X

«

»

Wakacyjna wyprzedaż w Ubishopie – dzień piąty

uplay

W ramach wakacyjnej wyprzedaży w Ubishopie po obniżonej cenie możecie dziś nabyć m.in. :

Might & Magic X Legacy Standard Edition – 27.17 zł
Assassin’s Creed IV Black Flag Special Edition – 49.95 zł
Assassin’s Creed IV Black Flag Season Pass – 29.95 zł
Tropico 5 – 71.43 zł

Oferta ważna przez 2 dni. Pełną listę aktualnych obniżek znajdziecie w linku na początku newsa.

 • Cena Tropico to jakiś żart… na steamtrade można kupić za 1 keya splitując 4packi…

  • Chyba masz na myśli Tropico 4 complete z ostatniej pomyłkowej wyprzedaży, Tropico 5 to nowa gra, nie widzę jej za 1 keya na steam trades.

   • Widać umie liczyć tylko do czterech. 🙂

   • Otwarcie 4-paka Tropico 5 faktycznie kosztowało 1 klucz, obecnie można dorwać za 2-3 klucze, sam ostatnio jednego otworzyłem.

   • Ja wiem co mam na myśli i nie musisz w żaden sposób tego negować. Wystarczy dobrze poszukać, a znajdziesz albo kupisz za 70zl. 🙂

  • Gość

   Świetny pomysł z tym „otwieraniem 4-packów”. Co prawda można dostać bana na konto (niektórym kupującym czeropaki jako gifty już się to przytrafiło), ale jaka oszczędność!

   • Możecie rozwinąć waszą myśl? 🙂 splitując? mmm interesujące – zamieniam się w słuch.

   • Z pewnością steam wie, że gift, którego dostajesz „od kumpla” otrzymujesz w taki sposób, genialne myślenie. Kupiłem już wiele gier w ten sposób, a o dziwo moje konto wciąż stoi, dziwne prawda?

    • Gość

     z pewnością steam wie, że NIE DA się kupić czteropaka jako gifta. Jeśli ktoś to robi, to kombinuje ze strukturą strony sklepu. I było już o tym na reddicie, komuś kto kupował giftowalne czteropaki konto zablokowali. Skoro się nie da kupić bez kombinacji, to „rozpakowywanie” (czy „splitowanie”, jak zwał tak zwał) też jest kombinowaniem, jak się support za to ruskie dziadostwo w końcu na poważnie zabierze, to i „splitterów” „nagrodzi” – w końcu to TAKIE SAMO współuczestnictwo jak przekazywanie trefnych itemów/giftów ze scamów czy przejętych kont, a za to (chyba nie masz wątpliwości) „nagradzają” WSZYSTKIE konta które brały w tym udział. Podobnie jak pobanowali „przedsiębiorczych” którzy mieli boty do skupywania itemów wystawionych na markecie z zaniżonymi cenami.

    • No dobra to wydaje się logiczne, ale równie dobrze może być taka sytuacja: Chcecie kupić czteropak jakieś gry. Masz znajomego powiedzmy w Rosji wy się „składacie” na niego on to kupuje, daje ci całego czteropaka, otwierasz sobie go, masz grę i resztę mu oddajesz jako gifty dla innych znajomych. To też brzmi logicznie i wcale nie jest żadnym przekrętem. Bo o ile steam sprawdzi skąd to pochodzi, tak nie sprawdzi tego, czy masz tam jakiś znajomych, zresztą to jest na bardzo niską skalę przedsięwzięcia wobec tego nie narusza „ekonomii” platformy.

     Edit: Pamiętam, że nawet z Polakami robiłem tak, że koleś omyłkowo miał już Payday 2 a robiliśmy „ściepę” na czteropaka. No i nie mógł go odtworzyć, no bo takowy tytuł już posiadał, a że ja byłem wtedy pierwszy w kolejce to otworzyłem go i resztę oddałem jemu- ta sama sytuacja.

    • Gość

     Nie rozumiesz że samo kupowanie czteropaka którego można zgiftować już jest przekrętem? W sklepie steam czteropaki kupować da się tylko na konto (przycisk „kup jako prezent” jest nieaktywny), a jeśli daną grę już się ma, to kupić nie da się wcale. Spróbuj jesli nie wierzysz.

