Cena The Callisto Protocol w polskich sklepach. Gdzie najtaniej zamówić spadkobiercę serii Dead Space?

Za nami już premiera Callisto Protocol. Gra od Striking Distance Studios, w skład którego wchodzą osoby odpowiedzialne za kultową serię Dead Space, zadebiutowała na rynku 2 grudnia 2022 roku. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was małe zestawienie zawierające oferty na pre-order The Callisto Protocol Day One Edition w polskich sklepach. Wydanie fizyczne w wersji na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X dostępne jest od 219 zł.

Aktualizacja 8

Recenzje The Callisto Protocol pojawił się w Internecie. Dodaliśmy stosowny artykuł z przeglądem opinii oraz zaktualizowaliśmy artykuł pod kątem cen i dostępności poszczególnych wydań gry.

Cena The Callisto Protocol Day One Edition na konsole PlayStation

Fizyczne wydanie The Callisto Protocol Day One Edition w wersji na PlayStation 4 i PlayStation 5 pojawiło się już w ofercie pierwszych polskich sklepów:

 

O ile nie zaznaczono inaczej, obowiązuje darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatów InPost.

Dostępne jest także wydanie cyfrowe:


Oferty na The Callisto Protocol Day One Edition na Xbox One i Xbox Series X

Zamówienia na pudełkowe The Callisto Protocol Day One Edition w wersji na konsole Xbox One i Xbox Series X możecie składać w poniższych sklepach:

 

O ile nie zaznaczono inaczej, obowiązuje darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatów InPost.

Tytuł zakupić można także w wersji cyfrowej:


Cena The Callisto Protocol na PC

Pecetowi gracze nie mają zbyt dużego wyboru. Twórcy nie przewidzieli w tym wypadku wydania pudełkowego, dlatego też trzeba podjąć decyzję jedynie pomiędzy edycją zwykła, a Digital Deluxe Edition.

Wymagania sprzętowe The Callisto Protocol

The Callisto Protocol z pewnością będzie przerażającym tytułem, na szczęście wiemy już, że posiadacze średniej klasy pecetów nie muszą się bać. Ujawnione niedawno wymagania sprzętowe pokazują, że gra ruszy nawet na starszych i nieco słabszych konfiguracjach.

Źródło: Steam

Recenzje The Callisto Protocol

Premierowe recenzje The Callisto Protocol zagościły w pierwszych internetowych serwisach. Na Metacriticu tytuł uzyskał 76/100 punktów Metascore. Wynik został uśredniony z 37 opinii branżowych krytyków. Recenzenci chwalą przede wszystkim atmosferę i klimat wykreowanego świata oraz poziom trudności stawiający konkretne wyzwanie, jak na survival horror przystało.


Co znajdziemy w poszczególnych edycjach gry?

Pudełkowe wydanie The Callisto Protocol Day One Edition będzie zawierać:

  • pełną grę The Callisto Protocol na płycie
  • skórkę dla postaci Retro Prisoner
  • 2 skórki do broni Retro Prisoner
  • ekskluzywny pakiet Contraband Pack (na PlayStation 4 i PlayStation 5)

Osoby decydujące się na zakup podstawowej wersji gry w edycji cyfrowej, otrzymają:

  • skórkę dla postaci Retro Prisoner
  • 2 skórki do broni Retro Prisoner

Kupujący The Callisto Protocol Digital Deluxe Edition mogą liczyć natomiast na:

  • Season Pass
  • skórkę dla postaci Retro Prisoner
  • 2 skórki do broni Retro Prisoner

Co wiemy o The Callisto Protocol?

Jeśli jesteście fanami serii Dead Space, to Callisto Protocol powinno Was szczególnie zainteresować. Debiutancki projekt studia Striking Distance, firmy założonej przez producenta wykonawczego pierwszej części serii DS, jest duchowym spadkobiercą cenionej serii Electronic Arts. Gameplay The Callisto Protocol nawiązuje do ciepło przyjętej pierwszej odsłony Dead Space, a więc podobnie jak w przypadku przygód Isaaca Clarke’a, mamy tu do czynienia z survival horrorem science fiction.

Rozgrywka toczyć się będzie na jednym z księżyców Jowisza – Kallisto, gdzie znajduje się więzienie Black Iron. Z niewiadomych przyczyn więźniowie zaczynają zmieniać się w krwiożercze bestie. Transformacja ominęła jednego z osadzonych – Jacoba Lee. To właśnie w tę postać wcieli się gracz, rozpoczynając walkę o przeżycie.

Tytuł zadebiutowała na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox już 2 grudnia 2022 roku. Produkcja otrzyma ponadto polską wersję językową. Poniżej znajdziecie kilka zrzutów ekranu i prezentację rozgrywki.


Łowcy, co sądzicie o grze twórców Dead Space? Macie jakieś oczekiwania wobec tego duchowego spadkobiercy serii? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.