Nieobfitujący w premiery gier styczeń to tylko przykrywka. Już niebawem w nasze ręce wpadnie sporo dużych, wyczekiwanych od lat, produkcji. Wiele z nich było przekładanych, niektóre nawet wielokrotnie, dlatego mamy nadzieję, że na ostatniej prostej nie pojawią się kolejne problemy i wszystkie opisane w artykule gry zadebiutują w planowanym okresie. Łowcy, przed Wami wpis prezentujący premiery gier 2022 r., a dokładniej rzecz biorąc, jego pierwszej połowy. Oj, jest w czym wybierać!

Publikacja powstała we współpracy ze sklepem Media Expert – w artykule znalazły się odnośniki do oferty sklepu, niemniej Nasz Partner nie miał wpływu na jego treść.

Pokémon Legends: Arceus (Nintendo Switch)

Debiutujące już niebawem RPG akcji Pokémon Legends: Arceus zaoferuje możliwość odwiedzenia krainy Sinnoh. Zadaniem gracza będzie stworzenie pierwszego w historii Pokédexu tego regionu. Fabuła gry opowiada bowiem o wydarzeniach mających miejsce na wiele lat przed historią znaną z Pokémon Brilliant/Diamond. Na potrzeby rozgrywki przygotowano duży, otwarty i mocno zróżnicowany świat, zamieszkały przez setki mniej lub bardziej przyjaznych bestii.

Premiera Pokémon Legends: Arceus na Nintendo Switch odbędzie się 28 stycznia.

Promocje na Pokemon Legends: Arceus w Media Expert

Dying Light 2 (PC, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch)

Oczekiwanie dobiegło końca. Następca świetnie przyjętego Dying Light z 2015 roku otrzymał już status gold i niebawem trafi na pecety oraz konsole (tak, na Switcha też!). Akcja Dying Light 2: Stay Human osadzona została 20 lat po zakończeniu pierwszej odsłony. Jej znajomość nie jest jednak wymagana, bo twórcy zdecydowali się opowiedzieć zupełnie nową historię, która teraz rozgrywać się będzie w jednym z ostatnich bastionów ludzkości – mieście Villedor. Techland zapowiedział już, że zamierza wspierać grę przez 5 lat po premierze, dlatego też można spodziewać się wielu darmowych i płatnych dodatków.

Data premiery Dying Light 2 ustalona została na 4 lutego 2022 r.

Cena Dying Light 2 w Media Expert:

Total War: Warhammer III (PC)

Trzecia, a zarazem ostatnia część opartego na licencji Warhammera podcyklu kultowej serii gier strategicznych Total War. W najnowszej odsłonie gracze otrzymają dostęp m.in. do frakcji Kislevu i Kataju. O ile w sferze strategiczno-ekonomicznej nie ma co oczekiwać większych rewolucji, to fani potyczek z pewnością będą zachwyceni możliwością prowadzenia walk na jeszcze większą skalę niż dotychczas. Starcia przy bramach Chaosu będą wieloetapowymi pojedynkami, w których trakcie można będzie rekrutować dodatkowe jednostki i budować umocnienia. Wisienką na torcie mają być pojedynki z ogromnymi, potężnymi demonami, strzegącymi wrót.

Premiera Total War Warhamer III na PC odbędzie się 17 lutego 2022 r.

Cena Total War: Warhammer III w Media Expert:

Horizon Forbidden West (gra ekskluzywna PlayStation 4 / PS5)

Horizon Zero Dawn było jednym z największych pozytywnych zaskoczeń ósmej generacji konsol. Rozbudowany RPG akcji z otwartym, ciekawie wykreowanym światem (bo gdzie indziej można postrzelać do mechanicznych „dinozaurów” z łuku?) spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się wydać kontynuację. W Horizon Forbidden West Aloy zmierzy się z kolejnym czającym się na horyzoncie zagrożeniem, wykorzystując zarówno dobrze sobie znane, jak i całkiem nowe narzędzia (lina z hakiem i lotnia!). Nie zabraknie też całkowicie świeżych, potężnych oponentów.

Data premiery Horizon Forbidden West na konsolach Sony została ustalona na 18 lutego 2022 r.

Promocje na Horizon: Forbidden West w Media Expert:

Elden Ring (PC, konsole PlayStation, konsole Xbox)

Na Elden Ring z zapartym tchem czekają wszyscy fani gier soulslike, ale i nie tylko! Jeśli chodzi o premiery gier 2022 r. to właśnie nadchodząca produkcja studia From Software wzbudza największe emocje. Mistrzowie gatunku zdecydowali się bowiem porzucić korytarzowe lokacje na rzecz otwartego świata. Ciekawie wypaść może też wątek fabularny. Za stworzeniem historii krainy The Land Between stoi sam George R.R. Martin, znany z serii Pieśń Lodu i Ognia, na której bazie nakręcono kultowy serial Gra o Tron.