    • Ja wierzę, bo wiem jak to działa bo porozmawiałem na ten temat z osobami. które to robią. Taka osoba z innego konta kupuje czteropaka(oczywiście nie może mieć gry kupionej), wręcza nam my go otwieramy, a 3 kopie wręczamy mu. Tylko tak jak mówię, nie wiem czy steamowi będzie chciało się kiedykolwiek bawić w dokładnej szukanie, kto jak kupił daną grę, skoro to nie jest używanie żadnych botów, czy też jakiś exploit. Po prostu bardziej skłaniałbym się do cebulastwa – w końcu oni też muszą tego czteropaka kupić za realne pieniądze.

    • Gość

     Skoro nie da się w ten sposób kupić ani w kliencie, ani w zwykłym browserze, to jest właśnie słownikowy exploit (wykorzystanie dziury). Do tego zwykle powiązany z drugim (kupowaniem ROW w tanich regionach).

    • Gość

     „Za realne pieniądze” – tak, ale kupują 4 gifty za cenę 3 (gdzie w założeniu gifty powinny być trzy, a jedna kopia na konto kupującego). Czy steamowi będzie się chciało – nie wiem. Ale gdy komuś „oskubią” konto z wartościowych itemów i ten zgłosi to do supportu, to steamowi jak najbardziej się chce prześledzić trasę jaką te itemy przebyły i zbanować pośredników w przekręcie (także tych „nieświadomych” – poszukaj na steamtrades czy reddicie, znajdziesz „middle-manów” którzy dostali bana bo tylko „przetrzymali” trefny stuff).

    • No już tak skrajnie tego nie przeliczajmy, jednak 6 euro za kopię, w przypadku gdzie czteropak kosztuję na przykład u nas te 52 euro to też na nie wychodzi czyste 3 za 4, chociaż cen nie znam rynkowych innych krajów (pewnie taniej, bo inaczej by się nie opłacało) no prawda jest taka, że każdy na tym w jakiś sposób korzysta. Ty masz grę taniej, on też potem sprzedaje to drożej. Ja bynajmniej nie odczuwam, że robię coś złego, wypałując trochę na „czarno” fajną ofertę – skoro tak czy siak grę kupuję oryginalną. No póki co takich osób jest kilka, więc szumu z tego powodu nie zrobią. Wiem, że pachnie tu cwaniactwem, no ale każdy chyba lubi kupować gry taniej prawda? Wiadomo, że na własną odpowiedzialność, ale gdy ktoś się nie boi, to takie tropico będzie miał za 8zł. Może przecież na innym koncie to zrobić- nie na main i wtedy tym bardziej nie będzie miał o co się obawiać.

    • Gość

     BTW, w co nie wszyscy wierzą, z pewnością Steam wie dokładnie gdzie i przez kogo dany gift był kupiony, „splitując” gift ROW kupiony w regionie w którym nie powinno się dostać ROW (warto porównać subid dostępny w sklepie w regionie zakupu gifta – a ten łatwo sprawdzić w steamowej konsoli wpisując „licenses_for_app „) uczestniczysz też w drugim przekręcie, jeszcze poważniejszym.

    • Koksi

     Skoro sam steam na to pozowala, to chyba jest to OK, co nie?

    • Gość

     Nie umiesz czytać? Nie pozwala, da się kupić tylko przez exploity (czyli wykorzystywanie DZIUR w zabezpieczeniach).

  • Żart to cena Thiefa nowego

 • tujek

  Czy Tropico podpina się pod staeam?

 • wooz

  Oczekiwanie na klucz Fallout 3 GOTY kupionego w sklepie Ubi 18 sierpnia – dzień czwarty.

  • To samo…

   • wooz

    Odpowiedź supportu:
    „Najmocniej przepraszamy za tak długie oczekiwanie.
    Problem jest natury technicznej i w dalszym ciągu czekamy na jego wyeliminowanie.
    Gra pojawi się samoczynnie w zakładce Gry, natomiast poprzedzi to wiadomość email z kodem.
    Bardzo proszę o cierpliwość, liczymy, że nastąpi to w niedługim czasie.
    Przepraszamy za niedogodności”

  • fikusny marian

   Ja dostałem klucz po upomnieniu sie do supportu.

   • wooz

    Ja niestety nie. Niżej w odpowiedzi do Weksel podałem ich odpowiedź.

    • fikusny marian

     Napisałem do nich jeszcze raz, ze po 24 godzinach nie bylo zadnej zmiany. Dostalem odpowiedz w stylu, ze zglosili i tez niby czekaja, trwało to razem kilka dni.

    • Fallout 3 GOTY jest może w polskiej wersji?

    • wooz

     Dostałem chwile po tym jak napisałem tutaj komentarz że nie dostałem. 😀

   • Ja też, co prawda po 6 dniach od zakupu…