X

«

»

Weekend z grami za piątaka na Cdp.pl

cdp2

Bunch of Heroes – 4.99zł – Steam
Doc Clock Opiekana kanapka czasu – 4.99zł – Steam
Earth 2140 XP – 2.99zł
Earth 2150 Trylogia – 4.99zł
Earth 2160 – 4.99zł
Fallout – 4.99zł
Fallout 2 – 4.99zł
Fallout Tactics – 4.99zł
Giana Sisters Twisted Dreams – 4.99zł
Gorky 17 – 2.99zł
Gothic 2 Złota Edycja – 4.99zł
Gothic 3 Rozszerzona Złota Edycja – 4.99zł
Machinarium – 4.99zł     (więcej w rozwnięciu)

Ogniem i Mieczem Dzikie Pola – 4.99zł
Rochard – 4.99zł
Silent Storm Złota Edycja – 4.99zł
SpellForce 2 Złota Edycja – 4.99zł
SpellForce Złota Edycja – 4.99zł
The Tiny Bang Story – 4.99zł
Two Worlds Game of the Year – 4.99zł

Promocja trwa do poniedziałku do 12:00. Machinarium wyjątkowo do soboty do 16:00!

 • keano_16

  Ha, ha na to czekałem. Fallout 2 za 5 zł!!!

 • buri

  Giana Sisters Twisted Dreams dobrze, ojj dobrze, że nie miałem wcześniej na to kasy :>

  • Bouncer

   Giana Sisters Twisted Dreams jest jedną z gier która dostajesz za darmo jak masz numer w Virgin Mobile i wydasz 50zł na rozmowy, sms’y i inne usługi 😛 Więcej: https://cdp.pl/virgin_mobile

  • hakine

   cena fajna, ale poczekam, az zbundluja 😉

 • I to się nazywa promocja! 😀 Jedynym manakmentem jest to, że większość gier nie ma kluczyka Steam. Szkoda. 🙁

  • Ezjod

   Coś się mi wydaje (?), że polskie sklepy cyfrowe w dalszym ciągu uważają, że społeczność sądzi iż DRM-y są złe (mam tu na myśli steam). Gdyby wszystkie z tej promocji były na steam zarobiliby ode mnie 43 zł. A tak to lipa dla nich, na ranę przyłóż dla portfela…

  • ZaczarowanyFlamaster

   Nie wiem, co Wy tak lubicie steama:P Gry tam nie należą do Was, steam sprzedaje tylko licencję na ich użytkowanie. W każdej chwili możemy je stracić, stracimy je też, jeżeli zamkną steama. Ja, jeśli mogę, unikam. DRM free są lepsze. Po co zakuwać się w kajdany.. I płacić pełną cenę za coś, co de facto nie należy do nas.

  • Gry DRM-free też nie należą do nas. Nie jesteśmy właścicielami kodu źródłowego, dostajemy tylko licencję na jego dzierżawę. Proszę zapoznać się z dokumentem EULA każdej z tych gier DRM-free.

   @Ejzold
   Mam podobne odczucia co Ty. Nie jesteś osamotniony w swoim podejściu do Steama. 🙂

  • ZaczarowanyFlamaster

   Tak, racja. Ale w przypadku gier drm free możemy ściągnąć je na dysk, nagrać na jakiś nośnik i używać po wsze czasy. Kiedy zbanują nam konto na steamie / steam zostanie zamknięty, tracimy wszystko, a ściągniętych gier nie uruchomimy.

  • Gry steamowe:

   – pobierasz kiedy chcesz oraz instalujesz/deinstalujesz kiedy chcesz.

   – możesz zbackupować używając opcji robienia kopii zapasowej i zgrać taką na pendrive’a lub na płytę

   – jakoś nie zapowiada się, by Seam szybko zbankrutował. To samo dotyczy Battle.netu, UPlaya, Origina, PlayStation Store, Xbox Live Marketplace.

