X

«

»

Xbox One 1TB + Fallout 4 + Fallout 3 za 1340 zł

amazon-de

Xbox One 1TB Fallout 4 + Fallout 3 Bundle – 309,05€

Koszt wysyłki do Polski wynosi 7,24 Euro.

 • Najlepsze, że paczka najprawdopodobniej wyjdzie z magazynu w Polsce.

  • A najgorsze, że pracownicy tam pracujący są wyzyskiwaniu i traktowani podle. I drugie najgorsze, że to nie jest PS4.

   • Ponoć nie mają już aż tak źle 🙂 pytanie ile w tym prawdy…

    • Ponoć ludzie nie potrafią pracować i lubią narzekać. Trudno wypowiedzieć się o sytuacji w amazon nie pracując tam, jestem pewien że to nie jest aż tak zła praca jak niektórzy twierdzą. Zawsze zostaje łopata za 8,60zl/h w pełnym słońcu w lecie.

    • Z doświadczenia wiem, że jest dokładnie tak jak mówisz. 🙂

    • Jak ktoś lubi być wyzyskiwany to jest spoko…

    • Powiedz mi jaka firma w tych czasach nie wyzyskuje?

    • Taka która działa w kraju w którym przestrzega się prawa.
     Podam ci przykład. Pracowałem we francuskiej montowni w Polsce. Pensja oczywiście minimalna (wtedy to było około 1000 zł). Norma licznikowa 3200. Olewałem normę i robiłem po 2400 bo nie jestem robotem. Kiedyś przyjechała z Francji wizytacja i pytali się jak się u nas pracuje i byli w szoku jak się dowiedzieli bo u nich przy pensji na poziomie 1200-1300 euro norma licznikowa wynosiła 1200. To jest od razu odpowiedź na „małą wydajność” polskiego pracownika. Nie dość że robiłem 2 razy więcej niż Francuz na tym samym stanowisku to zarabiałem 4 razy mniej za tą samą pracę.
     Jak upadał Mastercook to się okazało że jedynie fabryka w Polsce przynosiła firmie dochód, a zakłady w Europie Zachodniej straty.

    • Przecież tzw „wydajność pracy” nie ma nic wspólnego z tym jak wydajnie robisz, tylko towary o jakiej wartości jesteś w stanie wytworzyć w jednostce. Dlatego u nas ta „wydajność” jest mała – bo produkuje się tutaj głównie tanie rzeczy wymagające ogromnego nakładu pracy. Jak w Polsce pracownik w ciągu tygodnia złoży 5 aut wartych $20k każde to będzie miał taką samą wydajność jak Niemiec, co w ciągu tygodnia złoży jedno Porshe za $100k. A to, że tutaj ktoś narobił się 5x więcej nikogo nie obchodzi. Liczy się tylko wartość wytworzonego dobra.

    • Skąd więc takie różnice w wysokości zarobków np. kasjerek/kasjerów w odległości 10 km w każdą stronę od Odry?
     Wykonują tą samą pracę w tym samym wymiarze czasu i nie ma tutaj tego co opisujesz czyli wartości wyprodukowanego dobra.

    • No jak widać godzina pracy kasjerki w Niemczech jest wyceniona na więcej niż godzina pracy kasjerki w Polsce. A wynika to z tego, że Niemcy mają mocniejszą gospodarkę, która jest oparta w dużej części na rozbudowanym R&D. A u nas to budują głównie montownie zachodnich koncernów, współpraca uczelnie-przemysł leży + z powodu wysokiego bezrobocia pracodawcy mogą dawać minimalną bo i tak znajdą się chętni do pracy.

     Więc jak tam istnieją ludzie, którzy mają pieniądze zarobione w „wydajniejszych” fabrykach, w zaawansowanych centrach badawczo-rozwojowych itp, to „stać ich” żeby kasjerce przy kasie płacić 4x tyle co kasjerce w Polsce. Jakby tutaj nagle ludzie zaczęli zarabiać tyle co w DE, to załamał by się nam eksport (bo nie moglibyśmy tanio produkować i eksportować żywności, maszyn transportowych itp) i zagraniczne inwestycje w tych specjalnych strefach ekonomicznych, bo zachodowi nie opłacało by się już tutaj budować montowni.

