Promocje na The Last of Us Part I

Gdzie kupić remake The Last of Us na PC i konsole PlayStation? Cena, data premiery, wszystko co wiemy o TLoU Part 1 (akt.)

Jedna z najlepszych gier w dorobku Sony w końcu trafia na komputery osobiste. Po blisko dekadzie fani Gabena będą świadkami premiery The Last of Us Part I na PC, która odbędzie się już dzisiaj, 28 marca, o godzinie 17:00. Remake gry z 2013 roku zapewnia przerobioną od podstaw warstwę graficzną, więc pecetowcy zapoznają się z uznaną historią w jakości nieodbiegającej od aktualnych standardów branżowych. Cena TLoU Part I w wersji na Steam zaczyna się już od 177,54 zł, chociaż bezpośrednio na platformie Valve tytuł został wyceniony na 259 zł.

Aktualizacja 15

Premiera The Last of Us Part I na PC już dzisiaj (28.03). Zaktualizowaliśmy ceny w artykule.

The Last of Us Part 1 – jakie zmiany wprowadza remake?

Remake The Last of Us na PC i PlayStation 5 został zapowiedziany na początku czerwca. Tytuł wydany pierwotnie na PlayStation 3 w 2013 roku szybko zyskał status kultowego. Po debiucie na rynku ósmej generacji konsol, studio Naughty Dog przygotowało odświeżoną wersję gry z myślą o PS4. The Last of Us Remastered miało swoją premierę 29 lipca 2014 roku.

Twórcy postanowili odświeżyć swój bestseller po raz kolejny, tym razem zapowiadając remake The Last of Us na PC i PlayStation 5. W tym wypadku nie mamy jednak do czynienia ze zwykłym ulepszeniem graficznym, ponieważ tytuł został stworzony od podstaw na silniku gry The Last of Us Part II. Naughty Dog zapowiedziało, że zmianom ulegnie nie tylko oprawa graficzna, ale również przebudowany zostanie cały gameplay. Oprócz poprawionych animacji postaci, w tytule zobaczymy też zaprojektowane od postaw nowy system oświetlenia oraz bardziej naturalną roślinność. Z kolei rozgrywka ma przypominać tę z drugiej części cyklu.

Według zapowiedzi, remake TLoU Part 1 ma w pełni wykorzystać możliwości sprzętowe PlayStation 5. Oznacza to, że gra wzbogaci się o funkcje haptyczne oraz skorzysta z adaptacyjnych triggerów. Pojawi się także wsparcie dźwięku 3D oraz ponad 60 opcji dostępności, aby każdy mógł komfortowo cieszyć się rozgrywką.


Recenzje The Last of Us Part 1

Do Sieci trafiły pierwsze recenzje The Last of Us Part 1. W serwisie Metacritic remake hitu Naughty Dog uzyskał 89/100 punktów Metascore. Średnia została wyciągnięta z aż 99 opinii krytyków branżowych. Natomiast w Opencritic najnowsza gra ekskluzywna na PlayStation 5 osiągnęła rezultat 88/100 z 84 recenzji.

Mamy więc pewność, że osoby odpowiedzialne za stworzenie remake stanęły na wysokości zadania i przygotowały dla nas kawał dobrego kodu. W przypadku wersji PC pewną niewiadomą pozostaje jeszcze jakość samego portu, jednak doświadczenia z God of War, Uncharted i innymi tytułami wydawanymi przez Sony na komputerach w ostatnim czasie, pozwalają sądzić, że nie będzie zbyt wiele powodów do narzekań. Nawet jeśli pojawi się jakiś poważniejszy zgrzyt, problem zapewne zostanie szybko zlokalizowany i wyeliminowany.


Tani klucz Steam The Last of Us Part 1

Sugerowana cena The Last of Us Part 1 w wersji na PC została ustalona na 259 zł. W sklepach pojawiają się jednak już pierwsze obniżki, dzięki czemu grę klucz Steam The Last of Us Part 1 możemy kupić znacznie taniej. Gra dostępna jest na platformie Valve oraz Epic Games Store. Niestety, podobnie jak w przypadku poprzednich portów wydanych przez Sony, nie mamy co liczyć na wersje pudełkową.

Premiera The Last of Us Part 1 na PC odbędzie się już dzisiaj, 28 marca 2023 r.


The Last of Us Part 1 tanio na PS5

Aktualnie cena The Last of Us Part 1 zaczyna się od 329 zł:

Premiera The Last of Us Part 1 na PlayStation 5 odbyła się 2 września 2022 roku.

Na zakupie gry w PlayStation Store możecie dodatkowo zaoszczędzić wykorzystując tanie doładowania 100 PLN.


Łowcy, co sądzicie o nowym wydaniu The Last of Us? Uważacie, że niespełna 10-letni tytuł potrzebuje kolejnego odświeżenia? A może remaster stworzony z myślą o PS4 to dla Was za mało i zamówiliście pre-order remaku TLoU Part 1? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.