Promocje na The Last of Us Part I

Gdzie kupić remake The Last of Us na PC i konsole PlayStation? Cena, data premiery, wszystko co wiemy o TLoU Part 1 (akt.)

Premiera The Last of Us na PlayStation 5 (remake gry z 2013 r.) odbyła się 2 września. Nowa odsłona hitu Naughty Dog została stworzona od podstaw na silniku drugiej części serii. Tytuł ponownie zabierze nas do roku 2033, na teren postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych. Zadaniem gracza będzie przetrwanie w świecie zdziesiątkowanym przez pandemię grzyba kordycepsa. Twórcy zapewniając, że remake The Last of Us na PC i PlayStation 5 nie będzie posiadał znaczących zmian w warstwie fabularnej.

Cena The Last of Us Part 1 na PS5 w wersji pudełkowej zaczyna się od 309,99 zł. Data premiery The Last of Us Part 1 na PC (remake) nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.

Remake The Last of Us na PC i PlayStation 5 został zapowiedziany na początku czerwca. Tytuł wydany pierwotnie na PlayStation 3 w 2013 roku szybko zyskał status kultowego. Po debiucie na rynku ósmej generacji konsol, studio Naughty Dog wydało odświeżoną wersję gry z myślą o PS4. The Last of Us Remastered miało swoją premierę 29 lipca 2014 roku.

Twórcy postanowili odświeżyć swój bestseller po raz kolejny, tym razem zapowiadając remake The Last of Us na PC i PlayStation 5. W tym wypadku nie mamy jednak do czynienia ze zwykłym ulepszeniem graficznym, ponieważ tytuł została stworzona od podstaw na silniku gry The Last of Us Part II. Naughty Dog zapowiedziało, że zmianom ulegnie nie tylko oprawa graficzna, ale również przebudowany zostanie cały gameplay. Oprócz poprawionych animacji postaci, w tytule zobaczymy też zaprojektowane od postaw nowy system oświetlenia oraz bardziej naturalną roślinność. Z kolei rozgrywka ma przypominać tę z drugiej części cyklu.

Według zapowiedzi, remake TLoU Part 1 ma w pełni wykorzystać możliwości sprzętowe PlayStation 5. Oznacza to, że gra wzbogaci się o funkcje haptyczne oraz skorzysta z adaptacyjnych triggerów. Pojawi się także wsparcie dźwięku 3D oraz ponad 60 opcji dostępności, aby kazdy mógł komfortowo cieszyć się rozgrywką.

Data premiery The Last of Us na PS5 (remake) została zaplanowana na 2 września 2022 roku.


Recenzje The Last of Us Part 1

Do Sieci trafiły pierwsze recenzje The Last of Us Part 1. W serwisie Metacritic remake hitu Naughty Dog uzyskał 89/100 punktów Metascore. Średnia została wyciągnięta z aż 99 opinii krytyków branżowych. Natomiast w Opencritic najnowsza gra ekskluzywna na PlayStation 5 osiągnęła rezultat 88/100 z 84 recenzji.


The Last of Us Part 1 tanio na PS5

Aktualnie cena The Last of Us Part 1 zaczyna się od 318 zł:

Premiera The Last of Us Part 1 na PlayStation 5 odbyła się 2 września 2022 roku.

Aktualizacja 4

Zaktualizowaliśmy dostępność i ceny gry.


Tani klucz Steam The Last of Us Part 1

Niestety, oficjalna data premiery remake’u nie została jeszcze podana. Nie wiemy też jak będzie się prezentować cena The Last of Us Part 1 w wersji na PC. Według doniesień, tytuł na zadebiutować na komputerach osobistych niedługo po edycji na PS5.


Łowcy, co sądzicie o nowym wydaniu The Last of Us? Uważacie, że niespełna 10-letni tytuł potrzebuje kolejnego odświeżenia? A może remaster stworzony z myślą o PS4 to dla Was za mało i zamówiliście pre-order remaku TLoU Part 1? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.