Promocja na Genesis Noir

Rynek gier indie rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Najlepiej sprzedające się gry niezależne 2021 r. potrafiły rozejść się w setkach tysięcy egzemplarzy, oferując przy tym jakość, której nierzadko brakowało głośnym produkcjom AAA. Nie wspominając już przy tym o samym pomyśle na rozgrywkę, często wyłamującym się z utartych schematów, dzięki czemu gracze mogli liczyć na zupełnie nowe, unikalne doświadczenia. Jak to mówią „małe jest piekne”, dlatego też tym razem na tapet bierzemy indyki!

Łowcy, pora rzucić okiem na najciekawsze gry indie wydane w 2021 roku, które mogły Wam umknąć w natłoku innych tytułów.

Curse of the Dead Gods – 23.02.2021

Curse of the Dead Gods jest izometrycznym hack’n’slashem w konwencji roguelike. Głównym bohaterem gry Passtech Games jest śmiałek zajmujący się plądrowaniem świątyń w poszukiwaniu bogactw, mocy i nieśmiertelności. W podziemiach czekają na niego jednak nie tylko skarby, ale i rozmaite przeciwności losu, na czele z tytułowymi klątwami. Potrafią one zarówno osłabiać, jak i wzmacniać protagonistę, często wymagając raptowną zmianę stylu gry.

Promocje na Curse of the Dead Gods na PC:

Oferty na grę na PlayStation:

Cena Curse of the Dead Gods na Xbox:

Promocje na Curse of the Dead Gods na Nintendo Switch:

Genesis Noir – 26.03.2021

Nie da się ukryć, że Genesis Noir rzuca się w oczy. Choć nie każdy spojrzy przychylnym wzrokiem na oryginalny styl artystyczny, tak warto przełamać się, by poznać intrygującą, surrealistyczną fabułę. Najlepsze gry niezależne często potrafią zaskoczyć, tak jest i tym razem. Przez całą rozgrywkę twórcy bawią się terminem „Big Bang”, z czego wynikają rozmaite intrygujące sytuacje.

Promocje na Genesis Noir na PC:

Cena Genesis Noir na Xbox:

Promocje na Genesis Noir na Nintendo Switch:

Chicory: A Colorful Tale – 10.06.2021

Sympatyczna produkcja, pozwalająca wcielić się w psiaka dysponującego magicznym pędzlem, służącym do kolorowania świata. Na malowaniu opierają się tu wszystkie mechaniki związane z zagadkami. Czyniąc świat barwnym, popycha się też fabułę do przodu. Warto zaglądać w każdy kąt. Twórcy skrzętnie poukrywali ulepszenia oraz elementy kosmetyczne, którymi przyozdobić można zwierzaka oraz jego dom.

Cena Chicory: A Colorful Tale na PC:

Oferty na grę na PlayStation:

Cena Chicory: A Colorful Tale na Nintendo Switch:

Ender Lilies: Quietus of the Knights – 21.06.2021

Wymagająca metroidvania z akcją rozgrywającą się w zrujnowanym królestwie, pustoszonym przez… deszcz. Niezwykły opad atmosferyczny zmienia wszystkie żywe istoty w krwiożercze potwory, z którymi w trakcie swojej podróży zmierzyć będzie musiała się główna bohaterka o imieniu Lily. Będąca kapłanką dziewczyna wykorzystuje w walce umiejętności pokonanych przez siebie przeciwników, z każdym bossem staje się więc coraz potężniejsza.

Promocje na Ender Lilies: Quietus of the Knights na PC:

Oferty na grę na PlayStation:

Cena Ender Lilies: Quietus of the Knights na Xbox:

Cena gry na Nintendo Switch:

Eldest Souls – 29.07.2021

Już niedługo premiera Elden Ring więc fani soulslike zostaną zaspokojeni na długi czas. Zanim to jednak nastąpi, warto odpowiednio przygotować się do działania. Eldest Souls to dwuwymiarowy reprezentant tego oto szanowanego gatunku. Akcja gry toczy się w mrocznym świecie fantasy, znajdującym się na skraju całkowitego zniszczenia. Jedynym ratunkiem dla świata jest samotny wojownik, który postanawia zlikwidować bogów.

