie dostaniesz po 24 godzinach, to pisz do supportu.

    • Przy rejestracji nie włączałem (chyba, nie pamiętam) dlatego nie mogę znaleźć w opcjach , włączenia tego:)

     Edit: znalazłem 🙂 to zostaje pytanie ile mają czasu na przyznanie kredytów:)?

     Edit 2: ok już przyznali za newsletter 🙂

    • Newsletter dostajesz z automatu. Ja do dziś nie dostałem za instalkę klienta Vulcan.

  • MDA

   Też jakiś czas temu się zapisałem i do dziś nie doszło 0.8 funta :).

 • Nie trzeba mieć tego klienta włączonego by nam wykrywało nowe achievementy, prawda? (czyli ten klient służy tylko do nabicia sobie 0.5 poundsa i już można sobie usunąć? xD)

  • sergeron

   Nie trzeba mieć włączonego. Playfire wszystko bierze z samego steama.

   • Michał Gumienny

    Warto dodać, że bierze wszystko ze Steama w bardzo małej ilości przypadków. Forum, aż kipi od wpisów, że nie wszystko jest pobierane na nasz profil. Brakuje gier, części osiągnięć, a także czas gry dość znacząco się różni. Support póki co niezbyt wiele sobie robi z negatywnych opinii graczy i próśb o naprawienie błędów. Sam jakąkolwiek odpowiedź od supportu dostałem po dwóch tygodniach, gdzie całkowicie zignorowana została moja prośba o skasowanie konta. Jednak mimo wszystko polecam, gdy wszystko działa jak należy to strona jest naprawdę warta uwagi.

    • oni ciagle robia tego playfire. Jak zrobilem tam konto za czasu kiedy dawali miafie 2, to mi playfire wykrywal ok 70gier gdy na steamie mialem w tym czasie ok 250

   • W teorii pobiera, w praktyce bywa bardzo różnie. U mnie nie pobiera, a kontro jest publiczne. Nagród też wszystkich nie otrzymałem. Forum kipi – tak jak napisał Michał Gumienny. To po prostu nie działa jeszcze tak jak powinno.

 • M.C

  Gdzie mogę się dołączyć do tego newslettera, żeby dostać 0.50? Klikam na ikonkę i mnie przenosi na stronę wyzwań achievementów

  • ja wszedlem w settings na stronie playfire, odznaczylem wszystko co bylo zwiazane z mailem, zapisalem zmiany, pozniej zaznaczylem wszystkie opcje wziazane z mailem i ppo chwili dostalem 0,5funta za newsletter

   • M.C

    Dzięki, zaliczyło mi od razu 🙂

 • Ja miałem konto GMG od czasu jak była ta cała akcja z mafia 2 i civ5, zalogowałem sie na playfire, zmieniłem mail na steam tak żeby był taki sam jak na GMG i Playfire… i dupa mam niby za coś 0.50 ale nie moge tego wykorzystać nigdzie ponieważ nie mam tego na koncie ;/

 • Dzięki stary, super poradnik 🙂

 • Bardzo fajny poradnik 🙂 na pewno się komuś przyda! No i oczywiście gratuluję wygranej!

 • Gratulację, ładnie napisane i zasłużona wygrana. Tak się składa że założyłem tam konto parę godzin przed publikacją – nie było to trudne dla kogoś kto choć trochę zna angielski. 😉

 • MDA

  Ja nie otrzymałem nawet za założenie konta. Nie specjalnie entuzjastycznie do tego podchodzę.

  • bo nie ma za zalozenie konta?

 • Szkoda, że nie ma poradnika jak to cholerstwo zmusić do naliczania aczików.

 • Extra poradnik. PROPS!

 • Machina

  Zabawne. Z 1,5 funta, jakie miało się zarobić dostałem tylko 0,5 za newslettera. Za połączenie konta Steam i logowanie na playfire już nie.

  • U mnie to samo

  • Też tak samo, gier też nie liczy.

   • Na konto przenosi raz na tydzień… Do tej pory przeniosło mi blisko 7 USD… całkiem fajnie…

    • powiązałem konto steam z playfire 19.01.2014 do dziś brak doładowania

  • Też tak mam, zastanawiam się czy za Steam i klienta playfire można jeszcze te nagrody dostać czy to już przeminęło.

 • Do mnie, pomimo zapisania do wszystkich możliwych newsletterów i tak nie przychodzą maile z ogłoszeniami. Za każdym razem muszę ręcznie sprawdzać stronę. Tygodniowy dzisiaj dostałem, codziennych nie wiedzieć czemu nie otrzymuję.

 • Fajny poradnik.
  Ciekawe ile czasu zajmuję zarobienie kilku $ na jakąś gierkę.

 • Gratulacje!

 • Bonus za pierwsze uruchomienie dostaje się tylko, jeśli włączysz grę pierwszy raz na danym koncie steam, czy pierwszy raz od czasu promocji? Od dawna starałem się zbierać wszystkie osiągnięcia, więc będę potrzebował sporo szczęścia, by dali jakieś osiągnięcie, którego jeszcze nie zdobyłem w grze, którą mam.

 • Achievemnty zalicza tylko ze steama czy z konsol też się da?