    • I porównaj jeszcze ile takich zestawów kupi za wypłatę pakowacz w Reichu, a ile w Polsce…

    • I pewnie niemiecki PIP bez powodu się do Amazonu przyczepił, a sam Amazon zwiał do Polski.

    • Zbyszek Fijał

     za lopate placa wiecej;) prawie dwa razy wiecej 😉 wiec zarobkowo lopata nie jest taka zla tylko sie trzeba kazdego dnia mocno zmeczyc:p

    • Z tego co czytałem, ci wyzyskiwaniu ludzie oczekiwali, że jako magazynierzy i „pakowacze” będą otrzymywać więcej niż średnią krajową. Bardzo wysokie oczekiwania, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Polska średnia krajowa jest mocno zawyżana przez jednostki zarabiające bardzo dużo, co widać chociażby po medianie.

     Prawdę mówiąc czytając te wszystkie szokujące relacje na temat wyzysku w ich magazynach odniosłem wrażenie, że… narzekają ludzie, którzy nigdy w życiu nie pracowali i mieli zamiar zarabiać „po europejsku” nic nie robiąc. No to takie straszne, osoby bez wykształcenia muszą wykonywać pracę fizyczną przez 40h tygodniowo za 2200 zł miesięcznie… To daje nam te 13 zł miesięcznie. Świetna kwota jak na pracę, w której rozmowa kwalifikacyjna odbywa się przez telefon i jedyne co jest wymagane to średnia sprawność fizyczna…

     I jeszcze te narzekanie, że jest napięty czas, że to, że tamto. Bo mieli na wszystko wyznaczony czas, bo trzeba było się śpieszyć, bo nie było czasu na myślenie tylko trzeba było wykonywać polecenia… no straszne rzeczy.

     Ludzie chyba oczekiwali „amerykańskiego snu”, przyjedzie szef z USA z cygarem w ustach i zacznie obsypywać wszystkich dolarami za darmo, bo przecież to bogaty kraj i oni wcale nie chcą zarobić.

    • W normalnych krajach jakoś pensja minimalna wystarcza na godne życie, a szef nie zarabia 20 razy tyle co robotnik.
     Według twojej logiki to ja się zgadzam niech szanowny pan doktor zarabia i 8000 zł na rękę, ale ma pracować, a nie spać na dyżurze i całkowity zakaz pracy ponad normę, a w przypadku błędu w sztuce z miejsca 5-10-15 lat odsiadki.
     Są chętni?
     Według ciebie pracownikowi komunalnemu ie należy się godne wynagrodzeni o którym mówi nawet Kodeks Pracy? Zgnij więc razem ze swoimi śmieciami. Uważasz że magazynierowi nie należy się godne wynagrodzenie? To sam sobie pojedź do magazynu w Niemczech, poszukaj na magazynie tego co zamawiałeś i sobie zawieź do to domu.
     Te tzw. kapitalistyczne kraje są bardziej socjalistyczne (nawet rządzą w nich partie socjal demokratyczne) niż ci się wydaje.
     Tylko w Polsce się jakoś ten kapitalizm nie chce przyjąć i każdy pseudo polski biznesmen musi się dorobić w pół roku, przy okazji nie opłacając pracownikom składek emerytalnych i oferując pracę na czarno okradając nasz wszystkich – całe społeczeństwo.

    • Wiesz co, daj sobie spokój. Trzy razy chciałem pisać podobny komentarz, ale olałem. To nie są ludzie do dyskusji, szczególnie na forum, bo oni tacy mądrzy tylko tutaj a w robocie (o ile w ogóle już pracują…) to siedzą cicho jak te myszki pod miotłą.

    • fun

     Załóż swoją firmę, kto Ci każe pracować u kogoś? Nie będziesz czuł się wyzyskiwany.

    • Maniiiius

     A może nie zdążył nakraść podczas okresu złodziejskiej prywatyzacji, kiedy powstawały fortuny naszych wielkich „pszeciembiorców” i nie ma za co biznesu założyć?