Oferty na grę na PC:

Promocje na Eldest Souls na PlayStation:

Cena Eldest Souls na Xbox:

Oferty na Eldest Souls na Nintendo Switch:

Axiom Verge 2 – 11.08.2021

6 lat przyszło czekać na kontynuację Axiom Verge, ciepło przyjętej przez graczy metroidvanii. Za drugą odsłonę serii ponownie odpowiedzialny jest Tom Happ, który samodzielnie stworzył grę od zera (no, chyba że jako współpracownika uznamy jego psa Maxa). Rozgrywka w sequelu bazuje na tych samych mechanikach co pierwowzór, co oznacza, że ponownie przyjdzie zwiedzać kolejne lokacje, walcząc przy tym z licznymi oponentami i unikając pułapek.

Promocje na Axiom Verge 2 na PC:

Cena gry na PlayStation:

Oferty na Axiom Verge 2 na Nintendo Switch:

Boyfriend Dungeon – 11.08.2021

Najlepsze gry indie mają to do siebie, że nie boją się eksperymentów. I choć w przypadku Boyfriend Dungeon nie wszystko wypadło idealnie, tak nie sposób docenić oryginalnego miksu gatunków. Mamy tu bowiem do czynienia z połączeniem dungeon crawlera, roguelike, visual novel i… symulatora randkowania. Mało? A jeśli dodamy do tego, że drugą połówką bohatera jest jego broń? A szanse na odwzajemnienie przez nią uczuć zależy m.in. od tego, jak często z nią rozmawiamy i z niej korzystamy? 😉

Oferty na Boyfriend Dungeon na PC:

Cena Boyfriend Dungeon na Xbox:

Oferty na Boyfriend Dungeon na Nintendo Switch:

Garden Story – 11.08.2021

Ileż to już było tych wszystkich rolniczych RPG. Debiutujące na rynku gry indie 2021 r. dorzuciły kilka kolejnych pozycji do długaśnej listy, a wśród nich pojawiło się m.in. Garden Story. Głównym bohaterem tej produkcji jest urocze winogronko. Gameplay raczej nikogo nie zaskoczy. Należy walczyć z potworami, rozwijać wioskę i nawiązywać przyjazne stosunki z innymi owockami. Nie zabraknie też uprawy roli.

Cena Garden Story na PC:

Promocje na Garden Story na Nintendo Switch:

The Artful Escape – 9.09.2021

W kategorii najbardziej wyróżniające się gry indie 2021 r. ogromną szansę na zwycięstwo miałoby The Arful Escape. Wszystko za sprawą niezwykle barwnej, stylizowanej na teledyski z lat 70. i 80. oprawie graficznej, a także genialnemu soundtrackowi, stworzonemu przez jednego z byłych członków rockowego zespołu The Galvatrons. Dźwięki odgrywają tu bardzo istotną rolę. W trakcie zabawy gromadzi się bowiem kolejne nagrania i komponuje z nich własne utwory. Piosenki te później wykorzystać można np. podczas walki z wrogiem.

Promocje na The Artful Escape na PC:

Cena The Artful Escape na Xbox:

Eastward – 16.09.2021

Choć na pierwszy rzut oka Eastward nie wyróżnia się za wiele na tle typowych indyczych RPG, to w rzeczywistości ma „to coś”, co sprawia, że rozgrywka wciąga jak bagno. Na plus zasługuje przede wszystkim ciekawy wątek fabularny opowiadający o popadającym w ruinę świecie przyszłości i jego mieszkańcach. Atrakcyjności produkcji dodaje też oprawa graficzna. W tej kwestii widać sporą inspirację klasycznymi animacjami sprzed lat.