   Twoje argumenty nie ostają się w starciu z rzeczywistością, przykro mi.

  • ZaczarowanyFlamaster

   Janku, nie zamierzam się tutaj kłócić. Patrząc na to z obecnej chwili, owszem, nie ostają się. Ale co będzie za kilka. kilkanaście lat, pozostaje niewiadomą. Zapewne te gry nadal będą należeć do nas i nic się nie stanie. Ale nie musi tak być. A gry steamowe, z tego co mi wiadomo, wymagają do uruchomienia steama. W końcu to drm. Więc ta kopia średnio się przyda.

  • Mogę odbić piłeczkę w poniższy sposób:

   Żeby uruchomić „Diablo III” czy „Starcrafta 2” potrzebujesz Battle.netu i konta na nim. Jak Activision/Blizzard zbankrutuje nie będziesz mógł grać we wspomniane gry. A z tego co pamiętam, to ponad 200 tys. Polaków kupiło swoją kopię „D3”, mimo tego zabezpieczenia oraz mimo wymogu „always online.” 🙂

   @sawner
   Przecież napisałem, że IMHO to b. dobra promocja. Jednak wg mnie byłaby lepsza, gdyby wszystkie oferowane gry (albo przynajmniej ich większość) były w postaci kluczy Steam.

  • petras_36

   Za dwa tygodnie Steam będzie obchodził 10-cio lecie istnienia. 😀 (Hmm, to dobry moment na wyprzedaż ;p) Coraz więcej developerów, czy to niezależnych czy bardziej mainstreamowych decyduje się, aby ich gra miała zabezpieczenie na tej platformie. Myślę, że nie ma co się obawiać o przyszłość Steama.

  • amigarulez

   @ZaczarowanyFlamaster
   Tu nie tylko o miejsce na półce czy w szufladzie chodzi ale o to, że grając w gry „nie-steamowe”:
   – koledzy nie wiedzą w co aktualnie grasz,
   – koledzy nie wiedzą czy możesz zdobywasz jakieś osiągnięcia
   – jeśli zdobywasz osiągnięcia to nie możesz się nimi pochwalić kolegom
   – nie możesz się pochwalić ile to gier już kupiłeś
   – nie możesz zbierać kart kolekcjonerskich
   I pełno innych śmiesznych argumentów których można by wymyślać wiele. Generalnie dzisiaj, jak grasz i nikt o tym nie wie to nie jesteś poważanym graczem 😀

  • Ezjod

   Prawda jest taka, że jak ma się coś wydarzyć i to wszystko ma iść w piach to się wydarzy i nie ma siły by to zmienić.
   Najracjonalniej jest mieć świadomość, że wszystko kiedyś ma swój koniec.
   Ale obecne platformy mają taką pozycję, że chyba tylko przez własną głupotę mogą upaść.

  • d_pawel

   @Ezjod -> Zdajemy sobie sprawę, że gracze mogą woleć wersje steamowe gier – dlatego m.in. obok Surgeon Simulator 2013 bez DRM wprowadziliśmy wersję steamową. Tam, gdzie pojawi się taka opcja, skorzystamy z niej. Czasami jednak nie ma takiej możliwości i niekoniecznie jest to wynik anty-steamowej polityki ;).

   PP/cdp.pl

  • Ezjod

   @d_pawel -> Oczywiście rozumiem to, wyraziłem tylko swoją opinię.
   Ale prawdę mówiąc szczerze wolę oddać wam pieniądze niż przelewać je do zagranicznej konkurencji. Po co wzbogacać obcych. Ale nierzadko zdarza się, że są oni w stanie wynegocjować lepsze umowy i taniej u nich wychodzi. Dlatego bijcie się o te umowy z całych sił, sądzę, że nie tylko ja wolę własne polskie sklepy wspomagać 😉
   Powodzenia 😉

