X

«

»

Humble Weekly Sale – Retro Shooters

humble weekly saleTym razem w ramach Humble Weekly Sale możemy nabyć następujące gry:

minimum $1
– Serious Sam HD: The First Encounter
– Serious Sam HD: The Second Encounter
– Duke Nukem 3D: Megaton Edition
– Shadow Warrior: Classic Redux

Powyżej $6
Hard Reset: Extended Edition
– System Shock 2

Oferta ważna przez tydzień. Wszystkie gry TYLKO w postaci kluczy steam (brak DRM-free).

 • Za $6 to trochę dla mnie drogo…

  • Krajing

   20zł za Hard Reset(SS’y mam, reszta mnie nie interesuje) to trochę dużo, zwłaszcza że bywał taniej 🙂

 • Diabl0pl

  Świetna oferta, liczyłem na Shadow Warriora w jakiejś promocji, ale nie śmiałbym myśleć o czymś takim. 🙂

  • Diabl0pl

   Dodam tylko, że Duke Nukem 3D oferuje do zdobycia 3 karty 🙂

 • RoyKeane

  Duke Nukem i Shadow Warrior w jednym kluczu.

 • pawelzbik

  Shadow Warrior i Duke Nukem jako jeden klucz, Serious Samy osobno

 • ehh zagrałbym sobie na steama w system shocka 2 ale nie za 6 dolców

  • rubinius

   akurat ja mam już na steamie SS2 i za 3$ mógłbym sprzedać klucz bo mnie akurat kusi ten Hard Reset a 6 dolców to za niego troche dla mnie za dużo.

  • g47onik

   boże typowe polaczki, macie gre prawie za darmo. nie płacisz 6dolarów za Hard Reseta, tylko za 6 GIER.

  • zdzisekMOCY

   Jak mnie drażnią takie komentarze. Co Cię obchodzi co kto kupuje i za ile?

  • lowczyni

   @zdzisekMOCY
   Typowe polaczki, gry za grosze to źle bo nie rozdają za darmo. Gdyby rozdawali za darmo tto polaczki by płakali że nie isntalują sie im jeszcze same. Gdyby instalowały się same to polaczki płakałyby dlaczego nie uruchamiają sie same.

  • Skapiradlo

   Mnie również. HardReset EE mam kupiony rok temu na SSS, SystemShock2 w tym roku również na SSS ale jak najbardziej rozumiem osoby, które szukają oszczędności jeśl interesuje ich tylko jedna z tych gier albo jedną z nich już mają.

   BTW:
   Trochę groch z kapustą ułożony bundle. Jako BTA za 6$ (z tygodnia na tydzień zafixowana cena rośnie – ostatnio było 5,80$) bardziej pasowałby HardReset EE i Serious Sam 3 (to takie oldschoolowe schootery w nowej oprawie graficznej), za to jako wersja za 1$ Shadow Warrior, Duke Nukem Megaton Ed, Blood i pierwszy Wolfenstain z 1991 albo Hexen.

  • amigarulez

   Bo to jest niestety typowe podejście Polaka. Gdyby jeden z drugim poszli do zwykłego sklepu z grami i popatrzyli ile owe gry kosztują, tylko mlasnęliby językami na taką ofertę HB i te 6$ wydali. Zrozumiałbym jeszcze jeśli pisałyby tak dzieci które liczą tylko na kieszonkowe od rodziców (i pewnie i tak codzienie wyciągają od nich piątaka „na doładowanie telefonu”) ale ludzie pracujący? Dla mnie to taka sama sytuacja jak u kierowców których stać na wypasione fury ale jak widzisz ich na drodze to mają pozakładane te listwy z diodami które albo są powypalane albo tak kiepskie, że nie widać ich już z odległości 50m, założone rzekomo w celu oszczędzania na paliwie 😀 A co do oszczędzania to oszczędza się tyle ile się odłoży a nie wyda!