 • Zastanawia mnie, jaki w ogóle Playfire ma interes w tym aby coś takiego prowadzić poza wyciąganiem od ludzi informacji o ich kontach, posiadanych grach, itp.? No chyba, że chodzi o to aby na podstawie tak zbieranych informacji przygotowywać jakieś akcje promocyjne na GMG. Osiągnięcia nie są zaliczane? Pewnie, jeśli są to gry powiązane ze Steam to najpierw w Steam musi działać zliczanie czasu gry i osiągnięcia, inaczej w PF to nie zadziała (a w wielu grach na Steam są z tym problemy). Druga sprawa, rozumiem konieczność tworzenia konta na GMG i PF na ten sam adres ale nie rozumiem konieczności zakładania nowego konta tylko po to aby zgłosić, że coś nie działa lub działa źle? Paranoja. Paranoją jest też wg mnie to, że nie zalicza osiągnięć wcześniej już zaliczonych (czyt. przed założeniem konta na PF). Przecież to bezsens przechodzić ponownie grę bo akurat dane osiągnięcie można zdobyć przy jej końcu (a nie wiadomo czy można wczytać grę od momentu przed tym jak można to osiągnięcie zdobyć). A poradnik? Poradnik jak poradnik, sądziłem, że chcieliście aby ktoś go zrobił bo są tam nie wiadomo jakie „kruczki-sztuczki” a tu się okazuje, że nie ma tam nic specjalnego, wystarczy znać trochę angielski.

  • maja taki interes ze daja Ci kase ktora wydasz w ich sklepie, wiec jesli musisz doplacic ze swojej kieszeni to ta kasa pojdzie do nich. Przyzwyczaja Cię do siebie, wiec bedziesz u nich caly czas kupowac, a wiec zostawiac u nich swoje pieniadze. Ciężko walczyc z takim gigantem jak valve jesli nie ma sie zadnego pomyslu na przyciagniecie uzytkowinikow do siebie. Jesli ta usluga bedzie dobrze dzialac to mnie juz maja 🙂

 • Balu

  Powiedzcie mi jeszcze, czy kasa jest dawana za wszystkie achievmenty z wszystkich gier czy tylko za te wybrane acziki i gry? 😛

 • Jak im wysłałem request o usunięcie konta i odwiązanie Steam to ile czasu muszę czekać ?

  • Michał Gumienny

   Nie doczekasz się ^^ Ja wysłałem swoje „żale” + prośbę o kasację konta i nic. Fakt, dostałem odpowiedź na moje „żale”, że robią co mogą, że kiedyś będzie super i życzą mi miłego korzystania ze strony, ale skasowaniem konta nikt się nie zainteresował.

   • A jak mozna odlinkować te konto Steam?
    Co wgl im to daje?
    Ja mam profil prywatny
    Nie da się tego w Steam usunąć?
    Bo skasować to mam to gdzieś bo se zmienie email i tyle 😛

    • Michał Gumienny

     Zarówno usunąć konto jak i odlinkować Steam można tylko przez support. A co im to daje to nie mam pojęcia. Jeśli achievementy będą się synchronizowały to może zapewnia im to dodatkowy rucj na stronie. Nie mam pojęcia, wiem tylko że ja mam problemy z odłączeniem się od ich strony 🙂

    • No odlinkować też się nie da, w sensie powinno się dać bo pisze na stronie playfire zeby się skontaktować z supportem, a o zamnkieciu konta nic nie pisze ale to mniejsza o to 2 bo se email zmienie i tyle:)
     A ile czekałeś na odpowiedź od nich?
     Niepotrzebnie to konto zakładałem, ale zazwyczaj jest opcja usuń od razu a tu takie bajery.

    • Michał Gumienny

     Po dwóch tygodniach, gdzie w międzyczasie musiałem dopisać 2 wiadomości do zamieszczonego ticketa bo nikt nie raczył się zainteresować. A po tak dużej firmie raczej spodziewałbym się szybkiej reakcji, 2-3 dni wytrzymam, ale 14? I to wszystko, żeby dostać odpowiedź typu kopiuj-wklej:

     „Hi
     I am very sorry to hear that your Playfire account doesn’t reflect your actual Steam details. Our tech team are doing their utmost best to rectify these issues in this beta program and your feedback has been duly noted.

     Please check our Playfire blog for any updates on patch fixes and keep Vulcan updated to avoid as much issues as possible.

     Again, I would like to extend our apologies for any inconvenience caused and I want to thank you for your patience in this matter.

     Kind Regards,
     Charlene”

    • Aha no ciekawe, cóż jeśli nie usuną mi Steam to trudno, ale wolałbym by mi nie szpiegował konta.

 • Właśnie skończyłem zdobywać te achivmenty w Skyrimie (do 03.02). I nie wyświetla mi się na Playfire, podczas, gdy na Steamie jest. 2 sprawa to, czy dostanę moje hajsy za te achivmenty, bo pisało, że odświeżają co 24 h, czyli wtedy nie będzie już możliwości zdobywania ich za kasę. W takim razie dostanę moje hajsy, czy nie?

  • Ja już nic z tego nie wiem, ale chcę unlinkować mojego steama bo nic nie przenosi się. Nie będę się z tmy meczył.

 • A ja nie dostałem ani złamanego grosza. Chyba napiszę do ich BOKu.

 • SAM w paczce z klientem?^^ A poważnie to na prawdę nie mogę się nadziwić, że ludzie wyrażają na to zgodę i sami sobie spyware instalują w zamian za pół funta kłaków. Playfire skanuje z pewnością pięknie wszystko, natomiast bonusy nalicza nieśmiało i jakoś wcale mnie to nie dziwi.Jak miałbym na swoim kompie jakiś syf instalować to raczej skłaniałbym się w kierunku warezów niż dopłacania do tego 🙂

 • Nie dostaje nic pieniedzy na konto, sciaglem program playfire zalogowalem sie do niego i nic 0.5 funta dostalem tylko za zalogowanie sie do steam. Tak samo z grami wlaczyłem pierwszy raz loaded i nic mi nie dodalo. Moze ktos wie o co chodzi ?