    • fun

     Nie proponuje mu żeby stał się „wyzyskiwaczem” tylko niech założy sobie jednoosobową działalność gospodarczą i pracuje na siebie, realizuje swoje pomysły biznesowe. Ile zarobi to jego i urlop będzie mógł wziąć kiedy chce, nie będzie musiał na szefa narzekać, ani na straszną korporacje, samo dobre go czeka 🙂

    • Maniiiius

     Na pewno będzie miał duże szanse z naszymi złodziejaszkami ze znajomościami… Serio nigdy Cię nie dziwiło, czemu w Polsce jak jakaś mała firma zacznie osiągać sukcesy na polu gdzie jakiś postkomunistycznykapitalista działa w najlepsze to po pewnym czasie urzędnicy go udupiają, a jak nie mają za co, to „popełniają błędy”, za które po upadłości przepraszają, ale konkretnych winnych nie ma?

    • fun

     Jak ktoś chce miliony zgarniać to jasne że jakaś „mafia” go dopadnie. Ja piszę o alternatywie dla harówki za 2 tysiące, a nie o sposobie na bogactwo. Tylko, że ludzie którzy pracują u kogoś i najbardziej krzyczą, że za mało zarabiają, są na tyle leniwi że nawet nie myślą o samodzielnym poprowadzeniu małej ale własnej firemki.

    • Maniiiius

     Ciekawe czemu? Może dlatego, że nie mają pieniędzy na biznes, a kredyt w takiej sytuacji jest gorszą opcją od grania z mafią o pieniądze w rosyjską ruletkę, która jest o tyle bardziej humanitarna, że w razie niepowodzenia człowiek nie cierpi?

    • Nie ma sensu zakładać firmy w kraju szarej strefy i pracy na czarno. I właśnie dlatego mamy taki syf w Polsce. Uczciwy człowiek nie jest w stanie konkurować bo instytucje powołane do pilnowania porządku same są skorumpowane i g. robią.
     Potem są takie kwiatki jak wywiezienie pracownika który spadł z rusztowania do wioski obok i zostawienie na przystanku autobusowym żeby sobie tam zmarł. Co grozi kolesiowi? Usłyszał zarzuty nieudzielenia pomocy, grozi mu 3-letni pobyt w więzieniu.

    • Vex

     Nikt nie zmusza ich aby tam pracowali, niech się zwolni jeden z drugim i idą do roboty w której są lepsże warunki i po problemie.

    • Pan K to twoja rodzina? Każda praca ma się opłacać i być przede wszystkim godnie wynagradzana (o czym mówi nawet KP). Niestety mamy durniów w TK i w/g nich 1240 zł to godna stawka.
     W Polsce nie ma problemów z pracą, pracy jest cała masa tylko nikt nie chce za nią zapłacić. Kiedyś pan posiadał niewolników i to był koszt dla niego, niewolnik przecież się musiał opłacać. Trzeba go było karmić, ubrać, leczyć, zapewnić zakwaterowanie. Policz więc sobie czy byłbyś w stanie zapewnić to wszystko za polską stawkę minimalną.

    • Vex

     Oczywiście że nie, dlatego zrezygnowałem z pracy za 1300zl i znalazłem taką w której wynagrodzenie mi odpowiada.

   • To idź i daj tym ludziom więcej. Na prawdę nie ma przymusu pracy w Amazonie.

  • america99

   A za wysyłkę zapłacisz pewnie więcej niż Niemiec 😀

   Ale to informacja niezweryfikowana.

 • spyx

  co robie zle, ze widze cene 100Euro wyzsza?

  • I w dodatku nie wysyłają do Polski (czerwony napis)

   • bo macie złego vendora wybranego, poniżej 32 new from 299 eur od amazonu

    • vinci

     Już chyba nieaktywne, bo ja widzę „29 neu ab EUR 394”

     A szkoda, bo chyba wziąłbym 😉

 • matijas

  Niestety, ten sprzedawca nie są wysyłane do Polski
  :p

 • Preis:EUR 418,98 kostenlose Lieferung.

  Leider versendet dieser Verkäufer nicht nach Polen

  No trochę jakby lipa 😛

  • Kamyk

   Przeczytaj komentarz niżej