  • amigarulez

   Tak w ogóle to żaden z Was, kto odkupił kluczyk od kogoś do jakiejś gry z jakiegoś bundla, nie jest i nigdy nie będzie legalnym posiadaczem takiej gry bo żaden odsprzedający nie da Wam emaili z potwierdzeniem zamówienia w HB jak i płatności za taki bundle. Gdyby wpadło do Was BSA i zaczęło sprawdzać komputery, od razu byłyby pytania o dowód, że jesteście legalnymi posiadaczami danej gry. IMO takie praktyki to nie jest oszczędzanie tylko zwykłe cwaniactwo. Jedyna możliwość to kupno komuś bundla jako gift, wtedy ten „obdarowany” będzie mógł powiedzieć, że ma legalnie zdobyte gry.

  • peakhunter

   Naiwni głupcy, jeździcie po komentującym i całym narodzie, bo ośmielił się poczekać, aż gra będzie tańsza. Jeżeli macie bardziej zasobny portfel to trzymajcie gęby na kłódkę i nie obrażajcie drugiego człowieka tylko dlatego, że ma inne zdanie. Gość ma pełne prawo twierdzić, że cena na promocji jest dla niego mniej warta od przyjemności z gry, bo to odczucie *całkowicie* subiektywne. Odrobinę pokory, albo milczeć zanim spróbujecie ogarnąć 38 mln naród swoją ograniczoną perspektywą.

  • Zg0dusi3k

   @amigarulez
   Zaglądanie do cudzych portfeli i rozdysponowywanie ich majątkiem to bardzo zła cecha, dlatego daruj sobie takie komentarze. Tobie nic do tego ile ktoś wydaje na gry i czy kupuje premierówki za 100zł, czy tą samą grę w bundlu za 1 dolara. Mogę być milionerem i kupować gry w bundlach, mogę być milionerem i jeździć Tico w gazie i z diodami, co Ciebie to obchodzi? To są Twoje pieniądze? Strasznie mnie wkurza takie zachowanie, które to właśnie pokazuje typowe podejście Polaka jeszcze bardziej, niż oszczędzanie tam, gdzie jest możliwość. Serio, skąd to się u was bierze? Nie znacie 99% osób wypowiadających się tutaj, nie znacie 99,9% osób na bardziej obleganych forach i portalach, a po jednym komentarzu potraficie opowiedzieć cały życiorys danej osoby oraz stwierdzić, czy pracuje lub czy jest gimbusem i ciągnie hajs od starych. Skończcie w końcu przesiadywać w cudzych portfelach, krytykujecie innych, a powinniście zacząć od siebie.

  • Niestety, ale posty:

   zdzisekMOCY
   peakhuntera (uskuteczniamy lewacką „walkę klas” czyż nie?)
   Zg0dusi3ka

   są esencją typowo zaściankowego, skrajnie lewackiego i roszczeniowego podejścia w kwestii zakupu gier na Humble Indie Bundle. Za 6 $ (6$ x 3,2 zł = 19,2 zł) nie kupicie żadnego dobrego pakietu 6-ciu steamowych gier w żadnym sklepie.

   Nie kupicie nawet pół litra dobrej wódki, może uda się Wam dorwać ze dwie paczki gorszych papierosów (akcyza idzie w górę). Ta kwota to równowartość porządnego oleju z oliwek z pierwszego tłoczenia, a jeśli lubicie dobrze zjeść, to nie pożałujecie na taki olej pieniędzy. Więc to Wy przestańcie biadolić, że to jest jakaś cena z kosmosu, nierealna dla przeciętnego Polaka. Cena z kosmosu to „GTA V” za 240 zł w dniu premiery, a nie pakiet 6-ciu gier na Steam za równowartość 19,2 zł. Nawet w Biedronce pojedyncze egzemplarze danej gry od Cenegi chodziły ostatnio po 20 zł, więc naprawdę ta sama kwota wydana na 6 dobrych gier to drożyzna? Kpicie, czy o drogę pytacie?! Jeśli to dla Was tak drogo, to ile wydajecie na piwo i papierosy będąc w towarzystwie kolegów w pubie? Na pewno więcej niż 20 zł, w lokalach jest o wiele większa marża na gastronomię. W przypadku bundli, marża jest minimalna, albo jej w ogóle nie ma (Humble Origin Bundle).