Premiera Elden Ring odbędzie się 25 lutego 2022 r.

Promocje na Elden Ring w Media Expert:

GRID Legends (PC, PS4/PS5, XOne / XSX / XSS)

Codemasters, jedno z najbardziej rozpoznawalnych studiów zajmujących się w ostatnich latach wyłącznie grami wyścigowymi wraca do serii GRID. Nadchodząca odsłona cyklu o podtytule Legends skupi się w dużej mierze na wątku fabularnym, przedstawiając całość w sposób stylizowany na dokument. Zabawa opierać się będzie nie tylko na wyścigach, będzie można również przyjrzeć się rajdowemu światkowi od strony padoku.

Data premiery GRID Legends ustalona została na 25 lutego 2022 r.

Cena Grid Legends w Media Expert:

Elex II (PC, konsole Sony, konsole Microsoft)

Gry Piranha Bytes są specyficzne, zwłaszcza w sferze gameplayu, który nie każdemu przypada do gustu. Fani pierwszych odsłon Gothica i Risena powinni być natomiast zachwyceni. Akcja Elex 2 toczy się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze, gdy planeta Magalan staje na krawędzi zagłady. By zapobiec katastrofie, Jax ponownie będzie musiał przejść drogę od zera do bohatera i, po dołączeniu do jednej z frakcji (można zostać Albem!), skopać wrogom tylne części ciała. Ciekawe, jak tym razem wytłumaczony zostanie fakt utraty wszystkich umiejętności przez głównego bohatera 🤔

Premiera ELEX II odbędzie się 1 marca 2022 r.

Promocje na Elex II w Media Expert:

Gran Turismo 7 (gra na wyłączność PS4 / PS5)

Podczas gdy Microsoft ma Forzę Motorsport, Sony oferuje fanom ścigałek Gran Turismo. Siódma główna osłona serii popularnych symulatorów to ponad 90 torów (na których będzie można ścigać się w różnych warunkach pogodowych) i co najmniej 420 samochodów od 60 producentów. Po premierze ilość ta zapewne ulegnie znacznemu powiększeniu. Amatorzy bardziej realistycznych gier wyścigowych mogą już zacierać rączki. Premiery gier na PlayStation 5 w pierwszych miesiącach roku powinny zadowolić wielu posiadaczy konsol Sony.

Data premiery Gran Turismo 7 ustalona została na 4 marca 2022 r.

Cena Gran Turismo 7 w Media Expert:

Tiny Tina’s Wonderlands (PC, PS4 / PS5, XOne / XSX / XSS)

Tiny Tine ujrzeliśmy po raz pierwszy w Borderlands 2. Odważna, acz bardzo niestabilna emocjonalnie dziewczyna dostała też swój epizod w DLC do tejże gry. Teraz przyszła pora na dużą, samodzielną produkcję. Tiny Tina’s Wonderland, podobnie jak i główna gałąź serii, której jest spin-offem, będzie FPS-em utrzymanym w konwencji looter shootera. Wspomniana już Tina nie będzie jednak bohaterką gry, a jedynie narratorką opowiadającą fabułę – podobnie jak miało to miejsce w Assault on Dragon Keep. Jej słowa potrafią w ułamku sekundy zmienić to, co widać na ekranie, więc… nudno nie będzie!

Premiera Tiny Tina’s Wonderlands odbędzie się 25 marca 2022 r.

Promocje na Tiny Tina’s Wonderlands w Media Expert:

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Od pierwszej zapowiedzi LEGO Star Wars: The Skywalker Saga minęło ponad 2,5 roku :/ Gra początkowo miała ukazać się na wiosnę 2021 r., jednak ze względu na skalę projektu zdecydowano się przełożyć premierę. Największa ze wszystkich odsłon LEGO Star Wars opowiadać ma historię bazującą na wszystkich dziewięciu filmowych epizodach Gwiezdnych Wojen, a gracze mają uzyskać możliwość kierowania ponad 300 różnymi postaciami! Tytuł kierowany jest dla odbiorców w każdym wieku. Z walkami poradzą sobie nawet najmłodsi fani, mechanika jest jednak na tyle zróżnicowana, że starsi adepci Mocy również nie będą się nudzić.

Data premiery LEGO Star Wars: The Skywalker Saga ustalona została na 5 kwietnia 2022 r.

Cena LEGO Star Wars: The Skywalker Saga w Media Expert:


Łowcy, a Wy, na jakie premiery gier pierwszego półrocza 2022 r. czekacie najbardziej? Które tytuły najmocniej przykuwają Waszą uwagę?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.