Promocje na Eastward na PC:

Cena Eastward na Nintendo Switch:

Tails of Iron – 17.09.2021

Tails of Iron to niepozorna gra akcji z elementami RPG i soulslike, która naprawdę potrafi dać w kość nawet najbardziej wprawionym w boju graczom. Głównym bohaterem produkcji jest szczurek Redgi, będący spadkobiercą tronu. Królestwo gryzoni pada jednak ofiarą ataku żabich wojowników, w efekcie czego protagonista musi chwycić za miecz i stanąć do walki z najeźdźcą. Ręcznie rysowana grafika stawia ten tytuł na piedestale, jeśli chodzi o atrakcyjne dla oka gry niezależne 2021 r.

Cena Tails of Iron na PC:

Promocje na Tails of Iron na PlayStation:

Oferty na grę na Xbox:

Promocje na Tails of Iron na Nintendo Switch:

Unsighted – 30.09.2021

Unsighted pozwala graczom wcielić się w postać żeńskiego androida przemierzającego dystopijny, cyberpunkowy świat, a dokładnie miasto zwane Arcadią. Po wielkiej wojnie między ludźmi i robotami metropolia popadła w ruinę, a androidy stanęły na skraju zagłady. Zapasy Animy, energii zapewniającej świadomość automatonom, kurczą się bardzo szybko, przez co mechaniczne postaci powoli tracą świadomość. Należy więc się pospieszyć, by uratować ich jak najwięcej. Zbyt długie ociąganie się może sprawić, że dana istota popadnie w obłęd, zanim się do niej dostaniemy. Każda utracona lub uratowana jednostka ma wpływ na przebieg fabuły i jej zakończenie.

Cena Unsighted na PC:

Promocje na grę na PlayStation:

Cena Unsighted na Xbox:

Promocje na Unsighted na Nintendo Switch:

Inscryption – 19.10.2021

Oryginalne dzieło, łączące w sobie elementy karcianki, przygodówki i roguelike, utrzymane w klimatach horroru. Choć mieszanka ta brzmi wybuchowo, Inscryption wypada naprawdę nieźle. Akcja gry toczy się w chacie Leszego, który zaprasza gracza na karciany pojedynek. Nagrodą jest wolność, a w przypadku porażki… szkoda gadać. Od przegranej można jednak ratować się, oddając gospodarzowi fragmenty własnego ciała. Można też wstać od stołu, by rozejrzeć się po chacie i odkryć jej tajemnice.

Promocje na Inscryption na PC:

Unpacking – 2.11.2021

Wszyscy lubią przeprowadzki. Pakowanie wszystkiego do kartonów, przewóz, a następnie wyciągnięcie całego towaru i rozłożenie go w nowym miejscu zamieszkania. Kilka dni wyjęte z życiorysu… Fani tej wątpliwej rozrywki nie docenią zapewne Unpacking (bo tu niczego się nie pakuje, tytuł skupia się na końcowym etapie zmiany miejsca zamieszkania), ale wszyscy, którzy szukają czegoś relaksującego i spokojnego, powinni być zadowoleni. Idealny tytuł, by odpocząć po ciężkim dniu, choć, czasem trzeba też będzie ruszyć głową 🙂

Promocje na grę na PC:

Cena Unpacking na Xbox:

Promocje na Unpacking na Nintendo Switch:

Praey for the Gods – 14.12.2021

W Praey for the Gods widać sporą inspirację wydanym wyłącznie na konsole PlayStation Shadow of the Colossus. W grudniu tytuł opuścił fazę Early Access i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem społeczności. Akcja gry toczy się na dużej, pokrytej lodem wyspie, na którą zostaje wysłana bohaterka celem odkrycia przyczyny występowania niekończącej się zimy. Gdy okazuje się, że sprawcami są potężni bogowie, dziewczyna, chcąc nie chcąc, musi stanąć z nimi do walki.

Promocje na Praey for the Gods na PC:

Cena Praey for the Gods na PlayStation:

Oferty na Praey for the Gods na Xbox:


Łowcy, jakie są Wasze ulubione gry niezależne 2021 r.? Jak oceniacie indyczą branżę gamingową w minionych dwunastu miesiącach? Czy gry indie 2021 r. zastąpiły Wam niedostatek wysokobudżetowych produkcji, czy też jesteście zawiedzeni tym, co otrzymaliśmy?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.