   Pozdrawiam wszystkich zdroworozsądkowo podchodzących do tematu graczy. 🙂

  • @lowczyni
   200% poparcia dla Ciebie! 🙂

  • peakhunter

   @Janek_Izdebski
   Wykreowałeś sobie przeciwnika z własnej wyobraźni i w niego tłuczesz. Nie uskuteczniam żadnej „lewackiej walki klas”, nie piję do cen na Humble Indie Bundle, mam w nosie czy kupię pakiet 6 steamowych gier po takiej cenie i jak to się wszystko ma do kupna piwa w pubie.

   Cały sens mojego komentarza to odezwa do buraków samobiczujących się i plujących na 38 mln ludzi tylko dlatego, że jakiś nieboraczek stwierdził, że radość z posiadania tych gier, mimo że omujborze najtaniej obecnie na rynku, jest dla niego mniej warta niż 6$. Tylko tyle. I ma do tego pełne prawo. Natomiast na tej skądinąd fantastycznej stronce zauważyłem że jest masa ludzi, którzy najwyraźniej nie potrafią zaakceptować prostego faktu, że istnieją ludzie, dla których „obecnie najtaniej” nie oznacza, że daną pozycję warto kupić.

   Jeżeli chcesz przekonać kogoś, kto twierdzi, że 6$ to dla niego za drogo za te gry, proponuję zacząć od nieobrażania jego i jego rodaków. Bo to świadczy o buractwie tylko i wyłącznie tego, który rzuca mięsem.

   Podzieliłem wypowiedź na akapity, mam nadzieję że nie będzie żadnych nieporozumień.

  • Tak w ogóle, to te Wasze narzekanie przypomina mi sytuację z pierwszym „Painkillerem” od A. Chmielarza z ubiegłej dekady.

   W Polsce w momencie premiery, gra była sprzedawana za 19,90 zł albo za 29,90 zł (już nie pamiętam, który to był wariant cenowy). Świetna premierówka w doskonałej cenie. I jaki był wynik?

   Ludzie woleli kupić pirata za 10-20 zł na giełdach, na Stafionie Dziesięciolecia, lub gdziekolwiek indziej od piratów. Ten kto miał wtedy dobry net (pamiętać trzeba, że mówimy o ubiegłej dekadzie, gdzie sieć nie była tak powszechna), ściągał to sobie z Internetu.

   Bo taki „Polaczek” nie mógł pójść do kiosku (tak, gra była sprzedawana w kiosku) i kupić oryginał. Nie ma słów, żeby określić taką idiotyczną i bezczelną postawę. 🙁

   P.S. Zrozumiałbym Was, gdybście napisali szczerzei bez ogródek: „6 $ za 6 gier Steam to dobra cena, ale w tym momenie mam taką sytuację, a nie inną i nie stać mnie na ten zakup.” To byłoby uczciwe postawienie sprawy i to bym zrozumiał. Ale narzekanie w co drugim czy co trzecim poście, że „za drogo”, „cena niedobra”, „rozbój w biały dzień” itd., naprawdę przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Jak długo będzie trzeba czytać te narzekania wiecznie niezadowolonych na portalu Łowców Gier? Jakoś ne wierzę, by się to szybko zmieniło, a szkoda…

  • @peakhunter
   Wyjaśniłem wyżej, co mi się nie podoba w postach wszystkich powyżej, którzy tak bardzo narzekają. Nie atakuję nikogo personalnie, nie to było moim celem. Napisałem jaką argumentację byłby w stanie zrozumieć. Nestety żadna z krytykujących cenę osób tak nie odpowiedziała. Tyle mojego wyjaśnienia. Usłyszałem tylko gremialny jęk zawodu i zaścinkowe, roszczeniowe i tak typowo polskie narzekanie na zbyt wysoką cenę. Tylko to, nawet nie było żadnej próby obrony swojego stanowiska czy argumentacji. Takie postawy godne są najwyższego potępienia.

