EA Play Electronic Arts

Za nami EA Play, konferencja, na której mieliśmy poznać nadchodzące gry Electronic Arts. Niestety w tym roku jeden z największych światowych wydawców nie zaprezentował zbyt wiele nowych produkcji – te pojawią się zapewne dopiero po premierze PlayStation 5 i Xbox Series X, niemniej jednak podczas eventu nie można było narzekać na nudę. Sama prezentacja EA Play mimo tego, że krótka, była również dość treściwa, a jej najmocniejszym punktem okazał się gameplay Star Wars: Squadrons oraz informacja o tym, że wybrane gry Electronic Arts trafią niebawem na konsolę Nintendo Switch.

Ze względu na to, że transmisja EA Play odbyła się późno w nocy i zapewne niewiele osób mogło pozwolić sobie na to, by ją „obejrzeć na żywo”, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie 🙂

Zapis streamu EA Play


Najciekawsze gry EA Play

Command & Conquer™ Remastered Collection

Command & Conquer™ Remastered Collection to odnowiona wersja kultowej strategii. Gra jest już dostępna na Steam i Origin.

FIFA 21 & Madden 21

Czym byłby event EA bez gier sportowych? 😉 FIFA 21 zadebiutuje 9 października i będzie dostępna na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W późniejszym okresie ma pojawić się wersja na next-genowe konsole. Madden 21 zostanie wydany nieco wcześniej, bo już 28 sierpnia.

Obie gry mają korzystać z programu EA Sports Dual Entitlement, który pozwoli na darmowe uaktualnienie z wersji przeznaczonej na konsole starszej generacji na tę, która ma trafić na Xbox Series X oraz PlayStation 5.

It Takes Two

Nowa gra twórców A Way Out to co-opowa platformówka. Premiera gry It Takes Two dopiero w 2021 r.

Lost in Random

Lost in Random to mroczna, klimatyczna gra przygodowa, która już w przyszłym roku pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Rocket Arena

Sieciowy hero shooter Rocket Arena z komiksową grafiką zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Star Wars: Squadrons

Gameplay Star Wars: Squadrons, kosmicznej strzelanki, robi spore wrażenie. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One już 2 października 2020 r.


Gry Electronic Arts na Steam i Nintendo Switch

W trakcie EA Play zapowiedziano, że w Apex Legends, popularnej grze Battle Royale od studia Respawn Entertainment, wystartuje niebawem piąty sezon. Jeszcze tej jesieni tytuł trafi na Steam oraz Nintendo Switch. Produkcja otrzyma pełen cross-play pomiędzy wszystkimi platformami. Na Steam trafić ma również The Sims 4.

Posiadacze japońskiego handhelda mają dużo więcej powodów do radości. Już dzisiaj będą mogli bowiem zagrać w Burnout Paradise. W najbliższym czasie na Nintendo Switch zawitać ma aż siedem gier od Elektroników!


Pierwszy rzut oka na next-geny

Choć na EA Play zabrakło oczekiwanych przez wielu informacji na temat topowych studiów deweloperskich Electronic Arts, to krótki trailer na samym końcu wydarzenia pokazał, czego możemy spodziewać się po ich przyszłych produkcjach.

BioWare pracuje nad (prawdopodobnie) Dragon Age 4. Gra ukaże się już na konsolach nowej generacji. Need For Speed od Criterion Games ma zapewnić o wiele bardziej realistyczną fizykę jazdy i krótsze czasy ładowania. Kolejna część Battlefield, szwedzkiego studia DICE, zaoferuje jeszcze lepsze wrażenia audiowizualne, a także (miejmy nadzieję) większe pola bitew.

Wisienką na torcie okazała się zapowiedź nowej odsłony Skate. Gra jest jednak na bardzo wczesnym etapie produkcji, dlatego deweloperzy nie ujawnili żadnych szczegółowych informacji na jej temat. Niemniej, cieszy fakt, że prośby fanów zostały wysłuchane 🙂


Łowcy, jak podobało Wam się tegoroczne EA Play? Co powiecie o nowych grach Electronic Arts Originals? Czekacie na Skate 4? 😉

Żródła: Kanał YouTube Electronic Arts; kanał YouTube GameSpot; porównywarka cen gier GG.deals

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.