  • Podpisuję się pod wszystkim, co wyżej napisał Ejzold. Również podrawiam ekipę cdp.pl. 🙂

  • yesyes

   łeeeeeeee… szitipi? niekupie od nich nawet za 1zł! mam gdzieś ich strone region lock na polaczkolandie… ktoś upośledzony wpadł na pomysł, że obcokrajowcy rzucą się na gry po polsku

   steam to kolejne wielkie G. jak mam wybor steam – gog – wybieram gog

  • A dlaczego Steam to wielkie „g***o”? Mógłbyś uzasadnić choć troszkę swoją błyskotliwą myśl?

 • sawner

  @Janek_Izdebski
  A gier DRM-free to niby nie możesz pobrać kiedy chcesz, tudzież zainstalować kiedy chcesz? Ludzie, dostajecie gry w cenach jakie nawet na steamie nie zagoszczą w promocji i jeszcze kręcicie nosem.

  Żeby nie było, nie twierdzę, że steam jest zły (mam tam ponad 100 pozycji w bibliotece) – ale jeśli mam do wyboru zakupić grę na steamie albo na GOGu (bez DRMa) to mój wybór padnie na to drugie.

 • jangcyc

  @ ZaczarowanyFlamaster za kilka kilkanaście lat będziesz tylko wspominał z nostalgią te gry w które grasz dzisiaj lub (niekoniecznie) „dorośniesz” i przestaniesz grać. P.S. Ja nie „dorosłem” akurat.

  • ZaczarowanyFlamaster

   Jangcyc, ostatnio gram w takie produkcje, które już teraz można wspominać z nostalgią. Lubię przypomnieć sobie starocie. Nadal bawią tak samo. Ale z dorastaniem masz rację, coraz mniej czasu i chęci też już nie tyle, co kiedyś.. Co nie znaczy, że w ogóle.

  • Skapiradlo

   No patrz – a ja właśnie niedawno kupiłem ponownie na Steamie System Shock 2 w którego zagrywałem się w 1999 r., czyli już jakby nie było 14 lat temu. I bardzo cieszy mnie to że mam dostęp do niego z dowolnego komputera po zalogowaniu się do klienta i bez problemu wersja steamowa działa na Win7 x64 bez kombinowania z dosboxem itp. Z wersją pudełkową nie byłbym tego taki pewien – ile miałem problemów na Win7 x64 z premierówką Silent Huntera III (ta z mapą) szkoda nawet pisać. Poza tym pudełko już dawno gdzieś przepadło przy kolejnej przeprowadzce. Janek kupił na Steam nawet platformowe wersje Duke Nukema od Apognee, a to są gry sięgające chyba 1991 r. I wszystko jakoś działa. Zresztą w dyskusjach na Steamie swego czasu przewijało się AFAIR zapewnienie supportu, że jakby Steam miał się zamknąć (trudno mi w to uwierzyć udostępnią patche DRM Free (przecież to jest proste – te całe Fairlighty/Skidrowy i inne psie juchy jakoś robią swoje wersje steam_ui, więc co to za problem dla producenta). A nawet jeśli nie to w takiej sytuacji masz pełne prawo do zastosowania takiego obejścia, niezależnie od tego co tam Steam sobie w EULA wypisuje o „usłudze” by obejść regulacje UE. dotyczące odsprzedaży gier. Jakby nie patrzeć aspekt społecznościowy Steam ma ogromne znaczenie – kupując grę DRM Free w wersji elektronicznej nie mam poczucia że ją wogóle kupiłem i zazwyczaj o niej zapominam. W sumie jako DRM Free to można kupować co najwyżej „Zaczarowane kucyki” czy jak nazywał się ten tytuł który cdp.pl DRM Free miał/ma w swojej ofercie by znajomi nie nabijali się w co pogrywasz, zwłaszcza gdy wszystkie 8-latki grają tylko w tytuły MA/18+ :>
   Większość ludzi kupuje wersje Steam i jest dotowa do tego dopłacić – sam kupowałem w zimie Max Payne 3 na GMG dopłacając kilkanaście złotych do ceny jaka była 2 tygodnie wcześniej na muve.digital m.in. po to by mieć go na Steamie i nie męczyć się z downloaderem muve przy grze mającej ~30 GB – niektórzy walczyli z pobieraniem z muve niemal 3 tygodnie, wersja Steamowa pobrała się w 2 czy 3 godziny gotowa do działania (odpada zapisywanie na dysk i uruchamianie instalatora – ma to znaczenie zwłaszcza przy tak dużej grze i dy ma się tylko jeden HDD.