  • Zg0dusi3k

   Zarzucasz mi zaściankowość i krytykowanie cen, ale powiedz mi, gdzie ja cokolwiek takiego napisałem? Zwróciłem uwagę, aby ludzie przestali wtrącać się w portfele i pieniądze innych, nigdzie nic nie napisałem, że mi się ceny BTA w bundlach nie podobają, że 6$ BTA to za drogo itd. Mało tego, praktycznie wszystkie ostatnie bundle (jakie mnie interesowały) kupiłem za BTA i uważałem je za wielką okazję jakich ze świecą szukać gdziekolwiek w sklepach stacjonarnych czy w dystrybucji elektronicznej. Za Origin Bundle byłbym w stanie zapłacić nawet 10-15$, gdyby tyle wynosiło BTA i jestem zdania, że kwota 5$ za komplet to było stanowczo za nisko. Tego bundla jednak za taką kwotę nie kupię, ponieważ Hard Reset kupiłem kiedy było w Indie Royale, a System Shocka na SSS za 2,5€. Nie widzę więc najmniejszego sensu płacenia 6$ BTA za gry, które posiadam, większość znajomych te gry także posiada więc rozdać im nie miałbym jak, a sponsorować darmozjadów żebrzących o darmowe klucze nie zamierzam. Jeżeli zaś chodzi o marudzenie, to każdy ma prawo do kalkulacji, czy opłaca mu się wydawać 6$ na samego Hard Reseta lub System Shocka, jeżeli interesuje ich tylko i wyłączenie ten jeden konkretny tytuł, a z pozostałymi grami nie mają co zrobić i wiedzą, że ich nawet nie odpalą. HR idzie dostać za max 10zł, a widziałem za 5zł w tanich koszach w marketach, System Shock natomiast był na SSS za 2,5€, więc także wychodzi taniej. Dodatkowo dochodzi fakt, że dla jednego SS2 jest grą legendą wartą każdych pieniędzy, a dla drugiego jest to staroć, który może go zainteresuje, ale wcale nie musi. Jeżeli jednak ktoś marudzi, że bundle mu się podoba, ale 6$ czy nawet 1$(!!!) to za drogo, to takiego osobnika faktycznie można nazwać „typowym polaczkiem”. Podczas Origin Bundle ludzie pokazali ile są warci, kiedy dostali tyle gier AAA za grosze, a dalej było im mało i chyba zapomnieli o celu tego bundla. Kiedyś ludzie narzekali, że grubo ponad 50zł za grę to za dużo, dzisiaj marudzą, że 1-6$ za kilka gier to drogo.

  • Pelikan

   Widzę wszyscy zapomnieli, że tu chodzi też o akcję charytatywną…

  • Za używanie słowa „polaczki” powinna być czapa, tylko tyle mam do powiedzenia.
   A, że 6 dolarów to dla mnie za drogo to nic dziwnego skoro tydzień temu steam gifta system shocka 2 dostałem za garść kart i postanowiłem go oddać na steamgifts; teraz chciałem kupić kopię dla siebie i 6 dolców to dla mnie biorąc pod uwagę zeszłotygodniowy zakup to za dużo… i nie, nie kupuję żadnego pakietu gier, bo wszystko poza tym system shockiem już mam.

  • peakhunter

   @Janek_Izdebski
   Nie, to nie jest „typowo polskie” narzekanie. Za to narzekanie na „typowo polskie” rzeczy jest typowe dla ludzi ograniczonych.

