Promocja na Far Cry 6

Far Cry to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek francuskiego studia Ubisoft. Po ponad 3 latach od premiery ostatniej głównej odsłony na rynek trafi wyczekiwany przez wielu fanów serii Far Cry 6. Akcja gry toczyć się będzie na fikcyjnej, tropikalnej wyspie rządzonej twardą ręką przez dyktatora. Gracz wcieli się w postać członka ruchu oporu i wraz z innymi partyzantami stanie do walki z tyranem. Far Cry 6 trafi na PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5, a także na Google Stadia i Amazon Luna już 7 października 2021 r.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Media Expert – w publikacji znalazły się odnośniki do oferty sklepu, niemniej jednak Nasz Partner nie miał wpływu na jego treść.

Viva la Revolution! – fabuła i miejsce akcji Far Cry 6

Jak wspominaliśmy, fabuła Far Cry 6 przeniesie gracza na tropikalną wyspę Yara, która już od pierwszych trailerów kojarzyła się graczom z istniejącą w rzeczywistości Kubą. Władzę w kraju sprawuje bezwzględny dyktator Anton Castillo (w tej roli pojawi się znany m.in. z serialu Breaking Bad Giancarlo Esposito) oraz jego syn Diego. Przywódcy pragną przywrócić Yarze świetność, jednakże ich brutalne działania nie podobają się społeczeństwu. W pewnym momencie dochodzi do rewolucji, w której udział weźmie Dani Rojas, czyli postać, w której buty wejdzie grający.


Mechanika rozgrywki szóstej odsłony serii Far Cry

Podobnie jak poprzednie części cyklu Far Cry 6 będzie pierwszoosobową strzelanką z ogromnym otwartym światem. Gra zaoferuje największą mapę w serii, z czego sporą część zajmie obszar miejski, stolica kraju – Esperanza. Dotychczas mieliśmy do czynienia jedynie z mało zurbanizowanymi obszarami, dlatego też widać tu chęć twórców do wprowadzenia pewnych nowości. Skoro o nowościach mowa – całkowicie przeprojektowano także system skradania i cichych zabójstw oraz wprowadzono kamerę z perspektywy trzeciej osoby, w wybranych scenach.

Po obszernej lokacji będzie można poruszać się pieszo bądź za pomocą rozmaitych środków transportu. W grze pojawią się konie, łodzie, terenówki, a nawet czołgi. Nie powinno również zabraknąć pojazdów latających. Jak na dobrego FPSa przystało Far Cry 6 zaoferuje spory arsenał broni. Oprócz standardowych karabinów i pistoletów mają pojawić się także nieco bardziej nietypowe wynalazki, jak np. „Tostoador”, chałupniczej produkcji miotacz ognia.

W grze skorzystać będzie można z pomocy zwierzęcych towarzyszy. Wśród nich znajdzie się niepełnosprawny piesek „Chorizo” o wyjątkowo odważnym serduszku, który będzie odciągał uwagę wrogów, umożliwiając graczom cichą ich eliminację. Dodatkowo Far Cry 6 zaoferuje też tryb kooperacji, który umożliwi ukończenie gry wspólnie ze znajomym.


Rozwój gry po premierze – być jak Vaas

Studio odpowiedzialne za Far Cry 6 zapewniło, że ich najnowsze dziecko będzie wspierane przez długi czas po premierze. Przepustka sezonowa (dostępna osobno, a także w edycjach Gold, Ultimate i kolekcjonerskiej) pozwoli uzyskać dostęp do 3 obszernych DLC. Co więcej, każdy posiadacz Season Passa otrzyma też prezent w postaci odświeżonego Far Cry 3: Blood Dragon.

Uchylono rąbka tajemnicy i przedstawiono nieco bliżej wszystkie dodatki. DLC umożliwią graczowi wcielenie się w złoczyńców z poprzednich odsłon serii. Będą to kolejno Vaas Montenegro z Far Cry 3, który przez wielu uważany jest za najlepiej wykreowany czarny charakter w historii gier komputerowych, Pagan Min z Far Cry 4 i Joseph Seed z Far Cry 5.


Next-genowy Far Cry 6

Posiadacze konsol Xbox Series X oraz PlayStation 5 mogą liczyć na zabawę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Twórcy zamierzają również wykorzystać możliwości kontrolera PS5 DualSense, ale jak na razie nie powiedziano dokładnie, jak miałoby to wyglądać.

Posiadacze urządzeń starszej generacji również otrzymają swoją wersję Far Cry 6. Zespół zapewnił, że gra zaoferuje komfortową i przyjemną rozgrywkę, jednakże trzeba będzie liczyć się z pewnymi ograniczeniami technologicznymi i nastawić na nieco gorszą jakość grafiki.

Prezentacja rozgrywki nagrana na konsoli Xbox Series X.

Pre-ordery Far Cry 6 w Media Expert

Łowcy, zachęcamy do zamówienia przedpremierowo gry Far Cry 6 w sklepie Media Expert 🙂

Cena Far Cry 6 na PC:

Promocje na Far Cry 6 na PlayStation 4:

Cena Far Cry 6 na PlayStation 5:

Promocje na Far Cry 6 na Xbox Series X i Xbox One:


Łowcy, zamierzacie sięgnąć po Far Cry 6? Co sądzicie o nowym settingu? Ile odsłon FC ukończyliście?

Advertisement
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.