   No i jakoś działa to teraz raczej w drugą stronę – po tym jak THQ padło i wyłączono serwery CoH (Sega nie chciała ich trzymać) by grać w multi w wersje boxowe umożliwiono ich aktywcję po kluczu z boxa na Steam, co wcześniej nie było możliwe. Jakoś bardziej wierzę że padnie mały developer czy nawet tak duży i źle zarządzany jak THQ i wyłaczy serwery, niż że Steam zniknie z Sieci – to byłoby w obecnej sytuacji prawdziwe załamanie rynku gier na PC.

 • Alloon

  kto za kilkanascie lat bedzie gral w te gry 😀 przeciez technologia tak pojdzie do przodu ze nawet nie wiadomo czy wogole bedziemy na czyms grac czy nie bedzie przypadkiem jakiejs sztucznej rzeczywistosci.

  • amigarulez

   Wiesz co? Tak samo mówili mi kiedyś jak miałem 10 lat i co? I mam teraz kilka razy tyle lat i nadal w tamte gry gram ;>
   BTW chyba Ci się pomyliła „sztuczna rzeczywistość” z wirtualną rzeczywistością…

  • buck

   Ze tez na GOGu nie wiedzieli, ze w stare gry nikt nie bedzie chcial grac…

  • Może być też „rozszerzona rzeczywistość”, amigarulez. Różnie to zwą. 🙂

  • Refty

   ja w ostatnim czasie w Wolfenstein-a 3D pogrywałem i w dodatek. Ponad 4h wbite na samym dodatku 😀 Niech mi ktoś powie, że stare gry nie mają racji bytu 😀 3 lata temu przeszedłem pierwszą część C&C oraz jedną z kampanii Red Alert-a. Te gry były zarąbiste 😀 No i oczywiście Quake Live 😀 na Livie wbite 25 dni gry jakoś tak, a to przecież prawie to samo co Q3 z lekka modernizacja. Już nie mówie o Starcrafcie czy Counter Strike-u, w które jakoś się złożyło nie grywam/grywałem

  • Refty,

   Starocie także można kupić na Steam. Nierzadko są one zoptymalizowane pod nowe sprzęty, jak np. „System Shock 2.” 🙂

  • Refty

   @Janek_Izdebski Ale ta wypowiedź w ogóle nie była kierowana w temacie tego o czym Ty mówiłeś wyżej tylko to była odpowiedź do Alloon. Widać, że jesteś nakręcony żeby nawet nie zainteresowanych przekonać do swoich poglądów 😀

  • Refty,

   To było tylko takie wtrącenie a propos „staroci” i Steama. To samo można odnieść do GOG-a. Tam „starocie” są rzeczywiście należycie traktowane. 🙂

  • yesyes

   @buck
   gog? jakos 1,7 mln klientow miesiecznie z calego swiata nie przekonuje o twojej teorii

 • arrathog

  Fallouty są DRM-free niestety?

  • O ile pamiętam są DRM-free albo mają zwykłe seriale.

 • hakine

  gry za piataka? ja widze po 4,99 i 2,99 widac w cdp analfabetyzm sie szerzy

  • Ezjod

   Większość jest za 5 zł. Już nie masz się do czego przyczepić.