   Miłego dnia.

  • Ale w maju zeszłego roku jakoś nie było dla części z Was problemem ustawiać się w kilometrowych kolejkach po „Diablo 3” za 150-200 zł w dzień premiery? Hipokryzja i obłuda pełną gębą… 🙁

   @Zg0dusi3k
   Tak. Miałem na myśli osoby, którym skład bundla się podoba, ale na cenę to już biadolą w niebogłosy…

  • nerka99,

   Jesteś w błędzie. 6 dolców kosztuje cały pakiet, wychodzi po dolcu za jeden tytuł. Jeśli pozostałe gry masz, to czekasz na jakaś obniżkę lub ciekawą ofertę handlową (z kasy z kart czy za klucze z „TF2”) na Steam. Proste. 6 $ to naprawdę nie jest dużo zważywszy, że dostajesz 6 kluczy do gier na dłuuuugie godziny + 2 soundtracki. 🙂

  • Krajing

   @Janek_Izdebski Wybacz, ale za przeproszeniem pieprzysz jak potłuczony. Dla mnie te gry nie przedstawiają prawie żadnej wartości(poza SS’ami i ew. Hard Resetem) i naprawdę wisi mi to czy kosztowałyby one 6 dolców czy 6 centów. I tak bym ich nie kupił – dlatego można powiedzieć że są za drogie jak na swoją wartość).

   Inny przykład – załóżmy że dla Ciebie Renault Laguna III za 50 tysięcy to świetna oferta, 2x taniej niż normalnie, nic tylko brać. Dla mnie to jest gówniany samochód i nawet 10 kawałków bym za niego nie dał(zakładając że nie mógłbym go sprzedać). Za te 10 tysięcy wolałbym kupić CRX’a i go zajebiście zrobić.

   Liczy się wartość a nie cena. Taki Duke Nukem 3D przykładowo ma wartość jedynie sentymentalną jeśli ktoś w niego grał lata temu.

  • @Krajing
   Te gry nie są ża drogie. Nie przedstawiają wartości dla Ciebie, a to spora różnica. Oczywiście masz prawo do takiej, subiektywnej decyzji. Ty nie kupisz tego zestawu, inni się na niego rzucą z wywalonym jęzorem i mają do tego prawo. Ale proszę Cię, nie krytykuj ceny, bo jest ona znośna i dostępna dla każdego polskiego zjadacza chleba. Nie to, co premierowe „GTA V” za 220-240 zł. Naprawdę nie dostrzegasz różnicy w cenie? A to, że ktoś nie kupi tego bundla, to jego osobista decyzja. To wszystko.

   Ale nie podkreślaj, ze cena 6 $ za 6 gier, w tym dla „HR” i „SS2” to za drogo. To przecież tylko równowartość 19,2 zł za 6 kluczy + 2 soundtracki. Nie przekraczaj granicy śmieszności. Dziękuję. 🙂

 • xavris

  A co z Hard Reset i System Shock?

 • wacek_1984

  Dla mnie super bundle, niestety kurde brakuje mi Blood i Redneck Rampage ;(

  teraz czekamy na retro RPG i Strategy, adventure też bym przytulił 😉

  Edit:

  HR i SystemS2 osobno

  • Faltharis

   Retro strategy.. jak pójdą za ciosem i zrobią taką serię to super.

  • wacek_1984

   Mam taką dziką nadzieję 😀

 • ragbrok

  Szczelanin nie lubię, więc dolara przyoszczędzę. A sam weekly IMO lepszy od poprzedniego.

  • Ezjod

   Serious Samy mam w klasycznej wersji, w SW i Duka pewnie bym nie zagrał. BTA okazałe ale poczekam na inne bundle z tymi grami 😉

 • cFalcon

  Hard Reset to w promocji na GMG można kupić za 2 dolary (już nie pamiętam, ale chyba tyle zapłaciłem)?

