Komentarze do "Sid Meier’s Civilization VI za 34,99 zł w cdkeys"

  1. Zależy, niestety to jest podstawka, w której nawet Polski nie masz. Dodatki bardzo dużo dodają, plus więcej cywilizacji. Dodatkowo w końcu 2K wydało Civ 6 Platinum Edition – czyli wszystkie dodatki, cywki.

   Możesz kupić teraz i jak się spodoba, to dokupywać, albo czekać jak Platinum stanieje lub pojawi się gdzieś w keyshopach.

    1. Taniej nigdzie nie masz, więc jak cię cywilizacja kręci, to warto – gra na lata. Choć pamiętaj, że Platinum wyszło dopiero parę dni temu, więc wcześniej czy później powinna być w keyshopach, tak jak była gold edition. Jeśli grałeś dużo w Civ5 i chciałbyś się przesiąść na nową osłonę, to bierz, jak nigdy nie grałeś i trochę ci szkoda 2 stówek, to zaczekaj – dwa stówki nie dla każdego to grosze.

 1. Kupiłem niedawno po 56 zł i ograłem dopiero kilka godzin. Jestem z serią od drugiej części i w przypadku „szóstki” słyszałem wiele negatywnych opinii, dlatego ociągałem się z kupnem. Ciężko wyrokować dopiero po ograniu kilku godzin, ale wiele zmian bardzo mi się podoba (system ustrojów i idei bazuje na kartach, które możemy swobodnie wymieniać i tworzyć własne koncepcje; dzielnice pozwalają na skuteczniejszy rozwój miasta w danym kierunku; szlaki handlowe tworzy się szybciej). Może coś przeoczyłem, ale nie widzę też systemu zadowolenia/niezadowolenia. Lubiłem ten element w „piątce” bo trzeba było ostrożnie balansować agresywną politykę z dobrem mieszkańców, jednak dodaje to też dynamiki bo możemy szybciej zakładać nowe miasta, a włączenie miast przeciwników po podboju nie daje już takich kar. AI zawsze było bolączką serii, jak na razie widzę, że poziom podobny, ale i tak przeciwnicy potrafią blokować, napierać w kierunku surowców strategicznych i zbliżać się do naszych granic. Zaskoczony byłem miło, że państwa-miasta są teraz bardziej skore do pomocy (jeśli utrzymujemy z nimi dobre stosunki) i potrafią wysłać znaczące siły do pomocy. Odkrywanie Cywilizacji to zawsze przyjemność, a mnie cieszy, że autorzy chcą grzebać przy tytule – a wiem, że to dopiero czubek góry lodowej, bo są już dwa dodatki (i oba już w przyzwoitych cenach podczas promocji). U oficjalnych sprzedawców cena wynosi ok. 55 zł zatem lepiej dodać tych dwadzieścia złotych i kupić normalną kopię.

  1. Zadowolenie zostało usunięto i masz tylko lojalność przy każdym mieście. Dla mnie zmiana na plus.