 • System Shocka i Hard Reset już mam, a więc 1$ za resztę 🙂

  Edit: Chyba jest jakiś bug, bo klucz do First Encounter aktywował mi też do Second 🙂

  • Wickas

   Mam to samo, dostałem przy aktywacji First Encounter odrazu dwógą część ;> Więc mam teraz 2 klucze niewykorzystane(Hard Reset i Serious Sam 2 HD).

 • keiran

  Świetny weekly i wart tych 6 dolarow jako calosc. Troche moze nieszczesliwie dobrali progi po prostu. Ja nie wezme bo juz wszystko mam, ale polecam.

 • kamil950

  A czy czasami nie było tak, że na początku ta średnia była wyższa, a potem była niższa (a następnie już się stopniowo mogło zwiększać wraz z wpłatami)? Może tu też tak będzie? Pamiętam, że ktoś tak pisał, że kupił za dolara Weekly PewDiePie, a potem jak chciał dopłacić to zapisała mu się średnia z momentu zakupu i bardziej mu się opłacało zakupić drugi cały pakiet.

  • Ezjod

   BTA jest stałe, nic nie zaoszczędzisz 😉 Chcesz kupić? Kupuj od razu, nie będzie bonusów, żeby Cię przekonały, nie będzie taniej.

 • Kosturr

  biorę za 1$, Hard Reset sobie spokojnie mogę odpuścić, a System Shocka 2 kupie kiedyś taniej przy innej okazji 🙂

 • Zurwan

  Hard Reset można mieć za dychę w Empiku:

  http://www.empik.com/hard-reset-pc-flying-wild-hog,p1044875188,multimedia-p

  Co do reszty gier z zestawu, to nie moje klimaty (choć gry retro lubię), trochę tylko Duke kusi…

 • Shadow Warrior Classic Redux
  Duke Nukem 3D: Megaton Edition Steam Key

  ktoś zainteresowany? ja raczej nie będę w to grał

  • BoloMaster

   ja chetnie przygarne

  • poszło

  • Voidolt

   Masz jeszcze jeden ? 🙂

 • buck

  No to teraz poproszę FFVII w bundlu za 1$…

 • experty

  Niby fajnie, ale wolałbym paczkę Quake 1-3-Arena, Doom 1-2, Wolfenstein 3D. Z tego interesuje mnie tylko Duke Nukem 3D i chyba dla niego tą paczkę wezmę 🙂 6$ za BTA to dla mnie za dużo. Wolałbym dokupić Dooma na steamie ale tam z ceną przesadzili i klasyczny pakiet jest za 15 euro. (bez 3)

 • Artok

  Kupiłem kiedyś oba Serious Samy HD w wirtusie za 4.99, więc dolar zaoszczędzony

 • Ayzahaur

  Wszystkie gry potrzebują steama do działania?
  edit Dobra już wiem.

 • Tyci

  Za żebranie powinny być bany ! Jest temat od tego

  • minityrael

   Otóż to…nie stać kogoś 1$ na kilka gier, to ja sie pytam skąd takie typy mają kasę na kompa?

  • amigarulez

   Na Komunię dostali ;>

 • Webciu

  Jeszcze po summer sale i paru bundlach zaległości, a do tego zaraz GTA V… Chyba tym razem odpuszczę 😛

 • Damix

  No cóż wolałbym w paczce bardziej coś jak wolfenstein 🙁 . Tym razem odpuszczę.

 • Rasiek

  Kupiłem weekly za 6 dolców, wpisałem klucz do Serious Sama First Encounter i zamiast tylko First Encounter do Steama został dodany First i Second Encounter 😀 Co mieliście jak dodaliście klucz do Second? Może klucz do Second jest tak samo kluczem do First i Second i można gdzieś pchnąć ten drugi kod. Dodam że Shadow Warrior lata po steamie za darmo od dawna.

  • Ale wersja zwykła, a nie redux Shadow Warriora.

  • „Second Encounter” jest chyba traktowane przez biliotekę Steam jako DLC do „First Encounter.” Czy ktoś to może potwierdzić?

  • kamil_999666

   Jakie różnice ? Ja tam wolę postawić SS2 i SW na gog.com obok innych klasyków 🙂

  • StayUpForever

   Za darmo jest Shadow Warrior Classic (1997) czyli wersja bez osiągnięć, dodatków i z niby nieco gorszą grafiką.

  • valdman

   na pierwszym koncie aktywowałem klucz do Serious Sama First Encounter i otrzymałem dodatkowo Second Encounter, na drugim koncie aktywowałem klucz Second Encounter i tylko to dodało

 • Raffael

  Świetne klasyki chociaż $6 to dosyć sporo, Hard Reset może kiedyś taniej wyłapię, za Serious Samem nigdy nie przepadałem. Za to Duke’a i Shadow Warriora przechodziłem na 486SX a potem P1 133 MHz 😀 SS2 to zdecydowanie najlepsza gra z tej paczki, ale za dużo z niej pamiętam żeby grać w nią ponownie 😛

  Szkoda, że SS3 nigdy nie wyszło chociaż jego duchowy spadkobierca – Bioshock 1 – zrobił dużo zawrotniejszą karierę.

  • 6 $ to naprawdę niezbyt dużo za sześć ciekawych gier na dziesiątki bitych godzin. 🙂

  • Chyba, że większość z nich już masz…

  • Nawet posiadając większość innych tytułów z bundla, to 6 $ to dobra cenaza „SS 2”. Poza tym, na HIB płaci się w dolcach, nie w Euro, więc to także oszczędność. 🙂

  • Mix

   Dla jednego sporo dla innego nie, co za problem to zrozumieć ? Dla mnie to naprawdę sporo.
   Mówimy tutaj o bundlach, ceny sa inaczej odbierane.
   Gdyby to było w pln to bym sie zgodził. Jak ktos zarabia w inej walucie to sa smieszne pieniadze, my natomiast zyjemy w europie srodkowej.
   hr byl w bundlu czy dwoch a ss2 byl niedawno za 2,5$ na gogu

  • akurat mi brakował HR, a nie SS2 i jestem pewien, że uda mi się go kupić taniej niż za $5, które musiałbym dopłacić za bonusowe gry

  • @Mix
   A krótko po premierze zakupiono w Polsce ponad 250 tys. kopii „Diablo 3” w cenie 150-200 zł. Cena jakoś nie miała zbytnio wpływu na sprzedaż tej gry w Polsce… 😉

   @mrmahon
   Ostatnio widziałem pudełka z „HR” za 10 zł, więc nieznacznie tylko taniej od średniej na HIB i to tylko za jedną grę. 🙂

  • kamil_999666

   No ale pudełko !

  • cFalcon

   Przykład z Diablo 3 jest nietrafiony. Ludzie kupili grę ponieważ:
   a) nie ma pirata i nie będzie więc albo kupisz, albo masz tę grę w (.)
   b) cześć chciała zarobić na RMAH-u
   c) dużo osób spodziewało się gry epickiej który wbija cię w ziemię wieć warto ją kupić.

   A ja np. zagrałem i ukończyłem D3 ZA DARMO. Można? Można. Wystarczył znajomy, który podzielił się danymi do logowania.
   A największym moim błędem było kupienie tej gry. Żałuje każdej złotówki z 200 złotych które kosztowała mnie ta gra.
   Przy pierwszym „ukończeniu” faktycznie gra może się podobać, ale czym dalej w las tym coraz więcej g. widać.

  • Mogą być inne przykłady. Seria „FIFA”, seria „Battlefield”, obie gry z serii „Wiedźmin” itd. Wszystkie wspomniane gry sprzedały się w dziesiątkach/setkach tysięcy egzemplarzy na terenie Polski, pomimo wysokich cen.

   Założę się, że „GTA V”, pomimo zaporowej cenie w wys. 220-240 zł, sprzeda się w Polsce dziesiątkach, a nawet w stkach tysięcy egzemplarzy. Podobnie „Wiedźmin 3” w przyszłym roku…

   Wniosek jest jeden. Hipokryzja i obłuda polskich graczy. Niektóre gry mozna kupić masowo, mimo zaporowej ceny. Innych się kijem nie tyka albo piraci, bo łatiwej i nie trzeba nic płacić. I jeszcze to egoistyczne i zaściankowe podejście, że 6 gier steamowych w bundlu za równowartość 19,2 zł to „drożyzna.” Smutne to doprawdy. 🙁

   @mrmahon
   Do Ciebie nic nie mam. Uczciwie postawiłeś sprawę, że w aktualnej sytuacji nie stać Ciebie na ten zestaw, poza tym masz już większość gier wchodzących w jego skład. Jednak nie narzekałeś i nie biadolileś jaki to drogi bundle.

  • cFalcon

   Ale jak ty to wyliczyłeś? 4 kosztują 1 dolara, a 6 kosztują 2 w wyższym progu. Nie można podzielić 6 na 6 bo tak się nie da kupić.

  • To daj inny przelicznik, lepszy. Podpowiem nie ma innego. Może być tylko taki: 4 gry za 1 $ co daje 0,25 $ w niższym progu i 6 gier za 6 $, co daje dolca za grę wyższym progu. Uczciwy deal. Według Ciebie developerzy i adminstratorzy HIB robią jakiś wałek? Naprawdę równowartość 19,2 zł to zła cena za 6 gier Steam + 2 soundtracki?

 • DJSurprise

  Jeśli ktoś ma zbędny klucz do system shock 2, to proszę pisać pw, dogadamy się.

 • plackath

  fajna paczka, shadow warrior’a w końcu ogram, wstyd się przyznać wszystko jakiś czas temu ogrywałem, ale SW jakoś nie miałem okazji a gierka już leciwaaaa… Hard Reset osobiscie polecam, aczkolwiek nie wiem czy za te pieniadze (tylko SW nie miałem z tego zestawu, tak, wiem, że to gry na długie posiedzenia 😉 )… ja sie skusilem, ale troche to boli… ech

  jakby ktos sie zastanawial czy warto:
  http://growewolnozamularstwo.blogspot.com/

 • vIE888

  Z tych wszystkich gier jedynie System Shock 2 jest wart każdego centa, klasyka sama w sobie, jedyna wyróżniająca się gra. Kiedyś zawojowała świat (w końcu same 9 i 10/10), niestety słaba sprzedaż (najwyraźniej ludzie zawsze mają trudności z ogarnięciem ambitnych projektów) uniemożliwiła powstanie System Shock 3, który był i w planach i na papierze. Reszta albo na steamie, albo się nagrało w co poniektóre dobre 15 lat temu i starczy.

  • Mix

   Albo słaby pomysł na trójke.
   Poprosze jakiegos linka do info ze sprzedaz była słaba bo ciężko mi uwierzyc ze gra dostała status kultowej bo wszyscy na piratach jechali. Przeczy tez temu ogromny swiat fanow i modow.

   Z offtopu to ciagle zcekam na dungeon keepera 3.

 • Dorrin

  Gry z BTA mam, a klasycznych FPSów nigdy nie lubiłem (nawalanie w hordy bezmyślnych wrogów dla relaksu to nie rozrywka dla mnie), więc mój dolar w tym tygodniu jest bezpieczny.

 • szpynda

  Ech, żal było nie wziąć za !$ takiego zestawu ze wspomnień. Pewnie nigdy nie zagram ale niech sobie są te tytuły na mojej liście. Zasługują na honorowe miejsce.